Môžem dať dieťaťu homeopatiká na nachladnutie?

vilki
7. dec 2006

babulky, mozem dat melemu homeopatika?je nachladnuty a kamoska hovorila ze jej malemu to pomohlo.mate s tym skusenosti?vola sa to oscillococcinum.dakujem

cistko
16. apr 2008

Nikto nic? 😕

luciia
16. apr 2008

vibrocol nepoznám ale predpokladám, že to bude miešaná homeopatia čo znamená viac zložiek s rôznou potenciou takže sa tam môže nachádzať aj chamomila preto vás na to lekárnička upozornila miešaná homeopatia sa používa podla môjho laickeho názoru "hop alebo trop" niektorá zložka zrejme zaúčinkuje, a chamomila by sa mala dať na určité príznaky to vie najlepšie homeopat.

cistko
16. apr 2008

No zatial sme na chamomile a da sa to🙂

O tom vibrocole som sa docitala tu na konikovi, tusim pri zubkoch tak skusim sa opytat tam...

A este viete mi povedat ako ho mam davat - myslim casto lebo v lekarni teta povedala len tolko ze rano na obed a vecer ale niekde som citala ze sa ma davat po jedle kazdych sest hodin???

junovka
16. apr 2008

ja som dvala len raz denne, ale zvykne sa dvat tak asi 2 x denne 😉

bihan
17. apr 2008
alami
20. apr 2008

môžem dávať mezereum 9ch a rhus toxicodendron 9ch na kiahne 7mesačnému bäbätku? Dávali ste niekto?

katka.m
21. apr 2008

Ja mám 6 týždňové bábo a dávam lycopodium 9CH na tie bábätkovské lupiny, na odporúčanie detskej lekárky a znáša to absolútne v pohode. Myslím, že sa nemáš čoho obávať a kľudne to dávaj 😉

kacenka83
23. apr 2008

ahojte, v lekarni mi dali homeopatika Chamomilla vulgaris 9ch, co by malo byt na zubky a este Coffea cruda 9ch, tieto by mali byt na to, aby dieta lepsie spalo v noci... mate skusenosti s tymito homeopatikami, zaujima ma hlavne coffea cruda...
... a mozem vlastne dat homeopatika na vylepsenie spanku kojenemu dietatku? kubko ma 7 mesiacov...

melinocka
24. apr 2008

Moj Risko ma upchaty nostek, nema ani tak sopliky, len sa mu tazsie dycha. Nekasle. Nema horucky. Len ten nostek, moze to byt kvoli tomu, ze mu idu zubky. Mozem mu dat na to nejake homeopatikum, hm?

junovka
24. apr 2008

Milenocka. obavam sa , ze to nebude zo zubkov, ale skor alergia, nakolko teraz sa takto trapime my s Timeikou 😖 ☹

luciia
25. apr 2008

moja malá má tiež upchatý noštek zo zúbkov, večer jej zvyknem vystriekať noštek stérimárom a to je tak všetko, sledujem to u nej vždy keď sa jej tlačia zúbky.

melinocka
25. apr 2008

junovka, nad alergiou som nerozmyslala, ale uvidim ako dlho sa to bude tahat. Zatial si myslim, ze to je z tych zubkov.
luci dik

alami
25. apr 2008

melinocka -homeo mu môžeš dať, alebo daj nasivin - ten je pre malé detičky. ale homeo kľudne - ak vieš aké na to . (večer pošlem zoznam homeopatík - na čo sa ktoré používa - som takú dobrú stránku našla, len to mám vo svojom počítači a nie som doma.)

inak to čo som sa vyššie pýtala na mezereum 9ch a rhus toxicodendron 9ch na kiahne - tak mi to pediatrička odsúhlasila pre 7mes dieťa - vraj je to naozaj dobré, tak dávam. staršiemu to veľmi pomohlo - odporúčam!!!

alami
25. apr 2008
mariaema
18. máj 2008

ahojte,poradte mi prosim, mam troj mesacnu dcerku. na tvaricke sa jej vyhodili biele pupaciky, ktore jej az cerveneju.vyzera to ako akne. vyskusali sme uz rozne kremy a vody na tvar,ale vobec jej to nepomaha. chcem sa opytat ci je nejake homeopatikum pre nu aj ked je taka mala ☹

junovka
18. máj 2008

Mariaema, skus sa opytat v lekarni na homeopat.mast Cicaderma 😉

mariaema
21. máj 2008

junovka, dakujem za radu, od vcera davam malej masticku, nema to uz take cervene, ale musim jej to davat castejsie aj 3-4 krat denne. Dufam, ze to nevadi.

kadea
23. máj 2008

Len pozor, natrete miesto nesmie ist na slnko. Inak nam ta masticka pomaha aj na atopicky ekzem.

ivka144
23. máj 2008

Inak vseobecne k homeopatikam - nie je problem pre malicke deti,len skor je problem, aby sa dobre urcilo, ze ktore, lebo homeopatika sa davaju podla typu cloveka a typu symptomov, takze ani na dva kasle nemusi ist rovnaky liek. (Aj ked su homeopatika, ktore malo zavisia od povahy a konkretnej povahe symptomov a tie sa casto vyuzivaju v tych polykomponentnych, co nie su granulky, ale tie ako masticka, alebo tabletocky mixovane...)To, ze je babo kojene, to je inak OK.

Kacenka - kukla som si tu Coffeu v knihe. Je to na lahky nekludny spanok, ktory je sposobeny zivostou,prilisnou citlivostou zmyslov a akoby "nespavost v dosledku dobrych sprav" - proste pre dieta, ktore je take zive a vnimave, az nevie hajat. Ak Ti dietatko nespi z dosledku dajakych problemov (idu mu zubky, svrbi ho ekzemik, boli bruskoa pod.), tak by som to nedavala. A pozor: Kava vseobecne rusi ucinok mnohych homeopatickych liekov a to plati aj o kave ako homeo lieku. Takze bacha na kombinaciu s tou chamomilou.

Mariaema - s takymto prejavom okrem Cicadermy asi nemas co davat. Teda sama. Ak by sa to zhorsilo a ukazalo sa to ako alergia, tak to je potrebne ist radsej za homeopatom, pretoze by neslo o nejaku aktualnu, akutnu vec (ako je napr.prerezavanie zubkov, nejake prechladenia a pod.). A aj ked daco budes davat, treba pamatat, ze ako som uz pisala, homeopatika sa davaju vpodstate prevazne pre cloveka, nie na nieco (prejav, chorobu, problem).

kadea
23. máj 2008

Ivka vidim, ze mas dobre znalosti ohladom homeo. Nevies mi poradit v Kosiciach detsku lekarku, ktora by liecila hlavne homeopatikami. Proste pediater-homeopat. Dakujem

ivka144
23. máj 2008

Kadea - ja som bola u MUDr. Nemethyovej. Sedi na Poliklinike Vychod (ta na Furci, je vychod?). Ona je normalna pediatricka, ordinuje doobeda a raz v tyzdni ma poobede poradnu. A mimo toho ma tie homeo sedenia - tie si teda dava poobede mimo toho utorka. Mala som z nej dobry pocit, aj ked to nie je typ "milej zlatej sladkej tetusky doktorky", ale vidiet, ze ma svoj nazor a zjavne aj skusenosti. Vseobecne sa zaobera naturalnou medicinou, takze okrem homeopatik si studuje aj cinsku medicinu a take tie veci prirodzenejsie. Mozem Ti na nu poslat cislo, ale asi lepsie osobnou spravou, ale neviem, ako sa to robi, ehm...

kadea
24. máj 2008

Ivka poslala som ti IP

mariaema
26. máj 2008

kadea, budem davat pozor na slnko. Nevedela som to. Je pravda, ze slnko jej to drazdi, ale inak ma to ovela lepsie. 🙂 javascript:addEmoticon('🙂','vBody')
javascript:addEmoticon('🙂','vBody')

kadea
26. máj 2008

Som rada, ze pomaha. 😉 🙂

veverica
27. máj 2008

mate niektora skusenosti s homeo proti refluxu? Resp. na palenie zahy?

denisocka
29. máj 2008

baby poradte

malý ma 5mes a 2týž,predvčerom nás očkovali 2.hexa vakcínou,na druhy den dostal zvyšene teploty a ráno včera aj dnes pritom,ako kričí,jačí a vrieska (od radosti podotýkam) tak ho začne drhnuť na suchy kašel .neviem čo mu je,či z toho hicu,predsa je skoro 30st a sucho v byte alebo či ho bolí hrdlo,ale dokyna pred 2dnami nič nevydela-no ale bars jej neverím že nato kukla poriadne!

davala som mu teraz zabal zo šalvie na hrudník,ale rozmýšlam asi homeovox kupiť alebo čo? hlieny ani sople nemá

veverica
29. máj 2008

no skus denisocka a davaj mu aj vela pit. Aj moj maly zistil naco su hlasivky a je z toho zachripnuty a ked zacne vydavat zvuky tak ide az do posledneho dychu a potom sa rozkasle. Presne ako pises taky suchy kasel 😒

denisocka
29. máj 2008

veverica,už som kupila homeovox a dávam mu,tak som zvedava ,možno som mala radšej tie nove kvapky na suchy a draždivy kašel.ale zas až tak draždivo nekašle,len pri tom jačaní 😒

junovka
29. máj 2008

denisocka, a keby si skusila sirup Stodal???alebo Homeogene 9.Nam to pomohlo na hrdlo 😉