BioGaia - probiotikum

tamia
3. okt 2007

poznáte niekto tieto probiotické kvapky?

romcovaklarka
3. dec 2011

@katka37 Normální, já kupovala novou lahvičku včera a bylo to cca totéž ☹

katka37
3. dec 2011

@romcovaklarka hm je to pálka ,děkuju ☹

sandyza
11. dec 2011

chcem sa opytat po kolkych dnoch ste videli efekt po uzivani kvapiek? jeme ich uz 3 den a zatial sa maly stale puci.

elienka
11. dec 2011

@sandyza ja som videla efekt po 3 týždňoch poctivého užívania, ja som kupovala, lebo malá mala problémy so zápchami, ale väčšinou som čítala, že cca po 5 dňoch

martini
26. dec 2011

ahojte. možem dať biogaia aj mesačnému babatku? vraj v letáku je uvedené, že až od 3 mesiacov života dieťaťa...ale pochopila som, že niektoré mamičky to dávajú aj menším babatkam...je to bezpečné?

hajanka
26. dec 2011

@martini podla mna s kludnym svedomim mozes, pisala som tu uz o tom pred na predchadzajucej strane tusim. V Cechach je na pribalovom letaku ze su od 1. mesiaca. V letaciku pisu, ze boli odskusane aj na novorodencoch a nemaju abslutne ziadne nepriaznive ucinky, su to cisto len prospecne bakterie, kt. sa prirodzene nachadzaju v MM. Tak ja by som zacala kludne davat aj skor.

moncicip
26. dec 2011

@martini Ahoj, ja som pred materskou robila na novorodeneckom pre predcasne narodene deticky a tma sme ju detom davali v pohode, takze kludne mozes davat aj mesacnemu babatku, ublizit mu tym urcite neublizis.

moncicip
26. dec 2011

@sandyza To ze sa dieta puci je casty jav hlavne u chlapcov, nas sa puci od narodenia a dufam ze ho to raz prejde.

ada18211821
26. dec 2011

my pouzivame druhy tyzden kvoli zapche,ale jedine sa nam zmenila farba stolice uvidime neskor..

bamartinka
26. dec 2011

My sme mali dlhodoby problem so stolicou, myslela som, ze je to z mliecnych vyrobkov... Kamoska lekarnicka mi odporucila Biogaiu a asi zabrali. Ale trvalo to cez dva tyzdne, potom sa zrazu kako zmenilo 🙂 Uzivali sme potom este asi dvoje balenia (teda kvapky) a ked nebol ziadny problem, vysadili sme. A odvtedy je po probleme. Mozno pomohli kvapky, mozno cas. Obom mojim dcerkam sa totiz kako zmenilo priblizne v rovnakom case, nepamatam si presne, tusim okolo dvoch rokov. Prva Biogaiu neuzivala, len som jej varila jedlo vhodne pri hnackach a vysadila mliecne vyrobky.

martini
27. dec 2011

@hajanka @moncicip ďakujem baby. Potom ako som napísala moju otázku som si prečítala aj predošlú stranu 😉 ...lebo viete ako to je, nestiham veľmi nič čítať, všetok čas venujem malému, veď to poznáte... Už som manžela poslala do lekárne kúpiť, verím, že nám už bude lepšie. Biedačik malý, ešte len urobí tri glgy a už mu krúti v črievkach a škrka v bruchu a ani najesť sa nevie a nemôže...ešte raz díky.

moncicip
27. dec 2011

@martini Neni zaco, ked budem vediet poradim aj nabuduce 😉

martini
27. dec 2011

no čo vam poviem...mm kupil biogaia...ale tabletky, nie kvapky...och chlapi 😉

hajanka
28. dec 2011

@martini neni zaco 🙂
tablety si daj kludne aj ty 😉

martini
28. dec 2011

@hajanka tak tak, tabletky som si naordinovala ja a mm bežal kupiť tie kvapky...tak verím,že nam pomožu (obom) 😉

michaelascipova
30. dec 2011

Ahojte, viete mi poradit mam 6 tyzdnove babatko a uz od 3 tyzdnov je plne na nutrilone a odvtedy nevie kakat sama. kaka len s pomocou teplomera. chuda stale iba tlaci a tlaci a nic :( doktorka nam dala sabsimplex ale to nepomaha na kakanie. pomohol niekomu feniklovy cajik? alebo mame vyskusat nieco ine? mate s tym niekto skusenost? dakujem velmi moc

kvetinqa
30. dec 2011

@michaelascipova my sme mali v tom veku ten isty problem, cele tri tyzdne sme kakali len pomocou rurky, inak sa nedalo. Neskor sa to vdaka probiotikam upravilo. Ja som zacala aj nutrilon vtedy viac riedit, ze som vzdy pridala o trosku viac vody ako bolo v navode... cajiky sa tak malym detickam neodporucaju, dieta ani pri UM tekutiny nepotrebuje, ak mas pocit, ze potrebuje, volila by som skor vodu ako cajiky... Skus masaze bruska, existuje krem myslim, ze sa vola pupik, nam to pomohlo, obsahuje to nejake aromaticke olejceky, ktore by mali brusko pouvolnovat.

michaelascipova
30. dec 2011

@kvetinqa ten kremik mame doma, nas brusko neboli,len ma tvrdsiu stolicu a nejde to von. ake probiotikum si pouzivala?

kvetinqa
30. dec 2011

@michaelascipova biogaia. Ak ma tvrdu stolicu, nedavaj mu sab simplex ani nic podobne. Skus mu dat viac tekutin. Nam vzdy pomahala aj slivkova stava od Hippky, ale na to mas este malinke babatko.

pimpulienka
30. dec 2011

Dcerka ich uživala od 2 tyždňov, dlhodobejšie. Bola napriek tomu často chora mala rovno aj v 3 mesiacoch atb a taktiež mala aj silne koliky ako bábo.. Lekarka na ne nedala dopustiť. Stale sme ten "zazrak" mali brať.. Ja som ich potom vysadila. Akurat išli do peňazí..

kvetinqa
30. dec 2011

@pimpulienka Mne zasa lekarka povedala, ze ich nemam davat dlhodobo, ze potom stracaju ucinok. Povedala, ze ich mam dat kazde tri mesiace tak na mesiac, alebo pri crevnych problemoch.. Je to asi velmi individualne, ale nam zabrali a zaberaju vzdy ked je problem. Skusala som aj ine probiotika a tie nic. ziadny vysledok..

cell
30. dec 2011

holky, je možné kombinovat BioGaiu a BabyCalm? dneska jsem se na to ptala lékárnice a ona říkala, že raději ne, ale evidentně jsem jí tím dotazem zaskočila. Mně se zase nezdá proč by ne, oboje jsou to dost přírodní věci a samozřejmě bych je nedala naráz, ale v odstupu cca půl dne. Děkuji za odpovědi.

sauvinex
30. dec 2011

Já dávala oběma holčinám hned po návratu z porodnice - nikdy nás netrápily prdíky (teda společně s masáží bříška a s cvičeníčkem to bylo ok) - odzkoušené máme nejen u nás doma, že jsou lepší BioGaia než Bifiform. Jen pozor při objednávání na cenu a množství - stalo se mi, že jsem nečetla pozorně a za téměř stejnou cenu jsem objednala poloviční balení :-O

sauvinex
30. dec 2011

@cell Kombinovat to samozřejmě jde - lékárnice je asi paní pomatená - každé jsou něco jiného: Baby calm je bylinný preparát pro odchod prdíků a BioGaia pro rovnováhu střevní flóry (Mimo jiné pro lepší utvoření imunity miminečka, proti vzniku alergií,atd...) 🙂

sauvinex
30. dec 2011

@cell a ještě - Bio Gaia je dobré dávat dlouhodoběji a BabyCalm při potížích. Hodně důležitá je ale strava kojící maminky... a to fakt hoooodně 😉

martini
2. feb 2012

@cell vidim, ze tvoj prispevok je starsi, ale zistila si nieco ohladne toho kombinovania bio gaii s baby calmom? Pytam sa lebo ja to takto tiez obcas davam. Dik.

torticka40
26. feb 2012

@martini ahoj .prosim Ta ,chcem sa opytat,pomahaju Vam spolu tie kvapky Biogaia a Baby Calm? My chceme od zajtra zmenit probiotika Infants Dophilus na tieto Biogaia,lebo vnucik ma problemy s kakanim a prdikmi ...dakujem

cell
26. feb 2012

@torticka40 u nás kombinace BioGaia+BabyCalm pomohla skvěle. Teď už BioGaiu nedáváme, prdíky už naštěstí odezněly, ale do BabyCalmu omočíme dudlík, jinak nám ho nevezme a večer neusne

torticka40
26. feb 2012

@cell dufam,ze zaberu aj nam,lebo sme uz vyskusali uuplne vsetko a nic mu nepomaha 😒

cell
27. feb 2012

@torticka40 : to chápu, pak pomohly ještě nahřáté třešňové pecičky. Držím palce!