Môžem dať dieťaťu homeopatiká na nachladnutie?

vilki
7. dec 2006

babulky, mozem dat melemu homeopatika?je nachladnuty a kamoska hovorila ze jej malemu to pomohlo.mate s tym skusenosti?vola sa to oscillococcinum.dakujem

fafa
7. dec 2006

ja davam detom homeopatika bezne, aj ked boli uplne malicke...u nas to tiez zabera... 😉

zuzu13
7. dec 2006

vilki Lucka bude mať mesiac a je tiež chorá, máme homeopatiká kalium muriaticum, nasivin kvapky pre novorodencov a fenistil kvapky. Malému to môžeš kľudne dať 😀

verka
9. dec 2006

aj my mame dobre skusenosti s homeopatikami....

vilki
autor
10. dec 2006

dakujem baby za odpovede, malemu som treti den dala homeopatika a uz je na tom ovela lepsie.uz sopliky zmizli ale teraz som ich pre istotu chytila ja.esteze malemu ostalo trochu z tych liekov.idem si dat...

hana033
11. dec 2006

a niečo na kľudnejší spánok pre 16 mesačné bábo existuje? My sme hore každú trištvrte hodinu, už je to takto od leta. Ja viem, možno zúbky, možno som si ho rozmaznala, ale ....

mimi
11. dec 2006

ja osobne mam s tym tiez dobre skusenosti,nevedela som vsak,ze to aj babetka mozu uzivat.Mate niekto skusenosti s homeopatikmi na tvorbu mlieka?

natalia12
16. dec 2006

Mimi, na mliecko je riccinus comunis (neviem ci to spravne pisem). A mozes skusit aj urticu urens.Berie to kamaratka, dost sa s mlieckom trapila a ta urtica jej pomola.

adula76
18. dec 2006

mimi - ricinus communis 5CH je urceny prave na podporu tvorby lieka, mne pomohol, a nielen mne, poznam vela mamiciek, ktore s nim maju vynikajuce skusenosti.
O urtice som nepocula v spojitosti s dojcenim.

hana003 - existuje viac veci na lepsi spanok, ono tozavisi od prvotnej priciny, co treba babu dat. Ak su to zubky - Chamomilla vulgaris 15CH, 5 guliciek 3x denne, pripadne len vecer pred spanim, ak babo nema problemy cez den, ale len v noci. Teraz je novinka sirup Sedalia - davkovanie neviem, este sme ho nemali, ale CHamomilla nam zatial vzdy pomohla. O Sedalii viem este to, ze obsahuje viacero roznych zloziek, su tam take, ktore pomahaju ked sa dieta boji tmy, ked ma nocne mory, je toho skratka viac. A k tomu vstavaniu, moja mala ma uz rok a zle spava uz cca 7 mesiacov, niekedy je to lepsie, inokedy horsie, ale ked jej idu zubky, trapime sa riadne. Vtedy jej vzdy dam CHamomillu a do pol hodiny vidno zlepsenie. Su take dni, ze ma napr. horuce a cervene jedno licko, na tej strane kde rastie zubok, normalne do pol hodiny ma licko ruzove a rovnako teple ako to druhe a upokoji sa.

Este jedna drobnost - malym babatkam sa homeopatika davaju rozpustene v troske vody na plastovej lyzicke.

marijana
18. dec 2006

zuzu13-nedavala by som tak malemu dietatu nasivin do nosa.Je sice dobry ale je navykovy a dost silny,nici sliznice,sposobuje opuch.Ani fenistil by som nedavala.My ked sme chory tak nam to doktorka tiez napise ale nedavam jej to,len ked je na tom vazne zle a nemoze dychat nosom,ked ho ma zapchaty.Inak davam kvapky MAR,je to len morska voda a panthenol,a mozu to deti od 2tyzdnou.My sme tym teraz vyliecili riadnu nadchu.
Co sa tyka homeopatik,tiez davam teraz preventivne occilococinum,jeden krat za tyzden,tak ako sa pyse.Inak este som davala kvapky od firmy Merc-multivitaminy,to davam vzdy na jar a jesen,ked zacinaju chripky.A mame dva roky za chvilu a boli sme chory len 2krat.Klopem na drevo.

hana033
19. dec 2006

adula ďakujem, no asi od toho predsa len upustím, posledné noci je to lepšie, asi to budú tie zúbky. Vieš no urči, prečo spí zle. Ale opíšem si a však keby bolo veľmi zle, určite vyskúšame. Ďakujeme a pekný dník prajeme

mimi
20. dec 2006

neviete,ci su dajake homeopatika na kasel pre babetko?maly je uz na antibiotikach plus berie Stoptusin a natahuje ho z toho.Poradte,ak viete.Dakujem

adula76
20. dec 2006

mimi - su aj homeopatika proti kaslu, kontrekne je to sirup Stodal, ktory pomaha aj pri suchom drazdivom kasli aj pir vykasliavani hlienov. Ja s nim mam fantasticke skusenosti na oboch mojich dcerkach. A aj mne a manzelovi pomohol, takz emozem doporucit.

Ak je kasel drazdivy asuchy, bez vykasliavania, vtedy je lespi Stodal granuly, rozpusti sa v lyzicke vody a da sa babatku vypit.

A este je jeden liek, su to kvapky, volaju sa Drosera. Ale tie som zatial neksusala, Stodal nam vzdy pomohol.

davidko
28. dec 2006

mimi - mi teraz máme ten istý problém kašel malá mi začala žívať AMBROBENE a už vidím výsledok na druhý den že je to lepšie 🙂 tak vyskúšaj 😵 skoré uzdravenie 🙂

miselinik
10. jan 2007

Podľa mojej švagrinej a svokry komponenty z ktorých sa vyrábajú homeopatiká tak zariekavajú šamani v džungli. A to podotýkam sú obidve zdravotníčky ale aj fanatičky katolíčky. No to nieje normálne a obe by sa mali ísť liečiť.
Svokra dneska chcela so mnou hovoriť o tom aby som to u Sašky neskúšala, ale mala smolu.
Švagriná tvrdí, že keď to dávala mladému ako dojčaťu tak u neho narušil zlý duch jeho správanie. Ale nechce si pripustiť, že chyba je vo výchove, ktorá je celá zanedbaná. Všetky jej decká nemajú úctu k nikomu a to ani k vlastným rodičom.
No je to na psychiatriu. No nie?
Najlepšie je to na niečo sa vyhovoriť a nepriznať si že človek urobil chybu. U mojej švagrinej to nehrozí a aj svokra jej v tom drží stranu. Veď je to jej dcéra.
Narozdiel od nich našej malej to zaberá a je to lepšie ako tie chemické lieky, ktoré jej zatiaľ len poškodili.

slavomira
12. jan 2007

Ahojte stodal je fakt super ja ho tiež dávam malej od kašlu, pomáha aj mne. Chcem sa spýtať máte niektorá skúsenosti s ťažkým zaspávaním detičiek? Naša malá ide spať o 21 a niekedy zaspí aj o polnoci. Už som z toho niekedy na nervy. Mohla by som jej dať sedatif PC je to homeo na ukludnenie a dobrý spánok. KeĎ zaspí tak spinká až do rána s tým problém našťastie nemáme, ale to zaspávanie, to je hrôza. Ďakujem

sara2
12. jan 2007

Ahojte babenky.Vcera som sa rozpisala na temu homeopatika v rubrike volna diskusia,netusiac ze tu sa uz o tom vela diskutuje.Potrebovala by som poradit tiez na tuto temu.Neviem teda ci to mam znova rozpisovat alebo budete take laskave a precitate si to,co som uz natukala.Potrebujem poradit ohladom sirupceka ,ktory som zakupila v lekarni pre malu.Ide o dost propagovany sirupcek na ukludnenie,ulavenie od bolesti a pod.Vola sa SEDALIA.Doteraz som o homeopatikach nic nestudovala a uz vobec nie co sa tyka deticiek.V lekarni ma ubezpecovali,ze navod na davkovanie je v pribalovom letaku a az doma som teda zistila ,ze tam nic nieje a ze sa treba o uzivani lieku poradit s lekarom.Co vy nato?
Dakujem

miselinik
12. jan 2007

slavomíra ja malej keď je nekľudná a nemôže zaspinkať dávam homeopatikum chamomilla vulgaris 15CH a to 5 guličiek rozpustim v troške vody a dám jej to medzi jedlom. Malo by sa to po jedle, ale malá grcká a tak by to išlo hneď von a nemalo by to účinok. Je to výťažok z harmančeka a je dobrý aj na žalúdoček. Skús a uvidíš. U nás to zatiaľ funguje. Ak chceš tak sú aj iné riedenia tohto homeopatika, ale ja mám zistené tých 5 guličiek 15CH. Príjemnú nôcku prajeme s dcérkou.

fafa
12. jan 2007

Ahojte, neviete mi poradit? Mala sa stazuje, ze ju boli usko...ake homeopatika by jej na to zabrali? dik

miselinik
12. jan 2007

fafa najlepšie ak ju dáš vyšetriť u doktorky, ktorá pracuje aj s homeopatikami. Aj ja som tak s dcérkou urobila.

marijana
22. jan 2007

ahoj sara2,ja som dnes nasla v starsom casopise mamaaja ze ta sedalia sa nema uzivat do 2,5roku dietata,len na odporucanie lekara.Potom 5ml rano a vecer ale len maximalne 10dni.

mario
22. jan 2007

Pri bolesti ucha z prechladnutia ACONITUM 9CH, ak je ušnica červená a horúca. Ak je to bolesť ucha pri prerezávaní zubov, tak CHAMOMILA 15CH. 😎

mirasierra
8. jan 2008

ahojte, vie mi kiekto poradit ci pri kolikach mozem dat Chamomilu vulgaris? a v akej davke? citala som v jednej diskusii ze to jedna mamicka radila, ale neviem davkovanie. dakujem moc za radu.

seki
8. jan 2008

ahojte
moj sun je zachripnuty ine znaky na nom nepozorujem. viete mi nieco homeo paticke odporucit?
dik za rady 🙂

smisela
8. jan 2008

Ahojte,poradte mi prosím nejaké homeopatikum,mala ma sopliky,pravdepodobne zo zúbkov,dva spodné už má prerezané a teraz sa prerezávajú horné,aj pri prvých mala soplíky.Teplotu našťastie nemá ale trošku akoby zachrípla.Doktorka má teraz dovolenku 😒

korculka
17. jan 2008

caute baby,
mne dnes kamoska pisala,ze sa rozpravala s psychologickou,ze homeopatika u deti vyvolavaju nocny des a tak trosku ma tym vystrasila...mate s tym nejake skusenosti? nie je to len nejaky blud?

susik77
17. jan 2008

ja si myslim, ze blbost...nasa triedna, co ma ucila farmakologiu nam hovorila, ze deti odmalicka lieci homeopatikami a perf.im to zabera. deti maju este cisty organizmus, preto...
homeopatika neobsah. ziadnu latku, obsahuju len odraz molekul-cim vacsie zriedenie-tim su silnejsie.nechapem, akym sposobom by to mohli vyvolavat 😕

korculka
17. jan 2008

susik77 neviem,mne sa to tiez zda nejake cudne...preto sa pytam,ake s tym mate skusenosti...

seki
17. jan 2008

korculka to je teda riadna haluska, ze nocny des 😲 😀 😀

bihan
17. jan 2008

to je fakt dobrá haluz 😀 práveže sa deťom dávajú často homoe, ak tie nočné mory majú 😉 a tak isto pri prerezávaní zubov a iných "desoch".