Môžem dať dieťaťu homeopatiká na nachladnutie?

vilki
7. dec 2006

babulky, mozem dat melemu homeopatika?je nachladnuty a kamoska hovorila ze jej malemu to pomohlo.mate s tym skusenosti?vola sa to oscillococcinum.dakujem

denisocka
29. máj 2008

no zvažovala som medzi homeogene,a kupila nakoniec homeovox a tuším pomaha,rano poviem viac

katka13122
7. jún 2008

baby neviete mi poradit prosim...malemu som zacala davat homeo od homeopaticky a 10 dni to ucinkovalo na 100% a po 10 dnoch sa stav vratil spat do povodneho..to su bolesti,,co mam teraz robit..pokracovat alebo vysadit homeo?? ☹ ☹

junovka
7. jún 2008

ja by som sla radsej k normalnej lekarke 😒

ivka144
7. jún 2008

Katka - nevsimla som si, zeby si predtym pisala, takze nevieme, o aku chorobu resp. aky problem ide.
Kazdopadne by som hned by som volala homeopatke.
Neviem, ako dlho ti kazala homeopaticka tie lieky brat a aka to je dlhodoba zalezitost.
ak je to nieco kratkodobe (skor akutne, napr. viroza alebo nejaky kratkodoby problem), tak sa mohlo stat, ze nastalo nieco, co sa nazyva prooving. To je ked sa akoby predavkujes homeopatikami - bud ze ich beries dlhsie ako bolo treba (ak to bol kratkodoby problem a uz odznel a ty pokracujes) alebo neviem, ci to nemoze byt aj ked beries toho naraz prilis vela. Prooving znamena, ze sa Ti objavia priznaky, ktore dany liek ma vlastne liecit.
Osobne by som v homeopatickej liecbe v principe pokracovala - ked zabralo prvych 10 dni, zrejme to funguje. Volaj homeo - bud Ti povie, ze to je taky priebeh alebl ze to treba vysadit... asi.

katka13122
7. jún 2008

ja som uz pisala..maly ma bolesti bruska..nevie ovladat prdy len v leze..bral 5x2gul.a niekdy sa stalo ze len zobral 5gul..ja som zabudla 😒 ..takze predavkovani urcite neni...
ivka..zavolam

lusil2005
30. jún 2008

baby? prosim vas ako rozpustate homeopatika vo vode? ja som to par krat skusala a
le nechce sa mi to rozpustit. tak to davam malej proste cmulat. lenze to cmula 10-20 sekund a potom ich prehltne. to asi nieje najspravnejsie. vsak? 😒
mala je zas prechladnuta tak jej chcem skusit dat coryzaliu lebo mi chudatko zas prechladla 😔

junovka
30. jún 2008

ja tiez zvyknem Nely davat rovno do pusy a neni problem....vidim, ze si premielia v puse 😉

mywiel
30. jún 2008

Katka moja mama je lekarnik a homeopatiou sa nemozes predavkovat, nema vedlajsie ucinky, jedine co sa moze stat ze nezaberie takze ziadny stres. 😉 Lusil a kludne to staci aby to zabralo ako to opisujes, neboj. 😉

ivka144
30. jún 2008

Lusil, ja vzdy vo vode, ale samozrejme, ze ju predtym prevarim a takou zalejem tie homeopatika, po chvili sa samo rozpusti, ale castejsie s tym este kruzim alebo miesam. V studenej to trva sto rokov. Ale ked Ti ich mala aj prehltne, to nic. Najma u deti, myslim si, kedze su cistejsie. Clovek je taky cely zaneseny, ze najlepsi ucinok je ked sa to vstrebava v sliznici pod jazykom, ale deturence nemaju zanesene ani ine sliznice (traviaci trakt)...

bihan
30. jún 2008

Lusil, ja to nechám rozpustiť na gumenej lyžičke v troške vody a trvá to asi polhodinu.. potom sa tie guličky akoby rozložia.

lusil2005
30. jún 2008

ahaaa ok babizne. dik za rady. 🙂

denisocka
11. júl 2008

no super tu ste, a teraz neviem ani čo som chcela :(

jáj hej,existuju nejake homeo pre pol ročne na detox ,teda na niečo čo by ho kus vyčistilo,hlavne pečen a traviačku

luciia
11. júl 2008

z akeho dôvodu chceš prečisťovať pol ročné dieťa? v homeo nič také neexistuje, tu platí pravidlo liečba podobným ( na príznaky, ktoré máš pri chorobe podávaš homeo ktoré majú podobný obraz a potom je tu ešte možnosť liečenia chronických ochorení). ak máš záujem liečby homeopatiou posielam ti IP.

stresmenka
14. júl 2008

ahojte kocky 🙂 vie mi niektora poradit. Mam 3 tyzdnove babo a z nemocky sme prisli s nadchou nadcha nam presla, ale vsetky hlieny zisli do hrdla najhorsie je to v noci a rano cez den pohoda. Maly je tak zahlieneny, ze ma problem pit s flase ( nekojim ho ) stale mu koli hlienom zabehne a zacne sa dusit. Chcela by som skusit nejake homeo ale neviem ake, alebo nieco co by mu pomohlo. Doky nam povedala, ze ak to neprejde posle nas na krcne a to by som nerada ☹ . Dakujem.

luciia
14. júl 2008

môžeš skúsiť coryzaliu pol tbl ráno a večer rozpusti to pred tým vo vode, alebo to riadne rozdrv, nos môžeš vystriekať sterimarom a následne odsať 3x denne, ak to zaberie tak postupne znižuj dávku na 1x denne až potom vysaď nie hneď.

stresmenka
15. júl 2008

luciia, ale on ma nos uplne cisty ziadne sopliky nic. Striekam mu Maplus to mi kazala kupit doky on to ma vsetko v krku. Ja aj ked mu streknem Mar tak nemam co odsat a to cakam aj 10 min. a doky mi kazala tak po 3min. odsavat.

luciia
16. júl 2008

nepoznám maplus ,ale kedˇ zaberá tak ho používaj, no coryzaliu určite nasaď, prepáč, že reagujem tak neskoro.

stresmenka
17. júl 2008

luciia nic sa nedeje som rada za kazdu radu. Ten Marplus to je morska voda v spreji. Ale skusim aj tu coryzaliu snad pomoze. Ty sa zaoberas homeopatiou?

bashka
18. sep 2008

Babule, mate niekto skusenost s tou Sedaliou? Lebo ja uz nevladzem. Malá mi spi od 20.00 do 23.00 a koniec, potom uz len place, nevie zaspat, nervaci sa, papat nechce, pit nechce, na ruky nie...no nic. A cez den tiez nic noc nenaspi. Skusali sme, teda este aj skusame tu Chamomilu, ale este horsie sa mi zda. Neviem, mozno jej idu zubky, ale vsak to nie je mozne co robi...a ja uz nezvladam bez spanku. Lebo kym sa ja dostanem do postele je aj 22 a hodina spanku........ 😖 ☹
Citala som, ze az od jedneho roku sa moze...tak neviem, kebyze dam mensiu davku?

junovka
18. sep 2008

Bashka, a ako casto si davala tu Chamomillu vulgaris?A mas ch 9, alebo ch 15?Neviem, ale na zabera behom pol hodinky 😕

mywiel
18. sep 2008

Vilki super vec ja som sa z chripky dostala za tri dni, pomohla mi vyhnut sa prerazaniu dutin a vdaka Cantharis aj zo zapalu mocovych ciest, mama je lekarnicka, na homeo nedam dopustit. 😉 Bashka homeopatia sa moze od narodenia nema vedlajsie ucinky, niekedy na zaciatku sa choroba zhorsi a potom zacne ustupovat, tak niekedy zabera homeo len treba pokracovat v podavani.

erikasadek
18. sep 2008

ja osobne davam CHamomillu trikrat denne 4 tabletky, pocas celej dlzky odkedy malemu idu zuby a az do posledneho zuba, teda , vsetky deti co boznam co to takto beru , tak im idu zubky bez problemov, amoje tiez , clovek ani nevie , ze im idu zubky.. 🙂

bihan
18. sep 2008

Sedalia je do 1r kontraindikovaná a do 30m len na odporúčanie lekára, takže 5m dieťaťu by som ju určite nedávala...Na poruchy spánku skôr Sedatif PC, ak sú to naozaj zuby, tak už spomínanú Chamomillu, ale si si istá, že je to zo zubov?
Pokojne to môže byť iný problém.. Raz tu nejaká mamina písala, že dieťa nemôže spať kvôli zubom, mali z toho kopec problémov a nakoniec sa zistilo, že sú to mrle.

babulik22
18. sep 2008

erikasadek a jak mu tie tabletky davas?malej ich tiez kupim,lebo ona vobec nechce tie geliky.zavre pusu ledva jej to trosku natrem a chuda vsetko kuse.zda sa mi,ze jej idu uz aj dva vrchne.spodne su uz pekne vidiet.

erikasadek
18. sep 2008

no ked bol babo tak v troske tplej vode som rozpustila a striekackou dala do pusy, no a teraz to ma za cukriky, pekne ich papa , normalne sa tesi, ked vidi, krabicku.. 😉

babulik22
18. sep 2008

🙂 to je dobree,pojdem sa popytat do lekarni 🙂

bashka
18. sep 2008

Mame chamomillu 15CH, to nam bolo poradene v lekarni a davam na lyzicku 3 gulicky, necham rozpustit vo vode a sup...
Hmmmmm...a ten sedatif nie je len pre dospelych?
Mrle urcite nema, to by som videla v kake, nie? Dnes kakala dokonca 3 krat
Inac minulu noc uz som bola v takom stave unavy, ze hovorim zajtra moja mila budes mat na vecru makovy odvar 😀
Ale pocas dna ma to potom prejde...neviem na aky zdroj fungujem...naozaj

bihan
18. sep 2008

Bashka, ja som nehovorila, že to musia byť mrle 😉
Sedatif PC nemá kontraindikácie a Chamomilla 15CH je možno nevhodné riedenie, skús 9CH.

blumka
18. sep 2008

bihan a ten sedatif ako davkovat? tak ako u dospelych?

bashka
18. sep 2008

Bihan, jasne...ale mohli byt...uz mi to raz napadlo, ked bola taka strasne nepokojna, hadzala so sebou...
No a akurat hladam na nete ako davkovat ten sedatif...to som si kupila este pre seba 😀 Len som sipotom nedavala, som sa bala...urcite to ide do mliecka. Ale ked vravis, ze to mozu aj taketo male babule...kolko toho teda?