Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kozmetika pri dermatitíde

silviapl
2. máj 2016

Dobrý deň,
dlhší čas (od počiatku puberty) ma trápi dermatitída, resp alergia na kozmetické výrobky. Začalo to v oblasti pazúch (antiperspiranty) a časom sa pridali ďalšie oblasti - kvôli odličovaču som mala alergiu v oblasti očí, v dôsledku sprchových gélov v intímnej oblasti, v oblasti krku (voňavky), aktuálne mi pravdepodobne prepuká dishidrotický ekzém (prsty na rukách a dlane). Snažím sa prejsť na prírodnú kozmetiku, avšak veľmi sa v nej nevyznám (nepoznám značky atď). Odzačiatku sa mi nezdala Manna, takže toto ani nechcem užívať. Skúšam vecičky od Yves Rocher, ale ako pozerám na zloženie niektorých produktov, nezdajú sa mi až tak veľmi prírodné (avšak aktuálne sa mi osvedčil aspoň jeden antiperspirant, na ktorý zatiaľ nereagujem "klop klop klop"). Určite viaceré z Vás majú extrémne citlivú pleť. Viete mi odporučiť akú kozmetiku používate? Vopred Vám všetkým ďakujem za cenné rady, určite mi zjednodušia život 🙂
PS: chystám sa na epikutánne testy na dermatovenerológiu, takže uvidíme.

seahorse27
2. máj 2016

Yves Rocher urcite nie, ten mi brutalne zhorsil ekzem na rukach. Najskôr sa zdalo, ze to bude ok, ale o 2 tyzdne hroza a strach.

liz_lemon
2. máj 2016

tiez si myslim, ze Yves Rocher, nie
skus kozmetiku z lekarne, ako Aderma, Bioderma, La Roche Posay, Avene
umyvam sa Dove mydlom (klasicke mydlo), to je jedine, ktore nevysusuje

silviapl
autor
3. máj 2016

@seahorse27 Vážne??? Uff, a smiem sa spýtať, na ktorý výrobok od nich si tak zle zareagovala?

silviapl
autor
3. máj 2016

@liz_lemon No ja som začala užívať detské mydlo "Bupi", na telo fajn nič mi to nerobí, ale aj tak sa mi vracia dermatitída v intímnej oblasti, tak teraz zvažujem či to je tým mydlom (ktorým sa tam neumývam, ale veď aj tak tam počas sprchy steká) alebo mydlom na pranie (nejaké "milo" mydlo na pranie bez parfumácie atď prírodné)...
Každopádne pozerala som, že odporúčajú aj kozmetiku Nobilis tilia dosť... Už som z toho fakt dosť v strese, že čo ďaľšie mi privodí aké ďalšie alergie... ale takáto situácie je vážne len o skúšaní a hľadaní, čo pokožke nevadí... Ďakujem za radu 🙂

liz_lemon
3. máj 2016

@silviapl ja mam taku skusenost, ze Bupi mydlo, bolo horsie ako to Dove
naozaj je to len o skusani, co cloveku sadne

anitka91
3. máj 2016

Ja by som ti urcite odporucala pripravky od Aloe Vera Forever....su uplne prirodne, bez umelin a vseliakych pridavkov, nam velmi pomohli pri koznych problemoch, mydlo odporucam tiez je tak vyborne na citlivu pokozku ze je vhodny uz pre novorodencov, mi ho tiez pouzivame pre synceka a je vyborny. Tak isto deodorant je super, kremy. Ked chces napis mi a napisem ti o vyrobkoch viac. Vyrobky su samozrejme z najlepsej Aloe Barbadensis Miller. Mi mame velmi dobre skusenosti.

alaguema
3. máj 2016

@silviapl čisté rastlinné oleje a maslá. Napr. bambucké. Moja citlivá pleť úplne kvitne 🙂

seahorse27
3. máj 2016

@silviapl bol to krém na ruky ale uz si nespomeniem, ktorý presne. Taká béžová tuba.

silviapl
autor
4. máj 2016

Super baby, ďakujem za doterajšie rady. Našla som nejakú kozmetiku na hypersenzitívnu pleť "Eskimo". Máte s tým niektorá skúsenosti? Link - https://www.naturonline.sk/sk/kozmetika-pre-kra... (zaujalo ma to hydratačné tradičné mydlo)
ALEBO - zvažujem niečo takéto - Link - http://www.nutrimas.sk/Hodvabne-mydlo-s-kozim-m... s týmto telovým mliekom http://www.nutrimas.sk/MANDLOVE-PLETOVE-MLIEKO-...
Čo myslíte?

matyuska
4. máj 2016

Mozno ma teraz "zotriete", ale ja si nemyslim, ze prirodna kozmetika je vhodna pre kazdeho.Samozrejme treba skusat, ale prirodna kozmetika nie je vsemohuca.Obsahuje rastliny(extrakty, destilaty) a tie samozrejme takisto mozu alergizovat.Treba najskor co najpresnejsie urcit, co sposobuje dany problem.Casto to byvaju prirodne latky...( harmancek, levandula...), a hlavne konzervanty..ktore musia byt aj v prirodnej kozmetike.A hlavne voda sama o sebe(dezinfekcie co do nej pridavaju!?) je tiez casty problem...Skuste obehnut lekaren, kde maju dermocentrum a vypytat si vzorky kozmetiky( ak daju aspon 2,3 ks) ...a postupne skusat.Ako zaklad skuste modru indulonu, ta sa dava pri ekzemoch aj detom...

seahorse27
4. máj 2016

@matyuska presne, mne prírodná kozmetika spôsobuje problémy rovnako ako "chemická", vôbec nevidím rozdiel. Problém sú hlavne ovocné zložky.

jeennyv
4. máj 2016

@silviapl a moja mamka ma podobny problem, ani ja velmi nemusim vseliake tie kremy atd...my pouziva doma vsetko od nivei klasicku modru, taktiez odlicovac, nivea mydlo to take soft a modru indulonu, taktiez z lekarne od koznej mame excipial lipolotio to je vyborne mliecko na problemovu pokozku na cele telo..bioderma je dobra, ja ju znasam, ale mamca co ma problemy ju nemoze a taktiez x dalsich znaciek z lekarne a vichy velky pozor to je blee...

prirodka
30. máj 2016

No áno, nakoľko ingrediencie sú dávané do vody. Treba takú kozmetiku, ktorej základom je aloe vera B.M.Viac info cez správu, ak budete chcieť aj konkrétne názvy s poradenstvom. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli