BioGaia - probiotikum

tamia
3. okt 2007

poznáte niekto tieto probiotické kvapky?

maculienka123
11. okt 2010

@slavica2 ahoj.kedy tvojmu syncekovi skoncili koliky?lebo my ich mame strasne

bubinko83
3. nov 2010

baby myslite že tieto probiotika pomahaju aj proti zapche?

anulienka166
3. nov 2010

baby nam velmi pomohli.....a k tomu sme davali espumisan L 😉 😉

p69majka
10. nov 2010

Ahojte. Dnes som bola akurát u lekárky s malou a pýtala som sa na probiotiká. My berieme už tretiu fľašku BioGaia a sme spokojní, akurát cena je dosť vysoká. Tak chcela som nejakú alternatívu a doporučila mi Swiss Laktobacilky BABY, sú lacnejšie a sú na 30 dní, ale oplatí sa aj Infants Dophilus, aj na tým som uvažovala a ten vydrží skoro dva mesiace. Myslím, že obe splnia to čo aj BioGaia. Mne lekárka kázala práveže BioGaia pri antibiotikách a skutočne malá mala iba raz hnačku a to mala aj alerg. reakciu, čiže výsyp. tak asi tá Bio Gaia pomohla. Ja ju chcem zmeniť len kvôli cene. Probiotiká sú na všeličo a okrem iného aj na posilnenie imunity, hlavne u nedojčených detí. 🙂

p69majka
10. nov 2010

@bubinko83 určite! Všetky probiotiká, ale teraz som akurát dočítala na nete a ten Infants dophilus má asi najviac rôznych dobrých účinkov. tu je link http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

lenka0710
27. jan 2011

Baby pomáha biogaia aj na grckanie?

jasekd
27. jan 2011

@lenka0710 Probiotika pomahaji na rovnovahu ve streve, nam pomohly od boleni briska a ted je Martinek bere, protoze je na profylakticke lecbe antibiotiky dlouhodobe (mesice az roky) kvuli vade ledviny. S briskem problemy nema. Kdyz jsem je asi mesic nedavala, brisko se zhorsilo - to uz byl na tech ATB. Na zvraceni muzou pomoci, pokud deti zvraci od bolaveho briska, nadymani apod, ale pokud ma GER, jako ma nas Martinek, tak jsou ti naprd, je to pripad od pripadu.

lenka0710
27. jan 2011

GER= reflux? No mne povedala doktorka že každé dieťa čo grcka ma reflux ale že ked pribera tak je to v pohode... Bruško nás uz nebolieva ale grckame a mám pocit že stále viac a to mame uz 4mesiace. Neviem či skúsiť ten nutriton alebo čo. Nevadilo by mi to ale malinka je z toho úplne nešťastná a zlikvidovana a miesto toho aby sme sa medzi spankami hrali tak chudatko stále len grcka a grga:((

jasekd
27. jan 2011

@lenka0710 Jo, reflux. Ja bych teda nerekla, ze zvraci jen kvuli refluxu, hodne deti se zlepsi i tim, ze se jim zlepsi traveni, kamoskam treba ty kapky celkem pomohly i na tohleto. Nam ne, ale my mame ten GER potvrzenej na UZ, sli jsme tam, aby se vyloucilo nejake zuzeni travici trubice, jako malej to mel uzsi, ale vyrostl z toho a zvraci min, ale trochu porad. On je rozdil, zda ublinkava nebo hazi savle obloukem, to jsme meli obcas my. nektere deti blinkaji jen tak mimochodem, ale nektery to trapi, drazdi je to, M. furt tak pokaslaval a byl nervni, ja bych se poradila s Dr. o tom Nutritonu. On nad tim kazdej mavne rukou, kdyz pribejva, ale jestli ji to trapi a drazdi, tak se porad. My to nepouzivali, ja mela malo mlika, takze my jsme dokrmovali Nutrilonem AR. Trochu to pomohlo, ale obcas vyhodi i ted prikrm, ale uz ho to nejak neotravuje 🙂

lenka0710
28. jan 2011

A nestretli ste sa s tým že dat cajik alebo vodu na kyselinu malej? Plne ju kojim ale neviem čo jej dat ked ju to pali...? Poradila mi kamoska že vodu z flasky alebo čaj detský ale mne sa to nejak nezda...

lenka0710
28. jan 2011

@jasekd ďakujem🙂

mariana0915
28. jan 2011

aj my pouzivame probiotika,mala uziva uz asi 1rok,stale ju bolelo brusko ,mala zapchu terza ako berie uz je to ok,aj malemu davam lebo ho strasne nafukovala po papani nie a nie sa mu poriadne poodgrgavat teraz uz je to ok pouzivame dophilus 🙂

mariana0915
28. jan 2011

@slovakia13 skus mu zmenit probiotika,nasa mala, tiez sa nemohla vykakat pri biogaji a pri dophiluse sa vykakala hned 🙂

jasekd
28. jan 2011

@lenka0710 Podle me ti to nebude chtit, navic je to jeste ridsi nez mliko. To mliko samotny nedrazdi, ale ty zaludecni stavy jak stoupaji, takze podle me vodou nic nezmuzes. Ani mne nepomaha voda nebo caj na paleni zahy ted v tehotenstvi, takze ja bych to nedavala.

mata_murkova
29. jan 2011

baby mozem dat biogaia aj mesacnemu babtku nakolko na obale sa uvadza od 3 mesiacov? mame bolave brusko a ja uz neviem co od radosti s nou robit:(

lidiab
29. jan 2011

@mata_murkova Muzes! V CR se na obalu pise ze je od 1. mesice a ja jsem to malemu dala touhle dobou. Slozeni v CR a na Slovensku je uplne stejne, akorat na Slovensku nema certifikaci od 1. mesice a proto je tam i levnejsi.

happy8051
29. jan 2011

baby, mala vybrala uz jednu flasticku, kazdy den pat kvapiek.... mam pokracovat v tom dlej??? ci to staci?

mata_murkova
29. jan 2011

@lidiab dakujem🙂

weri1
29. jan 2011

@mata_murkova my taky dávali od 1, měsíce, od 3 měsíců nám by to bylo zbytečný, když prdíky ustaly 🙂

ivett1
29. jan 2011

@happy8051 ...kľudne môžete pokračovať, hlavne v tomto zimnom období, lebo BioGaia kvapky sú, okrem iného, vhodné aj na posilnenie imunity 😉 ...

lenka0710
29. jan 2011

@jasekd pomohol gastrotuss, nakoniec ho prijala🙂

nikusaaaaa
1. mar 2011

To sa dáva aby sa upravila črevná flóra? Nám ich dala doktorka kvôli nechutenstvu, malá nechce papať ani za svet má 15 mesiacov! Teraz som mimo? Mám jej ich dávať?

em_ka
1. mar 2011

@nikusaaaaa BioGaia je probiotikum a je na crevnu floru. Kludne to moze brat, je to super na travenie, ale na nechutenstvo nepomaha.

kvetinqa
1. mar 2011

@nikusaaaaa na nechutenstvo urcite nie.

meza
1. mar 2011

ahoj nikusaaaa nam poradili Nutrolin B na nechutenstvo a su to tiez probiotika. 🙂

nanulik
27. mar 2011

ahojte mamulky nemáte náhodou niektorá skúsenosti že biogaia zapeká? ja som ich jednu dobu malému nedávala a všetko v pohode stolica vždy ráno. a ked som začala dávať tak už tri dni sa nemôže vykadiť a musím robiť s rúrkou. skúsim ich znova vysadiť či sa to zase nezlepší. ak nie budem problém hladať inde
inak mlieko sme nemenili, a zeleninku papá stále tú istú

hajanka
31. mar 2011

Ahojte, dievcata, citam ze vacsinou Biogaia podavate od 3. mesiaca, ale bol tu aj prispevok, kde mamina podala uz od dvoch tyzdnov (ak si dobre pamatam 😅 ) polovicnu davku. Moja neterka dnes presne 2 tyzdne, krmena UM a asi ju trapia bolesti bruska. Zacala menej spavat a ked konecne zaspi, v spanku zacne silno plakat, napina nozicky, niekedy si aj prdka a potom plac ustane a spinka dalej. NIekedy ju to zobudi, inokedy spi dalej a takto sa to v spanku opakuje. Ked je hore, tak sa puci, napina nozicky. Kupili sme kvapky Espumisan pre dojcata, ale docitala som sa od vas o Biogaia, zda sa, ze ma viacero dobrych dobrych ucinkov, ako napr. obnova crevnej mikroflory a posobi aj na imunitu....
Myslite, ze by bolo vhodne jej Biogaiu podavat? Alebo radsej pockat ako bude posobit Espumisan.... 😕
dakujem.

domeli
31. mar 2011

@hajanka, nám pediatrička "odobrila" podávať Biogaia po dovŕšení 21 dní.

simkat
31. mar 2011

Nám tyto probio kapky hodně pomohly! I když si za ně člověk připlatí... Vyzkoušeli sme i jiné, ale účinek nebyl žádný 😖 .