Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

bronia8
31. jan 2014

@ivka144 Ahoj, zhanam kontakt na dobru homeopat., doktorku alebo doktora. Zaujsl ma tvoj komentar, ak by si mi mohla poslat kontakt, Dakujem ;)

sportpark
5. feb 2014

mozu homeopatika aj 6 dove dnove deti?

lucinenka001
6. feb 2014

Kočky ahojte,

na cisto len sopliky co podať malemu prosim ? 😉
KALIUM BICHROMICUM 5CH ? Ci nieco ine staci?

dakujem

sportpark
6. feb 2014

zdravim kocky chcem sa spýtat mozu deti brat homeopatika od narodenia?
mame problem s bruskom a krcami brala to aj mala lycopodium clavatum 9ch + davam china 5 ch a pomohlo na to velmi len neviem c to moze aj malý od narodenia no dnes máme týžden...

dakujem

lucopeda
3. mar 2014

Ahoj, mozes mi poradit co na sopliky pre 5 mesacne babo? Zatial su vodovej az bielej farby? Dakujem.

michaela1k
3. mar 2014

Ahoj 🙂
Najskor by som chcela podakovat za informacie,, ktore som sa tu docitala 🙂
Erikasadek ja by som sa chcela opytat, na tu kombináciu na kasel, co si hned na zaciatku pisala :
KALIUM BICHROMICUM 5CH
CORALLIUM RUBRUM 5CH
CHAMOMILLA VULGARIS 5CH
je na suchy alebo uz hlienovity kasel? Alebo na kasel akykolvek? Dakujem

zvonkohra
5. mar 2014

baby ake je davkovanie u deti?pripadne na kvapky na lymf.uzliny

edko22
30. apr 2014

@erikasadek
Uvodny prispevok je chybny ☹ koncentracia 3CH je silnejsia ako 30CH !!
Ak k 1 dielu ucinnej prirodnej latky (stavy zo skorocelu napr) pridate 99 dielov vody(moze byt s liehom) dostanete 1CH. Ak z tohto roztoku vezmete opat 1 diel a opat o zriedite s 99 dielmi vody tak mate 2CH.
Takze v 3CH pripravku mate vo flasticke 1/1000000 skorocelu (teda kvapka skorocelu staci na cca 2000 flasticiek pripravku).
V 30CH pripravku mate skorocelu 1/1000...000 (spolu 60 x nula). Takze kvapka skorocelu staci na vyrobu 2000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 flasticiek pripravku.

edko22
30. apr 2014

Boh zehnaj vasich manzelov a deti ak verite ucinkom takto zriedeneho pripravku ☹

nankab
2. jún 2014

@stresmenka Boiron je zameraný hlavne na symptomatickú liečbu...čiže problém a k tomu sú určité lieky...veľakrát zaberú, ale ak sa to opakuje...treba si nájsť homeopata a nasadiť konšitutčnú liečbu...odber prípadu trvá 1-2 hodiny...tam sa používajú zvyčajne od 30CH a vyššie...ak je telo oslabené aj fyzicky, alebo je tam vážnejšia diagnóza...začína sa napr. s 15CH...a čaká sa....po nejakom čase sa buď zopakuje dávka alebo sa zvýši potencia...prípadne, ak nebol správny liek a reakcia na liek nebola, zmení sa liek🙂

nankab
2. jún 2014

@edko22

3CH potencia je oveľa slabšia, než 30CH...v 3CH je v podstate aj kvantitatívne látka...čiže pôsobí viac na fyzické telo...30CH už pôsobí na psychiku(aj telo samozrejme)...ale niekedy aj 5CH s človekom zamáva...je to individuálne🙂

nankab
2. jún 2014

@zvonkohra

dávkovanie od 5CH do 15ch - 2-3x denne, ale je to individuálne, treba si sledovať stav, ak sa stav zlepší, znížiť dávku, prípadne vysadiť, aby nedošlo k opačnému účinku...

ale ak je napr.vysoká horúčka, je tam silná energia...tam môžeme dať aj 30CH a opakovať napr. v 20minútových intervaloch a zasa znižovať dávku, pri zlepšeni...je dôležité pacienta sledovať a čakať, čo sa deje...

Keď mal syn horúčku a bol v obraze Belladonny-rozmiešala som 2 guličky vo vode a dávala som mu 1 plastovú lyžičku rozriedeneho lieku vo vode každých 20 minút...postune mi zaspal...vypotil...ráno sa zobudil usmiaty a nič mu nebolo...

nankab
2. jún 2014

@michaela1k

najlepšie je, keď vaše dieťatko je v obraze daného lieku...povedzme, ak je mrzuté, umrnčané, nervózne...taká je chamomila🙂

nankab
2. jún 2014

@sportpark

Kolika

Dávkovanie: u všetkých liekov riedenie 9 CH, jednu dávku roztoku opakovane po 10 minútach do zmiznutia problémov.

CHAMOMILLA VULGARIS
- použitie: brucho je nafúknuté, kŕče, kolika po rozčúlení, červená líca, horúce potenie bolesť sa zlepšuje horúčavou, tlakom a ohnutím

COLOCYNTHIS
- použitie: koliky novorodencov, uľavuje položenie na bruško, akonáhle sa poloha zmení, začnú kričať, ak nezabrala Magnesia Carbonica

MAGNESIA PHOSPHORICA
- použitie: kolika pri plynatosti, zlepšenie teplom a silným tlakom, kŕče pri rastu zúbkov bez horúčky

CUPRUM METALLICUM
- použitie: nevoľnosť a zvracanie s kŕčovitými bolesťami, silná hnačka sprevádzaná akútnymi bolesťami brucha

PULSATILLA
- použitie: kolika potom, čo matka alebo dieťa jedli tučné

CHINA
- použitie: akútna kolika s nadúvaním, citlivosť brucha na dotyk, zhoršenie po jedle a po požití mlieka

LYCOPODIUM CLAVATUM
- použitie: problémy s trávením, nadúvanie v dolnej časti brucha, nie je žiadne zlepšenie pri odgrgnutí alebo pri odchode plynov

nankab
2. jún 2014

@lucopeda

na vodový soplík je dobrá Allium Cepa

sportpark
18. jún 2014

@nankab ahoj chcem sa spytat co by si mi poradila na nafuknuté bruskoo u 5 mesacneho je nervozny prdy ho bolia mrvi sa stone nechapem...dakujem

nankab
18. jún 2014

Skús pozrieť tie koliky(viď vyššie) tam sú určité prejavy u dieťatka...alebo mi bližšie opíš ako sa prejavuje...ak si vylúčila potraviny, ktoré spôsobujú nafukovanie🙂

nuficka
22. jún 2014

dievčatá, chcem sa opýtať, tieto homeopatiká, o ktorých píšete si po jednom kupujete v lekárni alebo máte nejaké sady všetkých druhov liekov. Počula som, že existuje sada ampuliek s guličkami, ale pani, ktorá to má ju má zo zahraničia. Je niečo také aj u nás?

sportpark
6. aug 2014

zdravim mate niekto skusenost so dioscoreou? malý ma 6 mesiacov cez den je ok co sa týka papania a v ečer ked papa tak sa natahuje a kruti ako luk ako keby mal krce uplne zle......poradite mi? dakujem

edko22
12. okt 2014

@nankab nic v zlom, ale za "potenciou" sa skryva len rozdielne nekonecne riedenie materskej latky. Ak si niekto kupi za drahy peniaz kvapku rozriedenu v 20 plaveckych bazenoch tak je podla mna "docela mentalne mimo".

Trochu teorie napr http://www.lovcisarlatanov.sk/homeopodvod-na-pa... ale to asi citat nebudes lebo si homeo Guru 🙂

"Homeopatia má však presne opačný problém – pri príprave výslednej dávky prípravku sa roztok riedi, a to najčastejšie procesom sériového riedenia 1:100. 1 kvapku materskej substancie pridáme k 99 kvapkám vody (alebo alkoholu), premiešame. Výsledkom je roztok 1 C (alebo aj CH). Následne sa proces opakuje, a to často až 6, 15 či dokonca 30 krát. A tu už dostáva chémia a fyzika zabrať. Riedenie 6 C totiž zodpovedá koncentrácii 1 : 1 000 000 000 000, teda približne 1 kvapke materskej substancie pridanej k množstvu vody v asi 20 plaveckých bazénoch."

edko22
12. okt 2014

Ak sa niekto tvari ze pomaha ludom a robi vedu z toho, ci predpise kvapku rozriedenu v bilione bazenoch vody alebo v bilion bilionoch bazenoch tak si nezasluzi rozsirovat genofond ludskej populacie. Stavaju sa aj horsie veci ale pouzite rozum dievcata ;)

nankab
12. okt 2014

@edko22 ahaaa...takže vám stačí takýto článok, aby ste uverili?...videli ste niekedy naživo ako vyzerá napr.baktéria, vírus, neutríny? videli ste ich na vlastné oči?..ak nie, tak ako je možné, že ste uverili že sú? že to povedali nejakí vedci?? ja to beriem tak, že informácie treba skúmať, presvedčiť sa o tom a nie tu dávať nejaké články, čo ste našli...funguje to na úplne inej úrovni a to, že nikto nevie nájsť nejakú molekulu v zriedenom roztoku tak tvrdí, že je to placebo...ale funguje, zaberá aj pri deťoch a zvieratkách...nemajú žiadne vedľajšie účinky...to, čo tu vnímame na zemi, fyzicky je len zlomok ako to tu funguje na iných úrovniach, neviditeľné pre naše oko...ale je to tu...homeopatiká pôsobia na energo-informačnej úrovni...bežne sa týmto spôsobom liečia ľudia mimo Slovenska, len u nás je to tu ako hon na čarodejnice🙂

edko22
12. okt 2014

@nankab je pekne ze si stojis za svojim nazorom. Netvrdim ze vsetko je len o vede, ale na homeopatii ma irituju proste fakty. Kvapka hocicoho v 20 plaveckych bazenoch (v tom lepsom pri 6CH, pri 15 ci 30CH nemeratelne) nikomu nepomoze ani neublizi. Toto musi vycarit usmev na tvary hocikomu so zakladnym vzdelanim. V lete sa pravdepodobne nenatieras uv filtrom pretoze v bazene je koncentracia z ostatnych ludi tak 5CH. Do auta lejes pravdepodobne cistu vodu, pretoze mastnota na uzavere ti spravi koncentraciu 6CH. Ale fanusikov si urcite najdes v potravinarstve, napr take detske dzusy s koncentraciou 6% su uplna mnamka ( bohuzial ani 1 CH). Je to krasny priklad businessu - nikto nedokaze ze to nema ucinok, na letaku sa nic negarantuje.

pipi31
12. okt 2014

@edko22 ak Ta irituje potencia homeopatik, jednoducho to tu necitaj. Mna zbavila hroznych migren jedina globulka homeo, kym som to sama nezazila, mozno by som tiez neverila. Kamoskinej macke presiel po chvilke po uziti homeopatika silny zapal mocoveho mechura potvrdeny veterinarom. Poznam aj ine pripady (nie virtualne), kde homeo vyrazne pomohla. Nikto Ta nenuti ich brat, tak jednoducho nechaj tak...

edko22
12. okt 2014

Pre vysvetlenie:
1CH = kvapka lieku a 100 kvapiek vody
2CH = kvapka z 1CH a 100 kvapiek vody (koncentracia 1:10000)
3CH = kvapka z 2CH a 100 kvapiek vody ( koncentracia 1:1000000)
....
15CH = kvapka lieku a 1000000000000000000000000000000 vody

Asi mam pokazenu energo-informacnu uroven ked nechapem ako toto moze pomoct inak ako placebo efektom. V takej koncentracii mozem pit arzen 3x do dna a po 20 rokoch budem mat jeho hladinu v tele OK.

pipi31
12. okt 2014

@edko22 este nam skus vysvetlit, ako dokaze placebo posobit na zvierata a bude to dokonale 😉. Mna samu to zaujima...

edko22
12. okt 2014

Priroda je silna a imunitny system si poradi aj s horsimi vecami. Urcite macke pomohla cista voda 😀 nie pardon, kvapka lieku v 1000000000000000000000000000000 vody, teda ak to kamoska neprehnala s potenciou a nedala nevhodne CH.

irenkask
12. okt 2014

@edko22
Takže aj tento významný slovenský vedec, psychiater ktorý uznáva homeopatiu a lieči ňou je podľa teba potom podvodník a hoštafler?
Napíšeš mu to v liste a povieš mu to aj verejne?

http://www.ips-sk.eu/kurz/energoinformacny-syst...

edko22
12. okt 2014

@irenkask nenasiel som tam zmienku o homeopatii. Nepletme tu hrusky a jablka, resp hrusky a jabko hodene do liptovskej mary pre spravnu koncentraciu 😀

irenkask
12. okt 2014

@edko22
Daj do gúgla a nájdeš, dokonca robí prednášky pre homeopatov a liečiteľov.
Hádam nechceš aby som ti všetko predložila na tanieri.
Aj moja homeopatka chodí na jeho prednášky.