Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

stresmenka
25. sep 2008

Erika keď si klikneš na krabičku ukáže sa ti podrobný nejaký popis to som si všimla až dnes 🙂

erikasadek
autor
25. sep 2008

tak vidis ta tema aspon dala odpovede na niektore odpovede, inac som na teba dnes rano myslela, tiez som bola kupit neake lieky a aj homeopaticke su preplatene tak som si pytala aj tvoj, a v lekarni bola prekavapena, najprv nepochopila, preco to chcem pre dieta , ved je to pre dospelich tak zavolala rovno do laboratoria , ku pharmaceuticke ktora ich lmiesa pre boiron tu , a pytala sa , samozrejme , ze ja deti mozu, len nikdy ich nikto v tejto forme nekupoval pre deti, ale len pre dospelych preto su to tabletky , inak existuje nieco lepsie len neviem ci to je aj na slovensku vola sa to allium cepa compose, su tam naviac tri kpmponenty ktore su lepsie v tvojom pripade u babatka, a su to granulky..

erikasadek
autor
25. sep 2008

inak , nemozem najst ten flakonik, stve ma to. tak mi to je luto ked najdem dam vediet 😉

luciia
26. sep 2008

erikasadek, nehnevaj sa ale po prečítaní tejto diskusie mi prišlo trošku zle. ako môžeš písať takéto zoznamy? Homeopatiu ti môže predpísať jedine človek, ktorý to študoval a študuje aj nadalej
ak chce niekto homeopatiu bez predpisu tak existujú homeopatické špeciality ako napríklad coryzália.
to čo si napísala je všeobecné, monokomponenty sa predpisujú na základe všetkých príznakov u jednotlivca, každý to isté ochorenie môže prežívať úplne inak, takže ak niekto chce liečbu homeopatiou na stránke
http://www.boiron.sk/lieky.htm#diagnoza3 nájdete kontakt a tam vás odporučia najbližšiemu homeopat. lekárovi u ktorého sa síce platí ale nie vždy sú to vysoké sumy, treba si vybrať.

zuka
26. sep 2008

Ahoj, ja som konzultovala priznaky s Dr. Vsetko nasvedcuje, ze ide o stolicky - maly je priserne mrzuty, niekedy divoky, po 7 mesiacoch dokonaleho spankoveho rezimu je to teraz katastrofa, strasne hryzie, capka sa po hlave, casto sa ku mne tuli... Predtym mal zapal uska a na ORL kontrole mi Dr. povedal, ze maly je zdravy a ze sa mu zda, ze ma opuchnute stolicky... Napriek tomu som si nie ista na 100%, ze su to ozaj stolicky. Dr. mi doporucila Chamomillu vulgaris 30ch, 1 krat denne 5 guliciek. Je to ok? Dakujem.

erikasadek
autor
26. sep 2008

lucia budes sa cudovat ale tento zoznam tu vo francuzku najdes a je normalne , ze sa pouziva bez lekara, snad si myslis , ze v krajine povodu a vyroby , nevedia co robia , tento zoznam , nie je z mojej hllavy , ja som ho len opisala, a kazdy homeopat , s nim aj suhlasi

ako som pisala, to je lekarnicka prvej pomoci a nie na dlhodobe liecenie a utahsich problemoch a to je uz komplikovanejsie , neviem ako to riesite na slovensku , ale tu je to vo francuzku takto.

homeopatia nie je na predpis!!!!!!
vsetky tieto lieky su bez predpisu, ze na slovensku su na predpis to je ina vec tu nie

ja som to nepisala na hadanie ale ako zakladnu pomoc, no vzdy sa najde niekto kto zacne kritizovat.
uz som si zvykla nevadi..

erikasadek
autor
26. sep 2008

mimochodom coryzalia je v skutocnosti urcena dospelym a nie detom, nie je zakazana detom ale je blba na podavanie , preto su tie male flakoniky s gulickami a obsahom viac urcenych pre deti a to nemam z mojej hlavy ale priamo od pharmaceuticky z boironu tu vo francuzsku ktora je jedna z tych ktora topripravuje a vynachadza nove typy liekov ktore sa potom dostavaju na trch aj do zahranicia
snad sami vyrobcovia uz len vedia co robia nie???

zuka
26. sep 2008

Eikasadek, neviem, ci si si vsimla moj prispevok vyssie, bola by som Ti vdacna, keby si mi odpovedala. Vdaka.

erikasadek
autor
26. sep 2008

http://www.automedication.fr/medicament/laborat...
toto su volno predajne homeopatika tu preto sa to vola vlstne liecenie , bez lekara, je to lekarska stranka aj pre lekarnokov a lekarov

zuzka hned sa pozriem

luciia
26. sep 2008

erikasadek, netvrdím, že monokomponenty (to sú tie male flakoniky s gulickami ako ich ty nazývaš) nedostaneš u nás kúpiť bez predpisu čiže netvrdím že sú na recept!
vo francúzku ich dokonca hradia aj poisťovne čiže u vás sú aj na recept!
z toho vyplýva že ľudia by mali chodiť k homeolekárom ak chcú aby liečba bola úspešná
pobúrila ma táto "diskusia " z dôvodu, že ja nedám na homeo liečbu dopustiť
stretla som sa však s ľuďmi ktorí skúsili homeopatiu, práve nesprávnou radou od amatérou
a čo sa stalo?
nezabralo! a tak už o tejto liečbe nechcú počuť a šíria svoju skúsenosť ďalej.

luciia
26. sep 2008

a ešte k tvojmu úvodu o koncentrácii ako to nazývaš
potencia homeo lieku 5CH je silnejšia ako 9CH čiže liečivej látky je v 5CH viac ako v 9CH v 15CH v 30CH a 200CH(mimochodom túto potenciu vo francúzsku nemáte)
čiže 30CH je viacej zriedená liečebná látka ako riedenie ako 5CH

erikasadek
autor
26. sep 2008

v homeopatii nie je silnejsie a slabsie uz kzd sa chces hadat a kto ti povedal , ze nie je , nie len BOiron je jedina farmaceuticka firma je ich viac

najprv si over co existuje a co nie. tato tema nebola na hadanie ...
takze sa nad tym nemienim vobec rozoberat.

pouzivaj ako chces, len mi prosim ta netvrd ze vyrobky v krajine vyroby neexistuju a , ze tu to robia zle a na slovensku dobre.

erikasadek
autor
26. sep 2008

http://www.automedication.fr/medicament/laborat...
tu je ina firma ktora vyraba a tieto su taktiez bez predpisu, ak by niektore z vas zaujimalo...

luciia
26. sep 2008

profesor z univerzity vo Francúzku primo z firmi Boiron nám na prednáške povedal, že potencia 200CH nie je vo francúzku legislatívne povolená a to by bolo asi tak všetko, kto má záujem rozumne sa liečiť homeopatiou
http://www.boiron.sk/lieky.htm#diagnoza3 tu nájdete kontakt a oni vám radi odporučia lekára

luciia
26. sep 2008

to čo si uviedla sú špeciality v homeopatii neprebehla som všetky ale keď si klikneš na jednotlivé liečivá uvidíš, že sú zložené z viacerých a k tomu som sa už vyjadrovala, takže toto už je naozaj z mojej strany všetko

jarka007
26. sep 2008

Nepoznam CH, pravdepodobne sa to pouziva vo Francuzku, poznam potencie C, D, LM, Q. Vsetko podla latinskych nazvov, C-centimal, D-decimal, M (1000), MM, CM, LM, LM a Q niektori povazuju za rovnake, ale lisia sa v sposobe pripravy. Cim nizsie, tym nizsia potencia ( ale vyssia koncentracia latky). Nizsie potencie mozu pouzivat aj laici. C200 a vyssie, co je uz vysoka potencia (ale co sa chemickeho zlozenia tyka je tam ovela menej latky), pouzivaju len profesionalni homeopati.
Pri takych nizkych potenciach ako uviedla Erika je to OK.

erikasadek
autor
26. sep 2008

jarka dakujem ti, ako som pisala z mojej hlavy to nemam len som presne opisala tento list, ktory taktu tu bol publikovany.

stresmenka
26. sep 2008

Baby nehádajte sa a prečítajte si toto :

http://www.boiron.sk/homeopatia.htm

stresmenka
26. sep 2008

a našla som aj toto

Riedenie 5CH je určené na liečbu lokálnych symptómov, ako je napríklad sčervenanie, ľahké spálenie slnkom alebo pálenie záhy.
- Riedenie 9CH na celkové alebo funkčné symptómy, ako sú napríklad kŕče, bolesti hlavy alebo vyčerpanosť.
- Riedenia 15CH alebo 30CH sú určené na symptómy súvisiace so správaním, napríklad v prípade stresu, a tiež pri liečbe chronických ochorení.
napr. riedenie 9 CH:
• 9 C určuje výšku riedenia, liek bol riedený 9-krát (v pomere 1:100), pričom východiskovou látkou bola materská tinktúra.
• H určuje typ riedenia – tzv. Hahnemannovské riedenie, spôsob prípravy riedenia, ktorý vyvinul Dr. Hahnemann.

kulicka
29. sep 2008

Stresmenko diky za osvetleni. 🙂

junovka
29. sep 2008

jasom sa len chcela opytat, ci existuje aj v homeopatii nejaky liek na vytoky z posvy? 😕 Vdaka

erikasadek
autor
30. sep 2008

junovka urcite ano, ale to by si uz musela ist ku homeopatovy, a ten by ti presne podla tvojej morfologie nieco namiesal, a zalezi aky to je mozno ,ze potrebujes antibioticku liecbu, tazko povedat
skus...... 😉

luciia
30. sep 2008

junovka, existuje a je tu vysoká úspešnosť liečby, musíš byť ale najskôr riadne vyšetrená svojím gynekológom, aby boly vylúčené nádorové ochorenia a potom ti lekár homeopat nasadí správnu liečbu najčastejšie používaná vtejto spojitosti je sepia

anica
3. okt 2008

Dakujem Erikasadek za zoznam, chcela som mat prehlad co je naco...Tiez si nemyslim,ze s rastucimi zubkami musime hned utekat k homeopatovi. A este Luciia- na stranke boiron ako pises, ze daju kontakt na najblizsieho homeopata, tak nedaju, lebo ked som napisala mail, tak mi ani neracili odpovedat. A tak som si nasla homeopatku sama- ale bola som sklamana, lebo stale hladala nejake priznaky ...a myslim, ze jej unikla podstata problemu. Takze jej rada vobec nepomohla. Tym som chcela len napisat, ze ani profi homeopat nie je zarukou uspechu. ☹

erikasadek
autor
4. okt 2008

Anica dakujem , Ti, som rada, ze ti ten zoznam pomoze ......
to je skoda , ze sa Ti , neozvali...

erikasadek
autor
4. okt 2008

inak ja musim povedat, ze nie som casto chora , ak tak raz za rok vzdy som davala homeopatiu pre deti , no na mne som si to nikdy nevyskusala, teda ani lieky velmi neberiem 😵

a tak teraz bola prilezitost, troch som zacala byt nachladena , tak som vyskusala na sebe efekt a musim povedat , ze ano, fungovalo.

zobrala som Coryzalliu, kazdu hodinu jednu tabletku od prveho priznaku skrabania v hrdle a tecuceho nosa,a samozrejme bolavej hlavy.

po niekolkych hodinach sa moje priznaky zastavili , nezhorsili ani nezlepsili, tak som pokracovala, pocas niekolkych dni presne 3 dni teda nato , ze som mala hnis ktory nasvedcoval, skor zapal tak mi to preslo same,
takze som s vysledkom velmi spokojna.....

tonita
4. okt 2008

ahojky,
ja sa chcem spytat, ze ked je moj maly zahlieneny, ma sopliky a zvysenu teplotu mozem mu dat nejake homeopatika?Ale davam mu aj sirupcek Sinupret.Mozem to kombinovat?Vdaka za radu

erikasadek
autor
4. okt 2008

samozrejme , ze mozes, homeo mozes to nie su lieky, len bolo by lepsie davat , na zaciatku , pri priznakoch vtedy je to ucinnejsie

takto to bude trvat dlhsie , ale dobre na odhlienenie...

tonita
4. okt 2008

vdaka ti pekne

erikasadek
autor
4. okt 2008

tak nech ste rychlo zdravucky 🙂