Liečba v Egypte - MUDr. Augustínová Eva

jananyo
3. máj 2017

Prosim mate niekto skusenost s liecbou v Egypte ? U Dr Augustinovej ? My sa chystame tento rok po prvykrat. Syn 2,9 roka, dmo, nerozprava, mentalne zaostaly. Chodi. Ide mi skor o intelekt, resp ci Vam to pomohlo po mentálnej stránke.

Ďakujem

nikol2906
18. mar 2018

@jananyo... Dobrý deň..... Idem ša spýtať či ste už absolvovali liečbu? Ďakujem

mogaa
18. mar 2018

Chodievame často do Kováčovej, tam som sa stretla s mamičkami ktoré tam už boli - niektoré opakovane....Je to ale v vždy o financiách....Posun pri takýchto deťoch môže urobiť čokoľvek, ale netreba čakať zázraky. Niekde som čítala múdru vetu,že deti sú ako špongia - vstrebávajú všetko len im treba dávať podnety. Posun sa dá urobiť vždy, ale určite záleží aj od stupňa poškodenia mozgu. V okolí máme takéhoto chlapčeka, tiež chodí - rozpráva ale zle a je mierne zaostalý. Ale mamička ho berie ako normálne dieťa, stále sú na ihrisku kde sa mu venuje, chodí s ním do normálnej škôlky(ako asistent), chodievajú špeciálnej pedagogičke, ktorá sa mu venuje - učí ho správne rozprávať, pomocou obrázkov sa učí čo sa robí ráno, čo sa robí večer a podobne...Ale to už je väčší chlapček, bude mať 5 rokov. Tým chcem len povedať, že starostlivosť o takéto deti je vždy náročnejšia, lebo stále potrebujú nové a nové podnety ktorými sa zároveň aj učia a zlepšujú. S tým rozprávaním - suseda mala syna (zdravé dieťa), chlapec mal 3,5roka vôbec nerozprával - prvé slovo povedal ked boli u ušného a starý doktor po vyšetreniach hovorí:sestrička nachystajte najväčšiu injekciu ideme ho pichnúť a chlapec že hovno-to bolo jeho prvé slovo.....

nikol2906
18. mar 2018

@mogaa ja tiež poznám veľa mamičiek ktoré absolvovali liečbu..... A rozdiel je viditeľný...... Sú tam dokonca mamičky s detičkami ktorím bolo povedané slovenským zdravotníctvom že ich dieťa sa nedozije určitého veku...... Vraj sa neoplatí míňať peniaze..... A deti žijú a zdravotne napredujú...... Ja určite tiež plánujem absolvovať liečbu ale až keď bude malá ešte o niečo staršia...... 😊 áno detičky treba stimulovat..... Rehabilitovat.... Cvičiť..... Učiť...... okrem iného.....ale ja určite chcem vyskúšať možné aj nemožné pre maličkú......

mogaa
18. mar 2018

nikol2906 ja som nepísala že v tom Egypte nie sú žiadne výsledky....vyskúšať treba všetko, ale osobne si myslím že vo veku 2,5roka mamička môže s dieťatkom urobiť veľmi veľa aj doma na Slovensku, za menšie peniaze. Sú centrá pre deti s DMO, kde sa okrem rehabilitácií venujú aj stimulácií - je tam väčšinou špeciálny pedagóg ktorý presne vie mamičke poradiť ako dieťa čo najviac stimulovať, len treba vyskúšať vo svojom okolí....v Dolnej Strede je napr. OZ Sloníček(robí aj biofedback), v Seredi je napr.Pomocníček(tam robia aj kraniosálnu terapiu, robili aj terapiu so psami)...len treba hľadať vo svojom okolí a vyskúšať....môže absolvovať 1sedenie, 5,10 - podľa toho ako bude mamička spokojná,cena je cca 15Eur(čo je síce dosť ale 15eur za vyskúšanie či uvidím že dieťa na určitú terapiu reaguje alebo nie - je to určite lepšie ako keď v Renone(tiež funguje oxigenoterapia, kraniálna terapia, hypoterapia) alebo v Adeli zaplatí mamička za 2týždne 3000 EUR a nevie ako bude dieťa reagovať. V týchto centrách majú tiež výborné výsledky, dieťa sa zlepší aj fyzicky aj psychicky, ale je to individuálne....Tým chcem povedať že vždy je to individuálne, hlavne treba s dieťaťom pracovať. Osobne by som skúšala najskôr terapie vo svojom okolí kde mi poradia ako s dieťaťom pracovať(kde je špeciálny pedagog ktorý s takýmito deťmi vie pracovať) a vyskúšala terapie pri ktorých ak uvidím že dieťa napreduje - môžem ich opakovať.....Renona,Adeli,Egypt, terapia s delfínmi - to všetko funguje, len je to strašne finančne náročné a pobyty treba opakovať....

mogaa
19. mar 2018

Veľa mamičiek má veľké očakávania z takýchto liečebných pobytov, pravdou však je, že je to veľmi veľmi individuálne. Sú detičky u ktorých je vidieť veľký pokrok hneď po prvom pobyte, ale u väčšiny detí treba tieto pobyty opakovať a výsledok je vždy neistý. Viem že k pani Augustínovej do Egypta chodia deti aj s DMO, do akej miery ale dokáže jeden pobyt zlepšiť mentálne poškodenie, ťažko povedať. Fyzické poškodenie sa dá zlepšiť cvičením, ale pri mentálnom poškodení je vždy neisté do akej miery sa dá očakávať zlepšenie. Ale súhlasím s tým, že treba vyskúšať každú príležitosť kde je možné zlepšenie stavu.