Jantár proti bolesti zúbkov. Ozaj pomáha?

katrin
20. sep 2007

Ahojte, počula som o tom, že v Nemecku, Rakúsku a väčšinou bývalých západných krajinách dávajú matky svojim deťom náramky alebo náhrdelníky z pravého jantáru. Ževraj, je to dobré, keď deckám rastú zuby, majú nejaké väčšie bolesti. Videla som to už u zopár detičiek aj tu v BA, ale nemala som možnosť sa o tom s niekým porozprávať. Myslíte, že je to fakt tak účinné a pomáha to? Chcela by som vedieť vaše názory a skúsenosti. Príp. kde sa dajú náramky, náhrdelníky kúpiť, či stačí, ak má dieťa len jeden kúsok jantáru, alebo to má účinok, ak je na gumičke kolom dokola jantár? Napíšte mi aj za aké ceny by sa dal kúpiť. Ďakujem.... 🙂

mracik
20. sep 2007

katrin predávajú ho na stránke prebalovanie v sekcii prírodné pomôcky 😉

katrin
autor
20. sep 2007

Mracik, ďakujem... Nikto iný, žiadne skúsenosti? 😕

emjee
20. sep 2007

katrin
urcite drahe kamene (aj ked jantar nie je kamen - docitas sa napr. tu http://liecivekamene.wordpress.com/2006/12/29/j... ) maju vplyv na ludi a mozu liecit
ja viem len to (od byv. kolegyne - fanaticky do drahych kamenov), ze kamene nesmies miesat (vynimka je krystal, ktory dobija vsetky ostatne kamene a mozes ho nosit spolu s nimi), pred pouzitim ich musis oplachnut, najlepsie v pramenitej vode (splachnut nahromadenu zlu energiu) a raz za cas ich treba dobit na slniecku, kamene - aby mali vyznam - musis nosit priamo na tele

sue
20. sep 2007

Katrin, "moja" Nikolka to mala, používali sme to na zúbky a naozaj bola vtedy kľudnejšia, jej to kúpila babka, ale neporadím ani kde ani za koľko...

maruschka
20. sep 2007

katrin,segrina dcérka nosila náhrdelník z jantáru,ktorý jej kúpili v Rakúsku a teda neviem,či jej to nejako pomohlo.Správala sa tak isto,ako ostatné decká,keď im idú zúbky..

saudi
5. máj 2009

Nevedeli by ste mi niekto poradit, ci ma zmysel davat dietatu ten jantar len na noc? http://www.prebalovanie.sk/NEW/index.php?page=s...
cez den by som sa asi bala, ci si s tym dieta neublizi. vdaka.

mousunek
5. máj 2009

saudi - a v noci by ses nebala ze zachyti roztrhne to a udusi se s tim... Ta tedy nevim, ale mam chlapecka o neco mladsiho nez ty dcerku a je i v noci dost zivej otaci se hazi rucickama. Osobne bych malemu dioteti nic podobneho nedala... Detem do tri let nepatri do ruky nic co se vejde do krabicky od foto-filmu

Ale to je v celku vec mamine, tohe je jen muj nazor

mneme
3. mar 2010

ahojte, ozivujem temu
dnes som mojej 9-mesacnej dcerke kupila jantar od popolini. kamienky su krasne oble a maju medovu farbu 🙂 na noc som jej ho ale dala dole, nebola som si ista, ci si nim nahodou nemoze nejako ublizit. mozu aj taketo male mimi mat koralky aj na noc?

lily1983
3. mar 2010

ahojte, tak toto je zaujimava tema, to by som si mala obstarat jantár, máme dva zubky..a ak je jedno, kde je to na tele umiestnene, mozno by nebolo od veci, dat to na nohu, pod pyžamko..
..nežijem doma v sr..kde to zoženiem netusim, to by som sa ani nedoplatila..

mneme..a kolko ta to vyšlo? dakujem

egyptanka
3. mar 2010

mneme, moja ho ma aj v noci, davam pod pyzamko a zatial v pohode ... nemam strach, uz si na neho zvykla. Ked ho nemala tak spodne dva zubky sme si doslova odtrpeli ... no hroza. Teraz jej isli vsetky styri horne naraz a ziadna zmena v nalade, ziadne teploty, stale pekne spinka ... a to sa uz tlacia dolne dvojky 🙂

lentilk.a
30. jún 2010

Ahojte, neviete mi, POSIM poradit, kde sa daju kupit jantarove koralky s magnetickym , nie sreubovacim uzaverom? Dakujem.

emkab
16. máj 2011

Ahojte, vela som citala a pocula o jantarovom nahrdelniku (teda same pozitivne veci). Taktiez, ze nahrdelnik je vyrobeny tak, aby sa pri pretrhnuti "nerozkotulal", skratka aby bol bezpecny aj pri takychto pripadoch. Aj napriek tomu mam obavy, lebo nasa princezna je velke sidlo...
Je mozne, aby ucinky boli zachovane aj v pripade, ze dietatko nebude mat nahrdelnik priamo na sebe, ale napr. na postielke vedla hlavicky (v noci, ked nas zubky bolia, zatial cez den ok)? Vdaka

katikas
16. máj 2011

Emkab,moj drobec nosi jant.nahrdelnik od 4 mesiacov stale na krku,uz je to ako keby jeho sucast.Nedavam mu ho vobec dole-ani pri kupani ani na noc.Dieta si na neho zvykne,nevnima ho.Treba ho nosit priamo na pokozke,lebo jantar sa zohrieva od pokozky a vyzaruje liecive etericke oleje.Nema vyznam ho mat mimo pokozky.Nielenze pomaha pri prerezavani zubkov(drobcovi vysiel prvy zubok ani neviem ako-ziadna zmena nalad,teplota ani naliate dasienka).A navyse jantar dieta ukludnuje,posobi na jeho psychiku a tiez aj lepsie spinka,nemame s tym problem. 🙂

kvetinka211
16. máj 2011

@emkab @katikas Nerada sa miesam do cudzich veci, ale tentoraz mi nedalo ... prosim nedavajte detom na krk cokolvek a uz vobec nie nahrdelnik. Su tam hned dve rizika - snurka na ktorej sa mozu zaskrtit (staci mala nepozornost, nemate ich predsa neustale na ociach) a male predmety - kusky kamena, ktorymi sa mozu udusit. Neda sa tych malych drobcov uchranit pred vsetkymi nebezpecenstvami, ale aspon im sami nevyrabajte dalsie ... taketo veci nepatria ani na krk, inu cast tela ci vobec nestrazene v blizkosti babatka.

katikas
16. máj 2011

Kvetinka nestrašte,stat sa samozrejme moze kedykolvek,kdekolvek a s cimkolvek nejake nestasie,no treba mysliet pozitivne. ako pomoze,nie ako by mohol uskodit.Nema sa ako s nahrdelnikom dieta uskrtit,ta dlzka je prisposobena krku a riziko roztrhnutia je minimalna,ak by ho aj dieta roztrhlo,tak kamienky nevypadnu.,su medzi nimi uzlicky.Mne sa toho nahrdelnika drobec este ani nedotkol a nosi ho uz viac nez 3mes. a ine veci vo svojej blizkosti riadne mixuje,hlavne moje vlasy.

emkab
16. máj 2011

@kvetinka211 no ved prave to 😒 ja ako "prvomama" som vytrasena zo vsetkeho 😀 a uprimne povedane predstava, ze ma to nase sidlo nieco na krku ma desi, hlavne teraz, ked hryzka vsetko, co je pride pod ruku, neustale jej vytahujem z ust vsetko mozne, sucasti oblecenia ako zipsy a snurky nevynimajuc...ale zase na druhej strane by som jej strasne rada pomohla, sice nemame zatial nejake brutalne problemy so zubkami, ale ak by sa dalo pomoct...ja si zatial skor preverujem alternativy, lebo ju nechcem napchavat liekmi proti bolesti a gelik pomaha na chvilku a pri ozajstnych bolestiach sa obavam, ze vobec ☹
@katikas vdaka za odpoved, konecne viem, ako to vlastne funguje 😎

baraeda
26. aug 2012

ahojky moje dcerunka je nosí (dostala je k půlročninám) a zda pomáhají - no kdo ví ale zoubky už máme tři a v pohodě!

moninnka
30. aug 2012

zaujímavé príspevky.aj ja chcem môjmu 3-mesačnému synčekovi kúpiť nahrdelník, od kamošiek som počula len samé chvály.na noc ho dávajú deťom na nožičku a cez den na krk.začala som o nom uvažovať od chvíle, ked už neviem, čo s malým, spí zle, cez den po 20 minútach, aj to sa musí voziť. celý den prepiští na rukách. večery preplačeme s kolikami.

adrianave
14. okt 2012

@katikas a kde ste prosím vás kupili taký nahrdelník?

katikas
14. okt 2012

Ja ho mam z Rakuska,myslim,ze v DM al.101 drogerii.No viem ,ze sa da kupit aj cez internet z Ciech(kamoska tak kupovala). 🙂 pekny dnik,K.

terezp
28. dec 2012

Bydlím v Německu a můžu potvrdit, že i já jsem se naučila dávat na zuby jantar.
Ani mi nepřijde, že by uklidnil zoubky ale syna.Hnedka přestane plakat a uklidní se.
Ale naučila jsem se dávat i mastičku z jitrocele.Manžel dělá zubaře,takže doporučení bude snad dobré..

pakin
28. dec 2012

Aj my sme kúpili jantárovy náramok a podla mna to pomohlo. 😉

valentina10
28. dec 2012

@pakin ahoj pls. a kde ste kupili? Dakujeeem🙂

pakin
28. dec 2012

@valentina10 ahoj, na nete. Mozes pozriet na www.sperkyjantar.sk, teraz majú aj akcie. My sme kúpili náramok SWEETIE za 9 eur a teraz som pozerala, ze majú teraz aj za 4,17 eur. 😒 😉

zdenka1707
6. jan 2013

@kvetinka211 Naša vnučka náhrdelník nosí. Za každým kamienkom je uzlík, takže pri prípadnom pretrhnutí sa kamienky nerosypú. Je tak dlhý, aby ho malo dieťa na krku, takže nemá sa ani kde zachytiť,keďže je priamo okolo krku...

bojovnicka11
6. jan 2013

Ja som jantár kupovala na www.naramky- urieknutia.sk, veľký výber a expresne doručenie.

lenkassk
29. jan 2013

@bojovnicka11 a máte pocit že to pomáha ?? stále sa rozhodujem či ho kúpiť, či nie

bojovnicka11
29. jan 2013

@lenkassk ťažko povedať, mala ho ma od malinka, takze bez neho sme neboli, ale je pravda, ze chorá nie je vôbec, nevieme co su to sopliky, kašeľ, teploty a podobne. A ďalšia vec nie je to nejake extra drahé, ked nič iné tak ma aspoň módny doplnok 🙂

lindule1977
1. apr 2013

my jsme taky spokojení, malá už má skoro všechny zoubky venku a bez problému, mnohdy ji rostly az 3 soucasně, myslim, ze je to i jako s homeo apod. vecmi, my tomu verime a verime, ze bez nich by to bylo horsi, mala spava s nami, takze ji mame v noci po dohledem a připadne problemy si predem nepripoustime, cim vic budeme na tato rizika myslet a do zivota si je pritahovat, tim spis se neco stane, dite neni pořad po dohledem ... korálky navíc mají bezpečností uzlíky při případném přetržení se pak nerozsypou a při tahu by se měl uzávěr přetrhnout.