Canisterapia. Veľmi nám pomohla

charmed696
28. jan 2009

Moja skúsenosť s touto terapiou je úžasná. Pred 2,5 rokmi sme doniesli domov3 deti z DD jeden zo súrodencov 3 roč. chlapec s diagnózou detská mozg. obrna a vyvojom 1/2 r.dieťaťa, ktorý nevedel sa obliecť, najesť, nemal cit v rukách, nerozprával ,mal plienky a nevedel poriadne chodiť iba keď sa držal za ruku. Kúpili sme šteňa Labradora a syn sa sním začal hrávať . Teraz náš syn je vyslovene ukecaný, chodí sám behá lieta, je bez plienok, oblieka sa, naje sa sám, cit v rukách má, logicky uvažuje. Naši psy niesu ešte úplne vycvičení sú to ešte šteňatá , ale ak by to chcel niekto vyskúšať nech napíše.

denduska
28. feb 2011

@erika_aaj jej to je super, uz dlhsie hladam nejake konkretne info, to je moja vysnivana praca 😅 ....dufam sa mi podari na prednasku dostat.

sfk
1. aug 2012

Bude kynologicka akcia (sutaz, skusky,(preskúšanie psov) ukazka)
zvlastnyh psov-vodiaci psy, zachranarsky psy,psy terapeuti, signalny psy, psy pre vozickarov
Dna 13.okt.2012.v Zahorskej Vsi.
RADi BY SMe vaS POZVALi .
V komisii bude Veterinar, Starosta Obce , pravnik ktori dohliadne
aby skusky boli platne aj na SR podla zakonov, Kynologický odborníci ktorí majú zivnosť na výchovu a výcvik psov, Veduci Slovenskej KYnologickej Organizacie, Organizator sutazi, Riaditelka Org. cerveny kriz ako kontrola legalneho puzivania symbolu cerveneho kriza na SR A dalsi kynologický rozhodcovia so zahranicia.
Ak niekto so psikom tieto narodne skusky psov pod zastitou SFK (http://www.slovenskafederaciakynologov.cz), nema bohuzial
psy maju zakaz cinnosti a vstup do zakonom chranenych priestorov.
Ste vitani.

sal80
1. aug 2012

Ahoj 🙂 Já mám doma canisterapeutickou psí slečnu Kačenku. Je to něco úžasného vidět, jak se děti přímo před očima zlepšují 🙂