BioGaia - probiotikum

tamia
3. okt 2007

poznáte niekto tieto probiotické kvapky?

graziela
24. feb 2009

Gabii83, na zakl. vlastnej skusenosti pisem, ze biogaia sa daju predpisat, asi zalezi od ochoty dr...Ja som sa napr. stretla s pripadom, ze dr. predpisala kojacej mamicke HA UM, pre pripad, zeby na vecernu kasu neodstriekala dost mliecka...Ja som sa na to pytala mojej dr. (tiez kojim) a vraj sa UM da predpisat len vynimocne do pol roka a to vyslovene len detickam, ktr. z vaznych dovodov nemozu byt kojene, po pol roku len gastroenterorolog moze predpisat..vraj...takze si vyber... A tiez som bola prekvapena, ked nam ich teraz dr. predpisala, lebo ked maly 1.krat ochorel, tak nam kazal si kupit Infants Dophilus a uzivat dlhodobo...a to tiez nebo lacny spas...som zvedava, ci nam ich predpise aj 2.krat, lebo vraj ta flasticka pri podavani 1*5 kv. vydrzi max. 2 mesiace...

denisocka
24. feb 2009

graziela a kedy naposedy vam ich predpísala?

graziela
24. feb 2009

denisocka, minuly tyzden v piatok

denisocka
24. feb 2009

to je naozaj divne,to aj v lekarni by na mna čučali keby som dala recept na to,a doktorka ani nevravim.Ale tiško zavidim taku dokynu

graziela
25. feb 2009

Denisocka, skus sa opytat na to vasej pediatricky, ved ked poistovna urcitu sumu hradi, tak ja v tom potom nevidim problem, my mame VsZP.

graziela
20. mar 2009

Ahojte babenky,
tak ja sa vam musim s niecim priznat...zrejme to bolo nedorozumenie alebo omyl, ked som tu naposledy pisala, ze BioGaia poistovna preplaca...Dr. nam sice dala BioGaiu na predpis, ale doplacala som rovnako ako by som platila bez receptu...totizto vtedy, ked som ju kupovala naposledy, mi lekarnicka nedala blocek, lebo jej dosla akurat paska v pokladni a ja som si tu sumu pravdepodobne zle zapamätala (kupovala som aj ine lieky)...No a teraz po mesiaci nam uz kvapky dosli a isla som kupit dalsie, v 2.lekarnach som sa pytala, ci su aj na predpis a ci poist. preplaca a dostala som negativnu odpoved...takze pekne krasne 10eur je fuc...Takze sa ospravdelnujem za mätucu informaciu, ze sa daju kupit aj lacnejsie...No, je to skoda, ze su take drahe...nasmu malemu dr. odporucila brat ich dlhodobo, hlaven na posilnenie imunity, no a kazde tych 5 ml vyjde na mesiac, tak mesacne to je 300 sk (10EUR)...no co uz narobime...

mirka.m
20. mar 2009

ahojte kocky,
prosim Vas BioGaiu ak davate malickym detickam, davate ju do mliecka alebo lyzickou?

graziela
22. mar 2009

Mirka, ja som malemu, ked mal 3mes. davala sice ine probiotika /infants dophillus/, boli vo forme prasku, co sa mi zda aj menej prakticke, hlavne pre male deticky...ale davala som normalne na lyzicke, kde som nabrala najskor prasok a nastriekala som tam par kvapiek mojho MM, tolko aby sa prasok rozpustil...ak kojis, tak to mozes urobit podobne...ale ak nekojis, ale davas UM, urcite nezamiesaj to denne mnozstvo do plnej flasky, lebo nemas istotu, ze to vsetko spapka...podla mne lepsie na lyzicke...Nas maly sa potom krasne naucil aj papat z lyzicky, lebo bol uz s nou oboznameny 😲

petrus29
22. mar 2009

Ahojte,ja som tiez chcela malej kupit Bio gaia lebo sme mali problemy s bruskom,no nakoniec sme objavili Babycalm stoja okolo 100 korun a mozu sa brat dlhodobo a aj medzi krmeniami...

cicenko
20. apr 2009

ahoj dievcata. mali ste neikto klebsielu z vyteru a teploty??? my uzivame tiez biogaiu, ale neviem, dokedy to treba brat, aby bol vysledok????

lulu723
21. apr 2009

Ahojte mi mame tiez tieto kvapky na predpis,ale to nam dal,lebo mala strasne hnackovala.maly sme ich brat tyzden.5 kvapiek som dala na lyzicku potom malej do pusy a zapit bud mlieckom,alebo kasou 😉

adulenka
2. máj 2009

ahojte nam na imunologii odporucila kvapky biogaiu na posilnenie imunity ako dlho mu ich mozem davat,je to na dlhodobe pouzivanie

bika10
3. máj 2009

adulenka,
bio gaia je probiotikum a všetky probiotiká sa môžu užívať aj dlhodobo. Nachádzajú sa prirodzene v tele, a keď ich je nedostatok, môže byť problém s trávením alebo imunitou. Mne ich odporučila detská dr., keď mávala staršia dcéra často bolesti bruška, mala už vtedy 7 rokov, tak sme jej dávali biopron. Kázala dávať minimálne pol roka, aby sa to upravilo, dávame ich doteraz, bruško už má lepšie
Teraz ja užívam antibiotiká, tak dávam preventívne aj malinkej - má 3 mesiace - bio gagiu.

perla200
8. sep 2009

baby tak môžem kombinovať dophilus a biogaia?

lenka_da
8. sep 2009

perla, jasne, mozes, ked douzivas jedno balenie, mozes vyskusat druhe, obe neotvaraj, maju kratku trvanlivost

lyongirl
19. nov 2009

ahojte, neviem, či to tu niekto písal, ale mám taký postreh...
malý/menší/ mi berie ATB, tak sme samozrejme kúpili probiotiká Bio Gaia. Aj starší syn je na tom tak všelijak a má zníženú imunitu, tak ich mienim dávať aj jemu, ale ako čítam leták, tak som natrafila na info, že Lactobacillus je prirodzenou súčasťou MM zdravej ženy, tak ma napadá otázka, ak dojčím, je potrebné probiotiká malému dávať? Lebo logicky mi to nejako nedáva zmysel 😅
A ešte, ak sa nachádza v MM, prečo ho môžu deti až od 3. mesiaca? Je tam v letáku aj písané, že sa robili štúdie na bezpečnosť prípravku aj u novorodencov a nezaznamenali sa žiadne vedľ. účinky...
Ale odporúča sa až od 3. mesiaca.

susisus
19. nov 2009

lenka_da - a môže sa užívať aj dophilus aj biogaia naraz ???

lenka1smejka
19. nov 2009

mi sme mali biogaia a mame s tym zle skusenosti,malej spravili zacpu,ano dobre citate a grckala po nich

slovakia13
24. jan 2010

baby ja som zacala davat biogaia teraz ,ale my mame problem sa vykakat 😕 myslite ,ze mozeme pokracovat?

marunka71
24. jan 2010

slovakia:Aj dcérka užíva Bio gaiu už možno aj 2 roky(s menšími prestávkami), tiež sme mali problémy s kakaním a odporučila ju nám gastroenterologička, stav sa upravil neviem či tomu dopomohla Bio Gaia(na začiatku brala Duphalac a pila aj Šaraticu,ktorú som maskovala v džúsiku 🙂, ale pokračujeme dalej

babulko
24. jan 2010

pekny vecer kocky 🙂 biogaia su velmi dobre probiotika su prakticky na vsetko ....travenie,kakanie prdkanie .....a mozu sa uzivat dlhodobo neuskodia vobec to mi vysvetlila lekarka a moji drobci ju papaju od 2 mesiacov ,takze budte bez obav su neskodne a velmi dobre pomahaju deturencam.... 🙂

nikollette
27. jan 2010

Ahojte my akurát od dnes biogaiu na hancku. Malý ma hancku aj 5-6x denne, tak snád zaberú.

rainee
5. mar 2010

my sme to zacali uzivat minuly tyzden. uziva sa 5 kvapiek do mlieka alebo neriedene na lyzicke.
davate aj ine probiotika detickam?

tinnka9
5. mar 2010

rainee, my davame swiss laktobacilky - to su take kapsulky, ktore sa vsypu do mlieka

nikollette
5. mar 2010

Rainne, my to inak nedávame, iba ked mal tú hnačku. Aj to mal kvôli zúbkom.

545mimi
4. máj 2010

Probiotika Biogaia su nielen pre male deticky ale aj pre vascie a pre dospelych.Nieje to probiiotikum urcene iba pre bruska nasich najmensich.Mam 4 rocneho syna a 9 rocnu dceru,obom detom davam denne jednu tabletu.Ked boli male tak kvapky,teraz sme presli na toto. U dcery sa velmi posilnila imunita,syn byva takisto menej chory.Predtym to bolo 6-7x do roka,teraz sme boli u dr iba raz 🙂
Je super ze nema ziadne skodlive ucinky na organizmus,takze sa moze uzivat dlhodobo.
Niekto tu pisal ze BioGaia sa nesmu uzivat s ATB,ze povedala gastroenterologicka.Ano nesmu sa uzivat "spolu" s ATB naraz,ale az po 3 hodinach od uzitie ATB aby spolu neboli v zaludku.Po 3 hodinach ano.Mne ich doporucila pediatricka prave detom spolu s ATB avsak s 3 hodinovym odstupom.
Je to zatial to najlepsie na trhu co som pre svoje deti nasla.

hathor1231
27. júl 2010

ahojte,
nasa gastroenterologicka nam ich odporucila a neviem,ci je to len reklama alebo su fakt dobre, co som kukala na nete tak chcu za ne 24euro 🙄 kde sa daju kupit? ved ta cena je az prilis vysoka... kupili ste ich cez net za lepsiu cenu alebo v nejakej konkretnej lekarni?
dakujem za odpoved.

wandeirra
27. júl 2010

@hathor1231
24 eur? ja som kupovala minuly tyzden za 11 eur v lekarni..

hathor1231
27. júl 2010

@wandeirra to bolo 10ml balenie,neoplati sa. skor kupit 2x 5ml... ja som kupila za 9.90. vyskusam ich lebo nam radila lekarnicka aj laktobacilky tabletky,tie su neni tak narocne na teplotu,ale su pre starsie mimciatka...