Alternatívne metódy k liečbe antibiotikami

jarka007
6. dec 2008

Zalozila som tuto temu, lebo ma trochu nahnevalo, ze lekari neponukaju vo vacsine pripadov ziadnu alternativu k ATB a predpisuju ich prilis skoro.
Ako priklad, nasa dcera, mala obojstranny zapal str. ucha a doktor samozrejme hned naordinoval ATB. Manzelovi neponukol ziadnu alternativu, vraj neexistuje a este ho dokonca strasil encefalitidou. Samozrejme, ze mi to vrtalo v hlave, ci je to nutne, tak som zasla tentoraz uz osobne za inym doktorom. Potvrdil, ze zapal je zly, ale navrhol alternativu. Dohodla som sa s nim na pravidelnych kontrolach. Davala som jej kvapky z olivoveho oleja do usi (na baze homeopatie), vatu do usi, kvapky do nosa, aby jej zmizol opuch z usi a Belladonu D6. Na druhy den bol aj sam prekvapeny, ze zapal presiel. Takze islo pravdepodobne o virusovu infekciu a keby som jej podala ATB, tak by som jej stav zhorsila.
Na ucho sa tiez davaju cibulove obklady, ktore sa prikladaju na ucho niekolkokrat denne. Teplo posobi tiez ukludnujuco.

Na kasel je znamy cibulovy sirup, ktory urcite poznate. Na nakrajanu cibulu pridat cukor alebo med (podla veku dietata). Tymianovy caj, salvijovy caj. Cibulove cukriky, ktore si mozete podobne spravit zo skaramelizovaneho cukru.

Na horucky su zname tzv. lytkove zabaly. Plienku namocit, pokvapkat citronom a zabalit lytka dietata, prikryt uterakom a teplo zabalit. Lipovy caj posobi tiez na horucku, aby sa dieta vypotilo.

Ak mate nejake dalsie recepty, sem s nimi.

Vacsinou sa odporuca: ked priznaky neodzneju do 3 dni, je potrebne navstivit lekara.

erikasadek
6. dec 2008

zase ako tatar pisem..
problem s tlakom,a metabolizmom..

inac poznate aj svedske byiny.? vyborna to vec...

erikasadek
6. dec 2008

http://www.byliny.sk/zelenina/choroby.php?stran... este vrazim tuto, a uz vas necham, mam jednu dobru stranku len ju musim najst...

dididi30
6. dec 2008

erika no poviem ti ja mam uz 2 roky vysoky aj v tehu som mala a aj teraz mam vyssi 😒

jaj takze petrzlenova vnat? no ja som pocula ze aj citron a mlieko 🙂

pocula som len ja kojim tak neviem

erikasadek
6. dec 2008

tak skus ibistek, ak mas problem s tlakom, a ktomu je to chutne... nejlepsii je pravy, nie sackovy, mne ho nosi moj muz priamo z egypta, vies susene kvety, uvari sa v do hrnca das past suseneho ibisteka a pridas cukor, nechas povriet asi 1 minutu a zakrijes na 15 minut, ked je to sladke, aj chladne je to chutne... len je to cervene a farbyyy.........

no tym ze kojis, neznamena, ze nemozes, len ked si zvyknuta nejest cesnak tak to moze paradne ovplyvnit chut mlieka.....**alebo skus tie tibi krystaliky, tie su tiez dobre na tlak.... 😉

erikasadek
6. dec 2008
dididi30
6. dec 2008

erika no pekne , kto sa ma v tom vyznat 😀 idem kuk 😀

erikasadek
6. dec 2008

ak by si nenasla daj mi vediet, moj muz je teraz doma v egypte, tak daj vediet cim skor a poslem ti, tam to stoji haliere,a k tomu je to ciste, ako u nas lipa ked si sama nazbieras... 😉
mas este jeden tyzden...

dididi30
6. dec 2008

hej to vazne, jasne ,ze by som to rada, len aby to nebolo scenovane ci to nieje nejaka trava 😀

no idem ja hajat dobru nocku, zitra pokracujeme, alebo IP 😉
a dik za info

erikasadek
7. dec 2008

dobre ranko.............

tak este ste mi nepovedali , ci poznate svedske byliny, a ak ano ako ich vyuzivate?
ja ich poznam od mala.... velmi dobra vec...

ako pouzivate aloe vera?
ako ste natom s bylinkovymi, cajmi, pouzivate ich tiez?
myslim prave bylinkove caje,a nie mrtve granulovane caje.... 😉

janinah
7. dec 2008

jarka,nie som za atb za každú cenu,mám ich nachystané,ale dávam,až keď skutočne sú potrebné,našťastie mám doma orl lekára a pozerá uško,hrdlo...aj 3x denne ako sa to vyvíja 🙂 ,ale mám otázku-možno 9 x stopneš zápal bez atb ale na 10-ty krát atb znova nedáš a vyskytnú sa komplikácie,čo potom? budeš nadávať na seba či na lekára či čo urobíš? lekár určite niekedy váha,či atb dať alebo nie,ale radšej ho dá ,aby nenastali komplikácie /a ide aj o právnu stránku /,ešte k tomu cesnaku do ucha-cesnak síce utlmí bolesť,ale za cenu poškodenia jemného epitelu kože zvukovodu /sú tam nervové zakončenia/,ten epitel sa síce spamätá,ale nie je to správna cesta,môj muž by cesnak nikdy do ucha nedal /viem,že sa obalí,ale aj tak/,do ucha jedine kvapky a veľa mamičiek uško zabúda čistiť,len naleje kvapky a miešajú sa tam s výlučkom zápalovým,takže atb od lekára zober a ak ich nedáš,je to na tvoju zodpovednosť

janinah
7. dec 2008

ešte odporúčam si popozerať niečo o ginko biloba

nanyka
7. dec 2008

ako dieťa som bývala veľmi chorá, viackrát do roka, rok čo rok, mama bola viac na OČR ako v práci, sestra to isté, obe sme chodili do pneumologickej poradne, napchávali nás ATB riadne veľa 😝 ..mama sa snažila aj niečo z alternatívnych metód, ktoré ste tu opísali..

v prvom ročníku na strednej škole, keď som opäť ostala chorá a dr.mi predpísala ďalšie ATB, som sa rozhodla, že začnem hľadať inú cestu, nechcela som takto žiť celý život dokola 😔 ,ani som tie lieky v lekárni nevybrala..
nasadila som bylinky, obmedzenia v jedálničku, atď. - a ATB odmietam doteraz (s jednou výnimkou, keď už nebolo pomoci, v čase keď som pracovala na lodi - kto vie,ako to tam chodí, chápe 😒 )..

tak ma to priviedlo k prírode a rôznym alter.metódam - a som zdravá, imunitu mám výbornú 🙂 a keď sa aj niečo vyskytne, do mňa by nielen ATB, ale žiadne lieky nikto nedostal .. skúsenosťami som prišla na to, že telo reaguje len na môj životný štýl, takže hľadám príčinu a následne ju odstraňujem..lieky na jednej strane možno zničia baktérie, ale na druhej strane poškodia iné orgány, či zničia dôležité látky..čiže v konečnom dôsledku napáchajú viac škody ako osohu..

nanyka
7. dec 2008

kamoška má dosť chorľavého syna..často berie ATB a tak mu v lekárni kúpila aj probiotiká, na úpravu mikroflóry v črevách ..keď som prečítala zloženie tých probio, tak ma išlo poraziť - obsahujú aj cukor a príchute - načo?
cukor zdravý nie je (a už vôbec nie pre črevá) a príchute-to je čistá chémia...
takže aj pri tzv. "zdravších liekoch" treba byť opatrný..
ja osobne by som ich vôbec nekupovala..

erikasadek
7. dec 2008

janinah, jedna vec ma prekvapuje, ze mas doma atb, ja som si myslela, ze su len na predpis.. 😕 😉

ale je to tvoja volba.. 😉
nanyka, ja som nieco podobne ako ty, ked som bola mala, tak na slovensku do mna pchali atb, jedno za druhym...
teraz nie som skoro vobec chora, a ak ano , tak atb su posledna volba....

ja mam susedu, ktora je len na homoe, a aj jej dieta, to znamena, zatial ziadn eatb, a ziadne vakciny, okrem tetanu ktory je povinny, teda musim uznat, aj bez atb, sice liecba trva dlhsie , ale da sa to, a jej syn tiez musim uznat jehop imunita je teraz na ovela lepsej urovni ako hociake dieta, okolo neho , ktore je stale na atb..

vsetko sa da, len je to kazdeho osobny postoj k zivotu, nazor a volba.....
atb, su pritomne, v nasom zivote vsade, ci su v pitnej vode ci sa nam to paci, alebo nie, alebo, v mase, kedze zvierata su plnene, atb stale... potom sa cudujeme, ze atb, a viaca viac deti aludi si rezistentni voci atb...
skusme sa zamysliet preco? 😉

janinah
7. dec 2008

erika,zdravím Ťa,ako sa máš?
no atb máme doma jedno balenie,manžel je lekár a pediatričku mám tiež poruke,tak to nie je problém napísať recept 😉
malý má 3.r, a atb bral raz,takže to nepreháňame,prekonal párkrát zápaly aj s horúčkou bez atb,len s kvapkami,inak môj otec vie o bylinkách a "inej "liečbe veľa,preto som tu dala aj tip na ginko

erikasadek
7. dec 2008

ahoj, no my zatial v pohode, dufam, ze to vydrzi, ... dakujem za opytanie..

dufam, ze si to nezobrala zle, len ma to prekvapilo, co si napisala, ale tvoje vysvetlenie, vsetko objasnilo... 😉

nanyka
7. dec 2008

erika, inak ďakujem za link - silice, zaujímavá stránka ..už je v mojich obľúbených 🙂

presne ako píšeš o tom mäse..istú dobu, v čase, keď som sa hľadala, som skúšala byť aj vegetariánkou, no nebolo to to pravé orechové pre mňa..mäsko jem, ale veľmi obmedzene - a snažím sa kupovať ho od domácich chovateľov..vajcia to isté..
mäsko z obchodu ozaj len výnimočne - v reštaurácii a podobne ..
keď mamkin pes rástol až príliš rýchlo, až neskôr sme si uvedomili, že to z kuracieho mäsa napchaného kadejakými hormónmi 😝 😝

erikasadek
7. dec 2008

nanynka nemas zaco, hlavne ze vam pomoze ten link, su tam naozaj kvalitne veci..
co sa tyka masa, vsetkeho, no , bohuzial preto, s aviac , obzeram po bio ako po normalnom tovere, vlastne sa vraciame k staremu sposobu zivota, chov dobytka prirodzeny, anie rychlo na hormonoch, chovany, bez svetla a bez hygieny..., kvoli comu tie atb....

vsetko sa da, len treba chciet;a k atb, samozrejme, netreba obracat chrbat, su, choroby a bakterie, kde su naozaj potrebne priam nevyhnutne, a zachrania zivot...
vsetko s mierov... 😉

jarka007
autor
8. dec 2008

No s tym masom to neprehaname ani my. Len na SR mam s tym problem. Nanynka, kde v Ba zhanas maso od domacich ? To by som aj ja chcela, ked prideme.

A s tymi bakteriami uz som si nie celkom ista Erika, ze ci sa nedaju odstranit aj bez ATB. Ja som si tiez vzdy myslela, ze ked bakteria, tak len s ATB. Ale odvtedy, ako som si bez nich vyliecila E-coli bakteriu som o tomto fakte nie az tak presvedcena.

janina Ginko ? Nie je to na "hlavu" 😕 ? Urcite si to este pozriem. A ATB nam stoja teraz doma. Uz sa dcera pytala, ze kedy ich bude brat. 🙂 No dufam, ze nikdy. Uz 5, rokov ju liecim bez nich, tak nam to klopklopklop este nejaky ten cas vydrzi.

erikasadek
8. dec 2008

jarka ty si zatvrdla uplne voci ATB 😀 , chudaci aj keby klopali na dvere tak ich nepustis, 😀

dididi30
8. dec 2008

ahojte, tak mna chyta nadcha, mate nieco pre kojaciu matku ☹ ☹

julia225
8. dec 2008

dididi naparuj sa nad odvarom s morskou solou
potom je dobre aj namocit si predlaktia a nohy po kolena do horucej vody... 😵

dididi30
8. dec 2008

julia diky, skusim 😉

julia225
8. dec 2008

co sa mna tyka, ATB nedavam ...mame velmi dobru pani dr. ktora ked zisti,, ze niesi tradicna matka sa za predpisovanie atb, tak ti perfektne poradi, tiez pouziva CRPcko, co je super...my od septembra kasleme s max. 3tyzdnovymi pauzami... uzivame vitamin D na imunitu a tiez fruktozovy sirup s echinaceou a hedelix...nemate ale nejaky lepsi recept na kaslik??? 😒

julia225
8. dec 2008

ozaj kombuchu poznam, tiez sme uzivali jacmen...ten je tiez k nezaplateniu...

nanyka
8. dec 2008

dididi - a veeeeľa kyslej kapusty - surovej samozrejme..aj šťavu môžeš 😉

nanyka
8. dec 2008

jarka007 - je dobré si nájsť toho svojho systémom, že si skočíte do okolitých dediniek - a popýtať sa ..ja napr. keď prechádzam akoukoľvek dedinou a vidím,že pred bránou do domu niečo predávajú, zastavím sa, okukám a popýtam sa na všeličo možné.. a selekciou si nájdeš "tých svojich" 🙂
+ keď sa dá, tak kupujem od známych, ktorí majú chov 😉 alebo keď nemajú, tak vedia dať kontakty 😉

julia225
8. dec 2008

baby, co mam dat malej...uz ma aj ocka leskle a 37,2 teplotu, nema rada kyslu kapustu... ☹ a ja chcem aby vyzdravela...musi lezat co? to nezvladneme... 😒

erikasadek
8. dec 2008

julka ved to nie je silna teplotka, ziadna panika..... 😉

dididi30
8. dec 2008

manyka ja kojim a kapustu som este nejedla ani nechcem, sak by maleho zdulo 😕