Máte skúsenosti s liečiteľmi?

pacna
17. jan 2008

Ahoj kočky.Mate niekto skusenosti s liečitelmi?
Mojej mame raz jeden vytiahol cystu na vaječniku a ja mam tiež jednu a uvažujem či k nemu ist lebo je to daleko.
Verite na take niečo?

tinnky
17. apr 2011

@monika2378 No zena co porodila v galante je velmi zaujimavym pripadom. Jedna znama s nou chodila k liecitelovi, ale ona k nemu chodila kvoli pankreasu. On jej po par sedeniach povedal, ze je tehotna.Zacal sa klasicky kolotoc medzi lekarmi, ktori jej samozrejme tehotenstvo vyvratili a liecitelom. Po case to vzdala(asi v tretom mesiaci) uz mu neverila a viackrat k nemu nesla. 9 mesiacov krvacala a pribrala len par kil. Ked ju jeden vecer chytili krce (v 41.tyzdni), zobrali ju na pohotovost, odkial ju poslali na gynekologiu, kde si ani osetrujuci lekat nevsimol,ze rodi.Kedze si mysleli, ze to bude asi samovolny potrat v 3.mesiaci, poslali ju na kyretaz., uspali jui a isli vykonat zakrok, vtedy si primar vsimol, ze sa zacina tlacit hlavicka a namiesto potratu sa konal porod.(dievcatko 2700g) zdravucke, krasne. Kedze som tento pribeh pocuila z prvej ruky, viem, ze je to pravda.Hned som si zistila cislo na rodicku (galanta je mala 🙂, ta mi vsak do telefonu povedala, ze liecitela nepozna...neviem, co ju k tomu viedlo, jedno viem na 100% ,ze ho poznala a velmi dobre..zobete si z tohto pribehu, co chcete, verim, ze coskoro baby, ktore tomuto zazraku veria, uz coskoro budu drzat v naruci krasne zdrave babatko vratane mna 🙂 drzte nam preto palceky, nemame nic len VIERU

monika2378
18. apr 2011

to je fakt zaujimavy pripad a super je, ze sa to naozaj stalo. no veru ako hovorite, uz nech je to za nami a nech drzme v naruci nase krase zdrave deturence🙂
baby a povedal vam pohlavie babatka?

nemo2010
18. apr 2011

Ahojte dievcata 🙂
ani neviete,aka som rada,ze som nasla tuto diskusiu. som tiez jedna z vas a pana liecitela z kosut mam strasne rada.
podla vypoctov by som mala byt asi v 22.tyzdni, no velmi ma matie,ze zatial vsetko prebieha tak, akoby sa nic nedialo.mavam normalen menstruaciu,naposledy dost silnu a gynekolog na prehliadke nic nevidel,dokonca mi dal uzivat hormony na podporu otehotnenia,ktore neuzivam.v mojom okoli zatial o tom nikto okr manzela a mamy nevie,takze sa nemam s kym podelit ani o nejake informacie,alebo jednoducho ziskat vacsiu istotu. niekedy ma to aj dost stve,preco som tak slaba a neverim cloveku,ktory pomohol tolkym ludom z tazkych chorob.ja mu vlastne verim,len moj mozog nejak nedokaze prijat takuto vec,ktora sa vymyka z bezneho zivota.viem,vsetko je to o viere.preto som sa rozhodla,ze na to nebudem mysliet,ze to necham, nech to plynie a uvidim. po precitani vasich sprav som zase zacala viacej verit, zatial vsak nic nepocitujem,pribrala som sice 5 kg,ale to je asi hlavne preto,ze zo strachu o to,ze by som mohla dietatku ublizit som prestala sportovat-behavat a taktiez si obcas aj nieco dovolim navyse zmlsnut 🙂.
tak dufam,ze vsetko dobre dopadne,drzme si palce a hlavne,nestracajme nadej a dufam,ze coskoro sa ozvu aj prve mamicky takychto babatiek.
drzte sa vsetky 🙂

tinnky
18. apr 2011

@nemo2010 a odkial si ty? ach babenky musime byt silne!!!!

nemo2010
18. apr 2011

@tinnky ,ja som z piestan.jasne,musime verit,aj ked to nie je niekedy lahke 🙂

monika2378
18. apr 2011

baby, dajte nejaky typ na stretko a ak budete moct, tak sa stretneme🙂...... navrhnime si nejaky termin po sviatkoch niekde v Galante. Moze byt? Co tak piatok 6.maj cca o 19tej?

nela17
18. apr 2011

Ahojte baby. Chcem sa Vas neviditelne tehotnych opytat nato ako si vysvetlujete, ze vase babatka neni vidiet na ultrazvuku?

tinnky
19. apr 2011

@nela17 my si to nevysvetlujeme nijak, liecitelia( pozreli nas viaceri) tvrdia, ze okolo nas je energeticka clona, cez ktoru neprejde ziaden pristroj...no a lekari vidia na ultrazvuku stale to ist ako keby bol pausnuty obraze (uz mi je to niekedy smiesne ked lekari vidia stale,ze som pred ovulacou(hocikedy pocas mesiaca) a 2 volne tekutiny 🙂 a je zaujimave, ze ked som im povedala, ze aj pred 2 tyzdnami som bola v rovnakej faze, nevedia mi na to odpovedat...

nela17
19. apr 2011

A co krvne testy? alebo testy na HCG?na ne predsa nemoze posobit ziadna energeticka clona..? v dnesnej dobe predsa musite nejakym sposobom zistit ci ste alebo nieste tehotne, nemozte 9mesiacov len tak cakat, a prizerat sa na svoje narastajuce bruska.

monika2378
19. apr 2011

a preco by sme nemohli???
volakedy a to nie tak davno, neboli ziadne ultrazvuky a ine vysetrenia a vsetci sme tu.... takze opat prosim vsetkych neveriacich sa do tejto temy nezapajat, kedze to mame aj tak tazke a nepotrebujeme to tu cudzim osobam dokazovat a uz vobec nie nieco vysvetlovat..... my to tak citime, verime a NIKTO nam to nevyvrati.

jodie2011
20. apr 2011

Nemo2010 vítam ťa medzi nami :,-)
Uz niektora z nas by konecne mohla porodit a vytriet zrak vsetkym tym neveriacim... :o)

nemo2010
20. apr 2011

@jodie2011 ale ja sa tymi neveriacimi nezaoberam,zijem si svoj zivot a kto tak nerobi,je to jeho vec🙂kazdy tu verime vo svoje hodnoty a pravdy a ja verim,ze vsetko dobre dopadne,nemusime nikto nikomu nic dokazovat a som rada,ze nas je takych optimistov viac🙂))

nemo2010
20. apr 2011

@jodie2011 a dik za mile privitanie,dnes je nadherny dnik,dufam,ze ho mas aj ty 🙂

janinah
21. apr 2011

zaujímavé s tou clonou,tak dúfam,že tu dáte aj fotečky detičiek 😉 ,kedy asi by to malo byť? lebo na toto som fakt úprimne zvedavá 😉

jankamilo
25. apr 2011

caute kocky. Ja tiez chodim k p. Popluharovi a by som mala ist rodit kazdym dnom. Tiez cakame dvojicky, nikto ich nevidi, ale kopu o 106 🙂 Takze citim, ze tam nieco v brusku mam, aj ked mi lekar tvrdi opak. Ja nekrvacam, nespinim. Kyselinu mavam neskutocnu a aj unavu. Uz sa tesim, kedy "vylezu" 🙂 S okolim je to tazke, nikto tomu neveri, myslia si ze som blazon, az na par spriaznenych dusi. Svokra zacala verit, ked ma zacala viacej pozorovat a videla, ze som urcite tehotna :D . Vela stastia a viery kocky!

nemo2010
26. apr 2011

@jankamilo tak to je uplne super, drzim palceky, aby ste sa uz coskoro tesili z krasnych zdravych drobcov 🙂

okanka
26. apr 2011

Ahojte tiez chodim do Kosutov k Popluharovi, tiez som tehotna.... krvacam, citim uz dietatko ... Je mi jedno co si druhy myslia....Ak by sa chcel niekto stretnut budem velmi rada....Drzte sa

monika_123
26. apr 2011

ty brďo,baby ale Vás je 😨 no budem to tu sledovať kedy sa objavi prve babatko,najskor to bude asi od @jankamilo 🙂 držte sa

janinah
26. apr 2011

@jankamilo neprenášaš už? čo na to pán liečiteľ?

jodie2011
26. apr 2011

No je nas viac 🙂 to bude lavina ked sa to spusti... Vsetci cakaju na "tu prvu" 🙂 Baby hlavne vytrvalost!

monika2378
26. apr 2011

chcela by som sa spytat janinah, ze co sleduje svojim zapajanim sa do tejto diskusie... asi toho nema vela na praci, ak ma cas sledovat tuto debatu aj napriek tomu, ze sa jej to netyka.
co urobis mila moja, ak prva z nas porodi? pobezis k tomu panovi liecitelovi aj ty????? potom ti uz bude dobry ze??

Baby drzte sa🙂...ja viem ze sa drzite🙂)) moje malinke kope tak, ze aj muz ho uz citil, ked si prilozil ruku na brusko🙂 kraaaasne🙂

janinah
26. apr 2011

@monika2378 rada ti odpoviem,nesledujem vôbec nič,len čakám na to prvé dieťa,čo sa tu narodí a na to,čo na to povedia lekári pri pôrode 😉 a či sa ma debata týka? je to verejné forum,takže môže sa vyjadriť každý,ak ste chceli byť uzavretá skupinka,máte možnoť byť súkromnou skupinkou...osobne mám názor,že budete bohužiaľ sklamané /aj keď každému želám zdravé dieťa/ a pán liečiteľ to vysvetlí tak,že vysvetlenie bude možno pochopiteľné pre vás...rada by som sa mýlila vo váš prospech,viem,že veci medzi nebom a zemou existujú,len neviem,či je to aj tento prípad...ale nemienim vám tu ďalej zavadzať aj ked si myslím,že som nikoho neurazila,len som napísala k téme,ktorá opakujem je verejná..majte sa pekne 😉

nemo2010
26. apr 2011

@monika2378 tak to je super monika,v ktorom si tyzdni?aby som vedela,kedy sa mam tesit aj ja 🙂

gabinecka
26. apr 2011

Ahojte dievčatá, nechcem tu nikomu ublížiť, presne viem ako sa cítite a preto toto čo tu napíšem neberte v zlom ale v tom najlepšom. Do Košútov som sa dostala cez moju dobrú kamarátku, ktorá podobne ako ja mala už dlhšie problém otehotnieť. Tiež sme si prešli s manželom rôznymi liečebnými tortúrami, nemusím vám to opisovať, asi ako každá z vás.. Aj mne p. "liečiteľ" po pár sedeniach tvrdil že som tehotná. Naša radosť bola neskutočná. No test nič neukázal ani lekár nič nevidel.. Najskôr tvrdil, že to bude lekár vidieť v 16. týždni, potom neskôr, a potom že načo to potrebujeme aby to bolo vidieť.. Nechala som sa ťahať za nos do Februára. Tvrdil mi že čakám dvojičky, vo Februári mali už 20 cm každé a neviem čo všetko ešte. Ja som mala úplne normálny menzes - tvrdil mi že sa mi rozťahuje maternica - zrovna a iba vždy v menzesovom termíne.. 🙂), žiadne pohyby som necítila ani mi brucho nenarástlo ani nič (sila na to že som mala mať v bruchu dve dvadsať cm veľké deti..). Často krát na mňa nervózne reagoval keď som sa ho pýtala na určité veci a nevedel mi ich vysvetliť. Všetky máme endometriózu a môj manžel je v úplnom poriadku - to bolo čo vždy povedal.. A že keď nebudem veriť , že prídem o deti, ma strašil. Keď som sa pýtala že či by som normálne potratila a či by to bolo vidieť tak mi povedal že samozrejme áno. Že to by teda určite vidieť bolo. Mala som vždy veľa pochybností ako asi každá z nás, lebo na tomto celom nebolo nič normálne. Samozrejme verím že existuje niečo medzi nebom a zemou a túžobne by som si priala aby to celé bola pravda, bolo by to tak jednoduché. Povedala som si že vydržím, budem robiť to čo povie, že za to nič nedám, je to šanca a že vydržím aspoň do Februára - vtedy mali dve baby čo tam tiež chodia rodiť. Poctivo som chodila na sedenia, platila penniažky a nerobila som nič čím by som mohla deťom ublížiť. No na konci Februára však nikto neporodil, ani na konci Marca, dievčence vlastne ani do teraz neporodili.. "Liečiteľ" stále prekrúca, že sme všetci moc čakali na tie deti, preto sa nerodia, potom sa potrebujú dovyvíjať a podobne hlúposti.. Jednu z tých kočiek poznám osobne, má nakúpenú komplet výbavu aj s kočíkom, čaká ako na spasenie už dva mesiace po "termíne". Dokonca si pred stanoveným termínom zobrala mesiac voľna v práci.. a potom sa tam zasa musela vrátiť. "Liečitel" jej tvrdí už 2 mesiace, že to bude každú chvíľu. Viete si prestaviť čím tá žena prechádza??? Je to zlatá baba, ktorá má toho za sebou už tiež veľmi veľa a toto si určite nezaslúži..Od Februára som u "liečitela" nebola. Nemôžem tam ísť, lebo by som ho asi zbila. Samozrejme som nepotratila, lebo som nemala čo. Medzitým som išla do CAR a pustili sme sa do IVF. Samozrejme žiadnu endometriózu nemám. Lekár mi robil prefuky vajíčkovodov v bruchu som tie dve deti nemala. Ani som nekrvácala nejako mimo alebo čo. Čiže som nepotratila. Ja som úplne v poriadku, u manžela o ktorom tvrdil že mu nič nie je sa zistil tak zlý spermiogram, že by bolo zázrakom, keby sme normálne otehotneli..Takže neviem čo viac k tomu dodať. Celé toto šaškovanie "liečiteľa" je z môjho uhlu pohľadu súce akurát na jedno veľké trestné oznámenie.. Ako mi môže niekto povedať, že keď neverím tak že deti sa cítia ako nechcené, asi si ani nevie predstaviť čím prechádza taká žena ktorá je akože tehotná a nikto jej to nevidí a ľudia ju majú za blázna. To už tie deti asi necítia alebo to je podľa "liečitela" asi v poriadku. Brucho narastie iba takým dievčatám čo si to úplne vsugerujú že sú tehotné - je to pseudotehotenstvo. Taká žena môže cítiť aj pohyby a mať tehotenské stavy. A ešte jedna vec, dovoľuje si vysadiť lieky nasadené lekárom aj pri vážnych diagnózach a v jednom prípade čo ja viem to malo veľmi zlé následky.. Budem tiež sledovať túto diskusiu, zaujíma ma ako to dopadne. Píšem to preto, aby ste sa nenamotali ako ja a aby vás to potom nebolelo ešte viac.

marika73
26. apr 2011

Tak teraz som velmi zvedava na vase reakcie na tento vystizny prispevok. Nechcem tu brat vsetky vase iluzie, ale treba sa nad tym zamysliet uplne chladnou hlavou. Viem ze potapajuci sa aj stebla chyta, a to je prave voda na mlyn tomu liecitelovi. Baby ja vam drzim palce, a nechcem vam brat iluzie, ale aby vas to nebolelo este viac ako doteraz. A pre Gabinecku, toto tu bolo treba napisat aby sa reci o super liecitelovi dali na tu spravnu mieru. Ako si povedala je to na trestne oznamenie. ☹

berenika39
26. apr 2011

@gabinecka četla jsem jedním dechem, a jsem ráda, že jste z toho venku. at ivf dopadne a brzo se dočkáte.

zneužívat lidské bezmoci a využívat nevědmosti je primitivní, ale chápu, že někdo může naletět. Snad tahle diskuse bude mít opačný efekt - aby nenaletěly i další.

monika2378
26. apr 2011

gabinecka, zamyslenia hodny prispevok. je to fakt zaujimave no stale dufam a veim, ze to cele dobre dopadne.
janihah, viem ze je to verejna diskusia no keby si bola citala nase skorsie prispevky, tak by si sa docitala, ze je to pre nas dost tazke a ze taktiez mame z toho rozne zmiesane pocity. posledne je, je odpovedat na tvoje otazky a vysvetlovat ti podstatu, ked same nepozname odpoved....., no verime.
nemo, ja by som mala byt v 17tom tyzdni🙂

molka
27. apr 2011

ja by som o liečiteľoch mohla napísať román. Od detstva mám zdravotné problémy a "liečila" som sa u viacerých liečiteľov. Všetci mali spoločné 3 veci:
1. každý ma okamžite zdiagnostikoval a tvrdil mi, že ma 100% vylieči
2. stáli moju rodinu nemalé peniaze
3. ani jeden z nich ma nevyliečil.
Od posledného sklamania som s liečiteľmi skončila. Ja viem, aké to je zúfalstvo, keď zlyhá medicína. Človek potom tak veľmi verí, že práve tento liečiteľ mu pomôže. Ale to sklamanie, ktoré nakoniec vždy príde, je stokrát horšie.
O p. Popluhárovi sa dá čosi nájsť aj na internete, aspoň jeden príspevok z akejsi diskusie vám sem skopírujem:

Nadpis: Re: ľudový liečitelia, alebo podvodník
Autor: tatinko, 16.03.2011 - 13:50
Reagovať na tento príspevok

Budem sa snazit ostat slusny, ale Popluhar je podvodnik zalozeny na zdravotnom hendikepe ludi, v priebehu asi piatich minut zmeni vasu aj 40-rocnu diagnozu, potom vam urci a povie i smrtelne diagnozy, pricom sa vas ani nedotkne, ani nic nespravi, iba luska rukami pre dokonale divadlo. Potom vam povie, ze uz vam dajaky vymysleny problem zablokoval, alebo ked vas nevycisti dostanete trebarz rakovinu kosti. Urcite nema vystudovane ziadne zdravotnicke "minimum". Pochybujem, ze ma zalozenu zivnost alebo vlastni registracnu pokladnicu. To, ze ma vraj nejake vymyslene vnuknutie ho neopravnuje, aby ludom urcoval vymyslene diagnozy a vkladal do ludi falosne nadeje. Tymto v ludoch vyvolava rozne emocie, ktore mozu v ludoch zanechat vazne nasledky. Viem, ze ludia mu platia dobrovolne, to je v poriadku, ale ked ma niekto vnuknutie tak by to mam robit z lasky k bliznemu a peniaze neprijat. Ak peniaze prijme, tak by mal dat potvrdenku. Inac je to obohacovanie nacierno, co je riadny odrb voci statu. Kazdy ho len chvali, ale rad by som pocul aj tie negativne nazory, ktorych je urcite viacej. Treba si uvedomit, ze jeho "liecebne vysledky" su iba placebo, co znamena, ze verim tomu, co ma uzdravuje. V konecnom dosledku ide o trapne divadlo herca p. Pluhara pred milne dovercivymi ludmi v roli divaka. Je vobec registrovany na zivnostenskom a danovom urade? Mali by mu klapnut po prstoch, alebo zavret aspon do cvokarne. Horsie je, ze mu veria aj niektory ludia, co vystudovali medicinu, alebo robia v medicine, ktora je zalozena na faktoch a nie na nejakom nadprirodzenom vnuknuti. Je to proste podvobnik!"

aero
27. apr 2011

@gabinecka
@molka
waw , keby ste ma videli ako sa smejem , nad hlúposťou ľudí .......
a vlastne je mi do plaču , ked tie dievčatá , idú a veria a platia ........ uff .... silná káva 😠
tiež by som asi strieľala...... čo sú to za ľudia ?????? bezcharakterné monštrá , česť výnimkám- samozrejme
ja som chodila tak isto k liečiteľke , ale chvála bohu stálo to za to .......

aero
27. apr 2011

a ešte - stojí to nemalé peniaze - to je fakt.......