Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

mimikas
23. sep 2015

baby prosim vas maly ma uz tyzden velke hlieny a je ich naozaj vela, kasle malo len vykasliava sopliky co mu zatekaju. kamoska odporucila Kalium bichromikum 9ch a v lekarni zas Allium cepa 5ch, mozem tieto dva kombinovat a ake mam dat davkovanie?

alenka210
5. jan 2016

@erikasadek ahoj, presla som prvych pat stran a klasifikovala som ta ako odbornicku. Tak ta chcem poprosit o radu. Mala ma 7 mesiacov. Nikdy mi dobre nespala, najprv vobec cez den lebo mala reflux ten presiel a prisli zubky bolesti brucha. Ale na zubky nam cez den zabera chamommila 15. Ale v noci je to horo po dvoch hpdinach sa zobudi a mysli si ze je den. Dve hpdiny mi place a vymysla. Homeopatka mi poradila sirup sedalia ale nezabral. Tiez som skusala coffeu cruda 9 ch ale tiez vyrazne nepomohlo. Cez den nespi vela tak 2-3 hodiny. A chceka by som sa spytat co sa tyka chamomilly ked sa v noci prebudi kolko jej mozem dat guliciek? Zatial jej davam 3x denne 5 guliciek. Homeopatka mi povedala ze uz mi nevie ine poradit

adriazab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucylka25
17. jan 2016

Ahojte, je tu skupina Homeopatia pre celu rodinu, kde vedia poradit aj vystudovani homeopati 🙂

erikasadek
autor
29. jan 2016

AHOJTE na konika nechodim dobre " roky j emi luto tuto temu nemozem zmazat snad administratori to urobia ak by vas zaujimalo mame skupinu na FB aromaterapia pre deti a homeopatia. rada vas tam uvidim

lucylka25
29. jan 2016

Tiež na FB je skupina homeopatia online, kde radia vyštudovani terapeuti, tak po prípade aj tam vam vedia pomôct 🙂

cernusik
29. feb 2016

Ahojte, uz neviem co robiť, tak som si prišla k vam po radu. Mam mesačného syna, ktorého plne kojím. Pred 2 týždňami som mala zápal prsníka, 40- ký horúčky, antibiotiká corimax. Zápal po par dňoch prešiel,no v z druhého prsníka sa mi horšie spustilo mlieko.. Nato ma začala hrozne bolieť vrchná časť bradavky, ktorá je citlivá aj na dotyk. Bez podprsenky nemozem byt vobec. V teplej vode je ta bradavka kludnejsia. A brutálna bolesť v prsníku.. Hocikedy. Pichľava, akoby ma rezali žiletku. Bolesť sa šíri aj do druhého prsníka. Prsníky su citlivé aj na chlad.. Hocikedy sa mi cez prsia preženie zima, co je velmi bolestivé.. Laktačná poradkyňa mi dala univerzálnu masticku, užívam wobenzym 3x 5 tabletiek a dnes mi lekárka odporučila kúpiť si homeopatika beladona 5 ch. Vedeli by ste mi poradiť, ci to možem užívať alebo nieco ine? Dakujem pekne za radu🙂

lucylka25
8. mar 2016

@cernusik zdravím, skúste dat svoj príspevok do skupiny Homeoaptia pre celu rodinu

steleonora
16. máj 2016

@erikasadek Dobry den, som celkom novacik v homeo liecbe... mohli by ste mi poradit, co davat syncekovi ak je dlhodobo "umrncany" zo zubkov? Kazdy jeden zubok znasa horsie, na zaciatku vyskoci aj teplota, potom je stadium nervozity, to trva niekolko tyzdnov... mam taky pocit ze nam to trva stale... a aj ked nervozita prejde (doma mam zrazu ine dieta:🙂 tak to trva len par dni a potom je zase par tyzdnov zle. DAkujem...

lucylka25
20. júl 2016

@marti35 tomuto naozaj niekto veri?

sono2
20. júl 2016

@edko22 ja som otehotnela A že nemôžem nič Ok tak mi magistra predala nechala som tam 30 euro. No. A už večer som zobrala klasicky sirup A olynth lebo mi to bolo celé homeo prd platné

pukita
20. júl 2016

@lucylka25 zneuzivaju to ze topiaci sa aj slamky chyta. Sama som do toho spadla tak mozem za seba tvrdit ze je to blud...uz prve stretnutie s homeopatkou bolo divne lebo mi chorobu vycitala z tvare a tlkla kozmo bludy o bunkach. Ale v tej chvili mi bolo jedno hoci by mi podali aj h... s prepacenim lebo som mala velke bolesti.

oriesoky098
4. feb 2017

Odporucam pozriet toto video

https://www.youtube.com/watch?v=rZ5uzGaaDJI


Mam s tym osobne skusennosti a teda nieje to sranda :(

lucylka25
4. feb 2017

@oriesoky098 homeopatiou sa na svete liečia milióny ľudí, v Indii, Švajčiarsku a Portugalsku je normálne uzákonená v zdravotnom systéme. Ja s ňou mám osobne skúsenosti, videla som už toľko pekných vyliečení, že keď to má niečo spoločne s duchovnom, tak jedine dar od boha, ľudia sú spokojní a šťastní a bez problémov. "Svedectvo" jednej šialenej pani na SVK naozaj netreba veriť :D

oriesoky098
4. feb 2017

Nieje to od boha, to urcite nie. Bohu sa taketo praktiky hnusia, Pan Boh nam dal medicinu aku pozname, no toto v evanieliu odsudzuje. Je to od zleho. Je to okultizmus. Venovala som sa okultizmu, brala som homeopatika a pod. Takze viem o com hovorim. Sam okultista- liecitel mi dal homeopatika, skoncila som na antidepresivach. A pan Boh ma zachranil, zacala som citat evanielium a tam je jasne vyvarovanie sa takychto prakrik. Vie preco pred tym ludi varuje je Boh tak asi vie lepsie ako clovek. Ale tak kazdeho osobna vec, ono sa to casom prejavi. Ja som z dobreho umyslu varovala. S pozdravom.

moni244
4. feb 2017

@oriesoky098 ty si nabozensky fanatik, iba tolko k tomu

oriesoky098
4. feb 2017

No ved aj Ježiš kristus bol fanatik, blazon, treba trosku citat, ale v pohode 🙂 Kazdy kto hovori pravdu je fanatik.

lucylka25
4. feb 2017

@oriesoky098 Ja si myslim, ze skor je problem u vas v tom okultizme a nie v homeopatii. Aj papaz Jan Pavol II. mal svojho osobneho homeopata. Homeopatia sa s vierou nevylucuje, a nikde sa o nej v evanjeliu nic nezmienuje. Matka Tereza zalozila osobne niekolko homeopatickych nemocnic. Rozhovor s polskym mnichom o homeopatii:

https://www.youtube.com/watch?v=rq0ziwNd7n8
oriesoky098
4. feb 2017

No ale Jan Pavol II. je daleko od Pana Boha, A to je moj posledny prispevok do tejto diskusie. Co som mala predat som predala, svoje som si splnila. Ten kto ma srdce pre pravdu pochopi. Vzdy som bola smutna, ked som videla deti trpiet ale teraz uz viem, ze kde nieje pomoci tam nieje pomoci.. S pozdravom 🙂

ellsa
4. feb 2017

Homeopatia nie je nijako vedecky podlozena, neexistuje ziadna studia o jej ucinnosti iba ak ako placebo. Neuznava ju ani nabozenstvo ani veda ani medicina. Je to sacharoza a laktoza v tabletke alebo prasku. Dobry biznis. Ked nie je zrejme o co ide ide o peniaze. Dajte dietatu med do mliecka a vyjde to lacnejsie.

moni244
4. feb 2017

@oriesoky098 ty si fakt fanaticky cvok, co tu nema co hladat

oriesoky098
4. feb 2017

Ano som skutocne fanatik a blazon mas pravdu sem nepatrim, ani tyto blazni. 🙂
Naozaj posledny prispevok 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/alternativna-liecba/zle-sny-po-homeopatii-2/

lucylka25
4. feb 2017

tu je ten rozhovor aj so slovenskymi titulkami, urcite doporucujem si pozriet pre vytvorenie vlastneho usudku -

https://www.youtube.com/watch?v=rq0ziwNd7n8
marti35
4. feb 2017

z homeopatík nielen zle sny psychické problémy vylieči ti nádchu a budeš chodiť po antidepresíva treba pozrieť zdroj s ktorého to pochádza dobre je si to zistiť doporuč ujem vypočuť určite do konca zaujímave z akého zdroja pochádzajú homeopatiká

https://www.youtube.com/watch?v=M7kaeBn_-S0
lucylka25
4. feb 2017

@marti35 mne by bolo úplne jedno, z čoho sú vyrobené, aj tak sa tam už žiadna chemická zložka tej pôvodnej latky nenachádza, dôležité je, že mi to pomôže. Akože keď mi má homeopatikum z nejakého pavúka jednorazovo odstrániť bolesti hlavy na ktoré trpim cely život, tak by som si ho fakt dala ;)

ellsa
4. feb 2017

@lucylka25 ak sa mozem opytat. Pokial sa v homeopatiku nenachadza ziadna preukazana ucinna latka, co tie bolesti utisi?

lucylka25
4. feb 2017

@ellsa zatiaľ nie je vedecky dokázané, na akých princípoch presne homeopatia funguje, zatiaľ je veľa názorov, dohadov, teórii. V tom videu čo som tu linkla naposledy ten mních tam tiež nejaké veci vysvetľuje.

moonlightflower
4. feb 2017

To, že to nie je vedecky dokázané, je koniec koncov nepodstatné...nie je to dokázané dnes...možno to bude dokázané o 50, 100, 1000 rokov. Veľa vecí nie je dokázaných a aj tak existujú.