Čo pomôže na mastné vlasy?

januus
2. jan 2015

Zdravím. Mám problém s rýchlo mastnejúcimi vlasmi. Musím ich umývať každý večer, na druhý deň sú super až do večera a večer keď sa na ne pozriem, tak vyzerajú stále dobre, nezdajú sa že by ich trebalo umývať. No ak ich neumyjem večer, ráno sú totálne mastné. Občas použijem suchý šampón, ale ináč je to otrava umývať si ich každý večer. Čítala som rôzne diskusie na nete, ale nikde nie je zaručená overená pomoc 😒 Mala niektorá z vás s tým skúsenosti a niečo vám pomohlo? Len prosím nepíšte tie "múdre" reči o tom že častým umývaním vlasy mastnejú ešte viac! lebo ja som si ich nezačala umývať každý deň zo srandy, ale preto, že to bulo NUTNÉ!! vy, ktoré máte šťastie a stačí vám umyť vlasy po 4 dňoch, radšej sa netvárte múdro, lebo ak to nepoznáte, tak nechápete 😉 azda teraz mám chodiť s mastnou hlavou medzi ľudí, len preto že "častým umývaním bla bla bla.." ?! ďakujem za každú radu

magdalenkami
2. jan 2015

mne pomaha melir

nikawero12
2. jan 2015

@januus mne pomáha farbenie vlasov. Ja by som na tvojom mieste zašla za nejakou dobrou kaderníčkou, možno by ti niečo poradila.

oladuna
2. jan 2015

@januus urcite farbenie alebo melir.taktiez teraz vymysleli DRY SHAMPOO.Skus to, ja som si umyvala vlasy kazdy den a teraz len 2 krat do tyzdna.

zutera
2. jan 2015

Toto jsem řešila nedávno. Mě zabral obyčejný žihlavovy šampon

tatiana1985
2. jan 2015

farbenie???no mne to nepomaha,,,a to farbim od strednej 🙂

janinka444
2. jan 2015

@januus Mám taký problém ako ty...dlho mi trvalo, kým som našla pre seba ten správny šampón....ja dlhodobo používam PANTHENOL - na mastné vlasy, kupujem ho v lekárni...

bonaqa2013
2. jan 2015

mne pomohol melír. a zaujímavosť. Pri 3 tehu som mala nádherné vlasy, ktoré som nemusela umývať aj 2 týždne, každý mi hovoril aké ich mám super a po porode zas na figu. a stále od puberty mám problémy s mastnými vlasmi, už dokonca aj moj syn - 20r, má taký istý problém. takže si myslím či to nie je nejaká hormonálna porucha.

nutrimas
2. jan 2015

@januus Vyskusajte sampony s prirodnym zlozenim, bez umelych, ropnych latok, ktr. sposobuju viacero zdravotnych alebo aj estetickych problemov. Skuste si vlasy neumyvat kazdy den, pretoze hoci sa Vam to nepaci, to byva casto ako zacarovany kruh - pokozka v snahe utvarat si vlastny ochranny filter produkuje este viac mazu pri prilis castom umyvani. Skuste to riesit tak, ze si date vlasy do copu, ak mate dlhsie vlasy.
Z nasej ponuky prirodnych samponov by sme Vam odporucali nimbovy sampon + kondic., pripadne konopnu kozmeticku radu:
https://www.modrykonik.sk/shops/kozmetika-dospe...

stepanka274
2. jan 2015

@januus no aj ja s týmto bojujem, tiež mi trochu pomáha melír, je to fakt otrava ich často umývať, hlavne to fénovanie - mám polodlhé vlasy, ale snažím sa to umývanie tiež odďalovať - dávam si suchý šampón, lakujem ich. ale teraz ma napadlo, že ked sa mastia cez noc - napustiť obliečku na vankúš niečím čo by tak nejako prirodzene vlasy vysušovalo - samozrejme niečo prírodné-to by mohol niekto vymyslieť 😉

adka31
2. jan 2015

Tak toto by aj mna zaujimalo. O par mesiacov mam 40 a vlasy a aj plet sa mi mastia rovnako ako ked som mala 18. Ja som mala aj problematicku plet, to sa mi ako tak upravilo po poslednom porode. Velmi som si priala, aby to dcerka po mne nezdedila, bohuzial ma 9,5 roka a vlasky sa jej uz teraz priserne mastia a vidim aj prve pupaciky na tvari. Musi to byt dedicne, ja mam vlasy uplne po otcovi, aj sestra. Dalsia sestra ma nadherne huste NEMASTNEJUCE vlasy po mame. Podla mna su na toto sampony kratke, farbenie len na kratky cas vysusi kozu, kedysi sme si davali trvalu, ponicilo vlasy, vysusilo kozu- zas len na chvilu. Liekmi sa napchavat nebudem, tak co zostava? Nic. Zit s vlasmi ake nam Pan Boh nadelil 😀 hlavne ze sme zdravi 😉

17alexis
2. jan 2015

Ja mám tiež problém s mastnými vlasmi...tiež som čítala múdre reči o tom, ako by sa nemali umývať každý deň, takže pred rokom cez vianočné pracovné voľno, ktoré v mojej práci trvá od 20.12. do 7.1., som sa rozhodla, že si budem umývať vlasy menej často. Samozrejme, nedalo sa na to pozerať, na nákupy chodil len priateľ a po umytí vlasov som si ešte hlavu opláchla studenou vodou. Vlasy si umývam tak každý druhý-tretí deň. Každý večer si však umývam ofinu, lebo tá sa mi mastí od čela a keby som si ju neumyla, tak do rána by mi z toho zmastneli ostatné vlasy - to sa mi stane, keď mi je zaťažko tú ofinu umyť. A keď sa mi trošku pri korienkoch mastia, tak použijem normálny púder na tvár, nanesiem, prstami to rozšuchám a vlasy sa "zodvihnú".
@adka31
@januus

warholette
3. jan 2015

@januus ja tiez mam/mala som mastne vlasy a toto sa mi osvedcilo:
vlasy si umyjem rano. po umyti nanesiem sprej na objemnejsie vlasy na korienky a tuzidlo na zvysok vlasov. potom si vlasy vyfukam. vlasy vyzeraju super cely den.
na druhy den rano pouzijem suchy sampon na korienky, ktore sa mastia najviac, a potom si ho rozcesem cez cele vlasy. vlasy opat vyzeraju super.
na treti den je to bieda, takze vlasy idu do drdola na vrchu hlavy plus vela laku, ktory opat korienky trochu vysusi. vlasy si umyjem az na stvrty den rano.
neviem ake mas dlhe vlasy, ale ked som mala kratke vlasy, tak som si ich tiez umyvala kazdy den a mastili sa mi ovela viac. teraz mi siahaju po lopatky a nechce sa mi s nimi piplat kazdy den, takze fungujem takto.

lamarlene
3. jan 2015

Ahojte babule, mala som rovnaké problémy. nevedela som sa dlho predlho zbaviť mastnotiy a čo bolo horšie, začali sa mi tvoriť veľké lupiny. Zázraky z lekárni pomoi, no po ich dopoužívaní sa mi vždy vrátil starý stav vlasov. začala som teda riešiť PREČO sú také, nie AKO ich zamaskovať. určite vačšina zvás počula o henne.jej 100% prírodné zloenie vyživuje vlasy, no o to ani tak nejde. ja si objednávam aj shamla a shikaki prášok, na pod.bázea miešam z hennou.(z biomajaka,ale nwm ci tu mozem davat linky na stranky 😀) UČINKY týchtoprrodných práškov nieje len vyživiť,posilniť a skrášliť, ale hlavne UDRŽIAVAJÚ ROVOVÁHU VLASOVEJ POKOŽKY. to znamená, že čo je suché, sa začne prirodzene hydratovať a pozdráždená vlasová pokožka sa prestane mastiť. lupiny zmizli, každodenné umývanie hlavy tež a ja na prírodu nedám dopustiť 🙂 ...vačšinu problémov totižto spôsobujechémia v kozmetike. treba dať tomu také dva týždne, ale výsledok je nepobnateľný..aspoň u mňa. tak ak skúsite, napíšte či zabralo aj vám (pod rady aj na mojej stránke samasebou) , alebo mi napíšte správu,ak by vás ešte niečo zaujímalo 🙂

januus
autor
3. jan 2015

@zutera najprv som skúšala rôzne "zázraky" z reklám a drahé značky a nič nezabralo, tak už asi rok používam obyčajný žihlavový šampón, a tiež žiaden rozdiel :/

januus
autor
3. jan 2015

@janinka444 taký oranžovo-biely? ten smi odporučala kožná, ale žiadna zmena.. ☹

januus
autor
3. jan 2015

@stepanka274 lenže asi taký "prirodzený vysušovač" neexistuje ☹ ja nechápem, že dokážu vymyslieť lieky na hocičo (aj na rakovinu sú, len to zatajujú..) a na jedny blbé mastné vlasy v 21.storočí nie je nič?! ☹

januus
autor
3. jan 2015

@17alexis to s ofinou poznám, keď si neumyjem večer vlasy, tak minimálne ofinu musím, a potom ráno na zvyšok použijem suchý šampón a dá sa to prežiť..

petronela1985
3. jan 2015

@januus Mne pomohla na mastné vlasy iba trvalá, pred trvalou melír. Iba sa mi vysušili a neboli mastné. Keď však začali vyrastať, bola som tam, kde predtým. Nie si náhodou tehotná? Mne sa to extrémne zhoršilo v prvom trimestri, keď som ešte nevedela, že som tehotná, tak som mala to isté, čo ty. Ráno umyté, večer už znaky mastnoty a na druhý deň ráno úplne mastné.

zutera
3. jan 2015

@januus mě pomohl,asi opravdu záleží na typu vlasu 😉

marsia_b
3. jan 2015

ahojte babeny....na mastné vlasy zaberie zdravšia strava plná surovej zeleniny a vylúčenia vysmážaných a mastých pokrmov...obyčajný žihlavový šampón po ktorom si vlasy prepláchnite citrónovou vodou tú už neoplachujte dbajte nato aby sa čo najviac dostala k pokožke....pri umývaní vlasov posledný oplach by mal byť studenou vodou tá uzatvára mazové žlazy...čo sa týka kondicionera ak sa dá vylúčte ho ak nie tak len na končeky vlasov ho použivajte NIE NA CELÉ VLASY!!! a poriadne vyplachnuť ten kondicioner...vlas si naberie len tolko čo potrebuje...ostatne treba dokladne vymyť...

marsia_b
3. jan 2015

a po fénovaní tiež treba použiť na záver studený vzduch...tym ochladite celú hlavu a účes vám vydrži oveľa dlhšie 🙂

janinka444
3. jan 2015

@januus hej taký bielo-oranžový, sú rôzne druhy...ja používam ten na mastné vlasy....možno keby si skúsila ho dlhodobo používať....

magimary
3. jan 2015

@januus ja som tu na koníku v niektorom z fotoblogov našla návod na umývanie vlasov sódou bicarbónou a keďže ja som dooosť veľký skpetik k podobným alternatívam, chvíľu som odolávala, či to vôbec skúsiť...
na prvý pokus ma presvedčil...vlasy mávam dokonca suché...
takže chvíľu (pár týždňov) po trvalej ani sódu boc.nepoužívam, až neskôr, keď vlasy dorastú a opäť sa mi začnú viac mastniť.
mám ti pohľadať ten fotoblog s návodom?

butterfly99
3. jan 2015

@magimary ano prosim ta daj sem ten navod...ja si mysim umyvat kazde rano...do vecera mastne nie su ale rano hroza. Keby si ich umyjem vecer rano vstanem mastna. Js pouzivam hennu a ziadna zmena. Teraz som na materskej tak si poslednu fobu umyvam menej casto a aj tak to masteniu nezabranilo...

zoroslava
3. jan 2015

Al je to možné aj ja by som uvítala ten blog S tou sódu na vlasy. Ako sa to používa?

magimary
3. jan 2015

tuto je jedna časť:
https://www.modrykonik.sk/blog/emjee/article/ako-som-zahodila-sampon-a-pouzila-nozni-kjnpe6/
druhý blog neviem teraz nájsť, tak aspoň toto 🙂

lwhiterose
3. jan 2015

mne sa viac osvedčilo umývať si vlasy ráno, nie večer (zvykli sa mi mastiť aj cez noc, lebo som sa v noci asi veľmi prehadzovala), cez noc si urobím drdol na vrchu hlavy. Vlasy si umývam vlažnou vodou, nie úplne horúcou. Nepoužívam fén, nežehlím, nekulmujem, nepoužívam ani tužidlo, lak, ani gél. V prípade núdze použijem suchý šampón shauma - pekne vonia a je účinný. Skúšala som používať aj žihľavový, lopúchový šampón ale veľmi mi to vysušilo vlasy, začali sa mi robiť lupiny a navyše sa vlasy stále mastili. Myslím, že sa s tým treba tak trochu zmieriť, je to aj o genetike...a zvoliť si taký účes aby sa to dalo nejako zamaskovať. Keď som mala krátke vlasy, bola to katastrofa, ráno som si umyla a večer som ich už mala hrozné...Teraz mám dlhé a je to fajn, keď mám "horší deň", spravím si cop ;) A ešte, určite to závisí aj od mesta kde žiješ...mám vyskúšané, že keď som doma, vydržia mi pekné dlhšie ako v BA, kde je plno áut, smogu atď🙂

januus
autor
4. jan 2015

@marsia_b zlou stravou to u mna rozhodne nie je, pretoze dbam o zdravu stravu, niektorym sa zda ze az moc :D ale tu zase by mohlo niekomu napadnut ze mi chyba nejaky vitamin, ze nieco nejem.. s tym tiez nesuhlasim, lebo jem kopec akejkolvek zeleniny, nie som vegetarianka ani veganka, takze jem vvyvazenu stranu bohatu na vsetko.. nejem biele pecivo, vyprazane, mastne, salamy, atd 🙂 no a pouzivam na vlasy zihlavovy sampon, aj citronovu stavu som skusala ale nepomohlo. no ja som dala tu citronovu stavu do samponu, tak mozno treba pouzit viac citronu, ale az po sampone, a ako pises ty, nezmyvat az tak po citrone..skusim, dakujem 🙂 a kondicioner nepouzivam..

januus
autor
4. jan 2015

@janinka444 pouzivala som ho par mesiacov 🙂 mozno 4 cca..a nic :/ nie kazdemu pomoze to iste no

januus
autor
4. jan 2015

@magimary ak by vás to neobtazovalo, bolo by to super..kazdopadne skusim vygooglit, dakujem za radu 🙂