Máte skúsenosti s liečiteľmi?

pacna
17. jan 2008

Ahoj kočky.Mate niekto skusenosti s liečitelmi?
Mojej mame raz jeden vytiahol cystu na vaječniku a ja mam tiež jednu a uvažujem či k nemu ist lebo je to daleko.
Verite na take niečo?

tinnky
14. apr 2011

@lianas@monika2378anet11
Ahojte dievcata!!!No som rada, ze tu pisete! Ani si neviete predstavit kolko nas je!!! Ja som v 8. meisaci tehotenstva (tiez lekarom neviditelne!!) brusko mi narastlo, aj pohyby citim, avsak ziadny gynekolog mi tehotenstvo nepotvrdil. Poznam este aspon 10 kociek, z toho 3 by uz mali porodit. Mam zmiesane pocity, ale napriek vsetkemu mu este verim!!!(a to cakam dvojicky!!) Odkial ste inak baby? ak chcete mozeme sa vsetky stretnut, s ostatnymi babami sa stretavame a aspon trosku sa psychicky podporujeme, lebo tato situacia nie je vobec lahka!!!

lianas
14. apr 2011

@tinnky Gartulujem ved o chvilku bude porod! V tvojom pripade nie je uz naozaj co riesit. No je pravda ze u pana Populhara je vsetko ine ale nemas sa coho bat. Ja som okres Galanta a som len v zaciatku tehotenstva tak u mna by mala byt ta nedovera asi vacsia ale ani ja ani ty nie si prva a ani posledna. Viem ze uz tehulky od p. Populhara rodili a vsetko bolo o.k. aj ked vsetko pred tym ako sa zda uplne ine ako tehotenstvo od doktorov. Drzim palec a neboj vsetko bude v poriadku.

tinnky
14. apr 2011

@lianas a odkial si ty, a v ktorom tyzdni si? poznas nejake baby ,co uz porodili takto? ja som z toho trosku nervozna..

lianas
14. apr 2011

Ja som v osmom tyzdni ano a poznam baby ktore rodili nie tak davno v galantskej nemocnici 2700g dievcatko vsetko o.k. lekari nechapali ultrazvuk nic spinenie do 9 mes. Ale ty sa uz naozaj nemas coho bat !!!!!!!!!!

lianas
14. apr 2011

@lianas To je normalne je to ine uplne ine ale treba verit ale ty uz mas pohyby brusko tam uz nie je preco vahat

lianas
14. apr 2011

@lianas Znama je dokonca v 18 tyzdni brusko vsetko ma u lekara nebolo nic vidiet spinila zatial kazdy mesiac ale ide dalej ......... Nestresuj sa vsetko dobre dopadne!

tinnky
14. apr 2011

@lianas myslis tu babu z ulan? viem vsetky podrobnosti,aj som s nou hovorila telefonicky, je to zvlastny pripad, ona tvrdi, ze ho nepozna..ale mam taku silnu predtuchu ,ze klame, aj ked neviem preco..mam v ga porodnice viacere blizke osoby, ktore ma o vsetkom informuju. poznam aj baby, co vsak mali termin pred 3 tyzdnami a este neporodili, ale oni mali dost velke problemy pocas tehotenstva, takze pan Popluhar to odvodnuje tym, ze sa musia este tie deticky dovyvyjat...kazdopadne drzme si palceky, myslim, ze pre vsetky babysu to vytuzene deturence!!

lianas
14. apr 2011

Ahoj ano mam velmi dobre a verim mu aj ked je prirodzene ze kazda zena zavaha.

tinnky
14. apr 2011

@lianas Jasne, ze zavaha,vsak ked vsetci na okoli vratane rodiny ta presviedcaju, ze si blazon, ked takemu niecomu veris....a si v neistote po cely cas...no nikomu to neprajem..ja stale verim, aj ked sa poznam osobne s viacerymi babenkami,ktore boli na tom rovnako, a mnoho z nich uz neveri...hlavne tie,co boli este v skorych stadiach tehotenstva...

lianas
14. apr 2011

ano tomu verim ze dietatko sa musi dovyvyjat ved aj normalne zena prenasa . Ale ved ak v Ga nemocnici poznas ludi tak uz tam s tym musia mat skusenosti ze nic nie je vydiet a odrazu porod.

lianas
14. apr 2011

@lianas tazko sa o tom pise ale lahsie je uverit niecomu zlemu ako tomu dobremu to je normalne.

tinnky
14. apr 2011

@lianas pridaj si ma medzi priatelov, mozme popisat aj cez internu postu

tinnky
14. apr 2011

@lianas pridaj si ma medzi priatelov, mozme popisat aj cez internu postu

tinnky
14. apr 2011

@lianas no praveze aj ja poznam len 1 pripad z Ga nemocnice a cely ten pripad poznam uplne detailne, ale bohuzial rodicka mi velmi psychycky nepomohla kedze sa nepriznala...ale verim tomu ,ze vsetko ma svoj dovod a viem, ze p. Poluhar by nikomu nechcel ublizit, ja ho vzdy ochranujem, lebo viem, ze vela ludom pomohol z vaznych chorob, aj ked toto je naozaj velmi zvlastna situacia

anet11
14. apr 2011

baby ja som zatial o žiadnej babe nepočula ktorá by porodila ale plne dôverujem p.Popluhárovi a tiež som z okresu GA, tak pridávam sa ku stretku ak by bolo nejaké

jodie2011
14. apr 2011

Dievčatá vitajte v klube... 🙂 som jedna z tých čo majú pomaly rodiť. Niet lekára čo by bábätko zatiaľ videl. Ale dolezite je ze ho ja citim!!! Treba veriť nielen kvôli sebe, ale hlavne kvôli bábätku. Ja už sa na malú NESKUTOČNE TEŠÍM a beda tomu kto by ma presviedčal o opaku :o)

jodie2011
14. apr 2011

@monika2378 DIEVCATA HLAVNE NESTRESOVAT!!!!! Bude to ok, ja som tiez stresovala na zaciatku ked to lekari nevideli a potom som prisla na to ze to nikam nevedie . Teraz som v pohode a uz len cakam. Pribrala som zo 5 kil, mam take male brusko a toť vsjo. NO A?

tinnky
14. apr 2011

@jodie2011 ahoj, no myslim, ze o chvilku nas tu bude naozaj vela..V ktorom tyzdni si ty? Ja som pribrala 10 kg (ale cakam dvojicky), mozeme zorganizovat stretko, napiste mi do posty kedy by ste mohli a nejak to dame dokopy. Ja viem,ze velmi dolezite je verit a aj napriek tomu, ze som maximalne racionalny clovek verim tomu a neviem sa dockat nech ich uz drzim v naruci!! A ja si myslim, ze podpora medzi nami je tiez velmi dolezita!!

monika2378
15. apr 2011

Ahojte baby 🙂
Som nesmierne stastna, ze sa tato tema konecne rozbehla a viem ze v "tom" nie som sama🙂.... Som z ba a nepoznam ziadnu babu, ktora by na tom bola ako ja, tak preto som uuuuplne nadsena, ked tu citam Vase prispevky.
Ja som momentalne v 15 tyzdni, brusko mi krasne narastlo a pocitujem jemnulililinke nadherne bublinkovania🙂. S muzom sme si toho vela preskakali, tahalo sa to roky, no teraz verime a tiez odolavame vsetkym nevernikom. Nastastie nasa rodina a priatelia nam drzia palce a aj ked je to vsetko proti zdravemu rozumu, snazia sa tomu verit a podporovat nas. Najhorsie znasam situacie po absolvovani gynek.prehliadky, tie uskrny lekarov a ich neveriacke pohlady Chapem, medicina sa s alternativnou formou mediciny nemusia, no trosku ludskosti a pochopenia by nezaskodilo. Zatial som absolvovala dve prehliadky a povedala som si, ze tak skoro ziadnu nebudem absolvovat. Akurat mi je luto tych vestkych vysetreni, ktore tehotenstvo obnasa ohladom zdravia babatka, no verim panovi Popluharovi, ze to bude vsetko ok a v septembry sa budeme tesit z nasho zdraveho dietatka 🙂
Co sa tyka stretka, som za a velmi rada by som sa s Vami stretla. Som z ba a kludne sa mozme stretnut aj u mna, no ak Vam to tak nevyhovuje, prisposobim sa
Baby, Vam povedal pohlavie babatka?

tinnky
15. apr 2011

@monika2378 Ahoj, no vidis, uz sa aspon necitis tak sama 🙂 ked dame stretko ,tak urcite v galante, kedze vacsina z nas je z okolia galanty. Ja osobne viem pohlavie (chlapcek a dievcatko) -to dievcatko sa aj jemu chvilku schovavalo, az v 24. tyzdni sme zazili sok, ze tam je aj dievcatko...no nezostava nam nic ine len verit a ked nejaka z nas porodi, urcite sem hodim fotecky krasneho babatka (3 babenky uz teraz maju rodit, ktore poznam osobne, takze urcite vas budem informovat!)

jodie2011
15. apr 2011

No dievcata, ja pohlavie viem uz davno, jednak mi ho povedal on a jednak som to citila, cakame dievcatko :o)
Prilis caste gynekologicke prehliadky moc neodporucam, prave kvoli tym stresom. Lekarom sa ja osobne necudujem, kedze ja som este o pripade nepocula, kedy by babo na uzv nebolo vidno, a zena by porodila zdrave babo, ale verim ze po prvych lastovickach sa to zmeni a uz aj gynekologovia budu pristupnejsi tymto moznostiam. Netreba riesit lekarov a hotovo. Nastastie to nezavisi od nich 🙂

janinah
15. apr 2011

ahojte,tak túto tému budem sledovať,aj keby čo bolo....mám totiž silný pocit,že budete hlboko sklamané 😒 tiež verím na liečiteľov a veci medzi nebom a zemou,ale toto je už asi priveľa aj na mňa 😉

jodie2011
15. apr 2011

@janinah postav sa do radu🙂 prave pre toto o tom nehovorim moc nikomu... Ludia maju v sebe pramalo viery (a teraz nemam na mysli nabozenstvo) 🙂 No nenormalne sa tesim na chvilu ked sem s hrdostou napisem rozmery babatka 🙂

janinah
15. apr 2011

@jodie2011,nechcem sa ťa dotknúť ani raniť,ale čítala si niečo o pseudotehotenstve/falošnom tehotenstve/?

tinnky
15. apr 2011

No ja si myslim, ze vela ludi bude este prekvapenych...ja osobne som uz precitala vsetko aj o pseudotehotenstvach a nemyslim si, ze by som bola tento pripad a ani jedna baba nie je z tych...ja osobne som nebola vobec zufala a aj ked sa detickam budem velmi tesit, mna osobne prekvspilo, ze cakame babatka. isla som k liecitelovi uplne s inymi problemami, s ktorymi mi za 2 sedenia pomohol(mala som choru stitnu zlazu a dnes uz ziadne lieky neberiem)...a psychicky som velmi vyrovnana zena 😎 a myslim, ze porodnice buduzazivat jedno prekvapenie za druhym..

monika2378
15. apr 2011

mila janinah🙂
aj tak to nemame jednoduche a vsetky si uvedomujeme co sa okolo nas deje, takze ti velmi pekne dakujeme za povzbudenie. ja osobnesom este tehotna nebola, takze to co pocitujem teraz som nikdy pred tym nepoznala a nepocitovala. brucho mi narastlo tak, ze som si nic nenahovarala a ani nenamyslala, kedze som to od zaciatku brala tak povediac s rezervou. nezila som tym od zaciatku, takze ziadne falosne tehotenstvo.
presne ako povedala jodie, najradsej by sme to nikomu nehovorili, no moje brusko ma prezradza. neviem to nijak zatajit a ani zamaskovat, takze asi tak.
ak tomu neveris, tak to nechaj tak, pretoze posledne co potrebujeme, su prispevky podobne tvojmu. kazda z nas ma svoj problem, koli ktoremu sa nevie dopracovat k babatku a presla neprijemnou cestou az sa dostala k panovi popluharovi, tak nam to nestazuj. este raz pripomeniem, sme si vedome vsetkeho (aspon ja ano) a o pozitivnom mysleni nehovori len alternativna medicina, ale aj lekari a klasicka medicina. to ze tomu neveris ti nikto neberie, tak nam neber ty nasu vieru a nadej.... dakujeme

monika2378
16. apr 2011

baby, este by som sa chcela spytat ohladom toho babatka co sa narodilo v galante, co ste tu spominali..... ta mamicka mala taky isty priebeh tehotenstva ako my? krevacanie/spinenie, negativne testy a neviditelne babo?

jodie2011
17. apr 2011

@janinah chápem skeptucizmus ludi zvonka na tuto temu, sama priznavam, ze to je silna kava pre niekoho kto sam neciti co sa deje... ALE. Predstavme si situaciu: Liecitel povie, ze zena je tehotna, tesi sa... uteka k lekarovi, ten jej povie opak, je sklamana, ale napriek tomu sa este nevzdava... pravidelne chodi k liecitelovi (bez ktoreho pomoci by zrejme dieta nedonosila), po case sa odvazi ist znova k lekarovi, ktory stale tvrdi ze tehotna nie je, zana je z toho zufala, prestava verit tehotenstvu, rezignuje, prestava navstevovat liecitela. Po niakom case sa stane, ze potrati. Ta zena by si to vycitala cely zivot. Ze neverila. Uz len kvoli tomu babatku by to takato zena nemala vzdavat, pretoze clovek nikdy nevie...

janinah
17. apr 2011

@jodie2011,ja tu nie som dôležitá,ide o vás niektoré...v prípade,o ktorom píšeš,ak by sa stal,by ma zaujímalo,či by bol potrat dokázaný,či by bolo preskúmané tkanivo,že sa jednalo o potrat embrya...lebo trebárs príde neskorá možno silná menštruácia a niekto ju vyhlási za potrat...každopádne vám želám zdravé deti a veľa šťastia 😉

jodie2011
17. apr 2011

@janinah no ja som myslela na neskorsi potrat, t.j. po 3. mesiaci... ale nastastie to je len hypoteza. Aspon dufam ze sa to nikomu nestalo.