Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

ani3012
20. mar 2012

.

ani3012
20. mar 2012

@erikasadek Belladonna 1000 ch...ledva som ju zohnala (z Rakúska) a malá mi ju ocucala,guličky sú zlepené slinami ....asi sú znehodnotené,však ? 🙄

erikasadek
autor
20. mar 2012

ahojte vsetky ospravedlnujem sa nestiham teraz som si po celodennom behu sadla konecne deti su najedene a ja znicena idem vam pisat... prepcate mi.. 🙂

lucia2312
20. mar 2012

@erikasadek na bolest v hrdle je belladon?mne ju odporucili pri zapale prsnika

zvedavamt
20. mar 2012

Homeopatika som pouzivala u dcery od malicka, ked sli zubky, pri problemoch so spankom... len sme potom zistili, ze prehnane /pohybovo/ reaguje na cukor, tak som jej ich vobec nemohla davat na vecer,nakoniec sme s nimi uplne prestali kvoli tomu cukru. zaujimalo by ma, preco je pouzivany biely cukor v tych homeo gulickach , nie je mozne pouzit nieco ine , zdravsie?

erikasadek
autor
20. mar 2012

@ani3012 mam jednu otazku preco si zhanala take vysoke riedenie!!!!! 🙂
taketo vysoke riedenie je len na preliecnie hlbkove teda berie sa napriklad len raz za tyzdne nie je to na dennnodenne pouzizavanie, ziadne vysoke riedenei sa nepouziva dennodenne, ale len na hlbkovu lieck=bu... ja viem je to zlozite ale ak ste nachladene alebo neaka choroba zacina tak treba nizke riedenia najprv 3 ch alebo 5 ch najlepsie prvy den.. a neskor prechadza sa na 9 az 15ch 😉 vysoke riedenia su na dlhodobe preliecenie.. 😉

erikasadek
autor
20. mar 2012

@elannor napisem ti zakladnu bazu liecenia ked chces osobnu treba lekara teda homeopata ber to ako zakladna pomoc.. 😉

SAPONARIA OFFICINALIS COMPOSE 10 kvapiek 2 krat denne( neviem co zozenies na slovensku)
CALCAREA CARBONICA 4CH 3 Krat denne 😉

teraz ako mozes pomoct bez liekov.. dam t par rad ktore poznam a ktore niektore opisem so specialnej stranky.. 😉

klasicke solne kupele ktore si urobis doma sam na jedne liter treba 35 g morskej soli , po kupeli uz neoplachovat.. 😉
ak poznas citrovital je to s grapfruitovych semacok, je to vysoko antibakterialne,.. vyhodne na cisto obklady tamponom...

potom aloe vera ///

a dobre su kupele s ovsenych vlociek ktore prefiltujes a prilejs do kupela, prefiltorvane zvysne vlocky das do gazy napriklad a davas ako obklady poca skupela,, napriklad;.. velmi dobre liecia vysusuju...

zakald je nepouzivat klasicke pracie prasky ale len mydlove.... najlepsie mydla na baze rastlinnej neviem ci dostat. 😉 u vas..

ziadna avivaz, a vsetklo dobre preplachat dvakrat...
ziadne kortikoidy len zhorsuju stav..

este jednu radu som nasla zaujala ma kapsule tekuteho vitaminu E prilozit na dane miesto par krat do tyznda;;. 😉

ja osobne ti moze esste odporucit levandulovu cistu silicu.. lepsie kao kortikoidy mam vyskusane ci na ekzem alergicku reakciu alebo ustipnutie hmyzom , na mokvave ekzemy je skor ruzove drevo uzasna vec tiez ako silica... 😉

erikasadek
autor
20. mar 2012

@ciernal kazdu homeopaticku vec mozes miesat s liekmi.. bez problemom a komplikacie;... 😉

ani3012
20. mar 2012

@erikasadek veď on to aj dlhodobo bude užívať...povedala lekárka,že raz za mesiac 5 guličiek,za pol roka na kontrolu
iná homeopatika povedala,že presne to by dala aj ona,ale aspoň na začiatku by dala 2-3 guličky týždenne a že po mesiaci by mal byť vidieť výsledok...(Patrikovi to predpísala lekárka na ADHD)
ja som si to riedenie nevymyslela...
ale späť k otázke: môžem použiť takéto homeopatika ? 😉

erikasadek
autor
20. mar 2012

@vinifred homeo na alergiu na slnko je SUN RAY 4CH 😉 3 KRAT DENNE 😉

murcos
20. mar 2012

holky, tie ktore ste homeopatie naklonene odporucam objednat si http://www.martinus.sk/?uItem=6109
miranda je anglicka homeopatka, kniha je pisana velmi zrozumitelne.
pri globulkach je treba prihliadat na celkovy stav.
zdatnejsie v angline si mozu cez amazon zakupit jej detsku homeo....
(ta zial prelozena nebola)
kniha je pisana aj pre tych naj lajkov, mozno vas motivuje do dalsieho studia.
podotykam len, ze homeo nie je prechadzka lesom, je to veda s velkym V -treba poznat nielen
symtomy skolskej med. ale aj psychicke pozadie.....

erikasadek
autor
20. mar 2012

@ani3012 PRETO SA ta aj pytam zlakal som sa ze mu to davas dennodene, taktoje to ok.. 😉
ajsen ze mozes.. 😉

ani3012
20. mar 2012

@erikasadek ďakujem 🙂
som si myslela,že sú už v čudu,keďže by sa nemali ani do rúk chytať 🙂
ešte raz ďakujem ,si ma potešila 🙂

erikasadek
autor
20. mar 2012

dam vam este zakladnu schemu na ekzem.. pisem zakladnu.. ako prva pomoc drzime sa stale temy.. 😉

potravinvy ekzem... ANTIMONIUM CRUDUM 5CH

suchy ekzem.. PETROLEUM 5CH

s prasknutou pokozkou NITRICUM ACIDUM 5CH

infektovana HEPAR SULFUR 5CH
RUZOVY apis mellifica 5 ch ( ja len dodam apis na vsetko co cervena je vybrna ukludnuje scervenanie.. akekolvek alergicke podobne) len pre info..

sprevadzane so silnym skrabanim DOLICHOS PRURIENS 5CH

Vo vlasoch

NERIUM OLEANDER 5CH

genitalny CROTON TIGLIUM 5CH

Na rukach ANAGALLIS ARVENSIS 5CH

NA VIECKACH carbonicum acidum 5ch

na zahyboch tela GRAPHITES 5CH
3 KRAT DENNE 3 GRANULE..
AK SU ZMEISANE priznaky tak s akombinuje a pouzivame tiez histaminum 5ch 3 krat denne na upokojenie alergickej reakcie po tyzdni sa prechdza na 15 ch.. asi tak v skratke mala lekarnicka prvej pomoci.. 😉

erikasadek
autor
20. mar 2012

@ani3012 nie neboj nie su v cudu len zakladn epravidlo nejest a nepit pred 30 😉 minut....a zubna pasta tiez a hlavne ziaden matovy caj.. 😉

murcos
20. mar 2012

@erikasadek ....erika staci 15 minut a doplnam. gulicky nesmu prist do styku s kovovym predmetom (Teda aj s lyzickou - ak lyzicka len plastova....) alebo sup gulicky dietatku pod jazyk....

erikasadek
autor
20. mar 2012

@murcos tu v fr je stale odporucane min 30 ùmin na optialny ucinok.. ale v pohode 🙂

murcos
20. mar 2012

v nemecku a rakusku svajci anglii hovoria o 15 minutach...ale toje minimum...why not, kludne aj pol hodinu.
ide tam hlavne o dodrzanie toho "postu" po spapani globuli🙂D

a este nieco, nechcem sa miesat, ale co viem, velmi sa neodporuca miesanie homeo s inymi liekmi....
je vsak na vas, ako sa rozodnete.
tyka sa to aj miesania homeo, su totiz globule, co sa doslova "biju" a tym sa anuluje ucinnost...

ani3012
20. mar 2012

@erikasadek a @murcos nehádajte sa...ja som Patrika zobudila o 6 hod. aby to mal nalačno ..a raňajkoval o siedmej 😀 😅

erikasadek
autor
20. mar 2012

@murcos no vidis zase mame ine inf francuzska skola homeopatie je prva vec pisane hoemopatia sa vyborne doplna s liekmi .... ale su rozne skoly holeopatie.. ja sa riadim francuzskou.. 😉

@ani3012 hadat nie boze moj ja ma plne zuby hadania na koniku. 😀

elannor
20. mar 2012

@erikasadek dakujem velmi pekne, este by som sa chcela opytat, ten citrovital davat ako? riedit ci nezriedene nakvapkat na tampon a potierat? a ako pouzivat tu levandulovu cistu silicu (ak ju zozeniem)?

erikasadek
autor
20. mar 2012

@elannor ahoj normalne neriedene sa natiera jemne vatovym tamponikom potierat je to a ako antibiotikum prirodne... 😉
levandulovu zozenies ja si zo slovenska kupujem priamo od hanusu... maju kvalitu.. ktorej mozes verit je to lekarska kvalita silic....
popros v lekarni aobjednaju ti.. od nich pytaj si od hanusu neboj poznaju.. to viem na beton stoji 2 € 😉 inak nie zeby som ti to priala ale levandulova silica je vseliek dobra ako odstranovac voci hmyzu a komarom krasne vonai neboj.. ale aj na vsi!!!! moji este nikdy nedoniesli domov pridavam par kvapiek do detskych vod n avlasy na rozcesavanie a vsi neznasaju vonu levandule..; a taktiez ke duz su vsi tak s olejom zmiesat a natiret hlavu a vycesat;.. 😉 levandulova na kozu ako jedna s mala silic vzdy neriedena 😉

murcos
20. mar 2012

nemam pocit ze sa niekto hada. nepoznam fracuzsku homeo skolu. pracujem s nemeckou a anglickou 9 rokov a zijeme 😉 okrem ineho forum povazujem za celkove obohatenie. preco si nevymienat nazory a ostat zakonzervovany na jednej urovni???

inak ani...neviem ako mas maleho stareho (som leniva po tom patrat)...ak maju deti dostat globule rano alebo vecer v spanku pripravim ich na to pred nocnym ulozenim. spolupraca je dokonala. v spanku otvoria usta, ja im dam do pusy globule a spi sa dalej 😉 aj bez budenia....

murcos
20. mar 2012

@ani3012 ...inak ak budes mat nabuduce stresy s globulami. podla mojej info dovaze na sk aj peithner...ma sice len potencie D (tak skus sa informovat v lekarni) rakusania s CH -ckami vobec nerobia...
a potencie do D 30 su bezne k dostaniu....

ani3012
20. mar 2012

@murcos ja som to myslela zo žartu (to hádanie)
a práve z Rakúska mi poslali 1000 CH
ja som obvolala všetky väčšie lekárne v Bratislave (a u nás pobehala aj tie malé) a za hranicami dali tel. číslo na inú lekáreň v Eisenstade a až oni mi to poslali

elannor
20. mar 2012

@erikasadek dakujem este raz, verim ze nieco z toho pomoze, lebo uz som zufala a maly uz ma toho asi tiez dost ☹

ani3012
20. mar 2012

ozaj..fakultná lekáreň by mi ich objednala ,ale min. 10 kusov by som musela zobrať...čo by bolo cca 120 € 😝

murcos
20. mar 2012

tu som nasla hanus.....zaujimavy link. je tam toho viac. tak pre odlahcenie penazenky🙂D
http://www.naturshop.sk/produkty-e-shop/eterick...

murcos
20. mar 2012

tu som nasla hanus.....zaujimavy link. je tam toho viac. tak pre odlahcenie penazenky🙂D

31majka12
21. mar 2012

@erikasadek ahoj prepac ze otravujem ale vies mi poradit este nejaky homeopaticky sirupcek na kasel pre maleho?
lebo vlekarnach su TRUBY nic nevedia!