Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

erikasadek
autor
21. mar 2012

@31majka12 neotravujes mas stastie ze prave mma zapnuty pc, neviem ako je to na slovensku co dostat okrem stodalu.. kedze nezijem na slovensku... 😅

31majka12
21. mar 2012

@erikasadek skus nieco poradit...brat zije v cechach on by mi tam vedel nieco zohnat ...len potrebujem nejaky nazov....stodal mi vypluva...akonahle ho zaciti tak zatne dasna a som skoncila...

luba142
21. mar 2012

@31majka12 ja mam teraz doma Droseru, su to kvapky na suchy dusivy kasel, ale ci pomahaju to neviem este sme nevyskusali 🙂

luba142
21. mar 2012

@31majka12 a este aj toto som nasla na nete na prieduskovy kasel zasa
http://www.magister.sk/produkt/detail/homeopati...

31majka12
22. mar 2012

@luba142 no len to je zas otazne ci to mozem dat aj 7 mes babatku.

lemge
22. mar 2012

@31majka12 ahoj.homeopatiu mozes dat urcite aj tvojmu drobcekovi 😉 moj maly dostal svoju prvu gulicku(bol to kalium bichromicum),ked mal 2 mesiace.uzasne zabrala.odvtedy davam,na sople,kasle,vysoke horucky,len homeopatika... 😉
na suchy kasel som tiez uz pouzila droseru (ale gulicku).drosera zabera ked je kasel suchy v noci.. nam teda pomaha 😉

31majka12
22. mar 2012

@lemge ako tie gulicky podavas?

luba142
22. mar 2012

@31majka12 na tych kvapkach Drosera Compose je ,ze detom do 3 rokov sa davaju 2 kvapky 3x denne, ale je to na suchy ,dusivy kasel. Ja neviem aky ma tvoj drobec 🙂

31majka12
22. mar 2012

@luba142 suchy

mery.maja
22. mar 2012

Ahojte maminy 😉 idem sa pridat aj ja k vam nakolkko som tiez homeo maniak 🙂 .necitala som si celu diskusiu nakolko tu uz je toho vela tak ak sa budem v niecom opakovat prosim o toleranciu 😀 ....ja som si nedavno kupila knizku Homeopatia do vrecka-je uplne skvela taka mensia ale je v nej vsetko.Ku kvapkam Drosera Compose-tiez som ich davala starsiemu,ale nejak extra mu nepomohli nakolko celkovo homeopatiká by sa mali podavat uz pri prvých priznakoch a nakolko je on moj nevlastny syn a bol u nas az po case kedy uz kasel mal....
Inak na vsetky bolacky pouzivame masticku Cicaderma na ktoru nedam dopustit a nam zatial pomohla na vsetko 😉

lemge
22. mar 2012

@31majka12 na plastovu lyzicku dam vody a do nej supnem gulicku.rozpusti sa za cca 15-30min. 😉 potom si vezmem malu striekacku,vysajem to a pomalicky mu to pustam do pusinky 😉

31majka12
22. mar 2012

@lemge ja som skusala dat do vriacej vody a bolo to tam vyse hodiny a nerozpustilo sa 🙂 homeovox

lemge
22. mar 2012

@31majka12 a nieje homeovox akoby cukrik na cmulanie?taky cca 0.5cm velky? 😕
lebo ja pouzivam tie male gulicky v tubičke
taketo http://www.kezdravi.cz/oddeleni/206-kasel

lemge
22. mar 2012

@31majka12 tie malinke gulocky sa urcite rozpustia 😉

31majka12
22. mar 2012

@lemge napis mi teda prosim tie v tubicke nazvy a na co ktore pouzivas.

erikasadek
autor
22. mar 2012

@31majka12 aj pre ostatne.. 😉

kasel... dusivy kasel CUPRUM METALLICUM 5CH
s vracanim IPECACUANHA 5CH
suchy kasel BELLADONNA 4CH
iritacny kasel BRYONIA ALBA 4CH
mokry kasel svykaslavanim KALIUM BICHROMICUM 4 CH 3 GRA?ULE 3 KRAT DENNE;; 😉

MAJKA NIKDY NEI DO HORUCEJ VODY LEN TEPLTO AKO V USTACH CO JE 37°C A VER MI E HNED SA ROZPUSTI STACI ZE DAS V LYZICKE VODY A ROZPUSTI SA;; HORUCA VODA ZNICI UCINOK;;;

31majka12
22. mar 2012

@erikasadek Dakujem
Hned to skopirujem a dam kupit.

koran
22. mar 2012

Ahojte, nečítala som celú diskusiu, mám malé bábo tak teraz nemám čas.. Mám na vás dva dotazy. Neexistuje niečo na kludný spánok, pre novorodencov 😀 teda nejaké homeopatikum čo by som mohla dať malej do mliečka?
A druhý dotaz, ako sa podávajú tie guličky uplne malým deťom? Oni to asi nevycmúlajú na jazyku tak ako sa to má.
Ďakujem

koran
22. mar 2012

už vidím že na tejto strane niečo o podávaní homeo je písané idem si to prečítať

sima.p
22. mar 2012

@koran myslíš, že je to nutné takému maličkému bábu niečo na kľudný spánok? Aj ked "len" homeo? Ved je ešte veľmi malinká....

babu9
22. mar 2012

ahojte viete mi niekto poradiť niečo na stolicu? my s tým máme od narodenia problém ...po troch štyroch dňoch bojujeme a niekedy sú to ťažké boje ☹ už sme niečo vyskúšali ale ako nič nezaberá....vďaka

koran
22. mar 2012

@sima.p ono to bolo myslené viac menej zo srandy, preto aj ten zubatý smajlík za dotazom 😀

martuska75
22. mar 2012

@koran drobcom sa dávajú homeopatiká najlahšie tak že ich rozpustíš vo vode. Jato robím v striekačke a rovno streknem do pusiny. Na spánok podľa mňa nič nenájdeš - to musí vyrásť 😉 Len ak napr. nespí od zubov a tak to konkrétne je potom treba riešiť, na to napr. pomáha chamomilla vulgaris (9CH alebo silnejšie podľa potreby) 😉

zvonkohra
8. apr 2012

@erikasadek ajoj chcem sa spytat dcerka berie pulsatilla 5CH poradila nam ho homeopaticka ma brat 5granul pocas 14dni potom vysadit potom by sa nepokoj,strach mal stratit?alebo to treba brat aj nadalej?a chcem sa este spytat co je pravdy na tom ze ked nam predpisala 5 druhov homeopatik tak je to klasicka homeopatia a ked je neviem aky homeopatik predpise len jeden druh? 😕

zvonkohra
8. apr 2012

a este aby som nezabudla co je podla teba dobre na chronicke zapaly moc.ciest u deti??najcastejsie e-coli,a potom bol aj pseudomonas

erikasadek
autor
8. apr 2012

@sima.p
@babu9
@zvonkohra ahojte baby velmi nie so na koniku tak prepacte. mam teraz toho fakt prevela v osobnom zivote ...

ano je aj na stolicu zalezi co mas aky problem pocitam ze zapcha, spanok aky problem presne.... 😉
@zvonkohra nepochopila som poslednu vetu prepac 😉 predpisala 5 druhov homeopatik tak je to klasicka homeopatia a ked je neviem aky homeopatik predpise len jeden druh

zvonkohra
9. apr 2012

@erikasadek u nas je problem spanok 🙂 cize s tymi 5 druhmy je to oki?a co je vhodne na tem zapal moc.ciest?

katarinkalm
9. apr 2012

http://ulozto.cz/xtFJ8ey/homeopatia-do-vrecka-pdf

baby, ak nemáte doma knižočku, tak tu je v PDF.

ciernal
16. apr 2012

Ahoj,chcem sa opytat,ked mam zmiesat pri kasli,tie troje homeo,to znamena,ze z kazdeho mam dat kolko guliciek?5?ja som v tom len zaciatocnik.dakujem

katulikzlatulik
16. apr 2012

ahojte, pocula som, ze homeopatia je magia... ze tych guliciek sa nesmiete dotykat a ze ich treba nejako pretrepovat, ci co.. a ze je to vsetko o psychike a je v tom magia... viete mi neico na to napisat? ja totiz homeopatii verim, ale ked som sa dopocula tieto veci, tak mam pochybnosti...