Alternatívne metódy k liečbe antibiotikami

jarka007
6. dec 2008

Zalozila som tuto temu, lebo ma trochu nahnevalo, ze lekari neponukaju vo vacsine pripadov ziadnu alternativu k ATB a predpisuju ich prilis skoro.
Ako priklad, nasa dcera, mala obojstranny zapal str. ucha a doktor samozrejme hned naordinoval ATB. Manzelovi neponukol ziadnu alternativu, vraj neexistuje a este ho dokonca strasil encefalitidou. Samozrejme, ze mi to vrtalo v hlave, ci je to nutne, tak som zasla tentoraz uz osobne za inym doktorom. Potvrdil, ze zapal je zly, ale navrhol alternativu. Dohodla som sa s nim na pravidelnych kontrolach. Davala som jej kvapky z olivoveho oleja do usi (na baze homeopatie), vatu do usi, kvapky do nosa, aby jej zmizol opuch z usi a Belladonu D6. Na druhy den bol aj sam prekvapeny, ze zapal presiel. Takze islo pravdepodobne o virusovu infekciu a keby som jej podala ATB, tak by som jej stav zhorsila.
Na ucho sa tiez davaju cibulove obklady, ktore sa prikladaju na ucho niekolkokrat denne. Teplo posobi tiez ukludnujuco.

Na kasel je znamy cibulovy sirup, ktory urcite poznate. Na nakrajanu cibulu pridat cukor alebo med (podla veku dietata). Tymianovy caj, salvijovy caj. Cibulove cukriky, ktore si mozete podobne spravit zo skaramelizovaneho cukru.

Na horucky su zname tzv. lytkove zabaly. Plienku namocit, pokvapkat citronom a zabalit lytka dietata, prikryt uterakom a teplo zabalit. Lipovy caj posobi tiez na horucku, aby sa dieta vypotilo.

Ak mate nejake dalsie recepty, sem s nimi.

Vacsinou sa odporuca: ked priznaky neodzneju do 3 dni, je potrebne navstivit lekara.

julia225
16. dec 2008

dakujem 😉

julia225
16. dec 2008

jarka no a funguje???

jarka007
autor
17. dec 2008

Julia, myslim ze ano. Ked som mala 2krat otehotniet, tak my zistili E-coli vo vytere a predpisali nejake dobre silne ATB. Vtedy som to poctivo preplachovala a brala GKE, dolezite je zvysovat davky. A trvala som potom na kontrole, kde mi ho nenasli. Neviem, ake je davkovanie pri detoch. No a teraz som si na to spomenula, ked som uz vyskusala aj homeo a nezaberaju a kedze kojim, nemozem ani nic salviove. Tak toto zabralo na hrdlo na 2 den. Bud je to moja viera 🙂, alebo to ma naozaj atb efekt, ale hrdlo ma uz vobec neboli.
Niektore ale obsahuju aj konzervanty, tak si treba davat pozor. Ale to, co poslala nanynka nepoznam. Takze neviem. V Nemecku sa napr. nemozu predavat koncentrovane.

julia225
18. dec 2008

ja som v nasej lekarni v meste nasla toto...
http://www.mojalekaren.sk/citrovital-tbl-60/

julia225
18. dec 2008

a este nejaky grepo-c ... tak neviem ... 😒

julia225
18. dec 2008

baby de ste???
zacala som uzivat citrovital, jeto prirodne cisto... myslite ze sa to moze uzivat preventivne?
dala som to aj ocovi, je fajciar, a citrovital je antioxidant, moze sa to uzivat preventivne aj ked u nic neni? ci su to kury???

jarka007
autor
18. dec 2008

Ja som to pouzivala vzdy len ked mi nieco bolo. Citala som si ten letak co si poslala a pisu, ze vraj to nie je pre deti 😕 .
Pri chorobach by sa to malo uzivat vzdy v postupnom mnozstve, cize napr. 1 den 2 kv., 3.den 3kv. a postupne zvysovat. Musis si to presne vypocitat aj podla vahy.

1. Zakladne pravidla: 2-3 krat denne 3 - 15 kvapiek, vzostupne, pricom najvacsi pocet kvapiek by mal byt dosiahnuty po 1 tyzdni. Tato postupnost je dolezita, ked je podozrenie na Candida albicans. Tieto mozu pri masivnom odumreti sposobit unavu, bolesti hlavy a malatnost. Vola sa to "Herxheimerova Reakcia".
2. pravidlo: 5 kv na 10 kg telesnej vahy, ako denna davka. Vo vynimocnych pripadoch to moze byt aj 1kv na 1 kg
3. pravidlo: GKE vzdy zriedene, napr. 0.2dl vody alebo ovocnej stavy
4. pravidlo: Ako dlho to treba uzivat zavisi od choroby. Min. este 1 tyzden po odzneni symptomov choroby. Pri rozmch zaludocnych plesniach (?) a bakteriach (Helicobacter pylori u.a.) 6 tyzdnov vnutorne uzivat.

julia225
19. dec 2008

no a ja koza hned dala cele rodine 15kvapiek do vody aj vecer aj dnes rano, tak teraz im to mam davat ako??? 😨 😕
a aj malej som dala na lyzicku 5kvapiek... a je dobra ten citrovital co mam ja???
babam sa zda lacny... 😒

jarka007
autor
19. dec 2008

Vypocitas si pocet na jej hmotnost. A spravidla sa zacina s 2-3kv., ale ked si uz zacala inak, asi nevadi. Urobis si plan na tyzden s rozpisom.
Do vody sa musi davat, kvoli jeho koncentracii.
Je kopec firiem, ktore to vyrabaju. Myslim, ze v USA sa predavaju este koncentrovanejsie. Takze moze aj to tvoje byt ok. Pozri si zlozenie.
http://www.allwellness.de/grapefruitseedextrakt...
Ak to chces cisto ako "prophylaktisch"(sakra neviem ako sa to povie po slovensky), tak jej stacia aj tie 5 denne.
Nemaju ziadne zname vedlajsie ucinky, takze ziadne strachy, ze si urobila nieco zle 😉

julia225
19. dec 2008

jarka, ked ja neviem po nemecky 😅
a to mame uzivat preventivne? ci len ked mame akutny problem a po zmiznuti este tyzden...? 😖

jarka007
autor
19. dec 2008

To len na ukazku na co vsetko sa to moze pouzit 🙂
Ja to pouzivam len akutne . Ale citala som, ze sa da aj ako prevencia alebo na oslabeny imunitny system. Vraj stacia aj 2kv. denne.

julia225
19. dec 2008

dakujem jarusik, si poklad!!! 🙂

jarka007
autor
19. dec 2008

Snad Vam to pomoze 😉 . Mne sa to pacilo, lebo je to cisto prirodne.

erikasadek
20. dec 2008

ahojte baby, vyzera to byt super, uvazovala som o tom uz davnejsie, no neako som sa nemala k cinu, kedze este mam zasou echynacei, doam pre deti, hanus.. 😉

dajte mi potom vediet ako ste spokojne... 😉

bambulkabambulkova
4. jún 2011

ahoj mam pol rocneho synceka chcem sa opytat ten cesnak do uska mozem aj jemu dat::::???boli ho usko dala nam lekarka pamycon ale skusila by som aj cesnak poradte prosimmm

blue99
10. feb 2015
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
alternativna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz