Alternatívna medicína. Využívate ju tiež?

vandas
12. jan 2009

kocky, navstevujete so svojimi ratolestami iba klasickych lekarov, alebo vyuzivate aj alternativnu medicinu?

titkovamiriam
12. jan 2009

nastastie lekarov nepotrebujem 🙂 deti chore nebyvaju,zubar asi alternativu nema .

erikasadek
12. jan 2009

za seba ti mozem povedat, ano pouzivam, aj aletrnativnu medicinu, cim , dalej tym viac....

vandas
autor
12. jan 2009

...zatial sme u maleho velmi nepotrebovali tuto temu riesit, ale ak raz budem musiet...
...zo svojej skusenosti viem, ze takmer vzdy skoncim pri alternative.
Erika, mas aj konkretnych ludi, kt. liecia aj deticky a akym pristupom/skolou?

erikasadek
12. jan 2009

ja osobne vel ariesim homeopatiou, a aj bylinkovymi cajmi, a silicami... tie s apouzivaju vonkajsie ako aj vnutorne...
a funguje to...

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
12. jan 2009

ja davam prednost klasickej, alternativnu nezavrhujem, ale iba ako doplnok resp. pri menej vaznych ochoreniach.

vandas
autor
13. jan 2009

reisi, kde liecia ajurvedsky deticky?
podla toho, co som zatial o ajurvede citala, mi sedi...

vandas
autor
13. jan 2009

...a este, mate niekto skusenosti s cinskou tradicnou medicinou u det?i

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vandas
autor
13. jan 2009

my mame Madarsko tiez blizko, ale zial nevieme jazyk...iba ak by hovorili anglicky...

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vandas
autor
14. jan 2009

reisi, vdaka, Frey ma nenapadol a pritom som sa s jeho menom viac x stretla. kde v Madarsku to je? a nepadnem na zadok z cien?

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vandas
autor
14. jan 2009

reisi, TCM sa uci v Prahe a ucia ju Cinania, tak verim, ze tu odbornikov mame, aj kwed ich nepoznam🙂
vdka za tip, skusim pogooglit🙂

vandas
autor
16. jan 2009

...prave vcera som sa dozvedela, ze skola tradicnej cinskej mediciny v Prahe ma naozaj vybornu uroven...
a co ostatne zienky, co ste vo vasom hladani nasli?

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vandas
autor
16. jan 2009

reisi, z tohto dovodu som zacala temu🙂)))
kedze ako krajina zaostavame za svetom v mnohych oblastiach, aj na poli mediciny to nie je ine. skoda, ze medzi lekarmi je tak malo hladacov, ale svetle vynimky existuju. najst vsak niekoho s holistickym pristupom je fakt tazke. ziskala som kontakty na 3 najspickovejsich odbornikov v TCM na SK, a aj ich rozmiestnenie (TT, ZE, KE) hovori, ze tu mame len safran...

mcoya
23. okt 2012

Ahojte, tak ako, niekto neskusa tu alternativnu medicinu? Mna by zaujimala cinska, ci s tym mate niektora skusenosti a ako to pomaha deturencom. Vdaka
🙂

lentuska
23. okt 2012

@mcoya
Ahojky,
tak ja mam perfektnu doktorku, co som objavila. Vola sa Tomova Zuzana a je to studovana psychologicka a popri tom ma aj studium cinskej mediciny, robi NLS dializu organizmu ako celku, My k nej chodime cela rodina, a uz aj dedina pomaly...dostala sa k nej mamka cirou nahodou kvoli bratovi.... Vylieci ti nielen telo ale aj dusu, vazne, my len oci valime...ze aky sme citatelni 🙂)) U nej vysetrenie stoji iba 15€, urobi vam kompletnu dializu, vypracuje liecenie pomocou prirodnych preparatov. Nie je problem sa s nou dohodnut , pretoze chodi po celom SR za pacientami. ...zvycajne do vacsich miest....
Ak by si chcela, poslem ti kontakt,kde si to mozes dohodnut a objednat sa na nejaky termin, kedy bude najblizsie pri tvojom bydlisku...
Uvidis, budes spokojna...

mcoya
29. okt 2012

ahoj nasla som na nete kliniku cinskej mediciny, tak sa tam chystam. Uvidime, ako to tam bude vyzerat. Ale ten kontakt mi prosim Ta mozes poslat do IP. Dakujeeem.

maji9
29. okt 2012

mi pouzivame doma iba forever aloe vera vyrobky na vsetke zdravotne problemy

eimijoyce
8. dec 2012

u nás frčia produkty od LR 😅 , Aloe, kolostrum, cistus inkanus,VitaAktív a ďalšie, a doplňame to produktami čínskej medicíny od greenwordu.

rampam
28. dec 2012

Ahojte volám sa Radka a študujem alternatívnu medicínu . Už 4.tý rok 🙂 Spolupracujem s viacerými lekármi ,ak yb ste mali záujem stačí sa mi ozvať na poštu , odpoviem na nejaké otázky týkajúce sa zdravia , nielen Vašich drobcov ale aj Vás či Vašich príbuzných 🙂 ... Môžem odporučiť bylinky atď 🙂 Prajem krásny deň 🙂

moncahe
25. jan 2013

🙂

marionmarion
30. jan 2013

Ahojte, mi tiez neliecime klasickou medicinou, no teraz som bezradna a uz zvazujem ze pojdem do lekarne si nieco kupit 😒
moj maly ma rok a uz stvrty den vodnate, zelene, alebo zlte slizovite stolice na striedacku. prve dva dni mal aj horucky nad 39, no tie sme zrazili vlaznou sprchou...zvysena teplota a hnacky vsak ostavaju. dehydratovany nie je, cika docela dost a tecu mu aj slzicky, ved ho stale stopem materskym mliekom cajikmi, vodou, odvarom z mrkvy... a tiez dostava dietnu stravu, varenu ryzu s mrkvou co na chvilu stolicu zahusti, no rano ma zas tie zelene vodnate ☹
uz neviem co mu dat, aby to preslo, vsade sa pise iba o tekutinych, no ak ma hnacka infekcny povod, ako sa mam zbavit povodcu? Za kazdu radu strasne dakujem!

luciana12
1. feb 2013

doktorom nechodíme, máme na nich alergiu, všetko ide cez alternatívu,

organicday
26. feb 2013

@marionmarion ahoj, zrejme a dufam, ze sa vas problem uz vyriesil... neda mi ale niekolko slov... su situacie, kedy rozhodne netreba podcenit lekarske vysetrenie a osetrenie. Ja si velmi cenim a spolieham sa na serioznu alternativnu medicinu, sama som odborna aromaterapeutka (hoci aromaterapiu pokladam skor za komplementarnu ako alternativnu medicinu - zalezi od pripadu samozrejme...). Ale! Uvediem priklad - taky zápal slepého čreva žiadna bylinka nerieši, tam je situácia akútna a treba rychle riešenie. Tiež by som nepodcenovala hnacky a pod - minimalne z dovodu urcenia diagnozy... ani ja neverim slepo panovi doktorovi, na druhej strane cajik z lekarne spasu neprinesie. Vzdy treba situaciu zvazit...

marionmarion
28. feb 2013

@organicday spravne pises, ze take situacie su a nikto tu netvrdil opak. Ale hnacka takou situaciou veru nie je. Dokazem posudit ci je moje dieta v ohrozeni zivota a kedy je zasah lekara nevyhnutny. To ako sa medicinou riesi hnacka viem velmi dobre, sama mam zdravotne vzdelanie a sem som prisla po radu z prirodnej mediciny, lebo roky praxe v nemocnici ma utvrdili v tom ze je viac pripapov ked je nasadena liecba nespravna, nez tych, ked spravna je. Casto som videla ako ludia doplatili svojim zdravim na omyly lekarov. Ja sama medzi tych ludi patrim. Klasicka medicina sa velmi vrucne priateli s liekmi, ktore su telu skodliva chemia...niekedy nevyhnutna, no vo vacsine pripadov staci zmena zivotospravy, dieta, pohyb, alebo ine alternativne, neskodne metody. Kolko liekov proti vysokemu tlaku, bolestiam hlavy, zvysenemu cholesterolu sa dnes predpisuje bez toho ze by niekto riesil pricinu tychto ochoreni? zamysli sa...Kolko sirokospektralnychj antibiotik sa predpisuje uplne malym babatkam bez vysetrenia CRP, ci vykonani vyterov: co tieto antibiotika robia s prirodzenou mikroflorou ludskeho telo a s jeho imunitou?
Naozaj si myslis ze sa bez syntetickych liekov poradit neda? nuz su pripady, ked sa to naozaj neda. Su pripady ked je nutna operacia, ci diagnostika...ale takychto pripadov nie je az tak vela, ako si myslime...
Hnacku svojho syna som zvladla doma a bez lekarskej pomoci prirodnoui medicinou. Syn je uplne v poriadku a je zdravy. Verim tomu, ze keby som sa obratila na lekara, zdravy by byt nemusel, lebo by dostal kopu zbytocnych liekov a bol by stresovany kopou zbytocnych vysetreni... Tvoj nazor Ti neberiem...ale mozno sa skus zamysliet nad tym vsetkym co som vyssie napisala...

severankasr
28. feb 2013

ano využivame, bylinky pre malu aj seba,zmena zivotospravy, no a pre seba ako dospeleho akupunkturu a moxovanie, pokial mi to moznosti dovolili a pomahalo to, pretoze som sa nachodila po lekaroch az az a lieky odmietam brat

organicday
28. feb 2013

@marionmarion mila marion, mrzi ma, ze reagujes podrazdene a radis mi, aby som sa "zamyslala". Ja sa povazujem za cloveka, ktory veci rozobera dost do hlbky, nie som povrchna a v prvom rade skritizujem seba.... Vobec som nemala v umysle Ta kritizovat. Ja som ta len chcela DOPLNIT (je mi luto, ze si to pochopila ako kritiku)... bola to myslienka, ktora mala prispiet do tohto fora, teraz, vzhladom na tvoju nie prilis prijemnu reakciu lutujem, ze som sa obratila priamo na teba... tvoj prispevok ma len inspiroval. Aj ked si ku mne nie prilis prijemna, suhlasim s tym, co si napisala, tesim sa, ze ste to doma sami zvladli a netvrdim, ze nevies sama posudit situaciu, alebo ano? Ale je mnoho ludi bez zdravotnickeho vzdelania alebo proste taki, co nevedia lahko posudit situaciu. Len som chcela povedat, ze nic nie je cierno-biele a bolo to adresovane vseobecne. Ja som predsa netvrdila, ze treba za kazdu cenu uzivat lieky - to ma teda vobec nepoznas! A preto ani nie je pekne, aby si na mna pozerala tak trochu "zvrchu" a kázala mi "zamyslat sa"... ja sa lekarom tiez vyhybam, ako sa da, to mi ver, ale taku zlomenu nohu by som si asi nedala do poriadku sama... takze neslo len o crevne zalezitosti, to bol len priklad...