BioGaia - probiotikum

tamia
3. okt 2007

poznáte niekto tieto probiotické kvapky?

buburka
18. júl 2011

Ahojte...pre mamicky ktore budu hladat radu v tomto fore ako ja pred mesiacom: Odkedy davam kvapky (5kv do posledneho mliecka) tak maly ma ukazkovu stolicu kazdy druhy den...az z plienky vytrca 😀 Vrelo odporucam 😉

hajanka
19. júl 2011

Tak pridavam aj ja nasu skusenot, kedze som tu uz prispievala, rovnako ako @buburka, odkedy davame malej 5kv tiez do posledneho mliecka vecer, krasne kaka, brusko je spokojne, bez problemov 😀

titinka19
8. aug 2011

@buburka Ahoj, prosim ta odkedy si davala malemu BioGaia kvapky, na obale pisu ze od dokonceneho 3.mesiaca ale citala som ze je to ok uz od 3-4 tyzdnov, ake mas skusenosti ?

buburka
8. aug 2011

@titinka19 Ahoj..neviem ti teraz presne povedat..ale slabo po ukoncenom 2mesiaci sa mi zda. To len na nasom SR letaku je to napisane...na ceskom alebo tak nie ...len u nas su takto oznacene vsetky volnopredajne lieciva ktore su zaradene medzi homeopatika,,,mi to vysvetlila potom muzova sestra (magistra v lekarni). Ale celkom malemu drobatku do toho ukonceneho 2mesiaca by som ja osobne davala len 2kv.alebo3kv. na zaciatok 😕 ....my sme davali a este aj davame podla navodu 5kv. s poslednym mlieckom 😉

hajanka
9. aug 2011

@titinka19 moja sestra zacala davat malej od 2 a (skoro) pol mesiaca, keby vedela ako pomahaju tak by zacala urcite skor. V Cechach je na pribalovom letaku od 1. mesiaca. V letaciku pisu, ze boli odskusane aj na novorodencoch a nemaju abslutne ziadne nepriaznive ucinky, su to cisto len prospecne bakterie, kt. sa nachadzaju aj v MM. Tak ja by som zacala davat aj skor.

luthien.k
9. aug 2011

@titinka19 , neboj se dát dřív, resp. v letáku například pro švýcarský trh je možné dávat už od narození, je to hodně o legislativě a schvalovacím postupu pro léky a potr. doplňky daného státu. Takže klidně dávej 🙂

titinka19
4. sep 2011

@luthien.k dakujem ti za radu, mala ma dnes 2 tyzdne a velmi nas trapia tie neprave koliky, spuca sa mi, velmi place a evidentne ju boli brusko, take 3 hodiny denne, uz neviem co robit, vyskusam BioGaia s 2 kv. denne a uvidime 😒 dufam ze pomozu

veroninika
6. sep 2011

@titinka19 Nam ich odporucila detska lekarka , ked mal maly 4tyzdne.....

henulienka
6. sep 2011

Dievčatá, aj my sme začali užívať tieto kvapky na odporúčanie detskej doktorky pred dvoma týždňami, ale malý začal neskutočne smradľavé prdkať aj kakať. A ja teraz neviem, či j to od týchto kvapiek, alebo od H.A. mlieka, lebo sme ich začali papať naraz.

romcovaklarka
6. sep 2011

@henulienka Tak my je berem od měsíce a nic takového jsem nepozorovala, takže buď to tím nebude, nebo možná to tvému mimču nějak nesedne 😅

brnka
7. sep 2011

ahojte dievcata, je to naozaj pravda, ze v CR je na trhu BioGaia s objemom 10 ml?

henulienka
7. sep 2011

@romcovaklarka no tak to potom bude tým H.A mliekom, doktorka vravela, že je nejak inak štiepené, a že to môže byť tým. Inak je spokojný, kľudný, prdká si kľudne, takže asi to je len kozmetický ( či vlastne čuchový) problém

frick
10. okt 2011

Ahojte.Vie mi niekto poradiť?Dávam malému tieto kvapky už od ukončeného prvého mesiaca.Velmi nám pomohli s kolikami aj s kakaním.Vydržia nám tak mesiac.Teraz má 3.mesiace.Ide o to že akonáhle mu ich nedám jeden deň na ďalší už máme znova problém s bolesťami.Bojím sa že si tie črievka navyknú na tie kvapky a nebude sa vedieť bez nich vykakať.Stalo sa mi že nám došli a musela som cez víkend bežať do lekárne kupiť kvapky.Máte niektorá skúsenosti alebo mi viete povedať či sa to môže stať? Mám ešte počkať kým sa to neupraví a dovtedy mu ich podávať?Inak nemôžem na ne dopustiť.ďakujem

buburka
11. okt 2011

@henulienka Ahoj. Ten smradik mate po HA mliecku 😉 Sak pockaj ked zacnete prikrmovat...to len bude smraaadek 😀 😀 😀 Jak u nas vcera vecer po brokolici.... 😵

henulienka
11. okt 2011

@buburka už som sa s tým nejak zmierila, len je dosť komické, keď malý svojimi dvoma prdmi zamorí celú čakáreň 😀 To, že ja po jeho prebaľovaní neviem ten smrad vyvetrať aj pol hodinu je úplne normálne už u nás, aj to, že s kakanou plienkou utekáme hneď na dvor do smetiaka No veru, brokolica, hrach, fazuľa.... už vidím to delostrelectvo 😅

ladytt
11. okt 2011

Aj my si biogaiu nevieme vynachváliť, najskôr pomohla pri kolikách a teraz pri zvykaní si na príkrmy 🙂

moonlightka
2. nov 2011

ahojte myslite ze by nam ta biogaia pomohla ak sme dlhsiu dobu chori obaja...nevieme sa s malym zbavit kasla...hruuuuza

barca127
3. nov 2011

ahojte kolkio kvapiek davate detickam?

marcet
3. nov 2011

@barca127 pět

ducci
7. nov 2011

aj my davame boigaia - a odvtedy kaka mala v pohode 🙂) - 5 kvapiek denne, zevrah sa moze aj dlhodobejsie

bubinka17
18. nov 2011

nam ich dr prespisala hned ako sme prisli s porodnice. na letaku je napisane ze od 3mes sa ma davat. 5kv denne...rychlo sa to mina a su dost drahe...10e.
maly ma uz skoro 8mes... teraz som skusila kupit nieco ine....Biopron laktobacily baby bifi+ je tam 30kapsul na vysypanie a stoja 5e.
som zvedava co mi povie dr ze som to zmenila.../ale ona to neplati,,,a rodicovsky prispevok je ubohy/

mbavlsikova
25. nov 2011

Ahojte od koľkého tyždna sa môžu tieto kvapky Bio Gaia. Moje male maju 6 tyždňou, menili sme mliečko, lebo z inych mali koliky a grcali. Teraz mame to francuzke AR, koliky su prec aj grckanie, ale zacali sme vela kakat, po kazdom jedle a niekedy musim prebalit aj pred aj po jedle, a mierne zredla ta stolica, taka redsia kasa zlta. Pomahaju take kvapky na taketo problemy? teda neviem mozno to nie je problem. K pediatricke idem az buduci tyzden v piatok.
Za odpovede dakujem

lennetfrigg
26. nov 2011

Ahojky, my daváme kvůli bolení bříška a pomahají, ale může trvat i 14 dnů než zaberou, nemá se překračovat 5 kapek denně a mají se uchovávat v lednici. Jinak prý mohou ztrácet účinnost.

Pokud máte maminky možnost si je koupit na Slovensku nebo v Polsku, tak super. Tam stojí okolo 250 kč, v ČR přes 600 kč. Což nechápu proč. 😉

glowix
1. dec 2011

Pekne rano, mate niekto skusenosti ze Biogaia Va, stav zhorsila?My davame 5 dni a je to o moc horsie, mala nespi a pocujem jej skrkanie v brusku, co pred tym nemala..A ovela viac zacala plakat.Mate s tym niekto skusenost?

cervenec
1. dec 2011

@glowix naší malé to taky prdíky spíš zhoršilo,takže jsem to vysadila,dokonce jsem si jednou zkusila dát i já a pěkně mě po tom bolelo břicho 😅

ucitelka70
1. dec 2011

@bubinka17 ahoj, no zaujíma ten tvoj nápad s biopronom, daj vedieť, ako si pochodila a či si zbdala nejakú zmenu...

glowix
1. dec 2011

@cervenec Dakujem za odpoved, takze aj my to uz dnes nedame...prestalo to potom hned ucinkovat, alebo par dni to trvalo nez sa to upravi?

cervenec
1. dec 2011

hned to bylo lepší 😉 teda lepší v rámci možností 😅 ještě ,že tohle už máme za sebou 😎 vydržte 😉

bubinka17
1. dec 2011

@ucitelka70 ahoj,nezbadala som,vsetko ako ked bral biogaiu.

katka37
3. dec 2011

ahoj holky ,kolik jste platily za kapičky,já 665kc není to moc? ☹