Máte skúsenosti s liečbou pomocou koloidného striebra?

bosssorka
7. jan 2010

Ahoj,

chcela by som sa opytat, ake mate skusenosti s liecbou prostrednictvom koloidneho striebra. Dakujem pekne

voskovka
7. jan 2010

ahoj,je to prirodne antibiotikum..moj manžel ho uživa a už pol roka nebol chory..a z počutia ho chvalia...
on si dava jednu kavovu lyžičku rano a večer... 😉

ikke
7. jan 2010

nemala by sa po nejakom case robit pauza v uzivani? 😕

ja osobne skusenost nemam (zatial som nepotrebovala), ale viaceri pribuzni a znami tym uspesne zmiernuju priznaky hlavne alergii 😉

mywiel
7. jan 2010

Fantasticka vec, chripka, nadcha a herpes na ustach fuc za jeden den! 😵

vanish1
7. jan 2010

nemám s tým skúsenosť, ale istý čas som nad tým rozmýšľala, vraj si treba dávať pozor na to, ako je to namiešané (asi koncentrácia alebo také niečo)

petot
7. jan 2010

Striebro má antibakteriálne účinky, preto sa používa v niektorých modeloch chladničiek vo vnútornom laku.

Ale koloidné striebro nie je "prírodné", vyrába sa totiž elektrolýzou za dosť presných podmienok.

Pokiaľ viem, tak pôsobí skôr lokálne, na dezinfekciu, výplachy, kvapkanie do nosa, kloktanie, ale neviem, či má zmysekl to piť. Počul som, že dokáže za 2 týždne zničiť helikobaktera, ale ináč sa dosť rýchlo neutralizuje, takže jeho účinok vyprchá skôr, než sa dostane do čriev, a to, čo sa vstrebe do krvného obehu, už nie je ani dostatočne koncentrované, ani dostatočne aktívne, aby to mohlo niečo ovplyvniť v organizme ako antibiotikum.

Opravte ma ak sa mýlim.

cherryblossomgirl
8. jan 2010

Neviete niekto, ci je mozne pouzit ho pri liecbe chronickej nadchy?

j.a.n.u.s.
8. jan 2010

to nevim...ale vim, ze jsem lecila u male ekzem 2 mesice! Nic nepomahalo....K.S. jsem pouzila 3x(jen nanesla) a zmizelo to....rostliny se mi po tom krasne vzpamatovaly....i zapach z bot zmizel....znama to pouziva na rajcata-na plisen...takze moc moc doporucujem! 🙂

petot
8. jan 2010

cherryblossomgirl: Skús, nemáš čo pokaziť. Poriadne si tým niekoľko dní dezinfikuj nosné dutiny a uvidíš 😉

Ale radil by som okrem toho aj dlhodobú podporu imunity, lebo v tele môžu šarapatiť aj iné vírusy, horšie než prechladnutie. Každodenné vyššie dávky vitamínu C, selén, B-komplex, možno zinok.. Teraz v zime je dôležitý aj vitamín D. Skús to všetko brať aspoň 3-4 mesiace a uvidíš, či sa imunita pozbiera. Okrem toho samozrejme dostatok spánku, znížiť cukor a stres...

Teoreticky by Ti mohlo aj okamžite pomôcť, vyskúšať vitamín C v tolerančných dávkach (nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a deficiencii G6PD), ale to je iná téma, podrobnosti nájdeš v kap. Rýchlokurz, Vedľajšie účinky: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

petot
8. jan 2010

Máte tu niekto nejaké presné postupy, ako sa dá KS využiť, aké dávkovanie, a podobne?

roasha
8. jan 2010

petot,vieš čo je neutralizácia....? 😅
vysvetlenie pre teba 😉

"Neutralizácia"=reakcia kyseliny a zásady,podst. KAŽDEJ /neutralizácie/ je vznik nepatrne disociovanej molekuly H2O z kationu:
H3O+ +OH-=2H2O.
roztok sa za neutrálny považuje,pokial nereaguje kyslo,ani zásadito.

kedže Ag- je kov, reakcia Ag- je oxidácia!:/ Ag- nereaguje ani s neoxidujucimi kyselinami!/
tzn.že sa rozpúšťa v HNO3,a konc.H2SO4,.....atd...../najjednoduchšie vysvetl./ 😉

predstava o "vyprchaní "Ag- ma vcelku pobavila....potom by neexistovala argýria.... 😉

bosssorka
autor
9. jan 2010

A neviete mi povedat, ci je mozne uzivat KS v tehotenstve?

lyongirl
9. jan 2010

toto som našla:

Je bezpečné užívať MesoSilver/KS/ počas tehotenstva?
Nemáme žiadne vedecké štúdie, ktoré by preukázali, že MesoSilver je bezpečné počas tehotenstva. Predpokladá sa však, že je bezpečné aj pre tehotné ženy. Zatiaľ neboli zaznamenané žiadne negatívne účinky

mywiel
9. jan 2010

Bossorka podla mna je aj pre malé deticky, mama je Mgr. farmacie a povedala ze je to ok. 😉

lyongirl
9. jan 2010

ja som našla tiež, že je to pre deti, 1 čajová lyžička na 30kg hmotnosti, takže dávku pre dieťa treba upraviť...

mňa by zaujímalo, či sa to môže počas dojčenia...
mám pleseň na nohe a nejako mi kožná nepomohla, lebo mi dala niečo slabé, keďže dojčím a to mi nezaberá...
a dočítala som sa, že na akné sa to má používať potieraním, ale ja by som to pri tomto potrebovala užívať vnútorne, keďže moje akné spôsobujú hormóny, len neviem, či by mi to na toto zabralo 😒

martinba
9. jan 2010

roasha dobre chemicke vysvetlenie, ale nemozes si odpustit osobne invektivy? Je treba za kazdu cenu ponizovat ak sa niekto chybne vyjadri? bez tych prvych dvoch riadkov, je to dobry prispevok.

Ja som sa liecil na Boreliozu a zvazoval som aj KS, co-to som si nastudoval a zistil som od ludi ktori to uzivaju , ze to ma zmysel iba ak si ho sami vyrabate doma (uz si nespominam aky bol rozdiel medzi kupenskym a domacim) a kedze sa mi nechcelo investovat niekolkotisic do pristroja, tak som to zavrhol. Na stranke www.borelioza.cz je uzivatel Petr, velmi ochotny a ma bohate skusenosti s KS, s doverou sa na neho mozete obratit, urcite vam poradi.

babulka
9. jan 2010

Fiha, tak o tomto som este neuvazovala, ale znie to dobre...myslite, ze by mi to pomohlo zbavit sa kortikosteroidov pri atopaku?? Kazdopadne sa poradim s doktorkou, je pristupna roznym alternativam, ale zatial ine ako kortikosteroidy nepomaha...idem studovat. Lebo takto som sa "namotala" na kolostrum, ale nic... 😝

roasha
9. jan 2010

martin,keby som to nenapisala menovite,nevedelo by sa,KOMU a o ČOM pisem. 😉 🙂

petot
9. jan 2010

roasha: Ja som hovoril o vyprchaní účinku, nie o vyprchaní striebra. Keď chceš silou-mocou rýpať, skús si aspoň pozornejšie prečítať, na čo vlastne reaguješ.

Ad. neutralizácia, aby sme neurazili chemikov, môžeme používať používať presnejší pojem "deaktivácia".

Pre ostatných: ide o to, že koloidné striebro pri kontakte s mikróbmi, ale aj minerálmi a pravdepodobne aj žalúdočnou kyselinou, a ktovie, s čím všetkým ešte, stráca svoj účinok. Zreaguje s nimi ako obyčajné striebro, a telo ho vstrebe ako ktorýkoľvek iný stopový prvok. Koloidné striebro len málo prechádza do krvného obehu vo svojej aktívnej forme. Aj obyčajné striebro v krvnom obehu má nejaké účinky, ale možno až 1000x slabšie, takže je potrebná omnoho väčšia koncentrácia, čiže podstatne vyššie dávky.

No a keďže obličky majú len obmedzenú rýchlosť vylučovania striebra, tak priveľké dávky (ale to hovoríme o skutočne obrovských a dlhodobých dávkach) potom telo ukladá do kože, vlasov apod, ktoré tým menia farbu. Tomu sa hovorí argýria. Je to v podstate len kozmetická vada, a pokiaľ viem je známy len jeden človek, ktorý ju má, a on pije koloidné striebro namiesto obyčajnej vody 😀

petot
9. jan 2010

martinba: Na boreliózu možno budú účinné iné prírodné antibiotiká, napr. oreganový olej a extrakt z olivových listov. Písal o tom RNG v nejakej diskusii na zdravie.sk, ale je tam toho veľa a asi nenájdem konkrétne príspevky, kde to rozoberal.

Medzitým som narazil aj na správy o liečbe boreliózy pomocou užívania 12g vitamínu C a 12g kuchynskej soli denne, v rozdelených dávkach. Ale nebolo to v lekárskom magazíne, na rozdiel od doteraz mne známych postupov s Cvit, takže som voči tomu trochu skeptický.

petot
9. jan 2010

Ináč, debata o koloidnom striebre prebehla aj tu, možno sú tam dobré info: http://www.zdravie.sk/sz/510/t313673/p1/koloidn...

veronika81
9. jan 2010

Ahojte, pár info z netu:

Agentúra ochrany životného prostredia USA (EPA) určila množstvo bezpečnej dávky na celý život a v takzvanej Referenčnej Dóze určila dennú dávku. To je RD = 5*10-3 mg/kg/deň , čo znamená, že nimi určená denná dávka sa rovná súćinu telesnej váhy v kg a 0,005 mg.

To znamená, že v jednej lyžičke (5ml) Koloidného striebra Drjuice / 20 ppm / sa nachádza približne 0,1 mg striebra.

Používanie koloidného striebra je všestranné a univerzálne. Čiastočky striebra majú posilňujúci účinok na imunitný systém a to vďaka ich elektrickému náboju.

Vnútorne, cez ústa: Pri bakteriálnych, hubových a vírudových infekciách. Ďalej: candidóza,meningitída, chrípka, úplavica, týfus, syfilis, šarlach, furunkulus, tuberkulóza, reuma, vonkajšie a vnútorné zápaly, parazity, chronická únava Kvapalinu držať v ústach a potom prehltnúť

Na vonkajšie použitie: Ochorenia kože: akné, bradavice, lupiny, herpes, furunkulus, otvorené a rezné rany, popáleniny, zápaly, uštipnutie hmyzom. Tekže sa môže používať pri každej kožnej iritácii. Použitie dávkovacieho spreja

Vo forme vyplachovanie a kloktania: Ochorenia úst a hrdla, zápal mandlí, zápal úst a ústnych slizníc, vyplachovanie po zubných zásahoch a operáciách, na prevenciu zubného kazu, všeobecná ústna hygiena Kvapalinu držať v ústach a potom vypluť.

Vo forme nosového spreja: Zápal tvárovej a čelovej dutiny. Bakteriálne, vírusové a hubové infekcie nosovej sliznice.(napr: herpes, Stafylococcus Aureus) Použitie dávkovacieho spreja

Inhalácia: Astma, bronchitída a ochorenia pľúc (napr.: bakteriálna infekcia priedušiek) Použitie dávkovacieho spreja

Na oči : Pri zápale tkanív vo vnútri oka a okolo očí. Ďalej pri používaní kontaktných šošoviek na ich dezinfekciu. Použitie dávkovacieho spreja

Vaginálne a rektálne aplikovanie: Zápaly, hubové ochorenia, zlatá žila, pohlavné choroby Použitie intímnej sprchy

Ďalšie použitie koloidného striebra:

Môže sa použiť proti črevným parazitom, zápalom a vírusovým infekciám domácich zvierat. Jeho dávkovanie úmerne rastie s s hmotnosťou zvieraťa.

U rastlín je účinný proti hubám a škodcom. Aj rezané kvety dlhšie vydržia vo vázach, keď do ich vody zmiešame koloidizované striebro. Môže sa použiť aj na konzervovanie ovocia, zeleniny a do kompótov.

Je vhodný na dezinfekciu a deodoráciu chladničiek a klimatizácií.

Oblasti použitia:

* Podpora imunitného systému
* Podpora pri bakteriálnych, vírusových a plesňových infekciách
* Úľava pri chrípke a iných ochoreniach dýchacích ciest
* Podpora protizápalových procesov
* Úľava pri strese
* Celkové zvýšenie energie
* Úľava po spálení slnkom
* Zlepšenie stavu pokožky, zmiernenie svrbenia kože
* Zvýšenie celkového pocitu zdravia
* Konzervovanie potravín

Tieto spôsoby použitia majú výlučne informatívny charakter. Väčšina pochádza z odbornej literatúry, za použitie a dávkovanie je zodpovedný spotrebiteľ.

Neodporúča sa používať tento výrobok pre ľudí citlivých na striebro a kov!

veronika81
9. jan 2010

pre pár rokmi som sa o to intenzívne zaujímala, nakoľko muž mal opakujúce sa afty v ústach (aj 2-3x mesačne), kopu vyšetrení za sebou a nič nezistili..
Dočítala som, že koloidné striebro môže pomôcť.. objednali sme z netu, aplikoval to priamo na afty. Tieto zmizli omnoho skôr, ako bežne a za pár mesiacov sa úplne stratili, už ani nepamätám kedy mal naposledy.

martinba, zaujímal by ten rozdiel medzi domácim a kúpeným. Nepočula som o tom.. Nespomenieš si? 🙂

voskovka
9. jan 2010

mne tu pripada že isty človek si niečo naštuduje a potom machri po strankach....že????? 😠 😀
tym myslim mužske pohlavie.... 😀

voskovka
9. jan 2010

veronika-poučne.... 😉
ty maš osobnu skusenosť?

petot
9. jan 2010

Aha, aj BigFarma si už všimla koloidné striebro: Lourdes Garza-Ocañas et al. Biodistribution and long-term fate of silver nanoparticles functionalized with bovine serum albumin in rats. Metallomics, 2010.

http://www.rsc.org/delivery/_ArticleLinking/Dis...

voskovka
9. jan 2010

zlatý google...že????hm... 😝

petot
9. jan 2010

veronika81: super

veronika81
9. jan 2010

voskovka, ako som písala vyššie, používal ho muž.
Nejak sme na to už aj zabudli, nepotrebovali sme ho.. Neviete niekto, či sa môže "pokaziť" 😅 alebo časom nejako stratiť účinnosť?

zuzkaku
9. jan 2010

hmmm.......a počuli ste už niečo aj o "živom striebre" ??? 😀 😀 😀

veronika81
9. jan 2010

zuzka, jedno mám doma 😀 😀