Esenciálne oleje vhodné aj pre drobca

barbi2589
16. jún 2017

Ahojte dievčatá, viete mi poradiť nejaké kvalitné esenciálne oleje, ktoré by som mohla dať aj drobcovi? Máme problém s alergiou a rozmýšľala som aj nad touto alternatívou.

magmolatus
16. jún 2017

@barbi2589
Malej zvykneme kupovať značku "Just" ale nie koli alergii, ale ak je zasoplavená, ju ponatierame a to z nej vytečie. Detto detské krémy. Čo sa týka olejov, majú ich silnejšie, výraznejšie ako tie obyčajné čo kúpiš v obchodoch, bonsai centrách a podobne.

bazoskaa
16. jún 2017

akú má drobec alergiu , na čo reaguje ? Just je výborný my na ňom fungujeme od krémov, olejov kozmetiku cez vyživové doplnky až po kuchynský rad 🙂 len sú to všetko prírodné produkty s výťažkami z byliniek a tak treba dať pozor ak by bol drobec alergický na niektoré rastlinky ...

nattie_292
16. jún 2017

Presne ako píše @bazoskaa záleží podľa toho na čo má alergiu, keďže esenciálne oleje sú práve z rastliniek, ktoré sú po väčšine príčinou vzniku alergií. Mne minule v lekárni odporučili značku benedictus, dovtedy som onej nepočula ale musím povedať že môjmu malému veľmi pomohli 🙂 Už ich berieme skoro dva mesiace a reaguje mi na ne veľmi dobre 🙂 nerada by som doň ho zbytočne cpala tabletky a toto mi príde ako dobrá alternatíva ...

barbi2589
autor
16. jún 2017

@bazoskaa máme alergiu na peľ aj ja, aj drobec. Značku "just" používame doma, dokonca aj oleje používa s aroma lampou. Oleje Just sú však len na vonkajšie použitie, nie sú určené na konzumáciu. Kamoška žije v Amerike a malý každý rok v období alergie pije olej zriedený s vodou, už tri roky fungujú bez liekov na alergiu. Značku, ktorú používa však u nás nepredávajú, tak hľadám niečo podobné u nás.
@nattie_292 tie benedictus oleje sú určené aj na konzumáciu?🙂

nattie_292
17. jún 2017

@barbi2589 ano su na priamu konzumaciu 🙂 zacala som s jednou kvapkou v caji a teraz sme na troch (odporucuje sa zacat s mensimi davkami)

bazoskaa
19. jún 2017

@barbi2589 z justu je len tee tre olej jediný ktorý sa môže aj vnútorne no pre jeho výraznu aromu to ťazko zvláda dospelý nie to ešte dieťa...a prečo chceš zrovna olej ..niečo iné vo forme sirupu si skúšala ? potrebuješ riešiť len tú alergiu na pel či aj ešte na niečo iné ?

gusto74
19. jún 2017

kvalitné silice,viaceré aj na vnútorné použitie(po rozkliknutí jednotlivých silíc sa to ukáže) ,príp.sa poradiť cez kontakt... https://www.hanus.sk/eshop/silice

miselinik
11. aug 2017

Ahojte, co sa tyka esencialnych olejcekov tak mi pouzivame od firmy youngliving. Najprv som velmi opatrne skusala na sebe a teraz ich pouziva cela moja rodina. Syn od netere ma problem ako moj manzel s hlienami - kedze su to dve vekovo odlisne osoby tak aj pouzivanie, davkovanie a olejceky su ine. Neter dufuzuje olej oregano a natiera ho zriedeny na nozicky s kokosovym olejom. Manzelovi robim uz do kapsuli presne na neho davkovania niekolkych druhov olejov. Znamej dcerka ma problem s atopickym olejom a zacala od tejto firmy pouzivat dzus Ningxia Red a 3 druhy olejcekov - do kozmetiky, na difuzovanie a tiez do pitia. Stav sa zacal zlepsovat ale az po 3 mesiacoch pouzivania olejcekov. Ono to chce neprestat aj ked sa zlepsenie neobjavi hned.

morskykonik837
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
morskykonik837
Odpoveď bola odstránená
Zobraz