Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

erikasadek
autor
24. sep 2008

takze
HNACKA
ARSENICUM ALBUM5CH
ARGENTUM NITRICUM5CH
CHINA5CH
IPECA5CH
NUX VOMICA 5CH
DULCAMARA 5CH
PODOPHYLLUM5CH

bambusko
24. sep 2008

erika, vies aj poradit podla konkretneho problemu co uzivat?

erikasadek
autor
24. sep 2008

KASEL:

KALIUM BICHROMICUM 5CH
CORALLIUM RUBRUM 5CH
CHAMOMILLA VULGARIS 5CH

BOLEST V HRDLE:

BELLADONNA 5CH
MERCURIUS SOLUBILIS 5 CH
PHYTOLACCA 5 CH

erikasadek
autor
24. sep 2008

ZABUDLA SOM PRI KASLI MIESAJTE TUTO KOMBINACIU

BOLEST HRDLA TIEZ VYBERTE SI ALEBO MIESAJTE TUTO COMBINACIU

erikasadek
autor
24. sep 2008

HORUCKA:

VYberte si s vyberu:

ARCONITUM NAPELLUS 5CH
ARSENICUM ALBUM 5CH
APIS MELLIFICA 5CH
ARNICA MONTANA 5CH
BELADONNA 5CH
BRYONIA ALBA 5CH
CHAMOMILLA VULGARIS 5CH
FERRUM PHOSPHORICUM 5CH
GELSEMIUM SEMPERVIRENS 5CH
MERCURIUS SOLUBILIS 5CHµ
PULSATILLA 5CH
RHUS TOXICODENDRON 5CH

erikasadek
autor
24. sep 2008

PRECHLADNUTIE SPOJENIE VSETKYCH KOMBINACII PODLA VYBERU
DULCAMARA 5CH
ALLIUM CEPA 5CH
EUPHRASIA 5CH
KALIUM BICHROMICUM 5CH

ZAPAL STREDNEHO UCHA DAT VSETKO

BELLADONNA 5CH
CAPSICUM ANNUUM 5CH
FERRUM PHOSPHORICUM 5CH
PYROGENIUM 5 CH

erikasadek
autor
24. sep 2008

VRACANIE,

IPECA 5CH
NUX VOMICA 5CH
ANTIMONIUM CRUDUM 5CH

BOLESTI RAST ZUBKOV

CHAMOMILLA VULGARIS 5CH

erikasadek
autor
24. sep 2008

NEVOLNOST PRI CESTOVANI

BORAX 9CH
COCCULUS INDICUS 9CH
PETROLEUM 9 CH
STAPHYSAGRIA 9CH
TABACUM9CH
THERIDION 9CH

KRAVACANIE Z NOSA

ARNICA 5CH
CHINA5CH
MILLEFOLLIUM 5CH

erikasadek
autor
24. sep 2008

PICHNUTIE HMYZOM spojte

APIS MELLIFICA 5CH
LEDUM PALUSTRE 5 CH

MALE RANY spojit obidve produkty

HYPERICUM 5CH
LEDUM PALUSTRE 5CH

erikasadek
autor
24. sep 2008

Tak a je to , ak aj vy poznate neake dobre homeopaticke produkty tak sem s nimi 😉

nevesta
24. sep 2008

Erika, nechcem byt zla ale svojimi velkymi pismenami porusujes pravidla...https://www.modrykonik.sk/rules.php - nepis velkymi pismenami 😔

erikasadek
autor
24. sep 2008

tak mi prepac nemam vela casu to vsetko menit pisala som v rychlosti. 🙂

kulicka
24. sep 2008

Eriko, ty CH to jsou jako ty kulicky homeopatik? Promin, ale ja s tim teprva zacinam 😅

martina.d.
24. sep 2008

Ja používam na kašeľ : Stodal a na ukľudnenie a zlý spánok: Spánok a pokoj Relax 0-10. Pri raste zúbkov dávam chamomilu vulgaris, a homeopatiká mi veľmi pomohli aj pri tvorbe mlieka a aj pri ukončení laktácie. 😅

martina.d.
24. sep 2008

Doktorka homeopatička mi kázala dávať chamomilu 3 x denne 5 granuliek.

babulik22
24. sep 2008

erikasadek super zoznam idem si to vytlacit 🙂

erikasadek
autor
24. sep 2008

o tom to je aby vam to pomohlo.

kulicko CH to je koncentracia tej malej tabletky gulicky ako chces cim vyssia tym silnejsia , na ucinku.

erikasadek
autor
24. sep 2008

este som vam chcela povedat existuje jedna super vec ked sa nase baba buchnu a maju modriny , alebo sok z buchnutia a, hlavne na hlave, poradila mi to moja lekarnicka pri mojom synovy, musim najst flakonik, pretoze , tie modriny rychlo miznu, aj bozule.

adina22
24. sep 2008

erika - aky flakonik?moja mala sa vcera buchla a ma na cele modrinu ☹

sirinka
24. sep 2008

erika no tedaaaa, asi si to aj ja vytlacim a snad sa to vsetko da zohnat aj u nas 😝

ivka144
24. sep 2008

Na vsetky udreniny, soky, modriny a urazy to je iste Arnica Montana.

Ja by som vsak rada upozornila, ze homeopatika sa davaju na konkretnu podobu symptomov, takze ak ma dieta hnacku, nevybrala by som len tak naslepo zo zoznamu. Mame doma dve knihy homeopatie, a ak chcem nieco dat, studujem si aj dlhsie, ze co je vhodne, najma, ked treba posudit aj generalie a psychicke symptomy (inak povedane vseobecne prejavy a povahu choreho cloveka bez ohladu na momentalnu chorobu alebo problem).

Myslim, ze 30CH je uz na predpis len.
Ja i maly sa momentalne liecime u homeopatky a dala nam lieky, ktore by som si len tak sama teda nedala, lebo ona na to pozera tzv. z energoinformacneho hladiska, nielen cisto symptomy. A dlhodobe problemy (nemyslim tym rast zubkov a pod.), ale chronicke veci by som sama doma neliecila, a cim viac si o homeo nacitam, tym viac mam pocit, ze by som bola opatrna. A tie riedenia..., cim vyssie, tym silnejsie, ale plati aj to, ze cim vyssie, tym je to viac dlhodobe a energeticke a psychicke a cim "vecnejsiu" a fyzickejsiu vec riesime, tym mensie riedenie.

Niektore lieky, ako napr. Arnica alebo aj ta Chamomilla sa vyrazne viazu k nejakym problemom a symptomom a preto su pomerne dobre aplikovatelne kazdemu. Ale su lieky, ktore su pomerne specificke a ich naordinovanie zavoisi do velkej miery od cloveka (generalie, psychika, povaha...

Tak ja len tak na doplnenie.,..
Ale na Arnicu nedam dopustit, to mame doma asi v kazdom riedeni...

erikasadek
autor
24. sep 2008

ahojte ja ho nemozem najst tak zajtra ho dam dufam, ze ho najdem ak nie pojdem do lekarne..

Ivka, ja viem , ze je lepsie ist priamo ku homeopatovy, je to personalize, avsak zoznam co som dala;
slubujem z mojej hlavy nie je , je priamo, od profesionalov, takze bez problemov ako som ich opisala sa takto pouzivaju
preto sa to aj vola lekarnicka prvej pomoci, ktoru je dobre mat doma

napriklad na horucku tak samozrejme ze nie ked maju vysoku , moze ale so spojeni dolopranu, ale na slabe horucky vyborne zabaraju ktore som dala do zoznamu.

toto je zoznam homeopatickej lekarnicky v krajine jej povodu a vyroby, tak si myslim kto iny vie lepsie pouzivat ako oni ze?
samozrejme som otvorena kazdej novej informacii,
existuje obrovske mnozstvo na trhu ,a prave preto je lepsie aj navstivit lekara.

sirinka som rada , ze sa ti paci. 😉

stresmenka
24. sep 2008

Erika ja mam 3 mesačného syna ktorý je zahlienený poradili mi Corizalliu koľko krát do dňa mu to mám dávať ako vieš sú to tabletky nie granulky 🙂

stresmenka
24. sep 2008

Dobrá stránka je aj www.boiron.sk 🙂 k tomu som sa dostala, len teraz ☹

junovka
24. sep 2008

Eriaksadek, super napad 😎 😉 Len ...to existuje aj Chamomilla vulgaris ch5???Lebo doteraz sme mali len ch9 a ch15 😕

junovka
24. sep 2008

...no, a nam na modriny pri padoch dobre pomaha aj CICADERMA 😉

erikasadek
autor
24. sep 2008

ano existuje, aj 3 CH, 7CH je toho vela teda aspon tu vo francuzsku ano, teda berte to ako prva pomoc lekarnicka, a nie ako navod na homeopaticke lieky, pretoze tych je strasne vela.

ja uz musim ist ozvem sa vam zajtra a dam aj nazov na tie modriny ine otazky

Junovka precitaj si moj prvy prispevok, mozno teda neviem ,a le aspon ti lepsie vysvetli akoje to CH, vela ludi v tom ma zmatok 🙂

erikasadek
autor
24. sep 2008

http://www.boiron.com/fr/flash/popup_animation.htm

staci ze kliknete na farbu a ukaze sa vam aka CH taketo existuju tu vo francuzsku

erikasadek
autor
24. sep 2008

http://www.boiron.sk/lekarnicka.htm
tak vidis dakujem za napad , mate tu aj v slovencine lekarnicku takze nieco naviac , len skoda ,ze nie je vypisane viac.

erikasadek
autor
24. sep 2008

stresmenka , tak vidis nasla si to super vsimla si si toto.

http://www.boiron.sk/lieky.htm#diagnoza3
odpoved na tvolu otazku