BioGaia - probiotikum

tamia
3. okt 2007

poznáte niekto tieto probiotické kvapky?

jahodka11
18. jan 2009

denisocka, ked ma problemy, mozes dat aj viac.....ja davam 2x denne 10kvapiek, ak ma maly bolenie bruska alebo hnacky...ked sa ukludni, tak raz za den 10 alebo menej.... 🙂

denisocka
18. jan 2009

jáj,bo ja davam 5kv.a nejaky je nekludny,a pritom nam to fakt uplne zastavilo hnačku,berieme ešte antibiotika a kakanie je mizerne

jahodka11
18. jan 2009

tak ak staci 5, davaj 5...aj tak je to drahe.... 😒 ja to davam denne uz dlho a asi aj budem....2 dni vynecham a uz mame problemy....idu mu zubky a trapi ho vtedy brusko...neviem, budeme musiet ist asi po vysetreniach, nejako sa mi to travenie nepaci, ked nefunguje bez kvapiek...a aj s kvapkami kakame 4-5x denne ☹

sybila
19. jan 2009

Ahoj kocky,denisocka tuto noc sme prespali celu,no zobudila sa skor ale uz tak neplakala,aj teraz pekne spinka,uvidim do vecera,dufam,ze to bol len ten zaciatok taky kriticky.
moja Tamarka ma nedostatok vapnika a fosforu,chodime na metabolicku ambulanciu,kontroluju jej moc kazde 2 mesiace,pretoze sa jej vapnik v tenkom creve nestiha vstrebat,ked sa narodila mala koliky az do 4 mesiaca,az tak ze ked plakala mi zmodrala.Mam kamaratku numerologicku,ta jej zistila,ze bude mat stale problemy s travenim a bude si musiet aj stravu upravovat,ked bude vacsia,ono to aj vidno od narodenia mame stale neake starosti s grckanim,travenim a kakanim,preto sme sa dostali az k alergo imunologicke,tak teraz som zvedava co cas prinesie tym uzivanim BG,mozno sa jej aj ten vapnik upravi.....

denisocka
19. jan 2009

mY SME mali katastrofale nečerne uspavanie,hodinu a pol ričal,kričal,plakal -neskutočne,pre nás niečo nove nevidane,zaspal od unavy o 21:30,ale o 3:00 zas plač,sice len chvílku,ale opakovane asi 4x

dnesne poobednajšie uspavanie detto

no ale kukám,že som asi dostala kramy po 13.mes,tak žeby preto?

lenka_da
19. jan 2009

my sme zacali s infant dophilus ale potom sme pokracovali s bio gaiou. Uzivame ich uz asi 3 mesiace, pretoze sme si z porodnice doniesli bacil escheria colli (mimochodom aj zlateho stafilokoka, parada 🙄 ), museli sme brat aj antibiotika, crevna flora bola uplne narusena, priserne koliky... tazko povedat, ci nam pomohla bio gaia, pretoze sme zaroven uzivali aj infacol, masaze bruska kremom dr. hoj, od 9 tyzdna sme absolvovali kurz plavania (u nas doma, vo vani) - pomohla nam asi kombinacia tohto vsetkeho...

sybila
19. jan 2009

my sme mali konecne dnes fajn den aj teraz vecer zaspala ako nic a bez placu,uvidim este do rana,lebo po jednom dni a jednej noci sa da tazko povedat,ale zrejme tie kvapky zaberaju.denisocka no moze to byt tymi kramami,ja to neviem posudit,lebo som ich dostala hned po sestonedeli co bola panika,ale moja sestra ich dostala teraz po 6tich mesiacoch a veru jej mala je tiez vtedy ako tiger v klietke,meni sa aj chut mlieka....moja Tamarka je od narodenia akcna vsetko zle znasa,ked nie bolest bruska,tak zuby a stale nieco,tak ja som zvyknuta na taketo vybuchy 😀 za tych 16 mesiacov som si uzila svoje a to som ostala s nou sama,tak hore hlavu 🙂 bojujte,myslim na vas...

denisocka
19. jan 2009

tak aj náš dábel bol dnes super,teda ked spal 😀 ale zato my spal 2 hodiny pred obedom,a 2 hod po obede,a po okupani žiadna kaša ! rovno si vytiahol obe cici a o 19:30 zalomil 😀 😝

sybila
20. jan 2009

To je super,ze mas este tolkomliecka ja uz davno nekojim,po mojom stresovom obdobi som ho stratila.Mne Tamarka spava od 13 mesiaca uz iba raz cez obed,aj to len okolo hodinky,no pri lepsom aj dve,ale to je malokedy,dnes zaspala az teraz a to bola hore uz o siestej,kazdy den to je inak....Veceru jej davam skor a po kupani uz iba mlecko,lebo by tazko zaspavala,to je to jej travenie 😝,tie kvapky zacinaju ucinkovat,uz ani suseda samka nebila a netrhala mu hracky z ruky,bola kludna a vesela,sem tam ma uhryzne ale to som si uz zvykla,idu jej ocne zubky tak je ako pitbul 😀 ...Takze vas pac moze suvisiet aj so zubkami,neviem kolko ich mate ale stolicky a ocne su najhorsie,do toho bolest bruska,ina chut mlieka,tvoje hormony pri kramoch,a je z toho nespokojnost a srdcervuci plac,vela naraz na take male stvorenicko 😅 ....tak sa drzkajte a daj vediet ako ste na tom 🙂

martina46
26. jan 2009

Ako dlho po dobrati ATB treba ešte užívať probiotikum?

denisocka
30. jan 2009

no dnes idem kvapkať a už nemám,a to ich nemáme mesiac,ale iba 3 týždne,a davala som len 5kv 🙄

womenne
30. jan 2009

denisocka čaf 😉 ja som teraz prešla na BIOPRON,tak som zvedava lebo sme mali klid od decembra a predvčerom pldna Sebastianka prehanalo ale iba 5x potom už nič ani na dalš den.
Davam im to do mliečka a ma to vanilkovu oprichut bez problemov vypiju a je lacnejši stoji 125kč a je vraj rovnako učinny tak som fakt zvedava.vy to už kolko uživate?

mizulienka
31. jan 2009

ahojte, tak prispejem aj ja troskou do mlyna 😉 robili sa prieskumy, ktore probiotika su pre babo najlepsie a jednoznacne z toho vysli najlepsie BioGaia, mam to z tej najpravejsej ruky, takze overena info 😀 my to tiez berieme...inac moze sa kludne davat aj viac kvapiek, nemusi to byt tych 5...my napr. davame 7-8, maly je riadny mucko, takze sme zvysili davkovanie 🙂

sybila
9. feb 2009

Ahoj vsetkym,dlho som sa neozvala,ale cakala som kolko mi vydrzi flasticka bio gaia a bolo to presne 25 dni po 5 kvapiek,dnes som otvarala novu,musim povedat,ze Tamarke sa upravila stolica a je cula,zatial sa drzi a nie je chora,kvapky sme zacali brat hned ako sme sa vratili z nemocnice,mala virus siesta detska choroba a to aj pred tym bola stale soplava a stale sa nieco na nu nalepilo,tak dufam,ze bg jej trosku posilni aj imunitu.....

valika28
10. feb 2009

ahojte vsetci,je pravda ze bio gaia posilnuje imunitny system?nam to odporucala pani doktorka na posilnenie imunitneho systemu,pretoze nas maly je casto chory.

pappo
10. feb 2009

vyborna vec odporucam dlhodobo, krasne sa nam upravila stolica a mala je ovela kludnejsia nema uz take problemy s bruskom

gabii83
10. feb 2009

ahojte nam to tiez predpisala dr. ale mala ma 7 tyz. a je na krabici ze od ukonc.3 mesiaca, ale na prvej stranke je zase ze od 1.mesiaca

a v lekarni mi baba poradila ze si ich mam dat ja a cez mliecko to dostane aj do malej, tiez kaka zelenu

vy co si myslite, idem si to este raz precitat,aj cesky navod 😉

denisocka
10. feb 2009

gabi,ked kazala davať.-tak davaj,nejedz to ty,teda nie žeby si nehohla,ale davaj to jej priamo a neboj

gabii83
10. feb 2009

ok ale nevadi ak je to od 3 mes.?
mozno to nevie 😖

gabii83
10. feb 2009

no ako citam aj ine mamicky davali mensim detom ako 3mes.
dakujem denisocka 😉

denisocka
10. feb 2009

zamalo,my davame trebars imunoglukan a ten je od 3.rokov,ak nepovoli lekar skor,a nam povolila 😉

luciabah
10. feb 2009

babulky ahojte

bio gaia su od 3.m len u nas, inak vo svete su od 1.m. 😉
nam pomohli velmi

zitaje
10. feb 2009

Ja som tiez davala Bio Gaia, a potom Dophilus, malinka mala od prikrmov strasnu zapchu, ze az plakala pri kakani, stolicu mavala raz za 3 dni a hotove kamene. Od probiotik sa jej to upravilo, pekne denne. Teraz sme douzivali, brala ich vyse 3 mesiacov, stolicu uz ma v poriadku. Takze u nas super.

gabii83
10. feb 2009

a po otvoreni len 2 mes. musis spotrebovat?? potom vyhodit, ci to je tiez len na SR 😎

buksy
10. feb 2009

gabii83 kludne mozes davat aj skor ako od troch mesiacov, aj my sme to uzivali na crevnu floru a mali sme menej ako tri mesiace

gabii83
11. feb 2009

dakujem buksy aj tebe dneska som jej to uz dala 🙂 😀

graziela
21. feb 2009

Ahojte,
aj my sme najskor zacali davat infants dophilus, od 3 mes. je nas malicky stale chory, kazdy mesiac to nakoniec skonci pri atb...na cas som ich vysadila, hned tyzden nato ochorel...tie stali cca. 300 sk, kupovala som si ich sama v lekarni...teraz sa zial malemu zdr. stav este viac skomplikoval, dostal zapal priedusiek, dr. nam odporucila bio gaia, aj nam ich predpisala a doplacala som nieco okolo 100sk, ak nie menej...neviem presne kolko, lebo som platila aj za ine lieky a platila som spolu cca. 3 EUR..Len nechapem, ze ked ich mozu dr. predpisat na recept, preco to tak nerobila a väcsina z nas si ich musi hradit cele z vlastneho vrecka?

garronne
24. feb 2009

to sa naozaj bio gaia da predpisat? akurat je maly chory, ma chytene priedusky, tak mi dr. povedala, aby som ich kupila. ale ani slovkom sa nezmienila, ze sa to da predpisat ☹

gabii83
24. feb 2009

ja som si tak vsimla ze tieto homeopaticke lieky sa nepredpisuju, je to aj drahsia liecba mi mame homeopaticku dr. v BB

takze garrone ja si myslim ze sa to nepredpisuje

pinco
24. feb 2009

no teda 😕 Tak to sa fakt da predpisat? My sme bio gaia uzivali ked mala Tami koliky a zelene kaky. Ale tablety som jedla ja a kedze som kojila, tak sa jej to dostalo cez mliecko a pomahalo to. Len 10 tabliet asi 180 Sk, takze moc dlho som to nejedla 😒