Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

martina_martin
25. feb 2011

@bevab Sedalia sirup, je síce od dva a pol roka ale mne ho homeopatička z boironu povilila ale len pred spaním namiesto aj ráno aj večer

martina_martin
25. feb 2011

@bevab a ešte je super čaj na pokojné sny od Leros, bežne v lekárni aj obchodných sieťach stojí okolo 2€

bevab
27. feb 2011

Ahojte, dakujem za rady. Skusime najskor Chamomilu 15CH. Nie je dovod si myslim preco sa s placom budi. Vecer normalne veceria a ide spat. Vzdy je to boj lebo spat nechce. Stava sa casto, ze po hodine sa zobudi a place a my nevieme preco. Pytam sa jej ci nieco boli, ale nehovori nic. Neviem ci sa jej nieco sniva, alebo este nevysli posledne stolicky. Problem je ten, ze noci kedy prespi je v mesiaci len par. Kedze oba pracujeme je to pre nas dost zle :(

andrea_m79
20. mar 2011

Ahojte, potrebovala by som poradit. Mam 20mesacnu dceru, druhy den jej tecie z nosa priesvitny riedky soplik, a vcera v noci mala zvysenu teplotu - nieco cez 38, kde sme nasadili panadol a po 6 hodinach aj brufen. Pred necelymi dvoma tyzdnami sa trapila 5 dni s vysokymi teplotami (v jeden den az cez 40), tak sme jej na striedacku museli podavat brufen s panadolom. Rada by som jej ale pomohla radsej cez homeopatika. Mozete mi poradit co dat na ten soplik s mierne zvysenou teplotou?
A ma este jeden mensi problemik, uz asi dva mesiace ma take drobne vyrazky na brade, neviem ci z alergie na nejaku potravinu, alebo z coho. na vecer jej to natierame bepanthenolom, ale nezda sa mi ze by to zaberalo. Poradite co by mohlo na to zabrat?
Dakujem velmi pekne.

monaart
20. mar 2011

Ahojte,presunula som sa sem do debaty...
a chcela by som poradit,,ak mate niektora trosku casu a skusenosti s homeopatikami.my mame kombinovane "problemy" s dvojickami.psychologicka nam odporucila homeopatika na spravanie, rozumovy rozvoj a citove upokojenie...kvôli odchodu manzela...najprv bol odhad cca 3-4 mesiace,to mi potvrdili aj v lekarni...ale teraz to uz berieme v roznych kombinaciach asi pol roka.pridruzili sa nam hlieny,opakovane zapaly hrdla, vysoke horucky,a zahlienenie...takze naklady su dost vysoke a sama uz neviem odhadnut ci ta kombinacia pomaha. stale sa to meni. vie niekto priblizne ceny a ucinky niektorych druhov? lebo ja im to davam, spolieham na to...ale niekedy mi trva aj pol hodinu kym to vsetko namiesam a je toho dost.
ak sa teda najde niektora ktora a poradi mi cez IP,budem rada.Monika 😉

erikasadek
autor
23. mar 2011

@monaart monika, ak mozem vidim ze mas to komplikovane;. ao existuju ale kedze na slovensku tazko mnohe dostat a hlavne aj cena na sk je dost vysoka homeo.... neako nechem ta hnat na tuto stranu homeopatik , 😅
je to dlhodobe, a hlavne nakladne... 😔
ale ak by si chcela viac neskor budme mat cas a nieco ti o to opisem.. 🙂

monaart
12. apr 2011

Ahojte
napisem sem niekolko druhov homeopatik, ktore nam predpisuje lekarka..psychologicka .
ak niektora viete, budem rada ak mi napisete, na co konkretne sa ktore predpisuju. nestiham u nej dlhe debaty,takze casto-krat neviem, ktore naco konkretne su.poprosim do IP.
Lycopodium
Phosphorus
Chamomilla
Ignatia
Calcarea phosphorica a fluorica
Natrum muriaticum
Siliciea-tie su z Boiron.
a dava nam este- Propolis, Cordyceps, Digest, a Calcium powder -od Tianshi.
ak niektore uzivate a viete priblizne ceny,prip, ako vam to ucinkuje u vasich deti-dakujem za IP!!! 🙂

monaart
12. apr 2011

este sa chcem opytat, ci mate skusenosti s Pyrogeniom.bolo mi odporucene na lepsie zvladnutie teplot....,lebo moji su casto chori posledny rok a rychlo a vysoko im stupaju horucky az do 40C.
ak ho zvyknete uzivat, ako casto, kolko a v akych intervaloch od lieku na horucku.napr. Nurofen ho podavate.vdaka.M

babonr
12. apr 2011

Ahojte!chcem sa vas opytat ci su homeopatika bezpecne.Ci nie su navykove a pod. Dnes som malemu kupila stramonium 9ch pre lepsi spanok,lebo casto v noci place zo spanku. Doteraz som si myslela,ze homeopatika su uplne bezpecne,ale na nete som sa docitala na niektorych forach,ze homeopatika mozu byt aj nebezpecne a tie kotre posobia na neurologicky system,by sa mali uzivat len na odporucanie lekara. Tak som teraz v pomykove 😒

erikasadek
autor
13. apr 2011

@babonr je uplne bezpecna neboj, niektore su miesane s alkohol su to tinkturi a pri tychtoi platia ine pravidla.. ja mam osobne pocit ze na slovenskych forach ako aj ceskych je homeo uplne diabolizove!!!!!!! doslova niekedy neviem ci sa smiat ci plakat!!

babonr
13. apr 2011

@erikasadek a nevies mi prosim ta poradit nejaku dobru stranku,kde by som sa o homeopatikach a liecbe homeopatikami docitala viac? Dakujem

katijoe
7. jún 2011

Dávam do pozornosti:
http://www.homeopaticka-asociacia.sk/
http://www.homeopat-kurzy.sk/
http://www.homeopat-kurzy.sk/images/casopis_HOM...
http://www.boiron.sk/lieky1.htm - tieto lieky sa predávajú v potencii (riedenie) 5, 9, 15, 30 CH a viac, ale tie už nedoporučujem bez klasického homeopata
http://www.homeonitra.sk/?menu=lekaren-homeo - tu dostať lieky, ktoré Boiron nemá, sú aj zahraničné firmy, u ktorých sa dajú lieky objednať
http://obchod.alternativa.cz/atlasobchod/script... - veľmi dobrá knižka Pudil: Homeopatická prvá pomoc, ale momentálne ju nemajú, sú tam však aj iné dobré knižky

martinka17
17. jún 2011

@erikasadek ahoj, môj malý je teraz po operácii a chcem sa opýtať, chcela by som mu kúpiť arnica montana na podporuru rýchlejšieho hojenia a protizápalovo, ak som teda správne pochopila, že toto by sa hodilo. Má 28 mesiacov, asi 13 kg, prosím, akú koncentráciu mu mám kúpiť a ako dávkovať? Predtým sme brali Chamomile na prerezávabnie zubov, to mu dobre zaberalo, tak chcem skúsiť aj teraz homeopatiká.

monulienka866
28. jún 2011

ahojte mamicky neviete mi poradit homeopatikum na zapchaty ocny kanalik mala ma 6 mesiacov slzi jej ocko aj hnisa uz jej to 10krat prerazali stale ma nejake nove kvapky antibiotika je jak pokusny kralik uz som ztoho zufala dakujem velmi pekne ☹

effka_t
23. sep 2011

ahojte. tak dnes ráno po troj hodinovom blúdení krížom-krážom po modrom koníkovi a hľadaní odpovede na môj problém, som konečne našla sekciu, kde sa mi hádam podarí dopátrať aj riešenia!
V prvom rade Erika, klobúk dole, že si obstála na začiatku útoky a je super, že takto promptne radíš nám maminám, čo sme zúfalé...
Takže aký je náš problém?
naše slniečko už tri mesiace, od kedy mu idú zúbky spí na milú jarmilu... je pravda, že na jednej strane si so mňa spravil od čias, keď mu išli zúbky dudlík, keďže žiadny umelý nechce, ale nakoľko posledný mesiac máme noci také, že zaspí, spi dve hodky a potom kažých 30 minút je hore,tak som sa rozhodla začať s tým bojovať! ani nie kvôli mne, mne spánok nechýba ale kvôli nemu. Musím podotknúť, že malý je cez deň svetový, ukážkové dieťa ale príchodom večera je to brutál. Už dva dni dávam chamomillu, čítala som, že aj borax a sedalia je na spanie dobrá, ale neviem sa z toho vysomáriť. Môžem ich aj kombinovať a dávať naraz? zaráža ma, že ten borax je v prvom rade všade písaný na afty a herpesy, tak prosím poraď mi, čo a v akej kombinácii mám dávať.
Príznaky máme tieto: ťažšie nočné zaspávanie, budenie každých max 45 minút, hranie sa pre upokojenie s bradavkou, plač, neschopnosť nájať si polohu na spanie, zobudenie sa na každý pohyb svojho tela, neexist utíšenie na rukách a neschopnosť napiť sa počas takéhoto prebudenia ani vody ani ničoho iného...
verím, že my pomôžete,nakoľko už neviem jak ďalej...ďakujem!!!

filipa
23. sep 2011

@effka_t tiez davam malej na zubky chamomillu v potencii 200 D v davke 1 globulka raz za 2-3 dni, po zlepseni vysadim, pri zhorseni opat davkujem. nasa homeopaticka nam nizsiu potenciu neodporucala (to potom treba davat aj niekolkokrat pocas dna, co je u malych deti dost narocna procedura) a nekombinujem s inymi homeopatikami urcenymi na zubky, resp. celkovy neklud. nam sa to osvedcilo, dva zubky vysli ani neviem ako, zrazu tam boli...
a ty davas aku potenciu, chodite k homeopaticke? ja mam skor pocit, ze u vas to nie je ani tak problem so zubkami, skor by som riesila taky celkovy neklud spojeny s nocnym spankom (tu sa odporucaju vyssie potencie, ktore riesia nielen "fyzicku ale aj psychicku rovinu problemu")... ale nie som odbornik, radsej by som to konzultovala s homeopatom...

effka_t
23. sep 2011

ja som to neriesila cez homeopaticku, nemame ziadnu, a davam mu chamomillu ale 15tku, ta 200 je silnejsia? my sme s tym zacali na odporucanie nasej znamej, ktora to tiez pouzivala a mala dobre odporucania, nevies nahodou tato chamomilla ma ucinok aj na celkovy neklud spojeny s nocnym spankom? dakujem .
@filipa

erikasadek
autor
23. sep 2011

@effka_t ahoj prepca ja som malo ,a koniku///
takze pekne ti dakujem mem jednu otazku na viac poti sa tvoje dieta ked spi??, alebo len hlava je psotena dolezite vediet tiez...

takze pokial ma bolest uz ke mu pojde zubok.. budes davat chamomilla .. 5 ch najviac 9ch kazdu hodinu.... vatscie riedenia su na hlbkovu liecby aty potrebujes teraz reakciu.. ak by bola psojena s teplotou pridas belladonnu 5 najviac 9 CH kazdu hodinu zabudla s kazdeho po 3 granulach...
teraz ak zuby idu neskoro teraz neviem aky ma vek tvoje dieta tak dava sa silicea 5 ch 3 krat denne
teraz ak budes dvata kazdu hodinu ak naozaj uz ide zub tak toto mozes robit prvych 48 hodin samozrejem nie cez noc len ked je hore myslene akzdu hodinu.... 🙂 potom prejeds este dalsie 7 dni 3 kart za den ked uz je zub hore das este 1 tyzdne raz za den camomillu a ty koniec... prevantivne nedavaj.. potom.. 😉 co s atyka spanku potrebuejm tu malu drobnost ci sa ti poti len hlava ked spia alebo celkovo.... ci mas pocit ze ma zle sny??
@filipa vysoke riedenia je dobra vec ale na hlbkove dlhodobe liecbu a nie na prerezavanie zubov.... 😉 v paraxi znamena ze nizke riedenia su na okamzitu liecbu a vyssie uz sa len potom dvaju na preliecenie a vysoke riedenia na hlbkovu dlhodobu liecbu .. 🙂

effka_t
23. sep 2011

@erikasadek dakujem pekne za odpoved. maly ma 9 mesiacov, vonku vsetky 4 jednotky, dvojky ma prerezane, tak na 50 % to asi nie je z tych zubkov, ale skor mozno nejaky nocny nepokoj, nespavost, zle sny. poti sa mu zahlavie, sem tam ma aj vlasky spotene, cez den spi len dvakrat aj to 30 minut max hodku.
neviem teraz ci mu mam teda davat tu chamomillu tych 48 hodin a potom 7 dni este, ked nevyzera ze by sa mu cerstvo rasil zubok, alebo mam skusit riesit mozno tu nespavost? ak mam chamomillu 15tku, tu nemam pouzivat?
dakujem zatial

filipa
23. sep 2011

@erikasadek suhlasim, laicky povedane, tie potencie sa davkuju tak ako si popisala, nizsie na fyzicku uroven problemov (teda okamzite riesenie), vyssie riesie aj psychiku; kedze kazdy fyzicky problem (problem tela) je vlastne problemom psychiky, odporuca sa pouzit vyssiu potenciu...ja davam samozrejme tu 200ku po konzultacii s homeopatickou, ktora sa venuje homeopatickej praxi viac ako 20 rokov... sama by som sa neodvazila, to je jasne...
a co je "okamzita liecba" pri prerezavani zubov? dovolim si tvrdit, ze maloktora mama vie odhadnut, ze dnes alebo zajtra ten zub vyskoci von, a teda treba naordinovat potenciu 5, 9... vies, napr. u malej sa priznaky nekludu prejavuju od cca 4 mesiaca (starsiemu synovi vysiel zub v 4,5 mesiaci, tak som si myslela, ze aj teraz to tak bude 🙂 ), a prvy zub jej vysiel v 9. mesiaci, takze to je podla mna dlhodobe "riesenie" problemu, preto sme s homeopatickou pristupili na tu vyssiu potenciu... a potom, dolezite su aj ine signaly, napr. to potenie, ktore spominas, stolica, obdobie nekludu a pod.
@effka_t podla viacerych mamiciek, co som pocula, na nekludny spanok je vhodna ina potencia ako na zubky, ale nedovolim si tvrdit ktora na aky problem, ja to tak neriesim... neviem

kiya
29. sep 2011

ahoj, prosim o radu....🙂 riedke hlieny a zvysena teplota, nie horucka, soplik prisiel z minuty na minutu vcera vecer a odvtedy len odsavame a na teplotu zatial nedavam nic, neni taka vysoka.. ine priznaky nebadam (len, ze nam konecne musia vyjst zubky, mame 13 mesiacov a len dva zuby a spicka hornej asi dvojky sa nam ukazala) zatial cakam, co sa z toho vykluje, k dr. sa mi zda skoro, a hned by nam dala atb, (co ked nahodou), vdaka za kazdu radu

nanulik
25. okt 2011

@erikasadek ahoj velmi ma zaujíma celá táto problematika homeopatík a chcela by som sa spýtať ako sa vlastne podávajú tie guličky malým detom. chcela by som dávať malému tu chamomilu ale neivem či mu to mám dať rozpustiť do vody, alebo ako vlastne. lebo on je malý a bojím sa aby to nevdýchol. dakujem

vodnarky
26. okt 2011

Ahojte..chcela by som poprosit o radu..mala zacina mat sople(horucky nema)..mam doma Belladonu 6C..mam jej ju zacat davat,alebo jej mam dat Pulsatillu,alebo Gelsemium sempervirens?a kolko jej mam tych guliciek dat a v akom casovom rozpeti..este nemam s tym moc skusenosti,tak sa radcej pytam..dakujem za odpovede.. 🙂
A este jedna otazocka..Silicea funguju ako probiotika?este raz dakujem..

vodnarky
28. okt 2011

nikto??☹

martinka17
11. dec 2011

@erikasadek prosím, neporadíš mi ?existuje homepatikum na hnačky a grckanie?

erikasadek
autor
11. dec 2011

@martinka17 jasne ze existuje zalezi ake, mas poziadavky. 😉
musim sa vsetkym ospravedlnit som velmi malo na nete!!!!! 🙂

martinka17
11. dec 2011

@erikasadek malý si pred pár dňami doniesol zo škôlky nejaký vírus. Mal hnačky a súčasne grckal, skoro nič neudržal. Lekárka len, že postupne nech aspoň pije,ale žiadne lieky na zastavenie toho včetkého mi neporadila. Tak sme boli dosť bezradný, našťastie asi po 12 hodinách to prešlo, tak by som nabudúce chcela byť pripravená 😉

gabena1
7. feb 2012

baby mate niektora skusenosti s coccus cacti 9ch? neviem sa nikde docitat aka je cena aspon cca, a dokina nam poradila kupit aj droseru 15ch ale citam vsade ze je na predpis 😨
maly ma kasel uz asi 2tt, ktory, mam pocit ze prechadza velmi pomaly, ale v noci je to najhorsie, sa tak zakasle az si musi sadnut, ho napne, hlien mu vyjde ale ho zhltne 😠 ma 14 mesiacov, je mi jasne ze to nevypluje..ale doktorka to dala ako kombinaciu dvoch homeo, zarobit vo nejakom piti po 10 guliciek z kazdeho a pit to po kuskoch cely den... 😉

gabena1
7. feb 2012

a co tak drosera compose sirup?dakujem 😉

alex31
7. feb 2012

@gabena1 ... drosera compose kvapky je super .. mame odskusany spolu v kombinacii s calciovym sirupom a na vecer fenistil kvapky .. uvolnuju dutinky a vescina jednozlozkovych homeopatik (to je tych s "ch") je na recept aspon teda tych s vyssim "ch" (laicky napisane) ale kvapky drosera kupis aj bez receptu ale neviem ci by som ich takemu male dietatu davala kedze obsahuju dost alkohol aj mna z nich stale strasie 😀 neskusali ste Stodal (tiez homeopatikum)?