Liečba bez liekov a zvyšovanie imunity prírodou

slamienka
30. sep 2011

Ahojte, tak zasa sme doma chori a tentokrat sa deturence musia liecit antibiotikami, maju zapalene hrdlo a silnu nadchu... Rozmyslala som, ako detom zvysit imunitu, aby boli v case roznych ochoreni oddolnejsie...Hladala som aj vela na internete, ale vsade len odporucali take, ci onake lieky...
Chcela by som vas poprosit, ak mate nejake doma overene sposoby liecby, ci len prevencie ochoreni u deti, takych beznych ako su chripka, nadcha, ci bolest hrdla... Za vsetky prispevky vopred dakujem...

nutrimas
28. okt 2014

Na podporu imunity je z prirodnych zdrojov velmi ucinne kolostrum, echinacea, rakytnik, zazvor, hliva ustricova...Ak uz strava nestaci, napomocne mozu byt aj doplnky na prirodnej baze. Pre deticky napr. aj chutovo velmi dobry Betaglukan s vit.C, rakytnikovy sirup - najdete ich v nasej ponuke aj na eshope.
Nezabudajme vsak aj na otuzovanie a pohyb na cerstvom vzduchu.
Zazvor je mozne uzivat ako slabsi odvar, samozrejme z cerstveho korena alebo ho nastruhat do omacky, polievky atd.

stanulienkat
28. okt 2014

A este probiotikum Biogaia.

evadolna3
30. okt 2014

ahoj.. ja som sa detom snazila zvysok. ale syn mal stale aj tak pravidelny kasel.. soplik.. no hroza..potom nam lekarka odporucila vyskusat kupele Lucivna..velka spokojnost.. malemu sa upravilo dychanie.. kasel.. a teda pobyt v kupeloch si neviem ani ja vynachvalit.. prostredie.. pristup... mozno by som skusila ist aj touto cestou 🙂

martinhrustinec
6. dec 2014

Množstvo článkov o alternatívnej liečbe nájdete aj tu: http://www.jupitera.sk/search/label/Zdravie

momoka85
8. jan 2015

Určite nezabudnite aj na dostatočný prísun Vitamínu D ! Aj deti aj dospely trpime jeho nedostatkom.
My používame prírodný rybí tuk Mollers.

pavolh
9. jan 2015

Milé mamičky, dovoľte mi zapojiť sa do debaty. Zaoberám sa už dlhšie imunitou a jej podporou predovšetkým nechemickou cestou. Budem stručný a ak Vás niečo z môjho komentára zaujme, tak sa opýtajte a tému rozoberiem podrobnejšie.
- čokoľvek syntetické (umelo, chemicky, v laboratóriu vytvorené) dáte svojmu dieťatku s akýmkoľvek dobrým úmyslom pravdepodobne mu tým veľmi nepomôžete, v určitých prípadoch môžete vyvolať negatívny dopad. Syntetické vitamíny, minerály, či iné látky sú pre organizmus cudzie, nepozná ich a nevie ako s nimi naložiť.
- preto preferujte prírodné doplnky stravy, lieky na prírodnej báze
- ideálna podpora imunitného systému je cez kvalitnú, nutrične hodnotnú a vyváženú stavu, v spojení so zdravým životným štýlom - je to však dlhodobejší proces
- pri akútnom ochorení, alebo pre rýchlu podporu imunity je vhodné zvoliť prírodný preparát - v lekárni vám odporučia taký, ktorý potrebujú predať. Neočakávajte vždy objektívnu radu.
- sortiment takýchto prípravkov je široký, mám ich preštudované. Niektoré majú skôr "placebo" efekt, kvalitnejšie môžu reálne podporiť imunitu, ich účinky v tomto smere sú však značne rozdielne
- ako najvhodnejší doplnok na podporu imunity odporúčam kolostrum (mledzivo) - ideálne je kozie (je ale drahé), dostatočne Vám a Vášmu dieťatku poslúži aj kravské (obsahuje až 40-násobne vyššie koncentrácie imunitných faktorov ako ľudské kolostrum - ak chcete vedieť prečo to tak je opýtajte sa)
- je viacero produktov od rôznych firiem, rozdiely v účinnosti sú značné - pre maximálnu účinnosť je dôležitý spôsob spracovania (musia byť použité šetrné technológie), krajina pôvodu a tiež forma (tekuté je účinnejšie ako kapsulové) - ak chcete podrobnejšie rady, opýtajte sa, poradím

menoruze
26. jún 2016

.

monikaecolab
8. júl 2016

Ahojte ja radím Biorezonanciu - prístroje Bicom. V centre vám vedia spraviť presnú komplexnú diagnostiku - zaťaženie organizmu patogénmi, alergénmi, toxínmi, funkcia orgánov atď. následne , keď sa zistia všetky záťaže vedia ich pomocou prístrojov z tela odstrániť a tak sa posilní aj imunitný systém , mimo toho sú tam programy zamerané aj priamo na podporu obranyschopnosti organizmu kamoskinmu synovi chceli vyberať mandle lebo býval často chorý a ani nemuseli lebo po pár sedeniach mal úplne negatívne výsledky a žiadny zápal. ani nebol chorý už vyše pol roka. Je to vhodné pre všetky vekové kategórie, bezbolestné a rýchle. Ak by mal dakto záujem biorezonancia-zv.sk to je BB kraj 🙂 sú aj iné po Slovensku treba pohľadať na internete s týmto mám skúsenosť ja 🙂

squishy
17. aug 2016

70 % imunity je v crevach, tie treba cistit - stale. tak, ako sa kazdy den sprchujes, aj creva musis udrzovat ciste stale. totiz, ciste creva dokazu z toho, co zjes vytazit maximum (vitaminy, mineralne latky, vyziva). moj syn mal problemy, nasadili sme aloe koncentrat s bylinkami + vlakninu a super. ja som nebola u svojej vseobecnej lekarky asi 4 roky, antibiotika som nebrala ani nepamatam. u nas zabralo toto - ciste creva a zdrava, vyvazena strava 🙂