Lázně Štós. Máte s nimi někdo zkušenost?

shall
9. júl 2009

Ahojte, má někdo zkušenost s lázní Štós?
Poslali nás tam s 2,5 letou a 5,5 letou dcerkou.

jaduska
10. júl 2009

V kúpeľoch ako pacient som nebola, ale mala som starých rodičov v dedine Štós - taký trošku zapadákov, ale krásna príroda, kľud a pohoda....aspoň pred pár rokmi. Je to cca 30km od Košíc, blízko je Medzev - tam je kúpalisko, alebo opačným smerom je prírodné jazero - Úhorná.

ibaclovek
5. feb 2014

sesternica tam bola s dcérou v lete - povedala, že už nikdy viac....

sissi0024
5. feb 2014

Moj syn tam bol dvakrat. Ubytovanie nic moc, boli sme v najstarsom LD Batislava, ale bolo tam cisto, spolocne sprchy a WC, ale su aj novsie liecebne domy s vlastnym soc. zaiadenim, prackou atd. Okolie, teda priroda je krasna, nie su tam velke moznosti kulturneho vyzitia. V hlavnom kupelnom dome je bazen, obcas robia aj diskoteky pre deti. Co sa tyka stravy, tak porcie su rovnako velke pre deti ako pre dospelych, jedlo na taku 3. Blizko, myslim v Medzeve je kupalisko. Ideme tam aj tento rok, oplati satam ist kvôli klimatoterapii, ten vzduch je uzasne cisty, skvele sa tam dychalo aj mne alergicke, pricom mam cely rok upchaty nos. Najlepsie na Stose je moznost absolvovat 2 hodinovy pobyt v jaskyni, teda speleoterapiu, pricom maloktore kupele maju takuto moznost. Naordinovane inhalacie a pod. som brala ako doplnkovu liecbu. Vysledny efekt po dvoch rokoch liecenia je taky, ze syn bol dovtedy, kym nenastupil na kupelnu liecbu chory minimalne 6 krat do roka, uzil aj 9 antibiotik a po dvoch rokoch sa stav zlepsil natolko, ze minuly rok uzil len 4 antibiotika a priebeh ochorenia je podstatne kratsi a nekoplikovany, dovtedy zapal pluc, priedusiek a stale dokola nadchy s hnusnym kaslom. A poviem to narovinu, do Stosu chodime iba kvoli klimatoterapii a speleoterapii, inak by sme boli v Lucivnej, tam je to komfortnejsie.

aleenad
11. feb 2014

v stose bola moja kamoska s malou a bohvie ako si nechvalila...hlavne to ubytko. ja s malou sme boli zas minuly rok v Lucivnej a tam som bola velmi spokojna...izba super, procedury aj personal boli parada 🙂 skus pozriet na www.tkl.sk, nabuduce by som skusila urcite tie.

annag121
18. mar 2014

moja sestra tam bola a nema velmi dobre skusenosti.. mna so starsou dcerkou tam tiez chceli poslat.. ale nakoniec sa nam podarilo podat si priamo ziadost na Lucivnu.. co bolo super 🙂 dcera to mala takmer zadarmo.. ja som si uhradila pobyt.. s tym ze som videla ako to tam funguje. ubytovanie.. personal... pristup..velky profesionaly a urcite aj komfort.. velmi ma potesilo ze dcera nevynechala ani skolu. pretoze sa tam aj ucili.. takze po pobyte pokracovala v skole so svojimi spoluziakmi akoby tam celu dobu bola.. akurat o nieco zdravsia 🙂 takze by som odporucila skor Lucivnu.... skus si pozriet ich net www.tkl.sk a porozpravat sa o tom priamo s MUDr. 🙂

mavychod
19. mar 2014

ak sa ide ako samoplatca, nie na poukaz, ubytovanie aj ine sluzby su fajn...

evadolna3
30. sep 2014

ja by som radsej vybrala kupele Lucivna.. ovela viac sa mi tam paci.. aj sluzby.. aj pristup..aj vsetko

yvoneta
30. sep 2014

@evadolna3 Ahoj, bola si aj v Lucivnej aj v Stose? Mozes mi viacej opisat Stos ? Dakujem.

tehula
12. jan 2016

Bol niekto pocas 2015 v Stose ako samoplatca na speleoterapii? Ubytko je ake, ked clovek vsetko si hradi bez poistovne aj pre deti? Je tam soc zariadenei na izbe vzdy?