Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

bianka234
28. máj 2010

teda to povedali k tomu prvému homeo

erikasadek
autor
28. máj 2010

bianka ahoj prave davam do kopy bazar tu na koniku, ako pomoc vam na slovesku alebo checham, na homleo ktor eu vas nedostat...
ako som pisala peniaze nechcem, zato, len cena homeo + postovne si zplatite....
ano vsetko Ti pozhanam..
v lekarni nepocuvaj carodejnicvo. 😀 doslova sa smejem...

vsetky riedenia existuju aj 300CH. 😉

erikasadek
autor
28. máj 2010

@bianka234 musela nastat neaka chyba phosphorus susphuricum nepoznam ani i ho nedokaeem nikde najst v takomto mene..
je natruim sulphuricum....
ale nie phosporus...

phosphorus , sa pouziva na hepatalne veci co s atyka pecene.. to ano... 😉 akukolvek CH t 😉 i pozhanam inak do 200CH
7T nepoznam, poznam len CH alebo K, podobne riedenie, teda 7K = 7CH len j eto ina sustava;. 😉
ale T nepoznama nenachadzam niaku zmienku nikde.. lutujem...

erikasadek
autor
28. máj 2010

tak a je to nic ine ma nenapadlo pri mojich starostiach lepsie. ak mate navrach nieco zmenit hadzte..
https://www.modrykonik.sk/bazar/ine/7rxu/homeop...

erikasadek
autor
28. máj 2010

zmeneny link prepacte mi.. 😉 https://www.modrykonik.sk/bazar/potravinove-dop... 🙂

desszi
31. máj 2010

ahojte, mate niektora skusenosti s homeopatikom rhus toxicodendron proti svrbeniu? maly ma ekzem a fenistil vobec nepomaha, krasne sa nam to hoji, ale zial vzdy sa rozskriabe, uz neviem co robit, ako tlmit svrbenie. Ak s tym mate skusenost, budem vdacna, aj ako sa davkuje, ci sa moze dlhodobo atd. dakujem.

erikasadek
autor
31. máj 2010

@desszi ano pouziva sa u ekzemov, kiahni a inych veci.. 😉

9CH davas ked je sle a vyssie riedenia su na dlhodobe pouzivanie;. 😉
spoj to s histaminom. ak svrbi.. 😉

martinka17
3. jún 2010

ahoj
mala by som otázku, môj syn má dosť bolestivé prerezávanie zubov. Po mnohým preplakaných nociach, keď mu zaberal len nurofen, ktorý mu strašne nerada dávam, som skúsila chamomille 15 a zabralo. Dávama mu 5 guličky ráno a 5 večer a vĎaka tomu nemá bolesti a lepšie spí aj v noci aj cez deň. Chcela by som sa však opýtať, ako dlho ich môžem dávať. Ako náhle sa zub prereže, zvyknem vysadiť, ale teraz sa jedna stolička prerezala, vysadila som a zistila som, že sa tlačí druhá, tak sme sa ku guličkám vrátili.

erikasadek
autor
3. jún 2010

@martinka17 pokial su problemy a idu zuby tak davaj.. 😉

martinka17
3. jún 2010

super, vďaka 😵 😵 😵 , som rada, že som to tu našla, v lekárni pani bola trošku mimo, že čo chcem vedieť 😝

erikasadek
autor
3. jún 2010

@martinka17 ani s anecudujem.. 😀
inak existuje chamomolla , aj v podobe cipkov ked idu zuby , lepsie ako ............; gulicky.. 😉

martinka17
3. jún 2010

ani nie, ja mu ich rozpustím v sklenenom pohári a jeho to baví vypiť......čipky sme brali pri teplote....bol z toho strááášne nervózne. Ale ďakujem za radu, budem si to pamúať, ak by ho to pitie prestalo baviť 😀

erikasadek
autor
3. jún 2010

uz nemusis rozpustat davaj rovno do pusy.. 😉

zuzanka27
9. jún 2010

ahoj,
chcem sa spytat, nam dr. kazala davat na bolest pri prerezavani zubkov MERCURIUS SOLUBILIS 9CH. 3krat denne po 3 gulicky az kym sa neprereze posledny.,.ty si ale v uvode spominala na bolest zubkov chamomilu,tak teraz neviem, ci mozem aj ten mercurius? inak dcerka ma 4mesiace, plne dojcena.
a mam tie gulicky rozpustit v mliecku alebo vo vode?
vdaka

babu218
26. júl 2010

ahojte!!!
Chcela by som poradit,mam syna 2-rocneho a je privelmi zivy uz od narodenia ale posledne tyzdne je to niekedy s nim az nezvladnutelne.Je strasny nervak a vybuchy zlosti ma velmi casto a velmi velke.Je na to tiez chamomille ch9?Alebo je na to aj nieco lepsie?
Dakujem

patatina83
27. okt 2010

Ahojte prosim Vas na co vsetko su dobre tieto homeopatika,,moj maly ich berie z kazdeho 5 granul do cajika raz za den,lebo mal hnisave ramienko este zo stepenia proti tuberkuloze ,,pichali mu to 4 krat,,uz sa to koncne zacalo hojit,,ale chcela by som vediet na co vsetko su dobre kazde z nich,,viem ze aj od bolenia hrdla ich mozem brat aj ked koji..ale neviem ktore dala som si vcera tu siliceu dufam,,ze to na hnisave hrslo..dakujem za odpovede

patatina83
27. okt 2010

@mywiel ahoj vidim,,ze sa vyzndas v homeopatii ,,neviem mi povedat na co vsetko su dobre tieto arnica montana,,silicea a hepar sulfuris??predpisala nam ich pediatricka pre 3-mesacneho synceka,lebo sa mu este nezahojila branicka po ockovani tuberkulozi,4 krat mu pripichovali hnis,,vies ze to posobi nejak protihnisavo,,ale viesm aj ze pomahaju v inych smeroch,ak mi mozes napisat bola by som rada,,vsetky 3 mu davam do caju po 5 granul a kazdej a raz denne vsetky su 15ch...ahoj

erikasadek
autor
27. okt 2010

@patatina83 chyba ti iz len V.A.B..
ale predpisla ti dobre. 😉
nehlkadaj za vsetkym naco to je, homeo je velmi specificke a j etoho vela.. 😉
zaklad ze ti pomoze teda tvojmu drobcovy.. 😉

patatina83
27. okt 2010

@erikasadek len som chcela vediat,,na co to mozem pouzivat aj ja,,napr.ma boli hrdlo,,len neviem ktore z nich si mozem dat ☹

erikasadek
autor
27. okt 2010

@patatina83 ak t aboli hrdlo tak si kup homeovox ak sa pamatam,; alebo si vyklokat so slanou vodou, alebo s propolisom..., alebo thymianova silica je dobra na bolave hrdlo.. 😉

ak chces homeo na hrdlo treba kombinovat a uz cisto pripravene ta vyjde lacnejsie;. 😉

erikasadek
autor
27. okt 2010

@patatina83 http://www.boiron.fr/Nos-produits/Medicaments-h...
prepac homeogene;. 😉

ak hces vediet mozes si dat skor toto je tu velka kombinacia, a hlavne nizske riedenia;. 😉
ty mas vysoke riedenia
ak chces aby homeo reagovalo rychlo teda rychlo ale nie do hlbky tak su nizske reidenia vzdy beru sa casto aj kazdu hodinu..
nad 9CH su vysie riedenai a tie su na hlbkove liecenie dlhodobe, ale berie sa bud raz denne alebo raz za tyzdne zalezi.. 😉
takze nadcha bolest ekzem nizke riedenie 3CH az 5CH najlepsie; 😉

mywiel
29. okt 2010

@patatina83 arnica montana - fyzické urazy, svalova namaha, prevencia postoperacnych komplikacii, hematomy, priprava pri fyzickej zatazi.

Silicea - pre deti co pomaly rastu, chybaju im mineraly a nevedia dobre spracovat/ vyuzit zlozky stravy, po vakcine, zapal usi, brontichyda, vredy, rastep chrbtice.

Hepar sulfuris - zapaly koze, usi a sliznic, kasel, citlivost na chlad, sinusitidy, vredy, jacmen,

majus10
24. feb 2011

@erikasadek mohla by si mi poradiť pulsatilla 30c, môžem dať malému na sople, keď tak chrčí? 😕 kamarátka mi odporučila, ale chcela by som to počuť od teba 😉

bevab
24. feb 2011

Ahojte,
co dat 2rocnej, aby bola kludnejsia a v noci sa s placom nebudila niekolkokrat, ale spala.
Dakujeeem 🙂

erikasadek
autor
25. feb 2011

@majus10 ahoj mozes , je to dobra vec... 😉 5 granula rano a vecer pocas 7 dni ak je to chronicke prejdes na 15 CH, rano a vecer pocas dvoch mesiacov. 😉

erikasadek
autor
25. feb 2011

takze zuby.. zabujate ma tym cez ip.. takze pisem pre vsetkych;

zubny kokteil. pre male 2 granule arnica 9CH a 10 granul belladonna 9 ch do 80 ml flase... rozpustite a davate detom po trocha kazdu hodinu drzte si to v ladnicke ...; apodavat nie uplne chladne;. 😉

ak vam dieta vela slini pridate este do kombinacie Mercurius solubilis 7CH, 3 granule denne ak su dasna napuchnute horuce, bolave; pridate Belladonna 7CH 3 granule denne

ak je dieta prilis podrazdene, hneva sa zakzu malickost ak sa zobuzda kazdu chvilu pred polnocou pridat este Chamomilla 9CH ukludni bolest a ak su hnacky tak aj tie;. 😉

date 3 granule rano...
a ak su spojene krize placu ved to poznate tak date kazdu 1/4 hodinu po 3 granulach pocas krizi placu hnevu.. 😉
ak je fakt dieta velmi podrazdene a nic ho neukludni az mozno ked ho mat ev rukacha snazite sa ho koilista proste velka kriza date 15 CH, na hlbkove;. 😉

posledna zakladna vec ak su to deti ktore su tak nervozne hlavne vecer.. teraz ze vsetko kusu a su nervozne, a stavaju sa az insomnicke!!a vy s nimi tak davat na noc..
Coffea cruda 9CH. 3 granule.. 😉
snad pomoze.. 😉

erikasadek
autor
25. feb 2011

@bevab tazko povedat nic neudavas.. 😉 moze byt vela veci preco tvoja mala nespi.. 😉 daj viac info...

erikasadek
autor
25. feb 2011

este jedna vec ked uz sme pri zuboch....
Silicea 7CH je uzasn avec 3 granule denne ako prevencia pred zubnym kazom!!! pocas 3 mesiacov potom pauza;;

ak zubar vam zahlasi ze ma slabe dasna teda rychlo sa zapalujuce spojit ; +Kreosotum 7CH 3 granule 3 krat denne az do zlepsenia;. 😉

pred vytiahnutim zubom 4 dni a 4 po , zakroku sa berie Arnica 9CH. 3 krat denne + atb ak su predpisane;. 😉

Hypericyum 15CH, 32 granule 3 krat denne na znizenie bolesti po zakroku

a China 15CH je to na prevenciu kravacania;.. 😉 silneho.. 3 granule 3 krat denne 😉
snad niekoho zaujme;. 😉

estterka
25. feb 2011

@erikasadek ahoj,co mozem dat malej na kasel,taky dusivy,nevykasliava nic(lebo to nevie..¨) aj v nose jej to "chrapci",ale neviem odsat nic a nechcem jej dvat lieky. a ako jej mozem tie homeopatika davat?lebo mi ani nemame flasu..mozem to rozpustit v prevarenej vode a dat striekackou?

majus10
25. feb 2011

@erikasadek ďakujeeem 😵