Máte skúsenosť s tekutým Kolostrom pre dojča?

scandya
27. okt 2009

Ahojte, prave som si objednala cez internet tekute kolostrum. Dozvedela som sa , ze je to vyborna vec na podporu imunity nasich deticiek. Mate niektora uz skusenosti?

adka.baby
27. okt 2009

scandya ja viem tolko že je to niečo uplne novééé ale neviem mysliš že to ma ešte význam pri väčšom dieťati ako je novorodenec? nie je to len pre maminy,ktore nekoja na začiatku kedy sa kolostrum tvorííí? na akej stranke si to našla? 😒 vieš ved už väčšie dieťa získava imunitu z iných veci,aspon si myslím.

nikollette
27. okt 2009

Tiež si myslím, že to je skôr pre novorodeniatka.
Ved ani maminy čo koja nemajú kolostrum niekolko mesiacov 😕
Tvorí sa na začiatku, či nie? A dieťatko ho má iba chvílku.

adka.baby
27. okt 2009

presne tak, pre dieťatko je dôležité iba v prvých dnoch života kým sa kojenie rozbehne. 😉

lyongirl
27. okt 2009

nie je to len pre novorodencov, je to na posilnenie imunity...

http://www.zdravarodinka.cz/posileni-imunity/pr...

nikollette
27. okt 2009

čo ešte nevymyslia 😕

Ja som myslela že kolostrum je dôležité v prvé dni dieťatka.

lyongirl
27. okt 2009

mňa by zaujímalo, ako dokáže toto dojča:
Při použití přípravku nechejte přípravek cca 1 minutu pod jazykem a po té dávku spolkněte.

A asi je to lepšie konzultovať s lekárom, lebo na podporu imunity do 3 rokov sa môže máločo, samozrejme, tu je zloženie asi vyhovujúce, ale treba upraviť asi dávku...

Je kolostrum vhodné i pro děti?
Pokud dítě nebylo kojené, je užívání kolostra velmi důležité. Tím se zaručí příjem všech růstových a imunitních faktorů, které hrají důležitou roli ve vývoji dítěte. Dávkování je vždy vhodné upravit podle doporučení dětského lékaře.

lienka79
27. okt 2009

tiez som nazoru..ze kolostrum ma vyznam pre jovorodenca..kt.imunitu nema a buduje si ju..u vacsich deti tomu enverim..
A podotykma,ze pre novor.kolostrum MATERSKE, nie nahrada z nejakeho "zivocichas".
Kamoska to dava synovi..4r a aj tak je kazdu chvilku na antibiotikach....Verim tomu asi tak ako homeopatii 🙄

nikollette
27. okt 2009

lienka súhlasím.
Je to nejaký reklamný ťah. 🙄

scandya
autor
27. okt 2009

lyongirl- kolostrum je aj v tabletach ale aj tekute pre deti od 6 mesiacov.
V lekarni sa tablety kupit daju ale tekute len na internete a stoji 30eur. Tablety doma papame- moja maminka ma osterporozu, bolia ju kosti, berie same lieky ale povedala ze toto jej pomaha. V TV davali ze toto tekute kolostrum ak zacinate vecer byt chory a date si lyzicu tekuteho tak rano to hned pocitite. Ja urcite viem ze nojej malinkej to chcem dat, lebo ja som mliecko vobec nemala od zaciatku, ale aj keby som kojila aj tak jej to kupim, lebo som pocula fakt len super ohlasy a hlavne u deticiek.

lyongirl
28. okt 2009

ja som neni proti 😉
baby tu síce píšu, že kolostrum má význam pre novorodenca, ale tak asi nejaký význam to predsa len bude mať aj pre deti, ináč by to nerobili a kto nevyskúša, nezistí...
mamina, ktorá chce pre svoje dieťa len to najlepšie a hlavne podporiť imunitu kúpi a spraví aj nemožné...
a čo je v dnešnej dobe reklamný ťah? VŠETKO!!!
ja dávam tiež malému cucakvé "cukríky" z lekárne na imunitu a tiež by sa dalo povedať, že je to rekl. ťah

scandya
autor
28. okt 2009

lyongirl- mas pravdu aj tak je vsetko nafuknute. No uvidim ako to pojde s kolostrom 😉

lauraaaaaa
5. nov 2009

Milé mamičky.Kolostrum je tekutina ktorá je síce určená pre deti ,ale už vačšie ktoré znášaju ake kolvek jedlo bez alergie.pretoze je z kráv,ako mliečna bielkovina je alergen pre novorodencov a dojčatá.no počula somprípad ked uz aj doktory odstupili od liečby ,vlastne povedali ze nevedia čo bude s bábom ,tak matka sama na vlastnu zodpovednost-inak je sestrička- podala dietatu a ono je krásne a má už hádam 2 roky.pááááááááá

15natalinka18
6. apr 2010

aj ked to je novinka musi v om niečo bit kamaratkina mala dostala z plavajuich babetiet zapal močoveho mechura a po 2 dnoch uživania kolostra vo forme sirupu jej to prešlo

dankolucka
6. apr 2010

ahojte, moj syn uziva kolostrum vo forme tabletiek asi dva mesiace a mam pocit, ze mu to fakt pomaha, odsuhlasila mi to aj alergologicka a imunologicka, syn je alergik po mne a v jednom kuse chory. Odkedy to berie sa mu stav zlepsuje, mozno je to uz konecne aj vekom a dozrievanim imunity, neviem, ale planujem mu ho dlhodobo podavat. Moj syn ma ale uz skoro 8 rokov, babatku neviem, ci by som davala.

malemimi
26. máj 2010

Ahojte holky,
chcela som sa opýtať na kolostrum ( mledzivo) . Som v 19 týždni a včera som si na podprsenke nasla kolostrum ale len take pidi kvapôčky, a aj dnes som si našla (teda pred chvilkou) chcela som sa opýtať či to nie je skoro...
idem sice zajtra gynekologyčke ale chcela som sa aj Vás opýtať.

Ďakujem 🙂

katarina.banska
26. máj 2010

ahoj malemimi
aj ja som mala kolostrum tak skoro, ja som to vobec neriesila, ani som o tom nehovorila svojmu doktorovi. nebolo toho vela, len take kvapocky na podprsenke som si nasla. vymizlo to same a potom pred porodom sa mi opat objavilo. takze je to podla mna v pohode, no opytat sa mozes aj doktorky co na to hovori.

malemimi
26. máj 2010

ďakujem 🙂

bambi2
24. jún 2010

ahojte
colostrum- hovori sa o nom, ze je "prirodne zlato". je to ten najlepsi liek, co nam priroda dala. ucinne latky, ktore sa nachadzaju v colostre sa nenachadzaju nikde inde v prirode v takom vysokom a dokonale vyvazenom spojeni.
ono sa hovori, ze deti, ktore boli dojcene, maju lepsiu imunitu a byvaju menej chore ako nedojcene deti. vidim to aj na mojej dcere, ktora bola kojena do 26 mesiacov.
ja mam velmi dobre skusenosti s kozim colostromom aj kozmetiku pouzivam s colostrumom a neviem si vynachvalit!! kozie kolostrum ma ine zlozenie ako kravske a je aj o nieco drahsie. kozie obsahuje totiz viacej zloziek ( ak sa nemylim tak je to okolo stovky). odporucaju ho (tekute kravske, s kozim tekutym som sa este nestretla) uz od narodenia detom, pretoze nema ziadne vedlajsie ucinky. je na posilnenie IS ako aj pri ekzemoch, alergiach a plno inych chorobach... tekute ale treba skozumovat do 14 dni, inak straca ucinky.
najlepsie je urobit si 8 mesacnu kuru... hodim sem este jednu super stranku, je ale momentalne nedostupna. je to o koziom colostrume. tak zatial iba tuto:
http://biocolostrum.sk/?to-najlepsie-co-nam-pre...

bambi2
24. jún 2010

zalezi ale aj na kvalite. cim väcsi obsah colostruma v jednej tablete, tym kvalitnejsi produkt. okrem toho kravske colostrum je 40x bohatsie zlozenie ako ludske colostrum... 🙂

renca2703
14. okt 2012

Chcela by som sa vyjadriť, čosa týka biocol - teda kolostra, nedam naň dopustiť, moja mala ma 7 rokov a od kedy ho berie nebola chorá, možno raz za rok, alergia co jej diagnotikoval lekar teda imunológ, zrazu nie je, nebereme ziadne lieky na ňu. A podotýkam, mali sme spreje, lieky .... Takze to že je vhodny len pre novorodencov je podla mna blbost, ale kto neskusi nevie, takze len vrelo odporúčam!!!!

renca2703
14. okt 2012

@dankolucka - chcela by som ti povedat, že kludne mu ho davaj dalej urcite vam to zaberie, viem podla vlastnej skusenosti 🙂 a tu vam necham odkaz na stranku kde si ho objednavam ja : http://www.biocolostrum.sk/?produkty,19

alena353
12. nov 2012

chcela by som sa vyjadrit o podavani kolostra moj syn ma 8mesiacov a berie ho prvy mesiac pani doktorka nam ho odporucila a berieme ho spolu s dzusom kedze ma nie velmi dobru chut.Dzus musi byt studeny a tak isto aj kolostum takze ho mam v chladnicke:Kedze ma moj syn 8mesiacov berie 2mml rano a vecer samozrejme spolu s dzusom .zatial neviem ako to na neho bude posobit kedze ho berie prvy mesiac ale dufam ze to pomoze tak asi tolko o colostre z mojej strany.

anisik
14. máj 2013

@renca2703 Chcela som sa opýtat,syn má 3 roky a nastúpil do škôlky.Vydržal tam asi 2 týždne a odvtedy je stále chorý,Vydrží tak 4 dni v škôlke a ochorie ,všetky choroby sa nanho lepia.To sú asi tri mesiace od nástupu do škôlky.Chcela by som mu začat dávat kolostrum ale neviem aké by bolo pre neho najvhodnejšie,tekuté alebo tablety,kozie alebo kravské?Poradte.Dakujem.

mirkapal
14. máj 2013

@anisik Ahoj, dcerka je ten isty pripad, ako tvoj syn, aj ona byva velmi casto chora, odkedy chodi do skolky (predtym nikdy). Nasa lekarka to neriesi, je toho nazoru, ze si tym kazde dieta musi jednoducho prejst a vybudovat si vlastnu imunitu. Preto som si nie ista, ci je dobre davat takymto malym detom, ktore si len buduju imunitu, kolostrum. Mne to pripada, ako keby sme ich cez kolostrum zacali dopovat imunitnymi latkami a ich telicko si tym padom nemusi vytvarat svoje, nemusi sa namahat. Neviem, mozno sa mylim, tiez som to teraz zvazovala. Na zaklade coho si sa ty rozhodla pre kolostrum? Niekto ti ho odporucil? Este doplnim, ze nasa chodi do skolky od septembra minuleho roku, tzn. 9 mesiacov a stale je takmer viac doma ako v skolke.

anisik
14. máj 2013

Nepáči sa mi kolko rôznych liekov musí spapat,to je liek za liekom,antibiotiká.....k tomu ešte zle znáša tie choroby,nechce jest,spat,má panický strach z kašla,tie návštevy u lekárky.atd.Ak by mu to mohlo aspon trošku pomôct,aby nebol spon tak často chorý.Brali sme aj rôzne "imunoglukány"a nič.Preto by som chcela zvolit niečo menej agresívne.

mirkapal
14. máj 2013

@anisik Dcerke tiez imunoglukan nepomohol. Zatial som ja osobne na nic vhodne neprisla. Drzte sa!

renca2703
17. máj 2013

@anisik Ahoj, tekuste kolostrum podavam kravske a to davam len vtedy ked je chora alebo vidim za zacina u nej choroba, inak davam preventivne tablety jednu denne rano na lacny zaludok, podavam kravske. A ak ma problem z prehltanim tak treba kaspulku rozpustit vo vode a nech to vypije, ak je chory tak mu podavaj dve rano a zvyknem aj vecer, nehovorim ze ta choroba u neho neprebehne ale bude mat miernejsie ucinky. A este jedna malickost, ked mu ho zacnes podavat to chvilu potrva kym budes vidiet vysledky, ja som to malej davala rok a zabralo postupne som to znizovala a teraz ked su zmeny pocasia podla toho prisposobujem, dufam, ze som ti aspon trochu pomohla 🙂

smoni
23. máj 2013

@anisik my sme mali podobný problém s imunitou, podarilo sa nám to pekne vyriešiť a už 2 rok sme bez atb. (dovtedy každých 6 týždňoch), možno by som ti vedela pomôcť a dať info, ktoré by sa ti hodili pri hľadaní

smoni
23. máj 2013

@lienka79 nie ke kolostrum ako kolostrum, rozhodujúce je kedy ho "zberajú" ak je to dlhšie ako 12 hod. potom klesá jeho účinnosť a je to také dobré krabičkové mlieko :D, alebo je z kanady a tam sú predsa iné vírusy a baktérie ako u nás alebo je spracované zatepla a tým sa ničí všetko dobré čo v ňom je alebo..... možno preto to kamarátkynemu dieťaťu nezaberá,

vieruna
23. máj 2013

@anisik my sme davali detom na podporu imunity tekute kravske kolostrum v kombinacii s homeopatikami. Lieky su sice lacnejsie, ale vraj prechadzaju viacerymi upravami, takze nie su az tak ucinne. To tekute je sice hnusne jak fras, ale ked das rychlo zapit niecim ochutenym, tak si dieta zvykne. Mojim detom to rozhodne pomohlo a za nas mozem odporucit. Drzim palce 🙂