Môžem dať dieťaťu homeopatiká na nachladnutie?

vilki
7. dec 2006

babulky, mozem dat melemu homeopatika?je nachladnuty a kamoska hovorila ze jej malemu to pomohlo.mate s tym skusenosti?vola sa to oscillococcinum.dakujem

zade
29. feb 2008

Inac homeopatika - urcite nie babatkam ,ktore su alergicke, alebo s atop. ekzemom.

junovka
29. feb 2008

nemame ani jedno ani druhe 😉

lusil2005
29. feb 2008

zade a preco nie? moja mala ma atopicky exem (co je vlastne alergia) a liecime ho homeopatikami. a musim povedat ze je to asi jedine co jej okrem kortikoidov pomaha. akurat ze to nema ziadne vedlajsie ucinky ako nefunkcnost nadobliciek atd ako pri kortikoidoch...

junovka
3. mar 2008

takze, ta Cicaderma nam nepomohla, kozna vravela, ze to ma plesen 😒 ☹

Chcela som sa vas este opytat, ci by som mohla dat 9 mesacnej dcere Coryzaliu, nakolko ma nadchu.Mate s nou niekto osobne skusenosti?Dakujem 😉

janina77
3. mar 2008

junovka, ja by som coryzaliu nedavala. Skus radsej cipky Viburcol alebo teblety Engystol, su to oboje na podporu imunitneho systemu, ja som hlavne tie cipky davala aj pri nadche.

junovka
3. mar 2008

preco?? 😕

janina77
3. mar 2008

Aby coryzalia zabrala, treba to cmulat kazdu hodinu. Malym detickam sa davaju homeopatika popucene a rozpustene v tekutine. Tak to davas? A spapa ti to kazdu hodinu? A ja na sebe s nimi aj tak nemam dobru skusenost.
A tie, co som pisala, hlavne tie capiky sa davkuju velmi jednoducho. A zaberaju. Ten engystol davam preventivne, ked prideme nechtiac do styku s chorymi, tak 2-3 dni davam 2-3x denne. A zatial klop klop sme nechytili. Uvidime teraz, lebo manzel ma nadchu, a ja aj s drobcom sa dopujeme tym Engystolom 🙂.

junovka
3. mar 2008

a to su tiez Homeopatika?Ja som zatial Neke nedavala este Coryzaliu.

janina77
3. mar 2008

ano, homeopatika. Ale take poriadnejsie. Najucinnejsie homeopatika su jednozlozkove, ktore nezozenies v hociktorej lekarni. Vacsinou su to take gulicky, ktore treba rozpustit pod jazykom. A coryzalia, homeovox, a pod. to su skor take komercne zalezitosti 😉

vavka33
3. mar 2008

Janinka,ten Engystol sa da kupit v beznej lekarni,ci len v homeo lekarni?A dava sa to aj preventivne?

vavka33
3. mar 2008

Uz som nasla o tom toto
Engystol podporuje aktiváciu vlastnej obranyschopnosti organizmu, najmä pri chrípke a pri nejasných horúčkových infekciách.
Pri vírusových infekcách ako chrípka alebo opary, ale aj pri vírusovo podmienených ochoreniach ako osýpky, rubeola, ovčie kiahne.
Prevencia vírusových infekcií.
Cize mozem to davat aj preventivne,aj pri chorobe

janina77
3. mar 2008

vavka, ja ho davam preventivne. A kupoval ho manzel, dost ho zhanal po meste, nakoniec ho nasiel v lekarni, ktora ma aj jednozlozkove homeopatika. Ale su to tabletky, nie gulicky. Ja to davam rozdrvene a nasypem do flasky s mliekom a pod.

vavka33
3. mar 2008

Jasnacka,budem zhanat.dakujem 😉
Ty sa zaujimas o homeopatiu?

janina77
3. mar 2008

ani nie, len radsej dam homeopatika, ako ine lieky a radsej aj preventivne, ako cakat kym ochorieme 🙂

vavka33
3. mar 2008

Ja tiez,ja som myslelaze ak sa o to viac zaujimas,ci mi nevies poradit s dakymi homeopatkami.Ja v podstate viem,na co su,ale myslela som,ze ak mas aj ine znalosti 😉

martinaema
7. mar 2008

prosím, viete mi poradiť? Ja som začala pred 3 dňami dávať malej chamomillu 15Ch, a odvtedy strašne zle spí - aj vidieť na nej, že by spala, zatvára očká, ale stále sa strháva, nevie si nájsť miesto, prehadzuje sa. Ked konečne zaspí, s veľkým revom, tak sa za pol hodinku zobudí a zasa plačká. Už mi spávala pekne sama skoro celú noc a teraz ju neviem utíšiť. A neukľudní sa ani na rukách. Tú chamomilu dávam len večer - idú nám horné zúbky - cez deň nemá žiadne problémy.

kattom
7. mar 2008

matinaema - ten nepokoj a nespanie, to je z tych zubkov. my sme tiez krasne spavali, kym neprisli prve zubky v piatom mesiaci - odvtedy to ide dole vodou. ked idu malemu zubky, tak mu chamomilu davam 3x denne - s odstupom 6 hodin. a striedam s gelom na zubky a ked uz nic nezabera - je 20x hore s hroznym placom a vykrikmi, tak som mu dala aj paralen sus sirup.
inak, ak mu davam tie homeo pravidelne pri zubkoch (3-4 dni v kuse) tak nemame problemy skoro vobec. pred spanim mu ich davam tak asi pol hodinu, aby zabrali.

vavka33
8. mar 2008

Martinaema,aj ja som davala chamomilu koli zubkom,nakoniec som presla na capiky Viburcol.su super,ziadne strhavane ani plac nebolo.vyskusaj 😉

martinaema
8. mar 2008

dík za rady, ale nakoniec to nebolo kvôli zúbkom 😒

veverica
11. mar 2008

ja mam podobne problemy ako pise vyssie martinaema. Chamomilu davam 4 den a to tak po obede, vecer a v noci a vobec nemam pocit, ze to zabera. Dnes som sa na to pytala dr a ta mi povedala, ze to trva niekedy aj 3 tyzdne kym to zaberie. Mae aj vy s tym take skusenosti? Moze sa stat, ze to nezaberie vobec? Davala som aj cipky Viburcol iba na noc asi 3 dni a ziaden ucinok. Viete mi niekto prosim poradit?

luciia
11. mar 2008

ak nezabrala do 4dní dlhšie ju nedávaj, zrejme to nie tá správna. my napríklad dávame calcaneu carboniku u každého dieťaťa je to iné.

luciia
11. mar 2008

ešte existuje osanit je to dostať v rakúsku, miešaná homeopatia na zúbky je výborná.

veverica
14. mar 2008

ako dlho sa prosim vas moze davat ta chamomila?

junovka
16. mar 2008

baby, chcela som sa vas opytat.Ked vase deti uzivali Stodal, tak za ako dlho ste videli zmeny k lepsiemu?A este ma zaujima, ze ked Stodal uzivali na vykaslavanie, tak pri uzivani sa kasel zhorsil, alebo utlmil?Lebo moja odkedy uziva, tak sa jej to zhorsilo ☹-kasel.Neviem si to vysvetlit, ci sa to ma kaslanie zvyraznit, aby sa to vsetko vykaslalo, alebo sa jej to naozaj zhorsilo 😒

erika153
16. mar 2008

nam stodal uzasne zabral po 3 dnoch a odvtedy nedam na ten sirup dopustit! asi 3 dni a bolo po kasli, ale to sme sa predtym este 2 tyzdne trapili so vsakovakymi blbymi liekmi s lekarne ktore nepomohli ani tolko....dokonca pomohol aj mne a to so mnou vyzeralo dost spatne s tym kaslom.

a zle skusenosti mam so hom.sirupom na spanie "sedalia" ktory som davala 5 dni a spanie sa akurat zhorsilo. 😉

inak homeopatikam velmi nedoverujem 😅 len ten stodal ma "ocaril" 😵

janina77
16. mar 2008

U nas Stodal zabral fakt bleskovo, myslim, ze za 2-3 dni to bolo vyrazne lepsie, ale davali sme ho tyzden. A s tym vykasliavanim asi nepomozem, my sme nevykasliavali.

junovka
29. mar 2008

baby, vy davate Chamumillu vulgaris ch15 vasim detickam, ked uz sa prerezali zubky?Mojej sa prerezali 2 naraz, je podrazdena, ufnukana, tak rozmyslam, ci jej dat alebo nie 😕

jasminke
31. mar 2008

Ahojte,vedeli by ste mi doporucit nejaku literaturu, ktora sa zaobera detskou homeopatiou?
A homeopatiou pre dospelych?

cistko
15. apr 2008

Ahojte, drobcovi sa rezu zubky a chcela som na rady z netu "naordinovat" mu cipky vibrocol a chamomilu ale v lekarni manzelovi povedali ze sa ensmu kombinovat, viete o tom nieco? 😅