BioGaia - probiotikum

tamia
3. okt 2007

poznáte niekto tieto probiotické kvapky?

kaja73
2. jún 2011

@linduska27 V podstate to je jedno,ale ja to napr menim cca každe 3m.Pri zavadzani prikrmov sa probiotika vo vseobecnosi odporučaju-znižuju pravdepodobnost negativnych reakcii na prikrmy.

simkat
2. jún 2011

@linduska27 od 3,5 měs. až skoro do 6 měs., co sem zavedla příkrmy (od ukonč. 6 měs.), tak už probiotika nedávám

buburka
2. jún 2011

@karol84 ano uz som precitala cesku verziu letaku...len nerozumiem preco je na slovenskom pisane od 3m.
@hajanka ja som sa teda tiez rozhodla davat uz od zajtra...a zacala som predvcerom aj infacol na prdkanie..tak dufam, ze to nasmu drobcekovi pomoze, lebo byt na rektalnej rurke nie je nic prijemne ani pre mna, ked mu musim takto drazdit konecnik 😒 ...bola by som stastna keby sa mi vykakal radsej sam a bez takych tazkosti. Bojim sa, aby si neprivodil este nejaky brusny pruh ked tak chudatko tlaci ☹ Rozmyslala som aj nad tym, ci netreba zmenit ten nutrilon na comfort alebo iny druh, ale je strasne drahy a velky rozdiel v zlozenim velky nevidim, akurat, ze je viac mastny (vyssi obsah tukov, glycidov) a dokonca menej vlakniny.... tak to radsej vidim vacsi vyznam v investicii do probiotik a simetikonu kt. su neskodne, pomozu a su aj zdraviu prospesne.Joooooj len nech pomoze 😉

linduska27
2. jún 2011

@simkat kedy si zacala prikrmovat? a skoncila si ked si vyskusala vsetky prikrmy alebo kedy?

hajanka
2. jún 2011

@buburka presne tak, len nech pomoze. Nasa papa Nutrilon AR, na krabicke sa pise, ze by mal stolicu riedit ale nefunguje to.

simkat
2. jún 2011

@linduska27 přikrmovat sem začala přesně od ukonč. 6. měs., probiotika sem vysadila po týdnu přikrmování

janush
3. jún 2011

@hajanka Ahoj, myslim si ze nam BioGaia pomohla... asi tak po tyzdni, kazdy den jej davam 5kv. uz som si do zasoby kupila aj dalsie balenie. Ja ich kombinujem aj so Sab Simplexom, su to probiotika, takze sa mozu... Drzim palce, snad tiez pomozu... My teraz bojujeme s refluxom....

karol84
3. jún 2011

@buburka rektální rourka by se taky neměla používat moc často, aby si na ni mimčo nezvyklo

buburka
3. jún 2011

@karol84 Ved ja viem, ale ked uz sa inak neda...ach jaj 😢

kaja73
3. jún 2011

@karol84
@buburka Moj starši kakal s rektalkou s mensimu prestavkami vyse pol rok a potom v pohode kakal normalne a mladsi bol na nej takmer v kuse 3m a tiež potom začal kakat normalne.Ono niekedy je to fakt mensie zlo,ako potom behat s babom na chiru a pozerat sa ako mu stolicu vyberaju manualne .Aj to sa totiž stava.Ale jasne, že treba dbat o dostatok tekutin,davat probiotika a aj duphalac je dobry.Ked ma už babo prikrmy,tak davat take čo nezapekaju.

buburka
3. jún 2011

@kaja73 Ahoj. Ako casto si tu rr pouzivala pocas tych 3m? Aj kazdy den? Alebo len obcas?

kaja73
3. jún 2011

@buburka Cca od 3t do 3m denne vždy večer-vtedy sa pekne vykakal a od tych 3m kaka sam v klbku.

hajanka
3. jún 2011

@janush dakujem, som zvedava ci aj nam pomozu 🙂 inak ona hrozne plakava doobedu :( pise sa ze je vecerna kolika, ale ju akoby bolelo brusko kazde rano, rano aj kaka.

janush
3. jún 2011

@hajanka aj nasa place casto doobeda, no ja to pripisujem tomu refluxu, nakolko vela grcia... Kolika nemusi byt iba vecer, moze byt hocikedy cez den. Vecerna kolika sa uvadza preto, lebo statisticky najviac trapi deti prave vecer

hajanka
3. jún 2011

@janush chapem, ona sa rano vykaka a potom cele doobedu place a je nespokojna, neukludni sa ani na rukach, ani v lahu, ani vonku v kociku... vyreve sa a potom na chvilku zaspi od unavy a pokracuje to dalej... poobedie je uz lepsie, aj si pekne pospinka aj je cula a sleduje vsetko...
Vy davate tiez AR mliecko, alebo kojis?

janush
3. jún 2011

Ja ju kojim a vecer jej davam z flase odstriekane mlieko s nutritonom 50ml. Moja sa ukludni ma mojom hrudniku, potom ju prenesiem do postielky, obcas zaspi obcas nie... Tiez mam problem ked s nou idem v kociari, place lebo ju trapi ten reflux, ale osvedcilo sa mi vajicko, lenze na prechadzky s nim nechcem chodit

buburka
5. jún 2011

Ahojte mamicky 🙂 Ja sa musiim dnes pochvalit, hlavne nasho Davidka. Taaak sa krasne poobede vykakal (veru riadne nalozil..ako za 2dni) a bez placu..i ked s patricnym sustredenim 😀
Taka som bola rada ako uz davno nie. Rozmyslam, cim to je...vymenila som totiz pred 3dnami infacol za kvapky SabSimplex 15kv do ranneho mliecka a vecer som zacala davat do pusi 5kv biogaia...tak teraz neviem co nam tak pomohlo, ale ak to pojde takto dalej, tak budem moct rektalku odlozit 🙂 Viem, ze predbieham udalosti, ale chcela by som verit, ze to tak bude. Potom nas ale potrapili prdiky, tak sme pocvicili a pupikovali..a teraz pekne spinka...az vidno na nom ako spokojnucko 😎 Neviem ci ta biogaia mohla tak skoro zaucinkovat, ale verim, ze nam to na skodu nie je 😵
@janush Nas place v poslednom case v kociku neustale a to aj napriek tomu, ze mame polohovatelny chrbatik, takze ho mam vo zvysenej polohe...tiez si neviem rady 😖
Reflux maju asi vsetky deticky do 3mesiacov...ale ja mam pocit, ze mojmu vobec nevadi..vygrcne sa mu mliecko, az ma plnu pusu a potom si to spokojne prehltne ako ze sa nechumeli...alebo mu stecie ked je na boku v lahu...vobec sa tym netrapi 😅 nastastie 😔

buburka
9. jún 2011

Nadsenie netrvalo dlho a sme tam, kde sme zacali ☹

hajanka
9. jún 2011

@buburka a co to? som sa tak potesila ked som citala ze ako mu pomohli a teraz toto. ☹

buburka
9. jún 2011

@hajanka sama som nemilo prekvapena 😖 Este ze nekojim, lebo by som si zas vycitala, ze som mu boliestky sposobila ja svojou stravou...

karol84
9. jún 2011

@buburka a jak dlouho ta probiotika berete? chvili to trva, nez zaberou... nam asi po 10 dnech, znamym to trvalo pres 14 dni...

buburka
9. jún 2011

@karol84 zatial len 5dni...tak uvidime...rozhodne ich nemam v plane vysadit, len som dufala ze u nas zabrali uz skor...ale bola to len svetla chvilka asi 😒

adra22
9. jún 2011

@buburka ahoj my sme mali tiež tento problém a dávam biogaiu 5 kvapiek do mliečka ráno a takisto sme mali sab simplex, aj infacol ale nám nakoniec zabral Espumisan, ten dávam večer do mliečka. Ináč biogaiu berieme od narodenia, a to kakanie sa nám upravilo tak cca po mesiaci. A myslím že aj espumisan mu zaberá.

hajanka
9. jún 2011

@buburka sestra dava neterke presne 7 dni a zda sa, ze kakanie sa zlepsilo 🙂 (dufam, ze to tiez nezakriknem), predtym mala kaku na kazde kakanie ako kamen, teraz je uz makka 🙂 ani malicka pri tom uz neplace 🙂 a zda sa aj viac spokojnejsia pocas dna. Este pockaj, urcite sa to este zmeni a upravi.
Ona jej dava vecer na posledne papanie pred spanim 5kv (a vzdy rano, alebo najneskor do obedu sa vykaka) + pred kazdym papanim jej dava aj cca 5-7kv. Espumisan.

buburka
9. jún 2011

@hajanka
@adra22 Dakujem baby. Dobre sa mi citaju take povzbudive clanky..pomaha mi to nestracat nadej, lebo ked vidim drobceka ako sa trapi chudatko, tak sa citim velmi bezradna. Snad by som mohla aj ja este vyskusat aj ten Espumisan 😕

hajanka
9. jún 2011

@buburka z reakcii mamiciek citam, ze kazdemu babetku zabera nieco ine, niekomu Espumisan, niekomu Sab-simplex, niekomu ine... ak mas pocit, ze mu to co mu davas nerobi dobre, tak skus ine. Ale najskor tomu daj cas, nech vyberie aspon jednu flasticku, aby si to nestriedala velmi rychlo, lebo to potom nebudes ani cas zistit co mu robi dobre a co nie.

karol84
9. jún 2011

@buburka my davame espumisan od cca tydne veku a je to s nim lepsi, ale radikalni zlepseni jsme zaznamenali az s temi probiotiky...

jankadudova
9. jún 2011

Kazde pusobi trosku jinak. Sab, Espumizan pomahaji odchazet plynum, probiotika zlepsuji mikrofloru strevni steny. Efekt je znat az za delsi dobu. Nam pomohl i Baby Calm.

pavlinasp
14. jún 2011

@buburka
Ahoj, se náš chlapeček také trpěl na bolení bříška (koliky!!!!). Bylo to horší o to, že byl hodně nedonošený a koliku měl již od "minus jednoho měsíce"... Zkoušeli jsme fakt všechno, Sab, Calm, pecičky, cvičení... Nakonec jsme objevili Probiotické kapičky BioGaia, ty našemu drobečkovi skvěle ulevily. 😀 Nakonec je syn užíval celkem 4 měsíce. Jenom upozorním, že zejména v létě by se mělo dbát na uchovávání probiotik v lednici.

buburka
15. jún 2011

@pavlinasp ano drzim ich v chladnicke. Citala som, ze teplom sa tie bacili nejak znehodnocuju.A ako sa ma vas drobcek teraz? Pises, ze bol nedonoseny....aky je uz velky?