Alternatívna liečba detskej epilepsie

3jarka3
19. jan 2016

Ahojte maminy. chcem sa vas opytat, ake mate skusenosti (dobre aj zle) s ketogennou dietou.
Moj syncek ma uz pol roka epilepsiu (infantilne spazmy) a nijake lieky sa neosvecili. ked mu zacali zachvaty mal 8,5 mesiaca.
vyskusali sme uz v roznych kombinaciach convulex, ACTH liecbu, sabril, topamax, keppru, zonegran... vsetko najskor na par dni akoby zafungovalo, no vzdy sa to vrati naspat do starych kolaji.
zvazujeme ketogennu dietu, ale bojim sa toho, ako to zvladneme. maly je totiz stale kojeny a inu stravu takmer uplne odmieta. zje iba par lyziciek a dost. a pit tekutiny nechce absolutne ziadne. ani flasku si do ust nevezme, ani poharik... Preto sa bojim, ako ho budem krmit pri tej diete. skusala som ho samozrejme aj nekojit cely den, ale ziadna zmena nenastala. nechcel nic papat.
nebolo to tak ale vzdy. kym bol este zdravy, tak papal vsetko. rano-jogurt, zeleninovo-masovy obed, ovocny prikrm na olovrant a kasa na veceru... ale popri tych liekoch to postupne vsetko akoby zacal vysadzovat a nechcel uz nic iba moje mliecko.
Pomohla niekomu aj nejaka ina, alternativna liecba? akupunktura, liecitel...?
Dakujem za vase odpovede.

bajkerka
20. jan 2016

Ahoj .my mame taky isty problem.teraz sme zacali s ketogennou dietou a uvidime ci im pomoze. Ked to nepomoze tak neviem akym smerom sa budeme uberat.

lucylka25
23. jan 2016

Poznam epilepticke pripady vyliecene homeopatiou, teda, zachvaty uz po homeopatikach neprisli. Je dolezite si vsak vybrat studovaneho a kvalitneho homeopata a ziadneho s kyvadlom a pristrojmi. Idealne z tohto zoznamu: http://www.komorahomeopatov.sk/zoznam-homeopatov Vhodne homeopatikum sa vybera hlavne na zaklade povahy tych zachvatov - v akom case chodia, co im predchadza, ako sa presne dieta sprava, atd. Tiez aku ma dieta povahu, odkedy ma epilepsiu, ak od narodenia ake bolo tehotenstvo, porod matky, atd. Na zaklade tychto skutocnosti a vela inych sa vybera vhodny liek pre dietatko. Idealne je samozrejme cim je dietatko starsie tym lepsie, pri vybere lieku, lebo uz ma viac videtelnejsiu povahu, u babatka je to asi najtahsie. Dufam, ze Vasim detickam dokaze nejaka (hociajaka liecba aku si len vyberiete) pomoct. Drzim palce!

3jarka3
autor
24. jan 2016

@lucylka25 ďakujeme 😊

bajkerka
17. feb 2016

Takze sme uz 3 tyzdne na ketogennej diete ale nejake specialne zlepsenie nie je. Lekari hovoria ze vraj vzdy do tyzdna vidia vysledky. Ale tak na kazdeho inac posobi

bajkerka
17. feb 2016

A ak babetko by ti to nedokazalo spapat da sa zaviest hadicka cez nos sonda a moze dopapat.

bajkerka
17. feb 2016

A este som zabudla ketogenna dieta nie je nebezpecna . je lepsie mat dietu ako brat lieky. Lebo kazdy liek ma negativny ucinok a moze sposobovat iny typ zachvatu.ked sq beru antiepileptika v kombinaciach to su ako drogy a deti o sebe nevedia.

sissi252
27. jún 2016

My skusame pripravky Joalis, ale mame to kratko. tak uvidime. ale konecne zacala normalne jest, to je asi dobre znamenie 🙂

lawrus
15. aug 2017

Nas zivot s epilepsiou - lezim na nemocnicnej posteli s mojim synom a rozmyslam, co vsetko nas caka....Pred par dnami nam po viacerych zachvatoch stanovili tuto diagnozu. Popravde, mam o nej par informacii ale viete ake sme my mamy, chceme vsetko lepsie ako sa to len najlepsie da. Preto som prisla s napadom vytvorit tuto skupinu, kde by sme si mohli povymienat rady, informacie a pozitivnu energiu v boji s touto diagnozou. Spolubojovnicky, rada vas tu privitam 😊
https://www.modrykonik.sk/group/9776/