Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

syla
19. dec 2012

@sivka mňa by to tiež zaujímalo, dr. nám ho predpísala kvôli imunite. Máte s tým niekto skúsenosť?

barborkac
1. jan 2013

@erikasadek áno, len pri každom symptóme sa podáva iné homeopatikum... napr horúčka ktorá je sprevádzaná zimnicou, potením... niečo iné,a taká ktorá je sprevádzaná napríklad febrilným kŕčmi je zas iný liek..

poiuytrewq
19. jan 2013

@erikasadek Zalozila si tuto temu a si presvedcena, ze homeo funguje a radis ostatnym. Avsak ja radim ostatnym co nakuknu do tejto temy si najprv precitat tento clanok:http://technet.idnes.cz/homeopatie-cwx-/veda.aspx?c=A130108_144158_veda_pka . A az potom vyhadzovat peniaze za predrazeny cukor. Na SK totiz toto sarlatanstvo poistovna chvalabohu nepreplaca, ale vela mamiciek tomu aj tak veri a tahaju peniaze z rodinneho rozpoctu na taketo bludy.

poiuytrewq
19. jan 2013

Pripajam link:http://technet.idnes.cz/homeopatie-cwx-/veda.aspx?c=A130108_144158_veda_pka

lemge
19. jan 2013

@poiuytrewq kto sa sam nepresvedci o ucinkoch homeopatie,keca najviac... 😉 homeopatia je narocna veda na studium,ale ked lekar najde ten spravny liek,vie zabrat...

poiuytrewq
19. jan 2013

@lemge Ano, narocnost tejto vedy potvrdzujem. Vyrobit z nicoho, nieco a to nieco draho predat je skutocne narocne. To je sen vsetkych podnikatelov

vandas
26. jan 2013

poiuytrewq @lemge - nepoznam tvoj motiv k prispevkom...moj je ten, ze mam s touto liecbou skusenosti a syn na nu skvele reaguje.
ak su to podla teba bludy, mas slobodnu volu homeopatiu nepouzivat...

lemge
26. jan 2013

@vandas ja mam s homeopatiou dobre skusenosti 😉 mam odskusane na sebe,manzelovi i detoch.
su ludia co homeopatika ani len neskusili, a mudruju-tak som to myslela v mojom predoslom prispevku.

ty si ale chcela asi ten tvoj prispevok adresovat -:
@poiuytrewq

vandas
26. jan 2013

hej, presne tak🙂

vandas
26. jan 2013

prosim, mate nejake skusenosti s leicbou streptokoka u deti? mame streptoccoccinum, len som si nie ista s davkovanim...1. atb nezabrali (resp. na tyzden), 2.he odmietam...

lucig
30. jan 2013

ahojte mamičky. máme nádchu a chceme prvý krát skúsiť homeopatiká (granuly). malá má 21 mes.
chcem sa opýtať ako ste ich podávali deťom. mám jej to rozpustiť na lyžičke? lebo pochybujem, že vydrží aby sa jej rozpustili v ústach..

lemge
1. feb 2013

@lucig ahoj,.treba gulicku nechat rozpustit v troche vody.ale na plastovej lyzicke. 😉
ja si zvyknem napustit tak 1dc vody do plast.poharika,a tam hodim gulicku-rychlejsie sa rozpusti.a potom dam do striekacky a šupnem do pusy 😉

je jedno v akom mnozstve vody gulicku rozpustis.. 😉

beruska9561
2. feb 2013

@sivka my máme čerstvú skúsenosť s Lymphomiosotom, na odporúčanie lekárky som ho dcére začala podávať, má dlhodobo veľké uzliny a veľké krčné mandle. ja musím potvrdiť, že tento prírodný produkt pomohol a uzliny aj mandle sa citeľne zmenšili. sama tomu nejako nemôžem uveriť, lebo ich mala dlhodobo veľké a ľahko hmatateľné, vždy ma prekvapila ich veľkosť. dovolím si tvrdiť a to nepreháňam, že od začiatku podávania /cca 2 týždne/ sú o 3/4-tinu menšie. škoda, že som o tomto lieku nevedela prv, min. rok nám totiž odstránili nosnú mandľu.

petruska12
3. feb 2013

Ahoj, potrebovala by som radu, odkedy sme nastúpili do škôlky sme stále chorý, aké homeopatika by som jej mala dávať aby som ju posilnila Ďakujem

1982zuzka
10. feb 2013

@poiuytrewq prosím ťa a kto ti povedal že je to drahé? je to cenovo dostupná liečba, vo svete dokonca aj preplácaná poistovnami. áno sú rozne názory či už na hoemopatiu, farmaceutické prípravky, očkovania a pod ale prečo bojuješ proti tomu, že prípravy na čisto prírodnej forme pomáhajú a liečia? radšej budeš svojmu dieťatu (ak máš) tlačiť do tela liečivá, za každú drobnosť trieskať do tela antiobiotiká a pod? sorry ale ja odmietam do syna tlačiť nurofen a panadol lebo mu idú zubky, začali sme dostatočne skoro s podavaním homeo a nehovorím že si nepoplačeme ale je to neporovnatelne ako s trápením inych detičiek. 5 mesiacov nam medicina nevedela pomoct s alergickou reakciou na očkovacie látky hexa, 24.1. sme navštívili homeopata a dnes môžem povedať že malý je na 70% fit.

A vôbec ak máš odvahu skúsi si dať do profilu aspon svoju foto lebo najlepšie sa kritizuje niekomu kto sa skrýva, ak si za svojim názorom stojím tak sa ukaž.

1982zuzka
10. feb 2013

@petruska12 skús pozrieť tu či niečo nenajdeš:
http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

alebo na uplne prvej strane tohto fora je kopec veci

1982zuzka
10. feb 2013

@lemge
@lucig musim trošku oponovať, bola som s malým u homeopata a pytala som sa na spôsob dávkovania, vraj nie je dobre rozpustat vo velkom množstve vody kvôli koncentrácii a kým dieťa tú vodu vypije , sa môže stratiť účinok. Ja som rozpúštala naozaj vo velmi malom množstve vody, rozspuštalo sa to asi 30min

aktuálne fungujem pri 8m synovi tak, že berie 5guličiek denne, tie mu podam na umelej lyžičke rovno do pusinky, už vie čo s tým treba robiť a takto sa najlepšie dostanu cez sliznicu do tela, malý mi ich ešte ani raz nevyplul, dokonca sa veľmi teší ked mu ich dávam

lemge
10. feb 2013

@1982zuzka hmmm,no tak co homeopat-to iny nazor. 😉 z vlastnej skusenosti viem,ze to funguje aj vo velkom mnozstve vody.dokonca je jedno ci si das 1 gulocku,alebo 5gulociek...je to stale ta ista informacia....

aj oscillo od boironu staci ked si das jednu,a nemusis si supnut cele balenie.je to to iste -ta ista informacia...(marketing.ťah)
ale samozrejme,nechcem sa s tebou hadat,aj nas detsky obvodak(homeopat)mi dava davkovanie presne take ako uvadzas ty... 😉
tuto infosku mam z kurzu homeopatie

1982zuzka
11. feb 2013

@lemge nikto sa nehada, som clovek ktory vie prijat nazor, dolezite je to ze to pomoze a vylieci. Chcela som sa len podelit o to, co viem ja a ako davkujem homeo synovi ja.

filipa
21. feb 2013

@petruska12 ja by som skusila preventivne podavat 1x tyzdenne oscillo (vzdy v rovnaky den), odporuca sa to dlhodobo, hlavne teraz v case zvyseneho vyskytu chripky a inych chorob... davala som tak synovi, ked nastupil do skoly (nastup do skolky sme riesili trochu inak, bolo to komplikovanejsie) a spolu s oscillo som mu kvapkala kazdy den rano rakytnikovy olej... mal asi 6 vynechanych hodin v 1. polroku... 😉

filipa
21. feb 2013

@lucig ... uz si davala malej homeo? ako to dopadlo? ... ako pise 1982zuzka, najlepsie je podat liecik priamo do pusky na plastovej lyzicke... ja tak malej davam od 4.mesiaca jej veku a nikdy nebol problem... dokonca teraz je uz tak navyknuta, ze poslusne caka s otvorenymi ustami... detom "gulicky" chutia, lebo su sladke...

poiuytrewq
21. feb 2013

@1982zuzka Pokial ti homeo pomahaju, tak som len rad. Nebudem ti kazit tvoju vieru. Ved o tom je ucinok homeo, o viere. Drahe, no tak pre je homeo brutalne drahe ked si uvedomim ze sa predava sladka voda v ktorej je asi jedna molekula ucinnej latky. Ale ked sa niekomu chce platit za sladku vodu, tak nech sa paci. Homeo sa preplaca vo FR ale na to nie je nic cudne kedze najznamejsia homeofirma je odtial, lobbing je silny. Ale pokial vam to funguje tak pokojne pokracujte, ved vzhladom na zlozenie to naozaj nemoze ublizit. Nemam chut sa hadat, pisem len fakty a hore som dal link na zvazenie. Radsej kupte detom bylinky a ovocie.

tonjadabik2
8. mar 2013

Ahojte poradili mi mamicky homeopatika.maly ma tazky atopicky ekzem..maste nezaberaju..poradite mi nieco? trapime sa uz 3 rok.. Dakujem.

tinki
17. mar 2013

@filipa
@lemge
@1982zuzka

Ahojte, oslovila som vás, lebo som videla, že radíte, takže predpokladám, že máte skúsenosti.. 😉 Chcem to skúsiť s homeoptiou. Som troška v strese, lebo mám dcéru, ktorá je totálne zničená liekmi a ja už toho mám dosť. V podstate nemá nejaké ťažké choroby, ale stále je prechladnutá, zahlienená, už dvakrát má vybraté nosné mandle, má alergiu na mlieko, na pele a byliny alergia nie je potvrdená. Imunita je momentálne v norme. Ale stále máme prechladnutie.
Momentálne tiež, ale má taký dusivý kašeľ, ale nie je suchý. Dusí ju, ale cítim, že sú tam aj hlieny.
Ale poporiadku, keď prišla zo škôlky mala začínajúcu nádchu, začala som jej dávať coryzaliu, na ďalší deň sa jej zvýšila teplota, tak som ešte kúpila oscilo a na kašeľ stodal. Ale kašeľ akoby sa zhoršoval. Zhoršovanie stavu je normálne alebo som už začala neskoro, preto taká reakcia? Mám pokračovať so stodalom aj keď ju stále dusí? Aká je reakcia na homeopatiu u ľudí, ktorí majú peľové alergie?
A ešte niečo. Dnes som jej dala oscilo, ale po troch hodinách jej teplota vyskočila na 39,5. Na obale je uvedené, že podávať po 6 hodinách a mala som o malú strach, takže ak som nemohla oscilo, dala som jej paralen. Teraz neviem, bola to blbosť? A je vôbec oscilo na teplotu?
A tie lieky s "ch" sa dajú normálne kúpiť v lekárni? To pôjdem a vypýtam si? Alebo potrebujem recept?
Poraďte mi prosím ako pokračovať, lebo dcéra brala minulý rok každý mesiac antibiotiká a ja už odmietam ju takto ničiť..Podotýkam, že ovocie a zeleninu papá normálne, s ničím nemá problém, len cesnak neznáša.. 🙂

lemge
17. mar 2013

@tinki ahoj,podla toho ,co pises,si myslim ,ze to oscilo,nebol moc dobry napad..
oscilo je vyrobeny liek z chripkoveho virusu,takze pokial nie si si ista ze malej zacina chripka,radsej ho ani nedavaj,lebo sa stane to co sa stalo-v telicku tvojej dcerky zrejme nebol virus chripky-a preto ked si jej ho podala,zacali sa objavovat symptomy chripky(teplota isla hore,asi ju cele telicko bolelo...).. 😉

takto funguje homeopatia.-po lopate-dobre vybraty hom.liek zaberie ale ked je vybraty nespravne ,moze vyvolat prave tie symptomy ako by mal liecit.. 😉
ten dusivy kasel ma len v noci,alebo ju dusi cely den?ma husty vytok z nosa?,akej farby?pises ze mas pocit ze su tam hlieny,pocut nejake rachoty ,chrapoty ked dycha?
lieky nie su na recept,daju sa kupit normalne v lekarni.nuz a myslim,ze by bopo vhodne najst nejaku homeopatku v okoli,mimochodom poznam jednu v tvojom okoli,ked by si chcela,dam do IP. 😉 🙂
napis ako sa dari..

tinki
17. mar 2013

@lemge napíš do IP, len dúfam, že je spoľahlivá 🙂 Dusí ju teraz aj cez deň, takže predpokladám, že to nebola chrípka, ale zasa len nádcha..ako vždy teda..Hlien je priesvitný ale taký ťahavý.. Dýcha čisto, lebo sme v podstate tretí týždeň po vybratí mandlí..takže bola ok..ale stačili tri dni v škôlke a nádcha je tu zas..V podstate náš problém: neustále nádchy, z toho veľké mandle, no a veľké mandle spôsobujú častý kašeľ a tak dookola..

1982zuzka
18. mar 2013

@tinki ahoj vdaka za dôveru, ale ja nie som odborník na homeo. Som len mamička ktorá sa rozhodla šetriť telo svojho dieťata a nepchať donho farmaceutika. Jediné čo ti môžem poradiť chod priamo za homeopatom - nájdi si nejakého dobrého, s dobrými referenciami. S ním prejdeš všetko od narodenia až po terajší moment pri dieťati a dá malej dá namiešať presne homeopatika aké potrebuje. Oscilo a coryzalia - tomuto moc nedôverujem, neverím že majú rovnaký účinok ako poctivo namiešané homeopatiká od homeopata. Ja chodím do homeo nitra k pani doktorke Dubajovej ml. (áno je lekárka a venuje sa aj homeopatii).
jedine čo ťa určite upozorním - a aj homeopat ti povie - pri nasadení homeopatickej liečby sa prvé max. tri dni môže stav výrazne zhoršiť (ale aj nemusí). Neľakaj sa toho, to len začína príčina toho všetkého čo malej spôsobuje ochorenia bojovať pri homeo. Po troch dňoch sa stav začne výrazne zlepšovať.
Máloktorá lekáreň resp. lekárnici ovládajú presne čo a ako s homepatikami. Ved len na detskú koliku je min. 9 rôznych homepatík. Ved vid toto:
http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

v lekárni sa nemusia dobre trafiť a budeš si potom myslieť že homeo nepomohli. Ja odporúčam jedinú cestu : cez homeopata. Prvá návšteva býva drahšia - čo viem okolo 30 evri. Ostatné - kontrolné sú už lacnejšie. Ale ak sa jedná o zdravie dieťata tak myslím že každá z nás je ochotná obetovať aj posledné gate.

tulipanike
22. mar 2013

@tonjadabik2 ahoj, mojej dcere pomohol holtov krem, oadtatne masticky a oleje od doktorky nepomohli,.mala to len horsie

tinki
22. mar 2013

@lemge
@1982zuzka
Dobre dievčatá, objednala som nás k homeopatke.. 😉
Je dobré sa ale pripraviť, že? Mám si spísať, čím všetkým sme prešli? A potrebuje k tomu diagnózu, alebo stačia len symptómy? Alebo nejaké krvné testy ako nám vychádzali, alebo niečo také?

1982zuzka
23. mar 2013

@tinki ja som si nic vyznamne nespisovala. Pri malom sa ma pytala ci som nanieco take trpela ja, na prebeh tehotenstva, priebeh porodu, kazdy mesiac od narodenia a bolo.