Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

edko22
12. okt 2014

Ste uzasne zeny 😉 kazdy nech sa lieci ako uzna za vhodne, snad niektora z Vas venuje par okamihov zamysleniu sa nad tym riedenim. Ak nie, tak gratulujem distributorovy vasich homeo liekov. Asi niesu zadarmo, ale 100% Vam filtrovana voda neuskodi...Lepsie ako nizkoenergeticky sirup.
Googlit homeo-pozitivov nemusim, mam dost velku sancu natrafit na jedneho z mnohych lekarov, co sa nemaju zle z dovodu dobrych vztahov s distributormi a farmako- firmamy. Asi im to nesie viac ako z pupocnikovej krvy, ale ludia su nevyspytatelni. Clovek nikdy nevie co mu dokazu zhltnut.

pipi31
12. okt 2014

@edko22 dakujeme za komplimenty. Este pre info - jedna "skatulka" homeo stoji cca 3,20 € a mne na vyliecenie stacila jedna globulka. Je ich tam asi 100. Takze ma to fakt vyslo "strasne draho", strasne sa na mne farmafirmy nabalili. Asi preto Ti to tak prekaza, vsak? Pekny vecer.

edko22
12. okt 2014

@pipi31 no na placebo to nieje zla cena. Statisticky ma homeopatikum rovnake vysledky ako placebo liecba, dufam ze pilule su dostatocne velke a farebne, to prispieva k lepsiemu pocitu podla priezkumov.
Na vahu to ale nebude zly business, kolko to ma 100 gramov?

edko22
12. okt 2014

@pipi31 aku mas koncentraciu (Ch) a vahu? Rad by som si preratal cenu lieciva 😉

edko22
12. okt 2014

Je btw vypisana odmena 1 Mil $ ( zdroj http://rationalwiki.org/wiki/Homeopathy a ine) ak niekto dokaze ucinok homeopatie. Par homeopatov zlyhalo pri pokusoch, ziadna firma produkujuca homeopatika sa neunuvala, nechapem preco asi.
Pre priklad je uvedene, ze pacient musi skonzumovat bilion krat objem zeme, aby ziskal molekulu ucinnej latky pri 30C homeopatiku.

edko22
12. okt 2014

Je potrebne tam okamzite priniest tu kamoskinu macku so zapalom, to im padnu sanky tym kretenom zatvrdlym.

nankab
12. okt 2014

@edko22 Ak ste si všimli je to priestor pre ľudí, ktorí už vyskúšali homeopatiu a radi by riešili touto cestou aj iné zdravotné problémy a vy si tu aj tak píšete svoje a my svoje...neviem, či to má význam sa tu naťahovať o faktoch...možno len strata energie, nemyslíte?🙂

edko22
12. okt 2014

Suhlasim, akosi som sa pozabudol 😉

renatkas
14. okt 2014

@edko22 tiez rozmyslam ako mozu homeopatika liecit, ked castokrat su tak riedene ze je v nich nulove percento ucinnej latky, nechapem tomu ale oni fakt zaberaju. Jedna vec je ze to moze byt placebo - ked to uzijem sama, ale ked to dam rocnemu alebo dvojrocnemu dietatu co ma nocne mory a zaberie to? A nic ine im na to nezabralo? To dieta nevie verit ucinkom liekov, dieta nevie verit placebo efektu, pretoze keby verilo tak by mu na ten nocny des pomohlo aj to co uzivalo pred tym, nie? A u nas to nebolo len s tym nocnym desom... mne napr. zabera sedatif pc, mam strach z lekarov a beham z toho na zachod a toto mi pomaha, tu pripustam to placebo, ale u deti to vylucujem takze nieco na tom bude.

renatkas
14. okt 2014

necitala som celu diskusiu, ale nam zaberaju tieto homeo:

Prerezavanie zubkov - Camilia
Nocny des - Stramonium 200CH - 3 dni 5 guliciek rano nalacno (toto fakt zazracne zabralo)
Zelene sopliky - Euphorbium
Slintavka, afty v ustach - Borax CH5 spolu s Mercurius solubilis CH15

Mne zabera pri chripke - Paragrippe
Stres - Sedatif PC

Sedalia nam na spanie nezabera.

katarinakmp
20. okt 2014

Baby čo dať dieťaťu ked ho boli bruško a zvracia ? Má 4 roky. Ďakujem.

edko22
25. okt 2014

@renatkas dieta je dost naviazane na matku. Ak je ta nervozna, tak nezriedka je aj dieta bez priciny a dostavaju sa do bludneho kruhu. Ak vam homeopatika zaberaju tak nech sa paci. Mne na nich v zasade vadia dve veci: 1. Vymyslel to niekto celkom nedavno a prinieslo mu to celkom zisk. Neradim to k alternativnym medicinam ale k modernym vymyslom ala scientologia. 2. "Pametovy efekt" lieciva musi byt v kazdej prirodnej kvapke vody, ktora presla x-krat kolobehom (zakladna skola) a prisla v tak nizkej koncentracii do styku so vsetkymi prirodnymi liecivami

renatkas
25. okt 2014

@edko22 ano to je pravda ze ked je matka nervozna prenasa to na dieta... a nehovorim ze u nas to tak nie je, tiez zdielam tvoj nazor, tak ako aj vsetky ostatne doplnky vyzivy su len biznis a tiez nechapem ako moze byt voda s takou nizkou a v niektorych pripadoch az nulovou koncentraciou ucinna, ale mame to odskusane a ono to fakt funguje... co je za tym uz neriesim, nechapem to ale ked viem ze nieco na nas zabera tak preco to nepouzivat...
Ano je mi jasne ze vela chorob a nervozity sposobuje nervozita rodicov, ale... daj mi navod ako udrzat chladnu hlavu v kazdej situacii a nebyt nervozny.... myslim ze kazda matka sa obcas dostane do takej situacie...
Ci je to placebo alebo nie... radsej budem davat detom male presladene gulicky ktore neuskodia a pomozu ako nejaku chemiu.

Inac zaujimalo by ma, ci mozu mat homeopatika aj nejake negativne ucinky. Niekde som citala ze to postihuje psychiku dietata, ale toto tvrdenie podla mna nie je nijako podlozene a nepripisujem mu vyznam...

edko22
25. okt 2014

@renatkas recept na chladnu hlavu si musi najst kazdy sam, ty si uz asi nasla. Studie ukazali ze homeopatika maju cca rovnaku uspesnost ako placebo, hlavne pri reprezentativnych mnozstvach. Niekedy lepsi vysledok, niekedy horsi.

edko22
25. okt 2014

Zaujimave je, ze zakladatel na zaciatku riedil "liecivo" konvencne, t.j. Radovo v percentach. Neskor nasledovnici zaviedli potencie z coho plynu aj kontroverzne vysvetlenia v ramci samotnej homeopatie. Riesili by ste cez homeopatiu aj vazne choroby ako zapal pluc? Akoze molekula ( ak tam je) vyriesi zapal?

renatkas
26. okt 2014

@edko22 zapal plus asi nie. Ale preco to nevyskusat pri problemoch so spankom, prerezavani zubkov deti, kasli, soplikoch... pri zapale pluc by ma ale asi ani nenapadlo siahnut po homeo

edko22
5. nov 2014

@renatkas vyskusat mozes, ale vysledky dosiahnes tie iste ako pri cistej vode. Homeopatiu casto obhajuju spiritualitou a porovnavaju s cinskymi medicinami etc., akurat ze vychadza z "vedeckeho" poznatku nabudenia obranneho mechanizmu podanim jedu sposobujuceho rovnake nasledky ako dana choroba. Teda ak zjem jablko s pesticidmi, tak by sa podla toho mal organizmus nabudit proti rakovine. Ak mam cukrovku a zly zrak a nato pozijem zriedeny vyvar z rastliny sposobujucej sedy zakal tak sa mi zlepsi zrak, pretoze organizmus nechape ze sa mi zhorsuje zrak tak ho nabudim niecim co zhorsuje zrak.
Zmena riedenia z uvodnych konvencnych percent na nemeratelne mnozstva sa da vysvetlit jednoducho: nik nedokaze ze podane homeopatikum uskodilo ked sme niekomu podali latku sposobujucu "nabudenie" , pretoze je nemeratelna. Rovanko sa ale nikomu nepodarilo dokazat pozitivny efekt. Cim vacsia vzorka ludi, tym mensia odchylka od placeba.

edko22
15. nov 2014

Homeo scatch, len pre silne zaludky:

https://www.youtube.com/watch?v=2GWDCtcwiBU
suzette23
24. dec 2014

Dobrý den,vedeli by ste mi prosim poradiť aké homeopatika mám použiť pri liečbe zápchy u 3 ročného chlapca?

tama321
24. dec 2014

@suzette23 neviem či si veriaca, ale čítala som že homeopatika su proti Bohu. Nevedela som o tom a tiež som ich používala.

evittam
25. dec 2014

@suzette23 Daj mu radsej susenych sliviek alebo napit sa surovej kapustnice🙂.

mija11
19. mar 2015

Erika prosim ta a ked dieta je stale nervozne a place a nechxe spat a stale sa budi??

edko22
21. apr 2015

@ivka144
Si hadam robis prdel, ze homeopatika na predpis. Taka novinka asi pre teba, ale mozes ich zjest kolko vladzes. Skus zavolat len tak na lekarsku linku a povedat ze si omylom zjedla dve balenia homeopatik a sleduj reakciu. Nieco podobne nejdes na youtube, kde zavolali na linku producentovi homeopatik. Ziaden problem, nieje potrebne vyhladat lekarsku pomoc. Koncentracia pripravku je nemeratelna od cca 10CH, takze ci do seba das ziadnu alebo ziadnu molekulu pri 30CH je povedzme na "pousmiatie".

pitinko2
4. máj 2015

Kočky poraďte mi nejaké homeopatikum pre 3-ročného chlapca, má chronickú zápchu ....

pifina
7. máj 2015

@pitinko2 chronicku zapchu by som riesila s konstitucnym homeopatom ...

edko22
7. máj 2015

@pitinko2 chronicku zapchu konzultuj s odbornym lekarom a nie sarlatanmi. Aj sa ti nepozdava pristup, tak vyhladaj ineho (mam skusenost, ze mladsi lekari su viac ochotni). Nehazarduj s problemami svojho dietata formou placeba-homeopatie a pokutnych sarlatanov.

edko22
4. jún 2015

@tosa
Homeopatika Camilia obsah v jednej davke:
Chamomilla vulgaris (rumanček pravý) 9 CH……………............333,3 mg
Phytolacca decandra (líčidlo americké) 5 CH…………..................333,3 mg
Rheum (rebarbora) 5 CH…………………………………………..333,3 mg

Ak si pozries co znamena CH, tak realne mas v jednej kapsule:
Rumancek pravy 0,0000000000000000003333 gramu
Licidlo americke 0,00000000003333 gramu
Rebarbora. 0,00000000003333 gramu

Vazne chce niekto riesit sposob podavania a striedania "lieciv" pri tychto koncentraciach? Skus zavolat na linku Boironu, pripadne pohotovost, ze si omylom pozila 10 baleni. Ziaden problem - ziaden efekt.

edko22
10. jún 2015

@erikasadek
KASEL:
KALIUM BICHROMICUM 5CH (v 4g baleni):
"Liecivo": Dichroman Draselny (K2Cr2O7), v baleni je 0,0000000004 gramu - jedna sa o karcinogen! (http://cs.wikipedia.org/wiki/Dichroman_draselný)

CORALLIUM RUBRUM 5CH (v 4g baleni):
"Liecivo": Cerveny koral, v baleni 0,0000000004 gramu

CHAMOMILLA VULGARIS 5CH (v 4g baleni):
Liecivo: Harmancek Pravy, v celom baleni je 0,0000000004 gramu

Takze z akehokolvek balenia potrebujete 10 000 000 000 kusov, aby ste v tom mali 4g "lieciva". Ucinna a lacna "liecba" (ved balenie stoji len 3-5 eur)

tyta
16. jún 2015

Ahojte, ak by mal niekto zaujem, posuniem dalej za symbolicku cenu homeopaticku lekarnicku (zlozila mi ju homeopatka). Ak by bol zaujem, viac info napisem do IP, kedze forum nesluzi na predaj 🙂

edko22
18. jún 2015

@renatkas
Ak ti zabrali na konkretne neduhy nejake homeopatika, tak budem rad ak napises ake.