Hľadám homeopatičku z Nových Zámkov

crocus
14. jún 2013

hladam nejaku dobru homeopaticku pre malu 20 mesacnu dceru, ma ekzem a teraz ako sa oteplilo to ma horsie. u koznej sme boli predpisala nam balneum a nejaky krem ktory som aj vyhodila lebo po pouzity sa mi cela vyhadzala a skrabala este viac. teraz ju umyvame mydlom s bahnom cierneho mora a natierame aloe vera ale tym ze sa poti to ma velmi cervene a skrabe si to. prosim poradte mi dakujem

simca06022011
14. jún 2013

@crocus o homeopatii neviem, ale aky krem s aloe verou pouzivate? Alebo cistu aloe? Pretoze ono to svrbi a stipe uplne bezne.. ja ked sa tym natriem (mam LR 99%aloe gel) tak sa idem vyskrabat do krvy a urobia sa mi take cervene flaky po kozi... na to by sa malo dat nieco ukludnujuce, alebo aloe s nizsou koncentraciou (LRko ma kopec kremov prave aj na ekzemy, vid ich web ak nepoznas)... :( a lieky prosti "svrbeniu" mala nedostala? TO bolo prve co som na ekzem dostala, kym mi zabrali masticky

skeptik
15. jún 2013

@crocus homeopatia je podvod, pouzivaj dalej balneum, a kontaktuj lekarku, ktoru oboznam s reakciou na krem.
20 mesacne dieta predsa nebudes liecit podla mastickarov a skusanim vsetkeho mozneho. Koza je organ a mozes jej tym vazne ublizit.

crocus
autor
15. jún 2013

@skeptik podvod ? komercna liecba nie je podvod ?? liecia len priznaky . toto bol uz v poradi asi siesty krem kt predpisala a dopadlo to tak ako dopadlo pre svoje dieta chcem to najlepsie a ked jej pomozu lieky od mastickarov budem velmi rada !!!

skeptik
15. jún 2013

@crocus ja by som svojmu dietatu nedala ziaden liek, ktory nie je vedecky overeny, a uz vobec nie od niekoho, kto na to nema opravnenie takyto liek vyrobit. "Komercna liecba" su prave taketo podvodne praktiky, ktore bud neobsahuju ziadnu ucinnu latku (a tym skodia pretoze pacientovi sa oddialuje skutocna liecba) alebo naopak obsahuju latky, ktore skodia. Tym, ze ty dietatu nieco natries na telo sposobis, ze tieto latky mu preniknu do tela, nielen na povrch pokozky. Ty si kludne zo svojho dietata rob pokusneho kralika, ak necitis zodpovednost a nebojis sa nasledkov takychto pokusov.
Nechapem, preco ty vobec k tomu lekarovi ides, ked si trufas sa potom pokynmi neriadit. Pokial nie si s liecbou spokojna, tak predsa mozes vyhladat ineho bud pediatra alebo dermatologa, alergologa, atd.
V prvom rade by si jej nemala uz nic natierat a ako som spominala ju kupat len v tom balneum - uplne malinko toho! a ziadne mydlo (ved to strasne vysusuje!)ani ziaden iny krem. Telo ma samolieciacu schopnost a jej koza je momentalne zranena a ty jej na to capes dalsie a dalsie iritanty namiesto toho, aby si jej telu dala sancu sa s tym same vysporiadat.

kaja73
15. jún 2013

@crocus suhlasim so skepitk v tom, ze vysad mydlo a aj krem aloe vera.
Umyvaj len s vodou a na cerven nanasaj zinkove kremy-zinok sa nachadza v kremoch na zapareniny-napr sudokrem,ci nivea s 20% zinku na zapareniny./zinok lieci zapal/
nam toto super zaberalo.
Mozes skusit aj krem skin cap-aj ked sa v nom vraj kedysi nasli hormony-vraj je teraz uz OK-kupis ho normalne v lekarni a je tiez na baze zinku,len nevyusje ako klasicke zinkove kremy.
Ale vzdy odksusaj na malom kusku koze -cca 3 dni-a az potom natri vacsiu plochu.
Homeopatia -ak mysli kremy-tak tie moc nezaberaju,ale ak mysli vnutorne,tak tam zas treba ozaj skuseneho homeopata a neviem ci v NZ takeho najdes. Mozno skor v Nitre.
Ale pri ekzeme je zaklad dieta-aspon pri vacsine typov ekzemu.
PS-ani nam kozna nepomohla.

crocus
autor
18. jún 2013

@skeptik neviem preco tu robite zo mna nezodpovednu matku.. len preto ze ju nepcham chemiou este nie som nezodpovedna !

skeptik
18. jún 2013

@crocus nezodpovedna si preto, ze svojvolne menis liecbu inej osoby zverenej tebe do starostlivosti bez toho, aby si na to mala dostatocne vzdelanie a skusenosti.

crocus
autor
18. jún 2013

@skeptik skusenosti mam a prave preto som sa rozhodla tak ako som sa rozhodla. mimochodm som sa pytala ci niekto nepozna homeopata v okoli a nie na to ci som zodpovedna alebo nie .. je mile ze sudite podla toho kam beriem SVOJE dieta

tyta
18. jún 2013
crocus
autor
20. jún 2013

@tyta dakujem 🙂