Bachove esencie. Má niekto skúsenosti?

nenka
26. nov 2008

Má s tým prosím vás niekto skúsenosti? na nete som čítala, že veľmi dobre pomáhajú pri rôznych problémoch... 😕

zanab
26. nov 2008

Ahoj ja som si ich neaký čas dávala, bachove kvapky som si kúpila v homeo. lekárni je strašne vela druhov

nenka
autor
27. nov 2008

a pomáha to?

zanab
27. nov 2008

mne to pomohlo, ale treba nájsť tie správne,homeopatiou sa nelieči len telo ale aj duša, to je ich výrok

jarka007
27. nov 2008

detom davame cukriky rescue, ked sa velmi porania a strasne placu. Ucinkuju okamzite 🙂. Masticka rescue pomaha na modriny a davam ju aj na rany. Rychlejsie sa hoja a ked potries mastickou tak modrinu ani nebude vidiet.
Toto je najznamejsie, ostatnych je naozaj vela a ide skor o dusu. Je viacero zahranicnych stranok, kde sa o nich pise.

zanab
27. nov 2008

môžeš mi napísať aspoň jednu?

slnieckova
27. nov 2008

preco mi pri precitani nazvu tejto temy vzdy napadnu Mozartove gule? 😀 😀 😅

bubba
27. nov 2008

aha to mi pripomina homeopatikum Arnica(britania) tie cukricky a masticky na modrinky.

nenka
autor
27. nov 2008

mne ich odporúčala jedna známa že jej to pomohlo a čítala som o tom na nete len sa mi nechcelo veriť že to pomáha a že je to také účinné

zanab
27. nov 2008

slniečkova nemáš chuť na čokoládu mozartove gule? ja som ju dostala z rakúska úžasnééééé

bubba
27. nov 2008

zanab tebe to naozaj chuti?ja ich neznasam uz rok mame dve krabice v skrini a neviem co s tym 😝

slnieckova
27. nov 2008

a ja som ich este nejedla 😀

zanab
27. nov 2008

skús videla som ich aj u nás ,ale neviem kolko stoja, (také staré gule asi nebudú moc drahé) 😀

bubba
27. nov 2008

zanab 😀 😀 😀 😀 ty mas hlody 😀

jarka007
27. nov 2008

Noo Mozartove gule su nieco ine 🙂 , nie su z marcipanu ? Fuj, ten nemam rada.
Tie jednotlive esencie mam ulozene na inom pocitaci, pozriem sa na to vecer.
Ale RESCUE mozem len odporucat. Dokonca aj taky skeptik ako moj mazel (ktory neveri nicomu, co nevidi) ich dava detom.
Kvapky som uzivala pocas tehotenstva, pri mdlobach. Davaju sa aj pri strese a na upokojenie. Ale tusim len jedna kvapka.
Ked dcera mala taku obrovsku hrcu na cele (narazila do radiatora), dali sme jej to pokusne na nu masticku a hrca zmizla a rychlo sa to zahojilo.

ankam
27. nov 2008

ste tu vsetky bez foto 😀 ja som len nakukla lebo som este o tom nepocula 😕

jarka007
27. nov 2008

www.bachovaterapie.cz

Mas to tam pekne rozpisane, co sa na co pouziva.

dari226
4. dec 2008
emjee
9. feb 2009

kleris26 • 2d • Dnes o 13:31
Dobrý den, maminky! Chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenosti s používáním Bachových bylinných kapek u mimísků? Podle jejich stránek jsou na veškeré neduhy, přesto bych ráda slyšela - četla o jejich upotřebení v praxi, jestli byly opravdu tak účinné a v jakém případě??? Moc děkuji za reakce, všem pěkný den

tannawe
9. feb 2009

kleris...ja Bachovky pouzivam dlouhodobe, jsou vyborne a pouzivala jsem je i u miminek 🙂 Je treba dobre zvazit, kterou esenci zvolis a rozhodne bych ji pouzivala do "oživené" vody /minimalne vodu nabít treba modlitbou nebo hrou na tibetske misy/, to se jejich ucinek nasobi.
Nekomu muze stacit jenom ta krizova esence ale je treba si poradne procist na co ktera esence je.
Z osobni zkusenosti jen doporucuji 😉 🙂

kleris26
10. feb 2009

tannawe.... psala jsem přímo do poradny a paní mi sestavila směs přímo na problém našeho nespavce.. Teď jen čekám, až dorazí, a jestli opravdu budou, co k čemu 🙂 ale moc děkuju za info, už jsem vážně dost vyřízená, osm měsíců jsem se nevyspala.

tannawe
10. feb 2009

Tedy kleris, tak to ti moc preju,aby vam to pomohlo! Zvolila jsi dobrou cestu,takhle namichana smes by mela opravdu pomoci. Tak drzim palce at se podari! 😉

kleris26
11. feb 2009

tann, jsem na to moc zvědavá, zítra by měly dorazit, prej za 14 dní jsou vidět první výsledky, tak jsem moooooc zvědavá, páč ještě jsem od porodu nepsala déle než dvě hodiny v kuse!!! Ještě chci zkusit ty krizovky, máš zkušenost? A o oživené vodě také nic nevím????

lia09
27. jan 2011

ahojte ,najde sa tu este niekto,kto uziva bachovky?Ja som zacala podavat dcerke,ma rok a od malicka je hrozne podrazdena,zle spi atd.Tak skusam toto.Mate este niekto skusenosti?Bolo by fajn keby sa niekto nasiel

kubaka
29. jan 2011

@lia09 zkoušela jsem ze zoufalství a je to totální blbina. Když jsem pak zjistila, jak že se to vyrábí, tak mi došlo, že jsou to vyhozené peníze. Původně jsem myslela, že jsou to fakt bylinné extrakty, ale je v tom víc "duchovna" než fyzična, takže je to placebo jako vyšité. Samozřejmě nic nevyřešily ani nebyl znát jakýkoliv účinek. Kromě toho, že cukříky jsou sladké a chutnají.
Na temperament, náturu dítěte nejsou žádné prostředky - jen trpělivost a úprava režimu tak, aby měla důvod k podráždění co nejmenší. Rutina, režim, žádné překvapení, žádné výkyvy ve dnu. Děti z toho postupně vyrůstají a učí se se svou citlivostí žít. Můj puberťák už je teď úplně jiný a bylo to dráždivé, uřvané mimino už v porodnici.

lia09
31. jan 2011

@kubaka tak ja som to skusila na mojej dcerke a musim povedat,ze nam to pomohlo.Ja som skusala tiez,ale mne to nepomohlo.Ja si myslim ze preto,lebo deti to nevedia ze to beru a tym padom nadtym nepremyslaju.Ale dospely stale caka na vysledok, a mozno aj podvedome si nahovori,ze to nefunguje.Moja dcera bola od narodenia strasne iritovana,nerovzna a nic nepomohlo,iba bachovky.Teda zatial

susik77
26. mar 2011

@kubaka , @lia09 - ake problemy mali vase deti? moja bola tiez od malinka uplakana, nespala. doteraz krici, ked sa jej nieco nepaci alebo nepodari , je hrozne na mna fixovana, nechce byt sama ani v skolke-davam ju obcas do sukromnej, do statnej nas nevzali. na kruzku sa nesmiem vzdialit ani na krok, hned krici. ale ked ju necham v skolke, odidem, tak ze vraj je za chvilu ok a v poho sa hra. skor sa boji odlucenia.
nema rada nove veci, prekvapenia. poradite pripadne ake kvapky by sa na nu hodili? diky.

lia09
28. mar 2011

@susik77 tak ja ako som pisala,mala bola od narodenia iritovana,uplakana,neskor umrncana a teraz nervozna.A este mala asi nocne mory,hrozne plakala zo sna,priam vrestala.Takze mne pani co sa tomu venuje poradila,aby sme skusili bachovky na nocne mory.Po par dnoch to zabralo,ale zase neviem na 100percent povedat,ci to bolo z bachoviek.Ale napr. moj priatel je kazdy den hrozne unaveny z prace a zaspaval pri telke.tak sme skusili bachovky na unavu a musim povedat,ze mu to zabralo.Daval si energy drinky ale uz ani to mu nepomahalo,ale bachovky dobre zabrali.Ja konkretne neviem poradit ake bachovky,ale ak mate zaujem napiste mi IP a ja vam poslem kontakt na tu pani.Ja som sa s nou tiez len cez mail radila

micak
17. feb 2012

Kúpila som si ich tento týždeň a dnes ich mam 3. den. Myslim, ze maju nieco do seba. Mam olivu europsku a gastan biely. Neviem teraz ktore je ktore- jedno na celkove vycerpanie a druhe, aby som sa nezaoberala prilis vecami, ktore ma trapia. Mam pocit, ze ucinkuju. Necitim taku vnutornu potrebu sa neustale zaoberat tym, co ak sa mi nepodari teraz otehotniet, beriem to troska s nadhladom, netrapim sa velmi tym, ze to nejde. A to sa tesim, lebo toto bol dovod, preco som siahla po kvapkach. Mne ucinkuju, ale je mozne, ze niekomu nebudu..to ale nie je chyba kvapiek (a nie je to o psychike, verte mi).

2veverka
22. feb 2012

@lia09 Prosím tě, a mohla bych se zeptat, jestli se dají používat při kojení? Mně mate, že je základem 40procentní alkohol a dále bylinky, z nichž některé jsou celkem speciální...

lia09
23. feb 2012

@2veverka tak to na sto percent neviem povedat,mi to uz neberieme.Ale ked to mozu brat male deti,tak preco nie.No radsej sa opytaj niekoho,kto s tym robi.Ale ak dobre viem,uz vyrabaju konkretne pre deti bezalkoholove,tak mozno skus tie.Alebo potom si ich nedavkuj rovno do ust,ale nakvapkaj do caju alebo malinovky,aby sa eliminoval alkohol