Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

luciia
6. okt 2008

anica, nikto z môjho okolia zatiaľ tento problém nemal je ale pravda, že to riešili telefonicky a čo sa týka tvojho homeopata tak postupovala správne snažila sa nájsť liek terénny alebo liek citlivého typu pretože okrem akútnych liekov to sú lieky ktoré dávaš pri aktuálnych ochoreniach (to bola pre teba tá podstata) sa podávajú aj lieky terénne a tie ťa liečia "globálne" a v tom je čaro homeopatie (to je tá podstata).
a ešte k homeop na zúbky okrem chamimilla vulgaris sa dá použiť aj Phytolacca ( dieťa má potrebu stále hrýzť niečo tvrdé)aj Rheum officinale( prítomnosť hnačiek) preto niektorým bábetkám nezaberá práve spomínaná chamomila

erikasadek
autor
10. okt 2008

ahojte tak nasla som niektore zaujimave rady, co sa tyka deti tak napriklad reflux, je to zakladna pomoc a nie ako liecba, kazde dieta je ine...

reflux ktory je spojeny aj s jemnymi krcami u dietatka a zapchami=== CUPRUM 9CH 5 granuliek do kazdej flase
pre mamicky co koja , tak ich brat prechadza to pekne do mliecka

pre deti co piju rychlo==ANTIMONIUM CRUDUM 9CH 5 granuliek do kazdej flase...

erikasadek
autor
10. okt 2008

na hnacky:::::

tak vase babo ma hnacku zltastej farby s plynom , davame=CHINA 9CH az do skoncenia problemu

gastro-enterite, velmi zla pre zadocek deti a vobec hlavne ked je sprevazdana aj vracanim
===ARSENICUM ALBUM 9CH za kazdou hnackou, pokial neprechazda po 3 4 dnoch treba navstivit lekara, i ked gasro je zvatsa viralneho povodu existuje aj bakterialnehopovodu a vtedy treba len antibiotika....

u nas sa stalo 2 krat bakterialneho , strasne trvalo to dlho,

erikasadek
autor
10. okt 2008

zapcha ...
dieta kojene normalne za kazdym kojenim nasleduje stolica skor riedka u kojenych , na um, je skor tvrdsia
dieta ktore nekaka aspon raz za den, hovorime uz o zapche
( toto nie je z mojej hlavy, toto som len opisala)
pre deti ktore este nemaju inu stravu davame vodu , ktora je syta na magnezium, pomaha prirodne na stolicu

pokial dieta uz ma stravu a v nej zeleninu tak samozrejme prioritne su zelena zelenina
a ovocie aa zelenina bohata na vlakninu , ak ani to nepomaha prechadza sa na toto...

dietat je kludne, jeho rast je trosku pomalsi,ma problemy s ekzemom a inym problemami kozedavame
GRAFITHES 5CH 5 granuliek 3 krat za den pocas 15 dni

diet aktore spi malo, vela place , treba mu pomahat so stolicou, moze to ist az k hemoroidom davame=
NUX VOMICA 5CH 3 krat denne 5 granul pocas 15 dni

dieta ktore skor chudsie, potia sa mu nohy a maju zapach, ma caste infekcie a repetitivne, stolica vychadza tazko a vchadza naspat==
SILICEA 5CH 5 granuliek 3 krat denne pocas 15 dni

erikasadek
autor
10. okt 2008

problematicky spanok

v noci sa zobudza casto pretoze ma zle sny STRAMONIUM 15CH 5 granul pred spanim a vpripade zobudenia znova

dieta zaspava lahko no zobudza sa skoro je natrpezlive a trpi zapchou==NUX VOMICA 15CH 5 granul pred spanim

tonita
11. okt 2008

ahojky erika,
mozem sa ta spytat, zeked mam nachladnute babo a ked si pisala na prvej strane, ze pri prechladnuti spojit kombinaciu homeopatik tak to mam kombinovat vsetky alebo si mam vybrat len nejake?Hmm?To su tie, ze?
PRECHLADNUTIE SPOJENIE VSETKYCH KOMBINACII PODLA VYBERU
DULCAMARA 5CH
ALLIUM CEPA 5CH
EUPHRASIA 5CH
KALIUM BICHROMICUM 5CH
A este jedna otazocka: Ak ma moj maly necelych 8 mesiacov, mozem mu to dat?
Dakujem ti velmi pekne

erikasadek
autor
11. okt 2008

ahoj tonita, ano kombinujes bud vsetky, alebo najlepsie je kupyt v lekarni aj alium cepa compose', je tam 7 rozlicnych, latok jednym s nich uvedene, a pre baba, najvhodnejsie, ak nenajdse nic sa nedeje, das kombinaciu tychto...

co sa tyka veku mozes , aj novonarodencovy, neda sa predavkovat, a nie je toxicke, to je zaklad v homeo.....

takze sa neboj
ak to nie je silne, tak das 3CH, pokial zapal je silnejsii tak das silnejsiu koncentraciu, a castejsie aj kazdu hodinu a postupne priznaky sa stracaju das len 3 krat denne, az po doznni priznakov a potom ak sa da aj dalsie 2 dni, preventivne...

tonita
11. okt 2008

erikavdaka, ale dnes som bola si kupit v lekarni a kupovala som Dulcamaru a oscillococcinum a lekarnicka mi povedala, ze mam dat do pohara jednu gulicku dulcamari a jedno to oscillococinum a nechat rozpustit v 8 ml vody a 8x za den som mala mu to davat po jednom mililitri. tak ja teraz neviem.Ale ked som uzivala ine lieky tak som davala zhruba 3 krat na den podla priznamkov aj castejsie 5 guliciek.
ako vlastne teraz?Hmm? som z toho jelen 😠

erikasadek
autor
11. okt 2008

tonita mozes kazdu hodinu pokial su priznaky, a ked sa priznaky stracaju tak davas 3 krat denne, to plati vseobecne v homeo, ked je nieco chronicke , zapal a podobne , je to atak, dava, sa kazdu hodinu, pokial preventivne, tak 3 krat denne...

denisocka
28. nov 2008

ahojte 🙂)))

nejdem šprtať do temy,ale my tiež pri priznakoch nachladnutia a tak siahame po oscilu no a teraz nám naša nova pediatrička kazala kupiť ARNICA MONTANA 15 C H - a pri každom uraze,páde dať 3 gulky , poprípade o hodinu zopakovať 3 gulky

pamätám sa ako som mala abscesy prsníka a riešila som kolko guliek-či 2 či 3 gulky.... 5 gulky ,tak mi homeoš odpovedal,že nie je doležite kvantita ale kvalita,takže si myslím či 1 alebo 5,doležite je trafiť dobry liek a brať ten prvy den každu hodinu a potom udržiavaciu davku 3x denne

erikasadek
autor
28. nov 2008

denisocka, mne, sa osvedcila taktiez, ale pri pade, kde je bozula, hned dat celu tubu a potom kazdu hodinu opakovat , 5 guliciek, no zazrak to robi, a velke, moj syn , spadol v pondelok a a samozrejme, na hranu nabytku rovno, na hlave no kata, hrca ako hrom velka, cierna, hned som dala lad,a samozrejme celu tubu arnicy;a po 3 hodinach ani stopa po hrci, ale len slaba znacka, , no ndhera.....

mimom
29. nov 2008

ahoj erika,skus mi poradit,mladsia dcera byva velmi casto nachladena,aj chceme aj nam odporucili vyskusat homeo,hlavne oscillo,lenze mame alergiu na bkm a on obsahuje laktozu a myslim,ze aj tvoj syn ma tuto alergiu,co podavas jemu pri nachladeni?

erikasadek
autor
29. nov 2008

mimon ty mas pamat, ano ma.....

teda pri nachladeni, ja davam ALLIUM CEPA COMPOSE;;; je to ako coryzalia, ale je este lepsie, je tam este o tri latky naviac a je to , lepsie pre deti, coryzalia, je skor pre dospelych, ak nie je daj len obycajnu allium cepa 7CH alebo 9ch, zalezi od priznakov, cim su silnejsie tak zacni s tou vatsou CH, a casto... kazdu hodinu...
davaj jej to preventivne, ak chces teda raz za den, 5 guliciek ked je casto nachladena, a pri priznakoch viac;;; teda casto, dufam, z euz nebudete chorucky.... 😉

denisocka
30. nov 2008

eri,cela tubička? nesranduj 😕

jannicka
30. nov 2008

prosim nemam to kedy citat cele mozte mi poradit ci sa smie pri bolestivom a dlhom prerezavani zubkov kombinovat cipok viburcol s chamomillou 15CH?? napriklad ze na noc mu dam cipok a cez den gulicky?? dakujem

erikasadek
autor
30. nov 2008

denisocka, naozaj cela tuba, hned pri naraze, bez srandy, teda takemu , do roka das rozpustit v teplej vode samozrejme.... adas cez striekacku,...

nie je to s mojej hlavy...

ono vo vela pripadoch sa dava cela tuba, ako , jednorazova , davka, na povzbudenie, a potom uz len kazdu hodiny das 5 guliciek....

takzze nesrandujem... 😉

vyskusaj , dufam, ze coskoro nebudes potrebovat, ale funguje, to...

jannicka, urcite mozes, homeo sa moze kombinovat, bez vaznych problemov, ale skus dat mensiu CH, pokial to nie je vazne teda , nejdu zubky, prave.. 😉

mimom
30. nov 2008

erika dakujem,urcite vyskusame a dufam,ze pomoze.

lubii
30. nov 2008

Existuje aj mastička Arnica, tou vždy potierame modriny 😉

erikasadek
autor
1. dec 2008

lubii,ano, existuje, ale pokial sa pamatam; nie je vhodna, pre deto pod 1 rok, nato pozor......

preto tu davamle hemoclar, vyborna vec, na modriny.....

ale nie je homeo.. 😒

mimon, nemas zaco, urcite pomoze; ..... 😉

martanov
2. dec 2008

Ahojte, mám jednu otázočku. Môžu sa dávať pri prerezávaní zubkov chamonilla vulgaris jeden až dva mesiace? Nemôžu pri dlhšom užívaní dieťatku uškodiť?

erikasadek
autor
2. dec 2008

nemoze naozaj nie.............. 😉

erikasadek
autor
2. dec 2008

teda nemoze ublizit.... 😉

junovka
2. dec 2008

mne zase zubarka vravela, ze sa nema davat casto , nakolko chamomilla obsahuje harmancek a ten je alergen. 😒

Martanov, a to mas na mysli kazdy den 1-2 mesiace?? 😕 Aj to som pocula a citala, zeby sa to nemalo kazdy den , cize dlhodobo davat, nakolko vraj uz straca aj svoj ucinok 😉

erikasadek
autor
2. dec 2008

junovka vidis a tu vo fr davame vzdy preventivne stalen teda ja som tak robil a, aj lekari nam to tak vravia tu tak si vyber a je pravda, ze mam dve deti, ale co sa tyka zubov nikdy som nevedela kedy im idu.... 😉

ostatne je uz na vas .. 😉

erikasadek
autor
2. dec 2008

este, jedno som chcela napisat tu, v databaze homeo, je vzdy napisane, alebo aj lekar vzdy pripomenie, neda sa predavkovat homeo... takze ci sa berie stale , dlhodobo, alebo kratkodobo, neublizuje organizmu, ja mam susedu ktora dava svojej rodine, len homeo, a su zdravy, a beru stale, niektore choroby a, alebo diagnozy si vyzaduju, stalu liecbu..

co sa tyka zubkov nie je to choroba, ale pokial sa dava pravidelne od zaciatku rastu prveho zuba, a podava sa az do konca , posledneho zuba, ver mi, poznam mnoho matiek tu co to tak robime, a a kazda jedna z nas sme natom rovnako neviem ako im idu zubky; proste nemaju deti take problemy..
potom je to samozrejme na kazdom... 😉

martanov
3. dec 2008

Ahojte dievčatá, ďakujem Vám za vyčerpávajúce odpovede, malému dávam chamomillu tak tri týždne 3 x denne, pretože ho to velmi bolelo a posledný týždeň je to horor , hlavne poobede až do večera, zistila som mu že sa mu prerezáva viac zubkov, tak chuďatko, preto je taký plačlivý, uvidím ako to bude ďalej pokračovať, ale keď sa mu ťažkosti zmiernia plánujem mu chamomillu vysadiť, asi par dni mu davam na noc viburcol a zabera mu, nebudi sa v noci tak často. Ešte raz Vam ďakujem .

mywiel
3. dec 2008

Erika ty si riadny znalez 😀 Moja mama je lekarnicka (Magistra a veduca lekarne) a tiez liecime malu len homeo, je to super vec. 😉

mywiel
3. dec 2008

znalec 😉

erikasadek
autor
3. dec 2008

mywiel dakujem , ano je to super vec mnoho krat sa dobre mozme vyhnut klasickym liekom

teda niesom proti liekom, ale rada necham telo pracovat samo, aby sa branilo samo, a homeo, liecive caje alebo, silice, aromatherapia, je super vec....

je pravda, ze s homeo to moze trvat dlhsie, liecba, ale dosiahnu sa velmi dobre vysledky, niekedy aj lepsie ako klasicka medicina, , samozrejme, atb, ked treba tak treba, bez poznamok.... 😉

junovka
3. dec 2008

Ahojte......

ja len taku malu otazocku, hlavne na tie babenky, ktore sa v homeopatikach vyznaju/erikasadek 😎 /, dnes bola u na kamoska , ktora ma take iste stare dieta ako je moja Nely a ta mi vravela, ze vraj dokina /neurologicka/jej odporucala nejake homeopatika na vyvoj reci 😲 😲 😲 😕 😕 😕 , nakolko maly jej velmi nechce rozpravat.To pocujem prvy kraaaaaaat?!!! 😖 😕 Co si o tom myslite o tych homeo....