Čo na alergické záchvaty kašľa?

lenicka6697
7. jún 2017

Mamicky vedeli by ste mi prosim poradit co na zachvaty alergickeho kaslu? Berieme rozne lieky: Aerius sirup a Nasonex sprej proti alergii dlhodobo. Alergologicka zistila moznost astmy, druhy tyzden syn inhaluje rano a vecer Flixotide 50 Inhaler N, v pripade nutnosti mozme pouzit Ventolin na inhalovanie, ten mame odlozeny. Syn (5 rokov) je alergik-pel, traviny, obilniny, zvyseny histamin. Uz dlhsiu dobu ma zachvaty kaslu, preto sme boli akutne vysetreny alergologom. Syn ma od narodenia problemy s dychanim, caste zapaly dychacich ciest, priedusiek. Boli sme kvoli tomu 3 krat na AT a TT, posledne vo februari tohto roku. Uz sme mali veellla liekov proti kaslu, aj na predpis, nic nezabera, este pred inhalovanim nalemu zaberal Paxeladine sirup no uz ani ten nezabera. Ten kasel je strasny, uz neviem ako malemu pomoct. Pediatricka iba povedala, pokracujte v inhalovani, je to alergia...ale ved dieta nemoze takto nonstop zachvatovo kaslat, boli ho to, je z toho unaveny. Von teraz ani moc nechodime z dovodu, ze kosia travu a jeho to velmi drazdi, vonku kasle este viac, teraz je aj sezona. Do toho mu neurologicka predpila Tiapridal, uziva pol tablety vecer. Podla mna toto nie je dobra kombinacia liekov.

marylis
7. jún 2017

Ahoj, mojmu synovi pred nedavnom zistili alergiu na kade co. Tiez sa to prejavovalo kaslom. Dostali sme ten Aerius sirup, ale prd nam pohomol. Jedine, co synovi zabera je Zyrtec. Ten mu davam rano 5kv a vecer detto. Kasel uz vobec nema. Ten ventolin mame tiez predpisany, ale nevybrala som ho z lekarne. Nevidim zatial dovod. Drzim paste, aby vam nieco konecne zabralo!

lenicka6697
autor
7. jún 2017

@marylis dakujem. Mne sa tiez zda, ze ten Aerius prd zabera. Ten Zyrtec je na predpis?

marylis
7. jún 2017

@lenicka6697 ano. Nam ho predpisuje pediatricka.

alami
7. jún 2017

@lenicka6697 ahoj, boli sme na tom si synom podobne. Takmer detto teda. Okrem alergie sme ale nakoniec zistili, že má aj reflux a diéta mu úplne odstránila záchvaty kašla. Nemusí to byť váš prípad, ale môže. Inak, na ten besný kašeľ, keď sa už nedalo vydržať nám pomáhal medrol Je to ale kortikoid. Určite na predpis a len v najhorších prípadoch. Súcitím s vami. Prežili sme si to. Viem, čo to je.😔

janka2927
7. jún 2017

Ahoj,my sme tiež riešili alergické záchvaty,lekárka nám zmenila lieky ,vraj Zenaro,ktoré užíval uz nezaberal,preto bolo potrebné zmeniť nejakú molekulu v liekoch a na ten kašeľ mu zaberali jedine kvapky Fenistil

marina24
7. jún 2017

baby, vy čo máte alergicky kasel, mate ho celorocne? a je mokry s vykasliavanim, ci suchy ?

marina24
7. jún 2017

myslim u dospelych

lenicka6697
autor
8. jún 2017

@marylis od nej ked som ho pytala odmietla, max. predpisala Zodac kvapky, ani tie nepomohli. Chuda takmer celu noc ho drhlo kaslom. To inhalovanie by nemalo zabrat?

lenicka6697
autor
8. jún 2017

@alami reflux sa teraz nepotvrdil, GER mal ako babo. Raz za pol roka chodime do gastro.ambulancie, tam nas prave kvoli tomu kaslu poslali z ORL. Lieky ziadne, akurat 2 hodiny pred spanim nesmie moc papat

lenicka6697
autor
8. jún 2017

@janka2927 Fenistil je moc slabucky, skor uziva pri solarnej dermaditide. My sme na liecbe uz dost dlho kadecim a nezabera. Predtym jedine co nakratko zaberalo bolo iba ATB (Zinnat, Augmentin Duo, Axetine). Erdomed, Sinecod, Paxeladine, Stoptussin ... a pod.nic nezabera. Paxeladine mal ked naposledy v marci, zabral prve 2 tyzdne, potom uz nie. Inhaluje rano a vecer, do tyzdna mu to malo zabrat, nic. Zeby zla volba lieku? Liek je na astmu. Bola som s malym u pediatricky, dychanie trochu tahsie, odbery krvi a moc v norme, kasel poriadny, neporadila, dieta je bez infektu. Raz za mesiac chodime na ORL kvoli stipulkam v uskach. Z ich strany nalez tiez v norme, krciar povie kasel mate z alergie ale nikto neda ziadny poriadky liek, ved kvoli tym zachvatom kaslu nemoze poriadne maly spinkat

marylis
8. jún 2017

@lenicka6697 a to ti ich preco odmietla dat? Nam zyrtec predpisala hned pri podozreni na alergiu a preistotu mi vzdy da o 1 recept navyse, aby sme mali. Poradila by som sa s inou pediatrickou alebo trvala na predpisani zyrtecu. Neviem ci vam pomoze, ale ja si myslim, ze minimalne vyskust treba vsetko. Maly kaslal od cca februara. V aprili mu vylucili ine priciny kaslu a nasadila zyrtec (kaslat prestal okamzite). V maji sme boli na alergologii, kde ten zyrtec vymenili za aerius. Zrusila som teda zyrtec, nasadila aerius a do 4 dni kaslal jak predtym. Takze aerius siel rovno do kosa a ako som mu zase dala zyrtec, do hodiny nekaslal a tak je to doteraz. On ma celorocnu alergiu, cize bohuzial, musi to brat stale :/

ivuska027
8. jún 2017

u nas vyrazne pomohol vyber nosnych mandli. Syn je silny alergik, resp. bol. U nas pomohlo 4x kura bronchovaxom od alergologicky. Inhalujeme vincentku. Mame aj ventolin, zodac. U nas ale strasne pomohlo more. Do Chorvatska chodime uz 4 roky na dva tyzdne, a teda Ti poviem, je to 1 a 100, co sa zlepsenia tyka. Za mna rozhodne more, jednoznacne

lenicka6697
autor
8. jún 2017

@ivuska027 na AT a TT (vybratie krcnych aj nosnych mandli) bol syn uz 3 krat (posledne v 02/2017) nakolko vzdy dorastli a maly sa dusil. Na dovolenku k moru nemam peniaze ale chodime do hory, horsky vzduch mu pomaha. Moji rodicia maleho bravaju do Vysnych Ruzbachov do kupelov

ivuska027
8. jún 2017

@lenicka6697 a co ten bronchovaxom, neskusali ste? To Chorvatsko nestoji cely svet. My chodime na sukromie bez stravy vlastnym autom. Viem, ze nie je to zadarmo, ale skusit to mozno treba... Ak nie, skoste solne inhalacie. Tu Vincentku

meja3
8. jún 2017

@lenicka6697 Nam pediatricka tiez kvoli dlhotrvajucemu suchemu dusivemu kaslu kazala ist aspom na dva tyzdne do Chorvatska. Pytala som sa jej aj na solnu jaskynu, ale to vraj tak nepomoze ako dlhodoby pobyt pri slanom mori, tak to tento rok vyskusame. Tiez nam nezaberaju ziadne lieky a caka nas alergologia a asi vysetrenie nosnej mandle. Drzim palce, nech sa vam cim skor polepsi!

kattika24
22. sep 2018

@lenicka6697 mame podobnu liecbu a tak isto dom zufala...pomohlo vam nieco?

mkado
6. feb 2019

Dobry vecer, my sme si podobnym problem presli tiez. Velmi zle sa na toto obdobie spomina. Syn, do 3 rokov zdrave dieta, nastupil do skolky, prisla prva choroba a odvtedy sa unho zacal prejavovat drazdivy kasel. Vecer to boli az zachvaty. Skusali sme kadeco, rozne sirupy, inhalovanie, jaskynu a nic nezaberalo. Isli sme na alergo, kde nam uz dokonca hrozili inhalacne spreje. Znama mi odporucila produkty Forever. A tak sme do toho sli, uz som si povedala, ze nemozem nic stratit. A veru, stal sa zazrak. Pravidelnym uzivanim sme sa po 2 mesiacoch zbavili nekonecneho 4 mesacneho kasla. Zlepsenie sa dostavili rychlo, ale uplne vymizol trosku neskor. Ja Vam tieto produkty vrelo odporucam. A nielenze vymizol kasel, ale skvelo posilnuju imunitu. Od decembra nema vynechany pre chorobu jediny den v skolke a to chodi do skolky prvy rok. 🙂

margerit
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mkado
4. jún 2019

@margerit napisem Vam vecer vsetko do spravy 🙂

eliska13
4. jún 2019

@lenicka6697 používaj ten Ventolin aj my ho máme to mu roztiahne priedusnicu nebude ho dusit

gabriela855
10. okt 2019

@mkado prosim vas ,mozte aj mne napisat do spravy ..nas tiez trapi kasel uz par mesiacov ,pouzivame zyrtec ten zatial pomaha ,ale chcela by som vyskusat co pomoze ine ako kvapky .dakujem

napraforgo
15. nov 2019

@ivuska027 Ahoj 🙂 Mala by som otazku na Teba, ak mozem 🙂 Mozes mi prosim vysvetlit, kvoli comu sa odporuca kazdodenna inhalacia Vincentky pocas jesennych a zimnych mesiacov. Syn, ma caste zapaly priedusiek, tak hladam riesienia ako tym zapalom nejak predist. Ku pneumologovi sme uz objednani. Dakujem pekne 🙂

cucoriedkafiha
28. feb 2020

@mkado dobrý večer je možné že by ste mi napísali zoznam. Produktov co ste Davali?

janula2511
8. apr 2020

Čo vám zaberá na alergický kašeľ? Beriem deslaradin ale nič. Pre dospeleho.

alca23
10. nov 2020

@mkado prosím vás čo ste užívali z toho forever?

mkado
10. nov 2020

@alca23 dobry vecer, na zaciatok odporucam probiotika na mesiac a berry gel. Pridat k tomu garlic thyme a arctic sea. Na alergiu je super zacat uzivat pel, akurat je nanho idealny cas. Velmi pekne nam klesli hodnoty alergie po uzivani produktov. Samozrejme chce to len cas a trpezlivost. Poznate produkty?

alca23
11. nov 2020

@mkado dobrý deň. Nepoznám produkty no našla som kontakt na nejakú pani čo s tým robí. Prekonzultuje to najskôr že s nejakým lekárom lebo malému dávam imunoglukan z lekarne

mkado
11. nov 2020

@alca23 ak mate zaujem, viem Vam s tym pomoct. Kludne mi napiste spravu.

alca23
11. nov 2020

@mkado mám skúsiť najskôr nedavat večer malému mlieko pit niekoľko dní.Mlieko že zahlienuje a môže ho to dráždiť na kašeľ.