BioGaia - probiotikum

tamia
3. okt 2007

poznáte niekto tieto probiotické kvapky?

aniii
31. mar 2011

@simkat
ahoj,
a kdy vám asi začly kapky zabírat? my je taky dáváme týden a zatím nevidím moc účinek.
a jak a kdy je podáváš?
díky

simkat
31. mar 2011

@aniii no, začala sem mu je dávat ve 3,5 měs., protože jeden tyden tak řval, že už sem nevěděla, co s nim mám dělat. Nakonec sem je koupila a zabraly prostě hned! Vážně! Já sem mu je dávala do koj. lahve, 5 kapek denně, vždy dopoledne.

hajanka
1. apr 2011

@domeli dakujem, tak asi este pockame, skusime ten Espumisan.

janush
16. máj 2011

@hajanka my sme na tom podobne. Ja som tiez dostala od lekarky na odporucenie bio gaiu a sab simplex, tak cakame na ucinok, hadam pomoze 😕

buburka
2. jún 2011

Ahojte. Vidim, ze sa tu uz davno neprispievalo, ale skusim sa opytat....Boli sme nuteny prejst na UM. Maly papa Um uz vyse tyzdna, ale odvtedy nekaka...musim pouzit rekt. rurku aby bola stolica. Citala som o priaznivych ucinkoch probiotik na crievka a aj na imunitu. Kupila som kvapky biogaia, ale mam ich zatial v chladnicke a uvazujem ci ich zacat davat. Pise sa na nich, ze az od 3 mesiaca..a my mame len 6tyzdnov 😒 Je tu niekto kto tieto kvapky pouzival skor? A kolko kvapiek u takeho drobca? Riadne 5? ci menej? Prosim poradte...dakujem. 🙂

zivika
2. jún 2011

@buburka ahoj, asi by bolo najistejsie zavolat doktorke a opytat sa...malemu tiez davam BioGaia, ale ma 5 mesiacov...ale je pravda, ze probiotika robia dobre, davam mu ich asi tyzden a je vidiet zlepsenie 🙂 a mozem sa opytat, aku znacku mliecka papa? mali sme najskor bebu HA a ked sme zmenili na nutrilon, polepsilo sa...ale ked ma maly este len 6 tyzdnov, radsej sa porad s doktorkou? 🙂

jarunka111
2. jún 2011

@buburka ahoj, asi ti zrovna neporadím s tými kvapkami, ale ak sa nemýlim, tak infants dophillus sú od narodenia.
Tiež sme mali podobné starosti, malý mal koliky, tak sme dávali sab simplex a veľmi mu to pomohlo 😉
...tak snáď ti bude vedieť niekto poradiť, ja len toto....

kaja73
2. jún 2011

@buburka Kludne ich možes davat,len na SK letačiku su pisane tie 3m,ine letačiky v inych jazykoch to pisu inak-je to vhodne už od narodenia.Ale možeš skusit aj infant dophylus a tiež skus maleho podržat v klbku nad veckom-ja som to tak robila a odvtedy krasne kakal a aj sa naučil pytat už v 10-11 m sam kakat a od 16m a3T sme uplne bez plienok-maly si krasne na to zvykol,nemali sme žiadne pokakane plienky už od 4 a pol m.Jednoducho chytiš babo zozadu pod kolienkami a ked je problem, že nevie vytlačit,tak tato poloha mu pomože.Moj bol na rektakle 3m a od kakanie v tejto polohe som ju nemusela ani raz použit.Tu mas napr cesky navod,kde ich odporučaju od 1m http://www.docsimon.cz/zbozi/probioticke-kapky-... a ine navody aj od narodenia.

buburka
2. jún 2011

@zivika Davame Nutrilon, ten klasicky zeleny. Ked som ho kojila, tak kakal po kazdom kojeni...a teraz sme vlastne presli z jedneho extremu do druheho 😒 Mozem sa opytat ako vam tieto kvapky pomohli? Lepsie drobcek kaka? alebo prdka? alebo nema bolesti bruska?

buburka
2. jún 2011

@jarunka111 ten infants si davala riadne do mliecka?

buburka
2. jún 2011

@kaja73 no tak to je zaujimave s tym odporucanim v inych jazykoch...to by ma ani nenapadlo. A ako mozem davat? Normalne denne 5kv? alebo radsej obden? alebo menej kvapiek?
To kakanie nad wc znie zaujimavo...ako dlho ti trvalo take nieco babo naucit? A co hlavicka? Bojim sa aby mu nekveckala, alebo aby sa mi drobcek nahodou nesmykol....ako mam vediet kedy ho takto podrzat? Vzdy ked place? alebo ako?

zivika
2. jún 2011

@buburka mozno len brusko potrebuje cas, aby si zvyklo na novu stravu...kvapky pomohli hlavne s kakanim a aj brusko menej boli... na prdkanie sme najskor davali espumisan, ale moc nepomahal, tak sme skusili sab simplex, ten trochu pomohol...no, ale ak bude mat drobec koliky, nic vam nezaberie stopercentne, bude z toho musiet vyrast...skus aj masirovat brusko a cvicit nozickami...

kaja73
2. jún 2011

@buburka Ja som ho zacala držat ked mal už takmer 3m,tak sme problem s hlavickou nemali,ale pri bezplienovej metode takto držia už novorodencov a zvladaju to 😉 Ja som ho držala vždy po jedle,alebo ked vela prdkal.CCa po 1-2m už začal cielene reagovat a už som ho držala,len 3 krat za den-rano,na obed a večer a vždy sa aspon raz vykakal.Od tych cca 11m sa už pyta-vtedy hovoril eee a zaroven niekedy vtedy pochopil aj to, že sa do vecka aj čura a vždy sa pekne cielene včural,ale cural aj do plienky.Ako 16m a 3 t odmietol plienku a za 4 dni sa zacal pekne pytat slovkom pisi-pisi.Tie 4 dni som ho ja daval curat v 40min intervaloch a mal len par nehod.myslim,že sa odplienkoval tak skoro,vdaka tomu kakaniu v klbku.Inak do dnes nesedi ani na vecku ani na nočniku.Miluje to klbko. 🙂 Co sa tyka bio gayi tak sa riad ceskym navodom v tom davkovani .

jarunka111
2. jún 2011

@buburka áno, je to prášok, k tomu malinká odmerka. Výhodou je, že to nemá žiadnu príchuť, ktorá by kazila pravú chuť mliečka. A môže sa to dať aj do vody

buburka
2. jún 2011

@zivika jaaj..vsak pupik a masaze su u nas samozrejmostou pri kazdom prebalovani..to je jasna vec...ale bohuzial je to malo 😒

buburka
2. jún 2011

@kaja73 tak to je drobcek pekny sikulko 🙂 A ako dlho si ho na tom Wc drzala, kym si neskonstatovala, ze to teraz nebude, ale povedzme to vecer skusis znova? Asi by som nieco take skusila, ale ako pises, asi skor o ten mesiac, ked bude vacsi...pre istotu 😔

kaja73
2. jún 2011

@buburka Nedržala som ho dlho,ked mu bolo treba tak začal tlačit už do pol minuty-max minuty.Radsej som to zopakovala neskor.Nechcela som mu to sprotivit.

buburka
2. jún 2011

@kaja73 nuz mam zas nad cim rozmyslat...myslim, ze za skusku nic nedam..takze to asi vyskusame 😉 Idem pohladat na nete ten cesky navod...a tiez neviem ci mu tu biogaiu nakvapkat rovno do ust, alebo davat do mliecka.....kedze sa to ma drzat v chladnicke..tak ci to mozem davat potom do tepleho mliecka....ach jaj....cela veda teraz okolo toho mliecka a probiotik...kym bol na mm, tak som vybrala cicik a bolo poriesene 😅 a maly spokojne kakal aj prdkal...a teeeraz 😖

kaja73
2. jún 2011

@buburka Navod mas v tom linku, čo som ti poslala o 12,45h.A radsej to daj na lyžičke,aby ti spapal vsetko-v mliečku sa to rozptyli a ked ho cele nevypije tak ani nevies kolko probiotik spapal.

buburka
2. jún 2011

@kaja73 😅 napisala som pohladat, myslela som pozriet...no ale to tak, ked mam 1ocko na malom stale 😀 Inac dakujem za link

karol84
2. jún 2011

@buburka my dáváme od 7 týdnů, na příbalovém letáku je napsáno, že je možné je používat od 1 měsíce. a vypadá to, že u nás začaly cca po 10 dnech zabírat

karol84
2. jún 2011

@buburka jo a dáváme na lžičce v pár kapkách mléka

linduska27
2. jún 2011

ahojte davame biogaiu skoro od narodenia maly mal dost velke problemy s bruskom s bio gaiou sa to ukludnilo teraz ale neviem ci ju nadalej davat alebo uz mozem prestat maly ma 5mesiacov plus 2týždne už začíname s príkrmami tak otázka dávať radšej ďalej alebo prestať..ďakujem za rady

linduska27
2. jún 2011

@simkat ako dlho ste davali tu biogaiu?

kaja73
2. jún 2011

@linduska27 Možno skus vymenit za infant dophylus-ten sa odporuča pri zavadzani prikrmov.

hajanka
2. jún 2011

@janush ahoj, tak ako, zlepsilo sa?
@buburka nasa mala tiez je na UM ale kaku ma hrozne tvrdu, place pri tom a nemoze to vytlacit. Ma 2m a 2tyzdne, pred 2-ma dnami zacala brat Biogaiu 5kv denne, ale pisali tu dievcata ktore davali aj skor. V Cechach je na pribalovom letaku vraj od 1. mesiaca. V letaciku pisu, ze boli testovane aj na novorodencoch a nemaju abslutne ziadne nepriaznive ucinky. Len tie dobre - na travenie. Tak ja by som zacala davat aj skor. Tiez som zvedava ako sa stolica upravi a ci bude makksia.
@kaja73 ta poloha kakacia, babetko mas tvarou k sebe alebo od seba?

Doteraz jej davali Espumisan. Ked uz berie Biogaiu tak Espumisan ma vynechat? alebo ako? ako to kombinuje vy? Alebo k Biogaia uz nic ine netreba?

kaja73
2. jún 2011

@hajanka Tvarou od seba-tak ako vonku držia mamičky cikajuce dievcatka.

kaja73
2. jún 2011

@hajanka Zhruba takto

https://www.youtube.com/watch?v=1RGs4cepRY4

tam vpravo mas aj dalsie videa

hajanka
2. jún 2011

@kaja73 dakujem, to je super, mna by to ani nenapadlo, ale verim ze to moze fungovat, poradim sestre 🙂

linduska27
2. jún 2011

@kaja73 a nieje to jedno ci bio gaia alebo tie infant? ja som hlavne chcela vediet ze dokedy to davat ked maly uz problemy s bruskom teraz nema..