Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

gabena1
7. feb 2012

@alex31 stodal sme zatial neskusali nakolko, ked bol chory tak bral toho tolko ze uz nakoniec nechcel nic a odmietal nam pit aj obycajny caj ☹ ale bral ambrosan sirup, potom som mu dala stoptusin ale teraz nam doktorka odporucala coccus cacti 9ch + drosera 15ch z kazdeho po 5 guliciek (v prispevku hore som sa pomylila 😉 ) tak skusime ze co sa stane...dufam ze pomoze lebo uz fakt nemozem pocuvat ten jeho kasel vecer a vnoci....clovek by mu aj pomohol ale neviem ako ☹
fiiiha, som netusila ze tie drosera compose su s alkoholom...tak to teda urcite by som nedala...to som len v rychlosti prezrela na nete.... 😉

lemge
8. feb 2012

@alex31 ahoj,ja som kupovaala teraz asi 10 jednozlozkovych liekov v potencii 30CH a bez receptu. 😉 myslim ze na kazdej tubicke je napisane na lekarsky predpis.ale ako vidis,neje tomu tak.

lemge
8. feb 2012

@gabena1 ta cena bude okolo 3€ 😉

lemge
8. feb 2012

inac nerozumiem,preco niektori lekari odporucaju,dat si 5 guliciek,alebo 10guliciek,ked je to rovnaka informacia ako ked si das 1gulicku 😉
asi preto lebo ma tak napisane BOIRON .cisty marketing...

gabena1
8. feb 2012

@lemge ano, muz kupil a mas pravdu na kazdom je napisany ze na lekarsky predpis... tak od vcera skusame homeo...sa modlim aby konecne nieco zabralo... 🙂

alex31
8. feb 2012

@lemge
@gabena1 ... no to zavisi asi aj od lekani .. u nas sa tiez daju niekde kupit aj bez receptu a niekde tie iste len na recept ... ale aj ked su to homeopatika a mnohi vravia ze neskodne ja by som si predsa len nechala poradit od niekeho kompetentneho a nie len tak ich jednoducho kupila pretoze ich predavaju ... mam na mysli tie jednozlozkove ... trochu sa homeopatii venujem a tak dobre viem ze co je dobre pre jedneho a hned zaberie u druheho nemusi mat vobec ziaden ucinok ... homeopatika teda jednozlozkove nejde delit ze tieto su dobre na nadchu, tieto na kasel ... treba prestudovat a dobre poznat vsetky sprievodne priznaky teda aby ich podanie malo co najefektivnejsi ucinok a aby zabrali ...

erikasadek
autor
8. feb 2012

asi jedine na slovensku je napisane u homeopatik na lekarsky predpis.. 😉 orignal nema nikdy napisane lekarsky predpis.. 😉 len ako info.. je to asi slovensky zvyk. 😉

poppy1
8. feb 2012

baby prosim ktoru knihu by ste mi odporucili, som uplny laik, ale chcem mat doma prirucku homeopatie- jednotlivych liekov, nech viem podla symptomov spravne urcit ( z tych volnopredajnych). dik!!

lemge
8. feb 2012

@poppy1 ahoj ja som si objednala,z tadialto,mozno poznas tuto stranku...
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

mam tu ruzovu.su tam popisane lieky ku kazdej chorobe.

lemge
8. feb 2012

@poppy1 vsimla som si ze si bola v teme o nesuhlase s ocko 🙂 tiez sledujem.zajtra je v BA beseda,ak by si mala zaujem o tu knihu,mozno by ti ju pan Fillo doniesol,resp,on tam urcite bude mat nejake knihy na predaj. 😉 len tak pre info.
mna homeopatia tiez dost nadchla,zacala som chodit na kurz🙂

poppy1
8. feb 2012

dakujem, akurat sa s nim dohadujeme o besede tu u nas v Pk, takze ked tak, si tam kupim... a ona teda ponuka aj knihy o homeopatii? som nevedela..

lemge
8. feb 2012

@poppy1 ano tato stranka je Manofova 🙂

estterka
8. feb 2012

@poppy1 http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...
tato je super,ak chces aj ako zaciatocnik pochopit princip homeopatickej liecby 😉

ani3012
9. feb 2012

čo je na tom pravdy ,že homeopatické lieky sa nesmú miešať ?

ani3012
9. feb 2012

a som sa chcela spýtať....koncom mesiaca som objednaná k homeopatičke MUDr. Michaela Černá v BA (nepoznáte náhodou?) ....ale som si všimla,že nie je registrovaná
http://www.homeopaticka-asociacia.sk/zoznam-hom...

pozerala som na stránku 1.klinika klasickej homeopatie Samuela Hahnemanna http://www.homeopatia-klasicka.sk/
myslíte,že je to lepší nápad ako ísť k lekárke Černej ?

ďakujem za odpoveď...

erikasadek
autor
9. feb 2012

@ani3012 homeoaptika s amozu miesat a dokonca aj s normalnymi leikami sa mozu miesat. 😉 vyhoda.. 🙂

kukucg
9. feb 2012

@ani3012 K pani doktorke Cernej chodim s malym, je to nasa pediatricka, viem ze robi aj homeopatiu ale zatial sme to neyuzili, inak je to skvela lekarka 😉

ani3012
9. feb 2012

@kukucg ďakujem za odpoveď ...mne ide hlavne o tú homeopatiu....ja mám výbornú lekárku,tiež robí homeopatiu,ale povedala,že na to treba čas ak to chce robiť poriadne ...lekárka si pýta 80 € ,tak aby som nezistila,že ako lekárka síce dobrá je ale ako homeopatička nie.... chápeš,že ?

kukucg
9. feb 2012

@ani3012 jasne ze chapem, ja len ze aj ked nemam skusenost konkretne s homeopatiou u nej, je to lekarka s uzanym pristupom, viem ze na to treba cas, ved co ma rozpis na dverach tak vstupne vysetrenie je hodinu, alebo az dve....? neviem isto... ale kebyto ja chcem riesit isto idem k nej 😉

ani3012
9. feb 2012

@kukucg 1,5 hodiny vravela - záleží asi od toho,ako bude Patrik spolupracovať...vieš,ja dám aj 200 € za vyšetrenie,ale nech je diagnostikované správne a Paťkovi pomôže(a aj nám 😀 )

kukucg
9. feb 2012

@ani3012 Toto som k nej nasla tu na MK tak mozno ti to pomoze

musím sa aj ja pridať , lebo my tiež chodíme k tejto pani Doktorke a musím napísať že je fakt trieda, s takou som sa ešte nestretla aký má prístup či už osobný vždy sa milo správa a je veľmi starostlivá, radšej urobí aj výtery a aj testy , krv len aby mala istotu čo je dieťaťu ako dávať naslepo lieky.
a tá homeopatia ona je v prvom rade pediatrička v ambulancii ktorá sa síce venuje 25 rokov homeopatii ale skúste sa objednať inde a uvidíte že všade sa platí aj za homeopatiu aj za iné úkony.Lekárka vám predsa nebude dávať v ambulancii homeopatické lieky ak tam prídete na 5-10minút. emoticon
Vstupné vyšetrenie u nej trvá aj dve hodiny kde sa zisťuje všetko od povahy, zvykov, zlozvykov proste všetkého - a za to sa platí to doktorom nikto neprepláca takže aj preto keď pani doktorka lieči tak iba normálnymi liekmi . ale môžem povedať že je veľmi dobrá aj v homeopatike.
emoticon

ani3012
9. feb 2012

@kukucg tak to si ma potešila,hlavne tou praxou za homeo 🙂
a naša lieči aj homeopatikami prechladnutia....

kukucg
9. feb 2012

@ani3012 aby si rozumela niekto sa stazoval ze nedava homeopatika pri beznych vysetreniach, tak to bol prispevok k tomu, no ale aspon nejaka info, tak drzim palce 😉

lucia81
9. feb 2012

@erikasadek ahoj, prosím ťa ak si nájdeš na mňa čas potrebovala by som poradiť. Môj skoro 2-ročný syn má zväčšené nosné mandle (ktoré už raz mal vyberané v júny 2011 v lokalke), ale doktor vravel, že to nie je ešte na vybratie. Okrem toho je alergik na BKM a asi aj nejaké pele, ale tie ešte nemáme presne diagnostikované. Chcela som sa opýtať, či sú nejaké homeo na tie nosné mandle, aby nerobili šarapatu. Ďakujem 🙂

kukucg
9. feb 2012

@ani3012 Fakt?? no ona moc nie, na homepaticke vysetrenia a konzultacie sa objednava zvlast, ale aj ked pouziva normalne lieky tak velmi s rozumom, moj syn ma skoro 5 rokov a atb nemal ani raz 😉 teda raz hej, ale nie od nej, boli sme odcestovany... nikdy neda zbytocne, ked si nie je ista tak crp, proste to sa mi paci velmi 🙂

ani3012
9. feb 2012

@kukucg ďakujem za tvoj čas,si zlatá 😵 😉

kukucg
9. feb 2012

@ani3012 Nemas zac, ak tam teda pojdes, potom zreferuj svoje dojmy 😉

babylove1745
14. feb 2012

@erikasadek ahoj,super diky za zoznam,prosim ta na ten kasel tu kombinaciu kolko guliciek a ako casto? nam len zacina kasel ale radsej to chcem podchytit vcas....dakujem

bulinka27
14. feb 2012

@luciia tato linka uz nefugnuje. vies mi prosim ta poradit, kde by som nasla kontakt na dobreho homeopata v BA- Ruzinov? homeopatia ma velmi zaujima, aj maly na nu pekne reaguje. objednali sme si aj knihu Encyklopedia homeopatie, ale viem, ze liecit by mal hlavne clovek, ktory sa v tejto problematike vyzna. preto by som sa rada zverila do ruk odbornikovi. dakujem

bulinka27
14. feb 2012

@luciia myslela som tuto linku http://www.boiron.sk/lieky.htm#diagnoza3 (nefunguje)