Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

erikasadek
autor
23. apr 2010

jasne;. 😉 neboj aspon nech je tema kde s ao tom da hovorit ze,?

alelea
23. apr 2010

Ahojte,neviem či mi niekto z vás vie dať radu ohľadom homeo Lymphomyosot, ale skúsim sa aspoň spýtať.

Dcéra /6r./ má posledné 3 mesiace zväčšenú lymfatickú cystu - prednú na krku, má ju zväčšenú asi od roka, ale
teraz je veľmi viditeľná. Boli sme s tým na krčnom, na scane a čakáme na ďalšiu schôdzku s krčným, aby nám oznámil
výsledky scanu (vravel hned na začiatok že ide dcéra pravdebodobne pod nož).
Ale dnes mi dala kamarátka tento liek L. do ruky - nech skúsim. no mám s homeo nulové skúsenosti, tak sa pýtam, môžu mať homeo aj vedľajšie účinky, a dodržiava sa pri nich prísnejšia životospráva - obmedziť sladké, pečivo, atď?
V prípade, že zistia že sa nejedná o lymfu, tak môže uškodiť toto homeo?

Ak máte s tým niektorá skúsenosť prosím ozvite sa...............!
Ď.

erikasadek
autor
23. apr 2010

alela, este raz opakujem homeo nemoze niako uskodit takze toho sa neboj.. 🙂

alelea
23. apr 2010

Ďakujem Erika 🙂 , túto tému som otvorila len teraz, ako píšem s homeo mám nulové skúsenosti. Dúfam, že to zaberie.

erikasadek
autor
23. apr 2010

alela nasla som tvoj liek j eto na dlhe citanie; takze s apozriem zajtra, dufam ze zaberi,e ale hlavne , pouzi aj klasicku liecbu vyhoda homeo je ze doplnuje klasicku liecbu 🙂

mirka.m
24. apr 2010

ahoj erika, prosim ta porad mi . moja dcerka (14 m.) je dost zachripnuta, sopliky zatial nema ani nic ine, len hlas ako stary tuberak.neviem co by som jej mohla na to dat. dik mirka

luciaanna
24. apr 2010

Ahoj. Chcela by som sa opýtať... Môžem kombinovať Chamomille vulgaris 5ch s liekmi na zníženie teploty (Panadol, paralen...) a s Diazepanom?
Mojej malej sa prerezávajú zúbky a už niekoľko dní teplotuje ( 38 a viac), musela som jej dať aj Diazep., no netuším, či sa homeopatiká môžu kombinovať aj s inými liekmi....Ďakujem.

erikasadek
autor
24. apr 2010

opakujem homeo sa kombinuje s liekmi klasickymi bez problemov baby citajte trochu je to unavne stale pisat...

luciaanna
25. apr 2010

Hm, keby bolo viac času na čítanie ☹ , o to viac ďakujem za odpoveď 🙂 a tvoj čas Erikasadek.

erikasadek
autor
25. apr 2010

LUCI NEVADI;; 😉
NO Co sa tyk azubov dlzim odpoved....
takze ak idu zuby zakladna liecba je, CHAMOMILLA VULGARIS koru poznate ze??
5CH kazdu hodinu 3 granule..
s tym mozte kombinovat ak je teplota.. horucka slaba; BELLADONNA 5CH kazdu hodinu

ak je spojena s hnackou hnacka spojena s zubom, nie choroba. 😉 PODOPHYLLLUM PELTATUM 5CH 3 krat denne

ak je doste neskory rast zubov dava sa SILICEA 5CH 3 krat denne 😉

takze toto je taka zakladna liecba pri raste zubkov nasich deticiek. 😉

erikasadek
autor
25. apr 2010

mirka, najlepsie ak kupis HOMEOVOX ROVNO JV LEKARNI toto je najlepsie, mnoho homeo , ak Ti napisem nenajdes na slovensku homeovox je cixto na stratu hlasu, a funguje.;
mozno ze Ti pisem neskoro no nestihala som porepac.. 😉

luciaanna
25. apr 2010

Prepáč Erika, čo znamená "dosť neskorý rast zubov?" (asi som blbá, no nerozumiem 🙂 )
A ďakujem za odpovede. Ďalší zúbok máme konečne vonku, ďalšie zúbky skúsime zvládnuť homeopatikami, ináč čo zub, to niekoľko dní horúčky ☹ ....
Belladon-u 5ch tiež dávať tri guličky á 1 hodinu až pokiaĺ neklesne teplota?

mirka.m
25. apr 2010

erika, dakujem za odpoved a taktiez za tuto temu. 🙂

erikasadek
autor
25. apr 2010

luci su deti ako moj syn ze im idu zubky neskorom veku.. este v 2 rokoch nie su vsetky vonku. tak vtedy sa dava, silicea spojeni s chamomillou a inymi zalezi od priznakov 😉
davas kazdu hodinu ak su priznaky.. potom staci na preliecenei aeste 3 dni po 3 krat denne 😉

luciaanna
25. apr 2010

Ďakujem, už rozumiem 🙂 . Vyskúšame 😉 .

miruska15
27. apr 2010

Erička prosim porad mi ja mam 6m syna ktory mi pred nedavnom prekonal infekčnu mononukleozu a po tejto chorobe je uplne rozbity.Stale trpi bolestami hrdielka pre ktore mi nechce papat,ma sopliky ktore mu stekaju a kašle a ešte sa aj uško prihlasilo a zvyšene teplotky.od nar. mal už 2krat antib. prve mal koli moču a tie druhe pri tej mononukleoze.Som už zufala v nemoc.nam nič nedali len pamycon do nošteka a uška,mam davat od bolesti a teploty paracetamol.Ja som malemu nasadila sinupret kv.,fenistil kv.Dakujem

erikasadek
autor
27. apr 2010

poviem Ti pravdu velmi nepoznam , napisem Ti presne co som nasla kao odpoved na tvoju otazku.....
mozno ti pomoze...
homeo dava dobru odpoved na hlbkove preliecnei ktore trva opar tyzzdnov po, a je zdlhavejise...

takze;
takze proti virusu mononukleoze je toto zvysuje to aj imunitnu odpoved.. Mercurius Cyanatus 5 CH( ak mandle maju sivy povrch neviem ako to dobre povedat prepac snad mi porozumies.. 😅)
.
( ak je bolest v svaloch alebo angina infekcna)
3 granule rano na obed a vecer 😉
toto sa spolu miesa aj s naturopatiou... ktora pomaha spolu proti virusu a zaroven na rychlejsiu rekovalensenciu..
dava sa dieta hypotoxicka..neboj s aslova.. 🙂 na baze potravy surovej stav s zeleniny psenica teda klicky a pel cerstvy 😉
antioxidanty na baze selenia, zinku ktor epomahaju liecit opravit rychlejsie stav po mononukleoze..
strava:
je velmio odporucane jest jedlo bohate na med. a striebro na rychlo obnovu imunity... poca sprveho mesiaca. a druhy a treti mesiac treba privilegovat jedlo bohate na zinok magnezium na uzdravenie...
neviem ci som ti pomohala, aspon nieco ako nic..

miruska15
27. apr 2010

dik erika a na tie sople a bolest v hrdle na to čo by som mohla.a ešte kupim to normalne v lekarni?

erikasadek
autor
27. apr 2010

na sople kedze na slovenksu je slaby vyber tak coryzaliu , ale musis mi napisat ake su to soplen farba.. 😉
bolest v hrdle, je homeogene 9 😉 vyborna vec.. a pridaj aj vitamin C 😉 casto

miruska15
27. apr 2010

najskor bol vodnaty ale teraz je hustý zeleny.davam vitamiky jasne kv. cebiom tak niako sa volaju

erikasadek
autor
27. apr 2010

ak ma zeleny hnis spojeny s neprijemnym zapachom/
inflamacia nosnych dutin, dava sa
Mercurius solubilis 5 CH

erikasadek
autor
27. apr 2010

Pulsatilla 5 CH
ak je hnis zlty alebo zlto zelny bez iritacie,
nos zapchaty rano a vecer
suchy kasel spojeny s tym vecer a rano mokry kasel
a strata vone a chuti .

miruska15
27. apr 2010

ok dakujem

erikasadek
autor
27. apr 2010

Kalium muriaticum 7 CH
tecuci nos husty biely hnis alebo sivy
spojeny s praskanim v usiach ked sa preglguje alebo ked sa fuka nos..

toto davam , aby ste mali prehlad celkovo ako riesit.. 🙂

erikasadek
autor
27. apr 2010

iritujuci hnis..

Allium cepa 5 CH
kychanie s =pojene s tecucim nosom nos stipe pali , a nosna pera je teiz stipajuca..
aj s oci idu slzy bez iritacie 😉
stav sa zlepsuje ked sm en acerstvom vzduchu.. 😉

erikasadek
autor
27. apr 2010

Arsenicum album 9 Ch
hnis tecicu horuci pocit a iritujuci
stav sa zlepcuje pri teplote, naprikald ned teplym cajom parou.. 😉

erikasadek
autor
27. apr 2010

Kalium iodatum 7 CH
stipajuci pocit v nose hnis vo velkom tecuci a nos cerveny a opuchnuty
pocit zapchy na koreni nosa
stale kychanie
spojene so slzami..

erikasadek
autor
27. apr 2010

bolave hrdlo...

Belladonna 5, 7 ou 9 CH
hrdlo cervene, suche bolave , spojene s bolestou ktora ide az do usi
pocit suchho hrdla
spojene s moznou slabou teplotou ktora je posjena s zimomriavkami.

Phytolacca 7 ou 9 CH
bolest silna spojena s bolestou v usiach a hrdle ktora sa zhorsuje pri teplych napojoch
bolest po celom tele

Apis mellifica 9 CH
mandle ruzove cervene opuchnute
bolest pichlava paliva ktora sa zlepsuje pri piti studenych napojov
bez pocitu smadu..

Mercurius solubilis 5 CH
zvysena slinivost silnejsi zapach v utsch
biele flaky na mandliach
bolest pulzujuca smerujuca do usi
jazyk s mapami po okrajoch..
toto je take zakladne ti eine vam nepisem na slovensku nenajdete bohuzial.; ☹

farfy
27. apr 2010

Ahoj erikasadek,
dakujem za temu o homeo. Sama som zastancom homeopatik, antibiotika som nebrala uz ani nepamatam. Ak sa da pouzivam len tie. Velmi tomu verim a fandim, aj ked tu na SK je to tazsie. Mam 7,5m dcerku a vyzera tak, ze jej idu asi zubky, lebo po nociach nespime, ak spi tak sa budi s placom. Ine neviem, co by jej mohlo byt. Cez den je v pohode, obhryzava vsetko co najde. Doteraz sme spinkali v pohode a teraz uz asi 2 tyzdne sa takto trapime. Skusim jej dat CHAMOMILLA VULGARIS a uvidime. Napisem, ako sme dopadli. 🙂

erikasadek
autor
27. apr 2010

farfy drzim palce. 😉 inak mozes spojit , aj s inym , homeo podl apriznakov ma pocit ze som to uz pisal ao stranuu dalej.. 😉 ak by si chcela;. 😉