Mám problém s trávením

lubikan
20. apr 2013

Viete mi prosim poradit,co si uz mam vziat na moje brucho? vsetko co zjem,mi stoji v zaludku,mam tvrde,nafuknute brucho,skvrka mi,nechuti mi jest,naduva ma,sem tam sa objavi krc,napina na vracanie,pritom nic tazke nejem....uz 2 den papam pancreolan...som nesmierne unavena,ani vygrganie po bublinkach nepomoze,trva to uz asi 4 dni...

Dakujem

pianina
20. apr 2013

Ahoj.Ja tiez obcas mavam taketo problemy.Ten Pancreolan aj 3 denne.A skus jest viac zeleniny a ovocia,cize lahsia strava.Boli ta aj zaludok?Ak ti to neprejde treba ist na gastro.Pa

lubikan
autor
20. apr 2013

@pianina sem tam krc okolo pupka..uf ta zelenina,nemam problemy s jej jedenim,ale absolutne nemam chut chrumat....len tak dzobkam

a je vhodne acidko? lebo sa obavam,ze mam alergiu na lepok a laktozu...po dlhodobejsom pozorovani...

pianina
20. apr 2013

to presne a ja to mam alergiu na mlieko ,ako dodrziavam tu dietu tak to mam menej.zo zaciatku som si myslela,ze mam celiakiu ale nakoniec to bolo mlieko .Mna hrozne nafukovalo az do krizov mi to slo a obcas ma prehanalo.Ale ja som mala predtym aj helicobaktera.

pianina
20. apr 2013

@lubikan a este moj gastroenerolog mi poveda,ze sa da zistit alergia na mlieko aj tak,ze si das pohar mlieka a za dve hodiny by ta malo prehnat.Ale neni to na 100percent.Potom som drzala dietu bez mlieka dva tyzdne a citila som sa celkom fajn.tak sa ju snazim dodrziavat az do teraz/ale nie vzdy sa to da/ 🙂 Lebo mlieko mas vsade v doboskach,omackach atd...

aristka
20. apr 2013

ak to trvá 4 dni a nie je to dlhodobé asi si niečo nachytala,skús si nasadiť endiex a hylak kvapky,hoď sa na dietu ak to neprejde treba isť k dr.či si nevydráždila pankreas,to jest do pondelka

beethoven
20. apr 2013

ahoj, ak sa obavas, ze by si mohla mat alergiu na lepok, skus ho na par dni vylucit zo stravy a pripravuj si len bezlepkovu stravu. Ked sa nic nezmeni a tvoje problemy budu nadalej pretrvavat, zrejme to nebude suvisiet s lepkom a budes musiet hladat inde. Nejake bezlepkove recepty mozes najst aj tu http://www.celi.sk/content/bezlepkove-recepty . Drzim palce, aby to nebol prave lepok, co ti sposobuje problemy.

onino
20. apr 2013

niesi tehotna??

@lubikan

lubikan
autor
20. apr 2013

@onino nie,nie som... 🙂

mna vzdy skor zapekalo,ako prehnalo 🙂

dakujem,vyskusam vsetko

zuzi0911
20. apr 2013

@lubikan ahoj aj ja to mavam..kupila som si pankreolan a par dni som ho uzivala po kazdom jdle(rano.obed,vecera) po 2 taletky a vemi mi pomohol.teraz ked sa najem a ak citim z mi to nesadlo dam si 2 talety a je mi dobre...skus

malinkaaninka
20. apr 2013

mám intoleranciu laktozy a sedí to čo popisuješ.pokial by si mala alergiu na mlieko,je to dosť podobné.zajdi na gastro,povie ti viac.dá sa s tým žiť.daj si dietku,zlepší sa to.

llenulka
23. apr 2013

@lubikan ja mam nieco podobne a tiez asi styri dni,tiez mi je tazko,akoby mi jedlo ostavalo trcat v krku a pocit tazkeho zaludka..nie je nejaky virus v ovzdusi? lebo tiez sa stravujem ako doteraz

reni1512
23. apr 2013

Ja ti poradim jednu vec, mozno sa hovori ze kadejake somariny su len market.ťah, ale ja to mam vyskusane sama na sebe, uzivala som to od operacie az kym som to cele nedobrala. Zeleny jacmen od firmy GW, pije sa to, chuti ako spenat, ale budes sa divit ake cary mary robi tento zazrak 😀 na wcku..(podotykam neprehana) budes sa citit lahucko a nebudes mat ziaden problem. Ja to budem davat aj babatku, je to neskutocne zdrave, skus si najst o tom clanky priamo na firme. FAKT odporucam!

matozazzo
23. apr 2013

co nemozes stravit? aky problem? ten ti "lezi" v zaludku... ja mavam taketo stavy, ked riesim vazne veci, ci uz financne, alebo sa pohadam s manzelom, mam starosti v praci... vtedy cokolvek zjem, je to zle :( ak vylucis tehotenstvo, nepomoze pankreolan, mne pomaha vziat si sodu a bud ide vsetko von, alebo pretravi to, dva dni podrzim dietu, nic tazke, smazene, len lahke jedla, napr. aj supka z jablka mi urobi zle 😒 a potom je klud. Uz som vychytala, ze je mi tazko po mucnych jedlach, strukovinach - preto toho jem malo, ak sa najem, nesmiem si ist do pol hodky lahnut, alebo mat zapnute pasovne nohavice... ked dlho sedim, ked vypijem kavu na prazdny zaludok... skus hladat, po akych jedlach a kedy ti je zle... a ak to pretrvava, navstiv lekara

modrofuzik11
23. apr 2013

tiez je vyborny pohyb. a nemozem si vynachvalit brusne tance. tak hodku denne a vsetko sa v crevach poposuva tym spravnym smerom 😉

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubikan
autor
23. apr 2013

@llenulka neviem veru,bola som u dr,dala mi Omeprazol-to je na zacinajuce vredy,aj na zmensenie tvorby kyseliny..ak mi to neprejde za par dni,tak pojdem najskor na sono brucha a potom pripadne hadicu do zaludka...

@matozazzo jooj,je vela veci,co nemozem psychycky stravit,ale ze by az takto? ved to by som musela mat uz dlhodobo krce...

vcera som bola u mamy cely,den,prisla som k nej na lacno,nestihala som sa doma najest a bolo v pohode,aj tazsi obed mi dala a vsetko ok,dokonca sme kazda schmastili polku horkej cokolady 😅 😅 ...a zvysok dna ok...dnes som si na obed robila dusene prsia na pore s mrkvou,pol lyzicky olivoveho oleja,troska kari....lahla som si a uz mi ide bok vyvalit....ale niekedy sa mi neda ani zohnut,co som taka zduta a neda sa mi "vyprdiet" 😅 😅 😀 😀

tak ja sa idem pozorovat dalej 🙄

lubikan
autor
23. apr 2013

vsetky krvne testy mam v poriadku...

iveta7677
24. apr 2013

Ja som mala tiež tráviace problémy. Ja by som odporúčila probiotiká 2x denne, pankreolan a diétu. Tá diéta by mohla pomôcť.

lulu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz