Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

nadja1909
23. mar 2013

Ahojte, vedeli by ste mi niektorá poradiť s problémom: mapovitý jazyk u dieťaťa. Moje 3,5 ročná dcéra ho má od malička, lekárka tak ako aj informácie na internete hovoria, že sa s tým nedá nič robiť a nájsť vhodnú liečbu je veľmi zdĺhavé ak nie až mizivé. Doposiaľ som to brala ako skutočnosť, s ktorou sa musím zmieriť, no teraz sa jej farba zmenila na červenú- myslím okraj okolo miesta, ktoré vytvára mapku a sťažuje sa, že ju to štípe. Podotýkam, že do 3rokov sme nebrali žiadne antibiotiká, tie sme začali užívať vďaka zaradenie do škôlky. Jeme veľa zeleniny a ovocia a skoro žiadne sladkosti. Od maličky dávam pozor na to akú stravu podávam, uprednosňujem bio.
Sú nejaké možnosti upravenia stavu, bez zbytočného stresu dieťaťa návštevami lekárov a nejakými odbermi?
Dočítala som sa, že pomáha podávanie vitamínu B, ...

tonjadabik2
23. mar 2013

@tulipanike nam to dali uz davno..ale nepomaha to a este to aj smrdi..

petra6484
23. mar 2013

ahojte viete mi prosim poradit mali ma od 3 tyzdnov koliky na zaklade refluxu a uz mame pomali 7 mesiacov a stale pretrvavaju naduva ho akakolvek zelenina ci ovocie , skusali sme uz homeo . gastrocinezine a trosku pomaha ale aj tak je to dost zle a skusali sme uz aj vsetky dostupne kvapky z lekarne a nic nezabera neviete prosim poradit ? bola by som velmi vdacna pripadne odporucit nejaku dobru homeopatku z ba , v supermame v piatok jedna bola ale nepovedali jej meno 😒

petra6484
23. mar 2013

@babu9 ahoj a ste kojeny alebo na UM alebo uz prikrmovany ?

naveen
23. mar 2013

@petra6484 skus w.duhovahomeopatia.sk/ 😉

tinki
24. mar 2013

@nadja1909 ahoj, s homeopatiou ti neporadím, ale moja dcéra má mapovitý jazyk, ak zje niečo s obsahom mlieka. Má totiť alergiu na bielkovinu kravského mlieka..Ani jedna lekárka mi nepotvrdila súvis, ale zodpovedne ti poviem, podľa sledovania, že to tak je..

ivan2013
26. apr 2013

Dobrý deň, ak Vám môžem poradiť tak navštívte Mudr. Majtánová v (Dubnici nad Váhom 0907732823) má perfektný zubársky tím ale zároveň oddelene prevádzkuje NO terapiu a tá preukázateľne a rýchlo lieči psoriázu, dekubity, paradentózu, bercove vredy, väčšinu ekzémov, pomáha výrazne pri ateroskleróze, zápal stredného ucha u detí, zápalových ochoreniach. Príjemné neinvazívne liečenie. V Topoľčanoch podobne Mudr. Lovrant, v strede mesta, telefon nemám. Doporučujem. Ing. Fabian.
NO terapia umožňuje:
. liečiť hnisavé pooperačné rany, rany pri nepriaznivých podmienkach (diabetes, rádio- alebo
chemoterapia, oslabení klienti, atď.);
• liečiť nehojivé rany a poškodenia — hnisavé, radiačné, abscesy, vredy;
• liečiť hnisavo-nekrotické poškodenia dolných končatín pri diabetes (diabetická noha);
• liečiť zápalové ochorenia či stavy;
• liečiť kožné poškodenia — ekzémy, psoriázu a pod.
• liečiť dekubity (preležaniny);
• liečiť lokálne popáleniny (ľahké aj hnisavé);
• ničiť nádory a vykonávať mnohé iné liečebné zákroky
. paradentozu

vadula
17. máj 2013

Prosím vás, ja by som chcela vedieť, či existuje nejaký homeopatický liek aj na riedenie krvi....? Ďakujem krásne za odpoveď. 😉

irenkask
17. máj 2013

@vadula Myslím si že Arnica montana ale neviem aké riedenie a ako často užívať,lebo tá sa používa pri modrinách odreninách a hematómoch, tak by to malo byť ono. 😉 😉 😉

kkl82
17. máj 2013

@vadula ako spomina @irenkask, tak Arnica CH15 sa pouziva pre zamedzenie vzniku modrin a podliatin. napis, pri akom konkretnom stave to potrebujes, mozno ti dokazem nieco najst...

vadula
17. máj 2013

Ďakujem vám.... malá po mne zdedila syndróm lepivých doštičiek II. typu, tak musí užívať anopyrin, no ja jej ho nechcem dávať, lebo je vhodný až od 18 rokov. Moja malá má 3,5 roka, tak preto hľadám nejakú vhodnú náhradu, ktorá by jej zriedila krv. Dokážete mi niečo poradiť? Ďakujem krásne 🙂

kkl82
17. máj 2013

@vadula neviem odkial si, no asi najlepsie by bolo poradit sa s certifikovanym homeopatom. urcite ma homeopatia nejaky pripravok aj na takuto diagnozu, no len z "mudrych knih" ju asi nevycitame. skusim sa popozerat, no neviem ti zarucit, ze najdem. pripadne by sa mozno dalo najst nieco na prirodnej baze (bylinky, caje atd). anopyrin by som tiez tak malemu dietatku nedavala, najma ak ho ma brat dlhodobo...

vadula
18. máj 2013

@kkl82 ďakujem. 🙂 ..... ☹ Veď práve to, že to má užívať už doživotne, tak preto jej to nechcem dávať.... ☹ Ja som z Martina. Našla som na nete že krv riedi rozmarínový a zázvorový olej, tak to som jej kúpila, a viem, že doktorka s tým nebude súhlasiť, aby sme to užívali, lebo 31-ho ideme pre výsledky a povedala mi, že malú bude vážiť, aby jej dokázala nasadiť liečbu, teda- anopyrin....☹ Budem rada, ak mi niekto nájde alebo poradí nejaké homeopatické lieky...🙂 Prajem pekný deň 🙂

kkl82
18. máj 2013

@vadula skusala som to pozerat, no na internete som nic nenasla ani v anglictine a v mojich knihach sa tato diagnoza ani nic podobne nespomina. homeopatika sa mnohokrat urcuju nielen podla diagnozy, ale podla celkoveho stavu pacienta, vratane jeho telesnej konstrukcie a typu osobnosti. prave preto ti doporucim kontaktovat skuseneho homeopata. v martine posobi jedna plne certifikovana homeopatka http://www.komorahomeopatov.sk/zoznam-homeopato....
a je jasne, ze vasa lekarka nebude suhlasit - ved im roky na skole vstepovali, ze alopaticka medicina je ta jedina spravna, aj napriek tomu, ze ich lieky maju plno neziaducich ucinkov a v podstate neliecia, len potlacaju symptomy. a samozrejme, ujdu jej platby za predpis - co je pre nich vyhodnejsie ako dozivotne uzivanie jedneho lieku? ale to sme uz zase niekde uplne inde ☹.
zelam tebe aj tvojej malickej vela zdravia a nech tuto diagnozu zvladate co najlepsie 😉.

vadula
18. máj 2013

@kkl82 ešte raz ďakujem pekne za ochotu a čas... 🙂 tak skúsim tú homeopatku auvidíme,čo nám poradí...🙂 Tiež prajeme všetko len to najlepšie....🙂 Ja som iba prekvapená, že doteraz som nestretla žiadnu mamičku, ktorá by to ochorenie liečila homeopatikami, a pritom dosť ľudí má toto ochorenie...☹ pa a ďakujem za všetko 🙂

kkl82
18. máj 2013

@vadula myslim, ze na slovensku je len velmi malo ludi, ktori homeopatii veria. je to aj kvoli tomu, ze v povedomi maju vsetci len to, ze ide o placebo. pritom vo francuzsku je homeopatia prvou volbou vacsiny ludi a je aj plne hradena poistovnami. u nas je to naopak, ludia siahaju po homeopatii az vtedy, ked sa sklamu v konvencnej medicine. ak sa rozhodnu pre homeo ako prvu volbu, idu do lekarne a kupia si homeokomplexy od boironu - na tom vidno, ze este dlho potrva, kym ludia zistia, ze homeopatia nelieci chorobu, ale konkretneho cloveka. a tak k nej treba aj pristupovat. existuju univerzalne homeopatika (napr. na bolest zubov), no pri zlozitejsich diagnozach je nutne brat do uvahy tolko roznych hladisk, ze je jednoduchsie poradit sa s niekym, kto sa v tom fakt vyzna. pritom mnohokrat staci jeden konstitucny liek, len ho treba spravne vybrat...

mimka147
18. máj 2013

Ahojte mozem poprosit o radu...syncek ma 18mesiacov...opakovane sa mu ratil vodnaty sopel z nosa...predpokladam,ze do dvoch dni zacne kaslat...mozem mu kupit Corazaliu? Bude to stacit,ci hned kupit aj Stodal na kasel,,,nevyznam sa v tom moc...dakujem

actimelka
20. máj 2013

Caute baby neviete poradit co je dobre na neustale sa opakujuce sople a zapchaty nos...mame to od 2 rokov a uz ma 4 neustale...zistili nam v nose aj moraxellu, poradte ci homeo moze zabrat. Nechceme vybrat ani vybrat mandle. dakujem.

mima01
20. máj 2013

Ahojte. Viete mi poradiť nejakého dobrého homeopata v ZA, ktorý sa naozaj vyzná? Dakujem 🙂

zvonkohra
23. máj 2013

@actimelka toto by zaujimalo aj mna co na to pomoze

marta233
2. jún 2013

chcem sa spytat na ukludnenie dietata pri kolike co je dobre?ma 5 tyzdnov...davame je infacol ale je stale nervozna a skoro vobec cez den nespi....

pami2
3. jún 2013

ja sa chcem opytat aky je rozdiel medzi Arnica a Arnica Homeokomplex..alebo vseobecne aky je rozdiel medzi mono..a komplex. dakujem

bubinko83
9. júl 2013

@erikasadek viete mi prosim poradit nejake homeo na koliky a nekludny spanok u babatka? Synček ma 2 mesiace ,mava koliky a dost zle spi.Tym nemam na mysli že nespi 8 hodin v noci viem že mam male babatko 🙂 ,skor myslim tak že sa aj dlho uspavame a nevydrži dlho spinkat každu pol hodku sa budi .Dakujem 🙂

zuzik311
15. júl 2013

kočky viete mi poradit nieco na prerezavanie zubkov?

adriku
28. júl 2013

@bubinko83 Ja som kupovala na koliky BABY CALM, je to čisto prírodné, malému to chutilo (aj mne 🙂 ) pomohlo nám to.
http://www.mojalekaren.sk/babycalm-kvapky-konce...

jadinka
28. júl 2013

Ahojte, ako dávkujete Chamomilu vulgaris 5 ch pri prerezavaní zúbkov?

sln1ecko2
26. aug 2013

Prepacte ze som mimo tému, ale možno by mala niektora zaujem. Je tu možnosť zorganizovať 6 mesačný kurz Domácej homeopatie (vždy jeden víkend v mesiaci). Semináre by prednášala Dr. Jana Kolenová. Nakoľko tento kurz prebieha len v Košiciach, tak som sa skontaktovala s pani doktorkou a navrhla mi, že ak sa nazbiera 15-18 účastníkov, kurz by vedela urobiť aj v Banskej Bystrici. Bližšie informácie o obsahu kurzu nájdete na jej stránke http://www.homeopat-kurzy.sk/Terminy.html, alebo keď si dáte do vyhľadávača Dr. Jana Kolenová, Kurz domácej homeopatie. Je nás už zhruba 5-6 mamičiek, ten kto vie o čom je homeopatie a mal by záujem sa naučiť jej základy a vedieť ju aplikovať aj v domácom prostredí tak mi napíšte. Pekný deň všetkým

koran
3. sep 2013

Ahojte kočky, prosim vás ako dlho môžem dávať homeo sirup Sedalia? malá má rok a pol a strašne zle spáva, som nevyspatá, ako chodiaca mrtvola už. a ked jej dam tento sirup tak krásne spí a ja konečne načerpám sily. len dala som jej ho 5x za sebou, neviem ako dlho sa môže. dakujem

anima9
6. nov 2013

Homeopatiu Boiron velmi rada používam pri svojich detoch a je veľmi účinna. No nie takto piate cez deviate ako táto pani vypisuje. Homeopatia je zložitá veda. Najpr napr. dieťa má kašeľ - mamka zistí - aký je kašel?(suchý, vlhký, dráždivý, štekavý, dieťa pri ňom zvracia ?..a pod), či dieťa vykašliava alebo nie a pod. Keď dieťa napr. soplí aký má soplík (riedky, hnisavý, zelený, dá sa odsať, nedá sa odsať a pod.) a tak by som mohla menovať ďalej. Homeopatikum sa nasadzuje presne na daný príznak. Napr. sopel je riedky bezfarebný vyteká, oči slzia, môže byť aj horúčka - to sú príznaky podobné cibuli (nasadíme allium cepa). Ak je soplík hust, žltý, nedá sa odsať, zadná nádcha tak vtedy je dobrý Hepar sulfur 15 CH alebo Kalium bichromicum 9 CH. A tak dalej. Dalo by sa tu o tom pisat hodiny. A to nie som homeopat iba matka, čo sa o to bližšie zaujímam a vela o tom čitam. A aj to len hlavne o sople, kašel, vyvrtnutia a nárazy končatín, rast zubkov...toto, čo ma pri malých detoch najčastejšie postretne. Preto mamičky prosím neskusajte na Vasom dietatku a nenakupujte rozsiahle zoznamy homeopatik, ale sustredte sa len na to co potrebujete. Na stranke boiron.sk Vam homeopat v poradni urcite velmi rád poradi. Riedenia od 5-15 Ch sa pouzivaju ak je zhoda v priznakoch po fyzickej stranke, tie vyssie od 30 Ch-200 Ch sa pouzivaju ked je zhoda aj psychosomatická, čiže aj psychická. A staci ich pouzivat menej často. Pani, tu nieco skopiruje z nejakej stranky, urobi z toho zoskupenia..."a že vyberte si čo podáte" Prosim, pani, kupte si knihu homeopatie alebo zretelnejsie citajte odborné fora homeopatov. No nič, idem radšej, lebo ma drcne.

julkav22
15. dec 2013

dobry vecer, ja by som chcela vediet ake su dobre homeopatika na cestovanie, aby nam dieta vydzalo v aute 14 -16 hod. maly ma 14 mes. Dakujem velmi pekne 🙂