Máte skúsenosť s tekutým Kolostrom pre dojča?

scandya
27. okt 2009

Ahojte, prave som si objednala cez internet tekute kolostrum. Dozvedela som sa , ze je to vyborna vec na podporu imunity nasich deticiek. Mate niektora uz skusenosti?

jaruska6
23. máj 2013

Ahoj kočky, môj malý bol kojený do 28 mesiacov.Ako nastúpil v 2 rokoch do jaslí, pomaly každé 2 týždne bol doma s nejakou virózou.Dávala som mu 3 mesiace pred nástupom do jaslí imunoglukán, ale nezabral.Probiotiká, tie užíva preventívne často, lebo od malička má citlivé črievka.Nakoniec mu lekárka predpísala bronchovaxom na posilnenie imunity, to celkom fajn zabralo, ale nie na dlho.Tak sme sa ocitli na imunológii s tým, že má poruchu bunkovej imunity.Pol roka užíval isoprinosine na posilnenie imunity.Po dobratí samozrejme do 3 týždňoch skončil s virózou zas doma, tak som nasadila tekuté kolostrum, to užíval týždeň teraz užíva práškové kolostrum.Nebudem ho nijak vychvaľovať, pretože sem tam virózy má, ale mám pocit, že ten priebeh sa zmiernil.Na každé dieťaťko a každý organizmus zaberá niečo iné.My zatiaľ zostávame na prísune čerstvého ovocia a zeleniny, vit.c(práškového), probiotikách a kolostre.Od septembra nastupuje do škôlky, tak som sama zvedavá, či sa bude opakovať chorobnosť, ako pri nástupe do jasličiek, alebo sa už tá imunita ako tak vybudovala, aj posilnila a zvládneme to lepšie 🙂

dada97
2. jún 2013

ahojte, sice tekute colostrum je najucinnejsie, ale pokial ma vas drobec problem s chutou mame k dispozicii perlickove, je chutne a taky isty ucinok...

janula2511
1. júl 2015

Ahojte mate niekdo skusenosti s tekutym kolostrumom od znacky delta?

janula2511
1. júl 2015

@dada97 a to od jakej znacky ponukate?

martina1305
1. júl 2015

@janula2511 dada97 spolupracovala s firmou LR, neviem, ci este ano. urcite sa ozve. 😉

dada97
5. júl 2015

@martina1305
@janula2511 ano este stale spolupracujem s firmou LR a samozrejme, na trhu je dostupne colostrum, od roznych firiem, no je potrebne spravne si vybrat 🙂

marianna49
8. júl 2015

Možem vám doporučiť colostrum s nasich chovov. Colostrum je dobrý pre každu vekovu kategoriu ci uz ide o dieta alebo seniora. Je dôležite aj davkovanie ci rano alebo vecer.

Ako si správne vybrať colostrum z ponuky na trhu?

V súčasnosti je na trhu viacero výrobcov tohto zázraku z prírody. Colostrum môžete nájsť vo forme kapsúl, prášku, žuvacích tabliet, ale i v tekutej forme. Spoločnosť ESSENS ponúka kolostrum vo forme kapsúl. Táto forma zabezpečuje, že sa neznižuje biologická hodnota tepelným spracovaním. Negatívom tekutého kolostra je fakt, že sa po otvorení rýchlo kazí a znižuje sa účinnosť kolostra. Pri výbere kolostra je však potrebné dbať do úvahy okrem vhodnej formy i na krajinu pôvodu. Výrobky na báze colostra, ktoré sú získavané z mimoeurópskych krajín (Kanada, USA, Nový Zéland, Čína a iné) nemajú takú vysokú účinnosť na Európanov. Dôvodom je fakt, že zvieratá z týchto krajín sa stretávajú vo svojom prirodzenom prostredí s inými alergénmi a patogénmi, čo sa potom odráža i v účinnosti samotného colostra na človeka. Spoločnosť ESSENS ponúka colostrum, ktorého krajina pôvodu je Česká republika.

Viac info na stranke ktoru mozem doporučit: http://www.zdravieessens.sk/produkty/colostrum/... , 0908 348 488

crazy17
2. okt 2015

Ahojte baby, viem vám objednať colostrum od LR- ak by ste sa pre ňho rozhodli ;) dokonca v mesiaci oktober je na neho zľava ;) kľudne ma kontaktujte ;)

janula2511
2. okt 2015

@crazy17 ahoj a kolko stoji?