Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

kristinka4m
3. jan 2010

No moja lekarka mi o tom ties nic nepovedala ☹ myslim ze ona moc homeopatika nepropaguje.A su dokonca lekarky ktore su proti homeopatikam.Ja som si vsetko nasla na nete a popisala z babamy ktore to davaju detom.Aj my sme mali problem to zohnat pochodily sme asi vsetky lekarne, ale nastasie sme nasli 🙂 No a s tym gelom je to aj u nas tazke mne sa zda ze mu nezabera ani jeden tak mu ich nedavam.

erikasadek
autor
3. jan 2010

diana hod mi presne priznaky a dam ti nieco skoro natelo , u vas chamomilia nebude stacit na zubky sa pouziva par druhov naraz hoeo.. 😉

diana221
3. jan 2010

no tak kuse vsetko zaradom.. kmase si uska... hnackuje a vcera prestal s teplotami a plac neskutocny aj v spanku aj cez den stale je nervozny ale ja si myslim ze to budu ocne zuby no neviem pomozte

zuzca80
5. jan 2010

ahojte baby...moja mala ma 2,5 mesiaca a zrazu zacala mat krce v brusku. ma taku riedku zltu stolicu (nie prazenicu) a krce pocas alebo po kojeni a v noci. tak mi v lekarni dali homeopatikum China 5CH. Chcem sa spytat, ako mam babatku homeopatika podat, kedze zatial nic okrem mojho mliecka nepapa (teda okrem kvapiek z lyzicky). predpokladam, ze to mam rozpustit vo vode...ale neviem v akom mnozstve.

saskarisko
21. feb 2010

Ahojte,
mam otazocku. dnes drobcovi nasadili homeo, ale miesto cumlania gulocok resp. tabletiek, ju rozhryzol. je to aj takto ucinne alebo radsej rozpustat vo vode ? dakujem

susisus
22. feb 2010

zuzca80, na lyzicku daj par kvapiek vody a rozdrvene gulicky v nej rozpusti 🙂

rebecca2006
22. feb 2010

erikasadek, so záujmom som si prečítala celú diskusiu a klobúk dole 🙂
a rada by som sa poradila, mám 7 mesačného drobca, akurát sa ám prerezali zuby- pomohli nám aj homeo chamomilla viburcol. Naďalej je ale niekedy podráždený- Viburcol mu vždy pomôže, len mám blbý pocit, lebo mu ho dávam už cca týždeň takmer každý deň. Ako dlho je možné podávať Viburcol?- našla som tu odobnú odpoveď na chamomillu, ale neviem, či je to to isté.
Ad 2- dlhodobo zle spíme, teda vlastne nikdy mi nespal dobre a rast zúbkov to ešte zhoršill, budí sa, "bedáka",
musím si ho uložiť s sebe do postele a chlácholiť, jladkať po hlavičke, túliť, s prsník chce každú chvíľu. Chamomilla a Viburcol pomôžu cez deň, ale v noci nevidím žiaden efekt. Pýtala som sa v lekárni a doporulčili mi Sedaliu, aj som ju kúpila., ale po prečítaní letáka som sa dozvedela, že je určená pre deti od 3O mesiacov, v najlepšom prípade od roka, a v žoiadnom prípade sa nesmie použiť do roka, tak som ju odložila do skrnie s týmm, že budem mať po ruke neskôr, na stoličky. Ale čo mu dať teraz?
Ad 3- vieš mi poradiť niečo na spanie aj re mňa? Tiež som dlhoročný insomnik, v podsata pred tehptenstvom som brala aj klasické hypnotiká, od kedy mámm malého, sa so spaním trápime nielen on , ale aj ja-
ťkeď sa zobudí, potom častokrát aj 2-3 hodiny neviem zaspať. Spočiatku mi pomáhal SEdatif PC, ale mám pocit, že už nefunguje. Vďaka

tosa
16. apr 2010

Ahojte baby, nevieke kolko dni mozem davat viburcol? a mozem ho kombinovat s Camilia - zlozenie: chamomilla vulgaris, ferrum phosporicum, beladona. mam 8,5mesacnu dceru a zacal sa jej tlacit prvy zubok. dala som 2 vecery, vyzera, ze jej to trochu pomohlo. ale neviem kolko ho mozem davat. a ci aj tie camilia kvapky dat, to mi dala pediatricka.(v taliansku)
dakujem a pekny dnicek.

erikasadek
autor
17. apr 2010

ahojte , ja uz tu velmi nechodim...

tosa, kombinovat mozes, i ked virbucol je skor na teploty. camili aje naozaj na zubky robena, takze camillia s adav alen ked idu zubky ked sa prerezavaju a lna tych par dni .. to vies takze, ak nemusis virbucol nedavaj, lan ak by bola ajk teplota, nechj camilliu pracovat? len stale davaj , kazdy den... podla navodu.
dufam z epomoze, ako nam.. 😉 vyhoda ze je tekuta a su to jednorazovky takze nemas problem s podavanim. 😉

erikasadek
autor
20. apr 2010

tak budme pokracovat. kiahne;. 🙂

RHUS TOXICODENDRON 5CH+ MEZEREUM 5CH+ BELLADONNA5CH
3 granule 3 krat denne

frola
20. apr 2010

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. moja mala ma uz treti den, teploty (nad 38) a pustili sa jej hrozne sopliky a pravdepodobne aj z toho kasle. neviete mi poradit nejake homeopatika co by jej pomohli? zatial som davala len coryzaliu ale tazko sa rozpusta vo vode a ani to nechce vzdy cele vypit. dakujem

mimochodom erika ahoj aj v tejto teme 😉

erikasadek
autor
20. apr 2010

ahoj frola...
prva vec ak ma uz 3 den vysie teplty cez 38 °C tak chod k lekarke;. 😉 po troch dnoch to uz nieco znamena;.
ak chces dam ti zoznam neakych hoemo na buduce.... na teplotu a kasel..
ale teraz skus radsej ist n aby to nebola zacinajuca bronchitida;. 😉
ale idem ti pisat..

frola
20. apr 2010

dakujem erika,

si velmi zlata. az teraz som sa dostala k tomu aby som zacala citat diskusiu od zaciatku, takze az teraz vidim ze ty si temu zalozila a dakujem za to. ale este som len na druhej stranke. dlho to trva...
ja sama pouzivam coryzaliu uz dlho a vzdy zabrala.

tu lekarku zvazujem a asi si ma popchla nech idem lebo vzdy ked som tam doteraz v takomto pripade zasla, tak to nikdy nic nebolo a lekarka len naordinovala panadol, libenar a mucosolvan. a pravdupovediac chcela som malu usetrit toho dvojhodinoveho cakania. ale asi pojdem teda aj ked myslim ze to bude ako vzdy 🙂

myslis ze teraz uz homeo nezaberu?

erikasadek
autor
20. apr 2010

zaberu , ak chces zaberu al ebude to trvat , dlhsie kedse uz su silne priznaky.. ides do toho?? 🙂

len som chcela, aby aspon popocuvala ked kasle, vies ked uz j eto vaic kao 3 dni a + vyssia teplota tak vtedy je dobre.. 😉

erikasadek
autor
20. apr 2010

osobne davj vel apist caje na kasel detske..; skus nasadit vitamin C v malych davkach ale casto ja s atym riadim, i ked najdes vel aludi co povedi avelke davky , ja davam v malych a a casto kazdy hodinu. 😉
coryzaliu davaj stale, tip.. nedavj do studenej vody ale teplej , teplota 37°C teda ko v ustach inak s ati rychlo nerozpusti ja davm svojim ake su do pusy , al eto su moji. 😉

vody staci Dve cajove lyzicky a rozmiesas a podavas, + C...
tera zti napiosem taku zakladnu lekarnicku pri , soploch prechladeni teda prava rhino pharyngite

takze ak ide zlty hnis a husty, cez nos HYDRASTIS CANADENSIS 4CH

zlty iritujuci hnis cez nos; ARSENICUM IODATUM 4CH

zeleny hnis a iritujuci ; MERCURIUS SOLUBILIS 4CH

nos zapchaty a tecuci hnis... NUX VOMICA 4CH

AK KASLE NAHODOU sprav si doma domaci sirup s cibule... poznas dufam.. 😉
coryzaliu mozes kombinovat. 😉

erikasadek
autor
20. apr 2010

kasel... taky zakladny..
suchy BELLADONNA 4CH
iritujuci;; BRYONIA ALBA 4CH
mokry kasel s vykaslanim;; KALIUM BRONCHUM 4CH;;; 😉

frola
20. apr 2010

erika dakujem velmi pekne vsetko zapisujem.

a domaci sirup z cibule nepoznam 😕

a dik za tu radu s teplou vodou lebo veru som nevedela ci to mozem a zle sa to rozpusta. este je malicka aby to vedela pocmulat sama

erikasadek
autor
20. apr 2010

no cibulu das jednu cibulu , nakrajas na tenke kolecka, a zalejes medom je lepsie kvoli vsetkemu co ma v sebe, len tak ljemne asi jedna velak lyzica.. alebo das cukor
a zakryjes a das na teple miesto.. postat par hodin..
uzasna vec na prechladnutie a kasel.. 😉
ja davam med, lebo med je zdravy ale len domaca vyroba ziaden dovoz.. 😉

frola
20. apr 2010

ok erika, skusim ale trocha sa bojim toho medu kvoli alergii. ja mam dost silnu alergiu na pely tak neviem ci to mam s malou riskovat. a potom ako davkujes ten sirup?

erikasadek
autor
20. apr 2010

no preto som ti napisla cukor daj ten hnedy ak mozes;.

no das 3 lyzice denne. 😉 zaruceny recept.. 😉

veronika81
21. apr 2010

Erika ahoj, tak kopírujem otázku sem 😉

môžem aj ja otázku k tým homeopatikám? Dávam malému chamomillu 15ch na zuby, ale vyššie píšeš že dávať tri dni.. a potom ako ďalej? Lebo ja keď vidím že malému ide zúbok, tak mu to začnem dávať 2x denne (pomáha to) a niekedy je to týždeň aj viac. Keď príznaky prejdú, zúbok vyjde, tak chamomillu vysadím. Už dlhodobo to takto dávam..
ďakujem

erikasadek
autor
23. apr 2010

veronika prepac neskoro al epredsa.. no muz sa mi vratil a atk som nestihal teraz po 3 tyzdnovej absencii. 🙂 *

spravne sa dava camomilla 3 krat denne, a len ked su silne priznaky rastu zubov.. 😉
to co som Ti dala, je kombinacia + aj tie ostane; 😉

takze ak mas 15CH tak daj naprikald tyzdne pocas rastu ked su silne priznaky a potom vysad..

erikasadek
autor
23. apr 2010

chcem dat niekolko bodov ako brat homeo , pretoze je to dost otazne u kazdeho kedy a ako..
takze nepouzivat zubnu pastu kde je mata menthol..
harmancek , ako caj, kava, a tabac.. limitovat.. n

homeo sa berie, 1 hodina pred jedlom alebo 1 hodina po jedle, to je najlepsie kedy ich brat ak chcete ucinok takze nie tesne , pred alebo po , jedle;.
a halven ziadne riziko pre tehotne , ababatka ktore sa narodia..
skor naopak , kde nemozu lieky pomoct atk pomoze homeo,; na slabe zacinajuce problemy a choroby. 😉

a posledna veta, ak neverite homeopatii nevadi, svoje ukazal, a ako prikad mozem uviest ze ja kvety ktore sa poleju s homeo rastu lepsie, a su krajsie, a taktiez u veterinarov ma uspech takze to nie je efekt placebo.. a ani namyslanie ze je mi lepsie;. 🙂

erikasadek
autor
23. apr 2010

denduska;. zapcha u deti.. 🙂 lahka samozrejme..

ALUMINA 4CH " granule pre spankom + cipky glycerinove;. 😉

COLIKa..
PAEONIA 4CH 3 granule 3 krat denne.. + masaz bruska;.

denduska
23. apr 2010

erika, nuz tu som 🙂 tak mi tu hod prosim nieco na tu koliku a prdiky, budem veelmi vdacna 🙂

denduska
23. apr 2010

rychlejsia 😀 😀 😀

erikasadek
autor
23. apr 2010

vidis som slubila a mas niekdy tu mrkni hodim vzdy neke homeo na nieco .. pre deti zatial a ak checte iekto pre dospeleho tak , staci povedat. ak mozem tak hodim.. nie som vsemocna;. 😀 😀

veronika81
23. apr 2010

erika, homeopatiká hodinu pred..hodinu po jedle. A počíta sa u dieťaťa za "jedlo" aj dojčenie? 🙂

erikasadek
autor
23. apr 2010

veronika chces vediet ^ravdu neviem presne, normalne by s amalo pocitat dojcenie, ale zase pitie s anepocita.. takze naozaj neviem nekojila som teda neviem presne Ti povedat to by som sa musela spytat lekarky mojej ako to je vlastne s kojenim ci sa pocita, alebo nie..... 😅 zakerna otazka;. ak by to niekto vedel uvitala by som .; naozaj nestretla som sa s tym v mojom pripade takzen aneviem. 🤐

veronika81
23. apr 2010

veď toto erika..ja som sa nad tým dnes zamyslela, vedela som že hodinu pred a po by sa nemali, ale malý si vypýtal medzi jedlami mliečko, tak som ostala v pomykove, či dať homeo 😅 No dala som.
Také malé bábo do polroka, čo pije iba mlieko, tam by som to ja logicky za jedlo považovala, ale takto v 13-tich mesiacoch keď už normálne papá príkrmy a mliečko má vlastne iba popri tom.. no neviem.
Ak náhodou zistíš, tak napíš 😉
A ďakujem za info.