Nežiadúce účinky Dany

tamtamka26
10. jún 2016

Cca.v marci som si dala zaviest Danu-vnutromater.teliesko.mala som uz 2x menzes, otrasne silne kravacanie, pomaly len na wc som bola. Krvacanie oba razy zacalo slabym hnedym vytokom a asi po 3 dnoch sa intenzita zvysuje. Vsetko dokopy trva aj 10 (!!) dni. Teraz vobec neviem, odkedy mam ratat zaciatok menzesu a kedy bude dalsi! Tak tyzden pred MS ma hrozne boli az picha v krizoch ze ledva chodim! Som z toho vsetkeho nervozna a najradsej by som to dala von!! Baby, ktore mate Danu, upravi sa nieco z tychto problemov po case? A hlavne-po akom? ☹

livocka21
10. jún 2016

@tamtamka26 ja som mala danu dva roky a max spokojnost, dala som ju von, lebo sme chceli babo...vobec som o nej nevedela, nijaka komplikacia....no niektore zeny maju problemy ako ty...bolestivejsia a silnejsia ms je normalna a malo by sa to upravit, no bohuzial nie u kazdeho...mozno ju tvoja maternica jednoducho neznesie...pockaj este dva cykly a uvidis.

robin30
10. jún 2016

Ja som mala uz dve a uplne v poho prve dva tri menzesy silnejsie ale potom pohoda teraz som tehu ale po porode dam znova uz dalsie neplanujem este vydrz dva tri cykly a potom ak nebude lepsie zbehni za doktorom

lili007
11. jún 2016

Tiez prispejem len pozitivnym hodnotenim na Danu. Ma ju sice znama ale vela som na na jej pocity informovala. Menzes ma ledva 3dni, staci jej pomaly jedna vlozka na den. Tak neviem, skuste sa popytat svojho gynekologa, ci je to ok.

pantalon
11. jún 2016

Ja som bola tiez spokojna, i ked menzea som mala silnejsi a dlhsi ako zvycajne. Ine problemy vsak neboli. No kazdy organizmus to znasa inak. Treba sa poradit s gynekolokom.

tamtamka26
autor
11. jún 2016

@lili007 ahoj. Ma Danu alebo Mirenu? Lebo sa mi nezda, ze Dana zmiernuje krvacAnie, co som aj citala medzi neziad.ucinkami.

marca11
11. jún 2016

AHOJ,ja mam mirenu už 3 roky,menzes vôbec nemam,sem-tam /raz za tri mesiace/male špinenie-dvojdnove..normal vložky ani nepouživam.moj gynekolog mi povedal,že pri dane môže nastaťovela silnejšia menšt.ako zvyčajne.a že pri mirene vobec nemusi byť..odporučam jednoznačne mirenu 🙂 🙂 🙂

tamtamka26
autor
12. jún 2016

@marca11 viem o tom ako je to s mirenou. Ja som ale nechcela teliesko na baze hormonov....

igorannazacharovich
12. jún 2016

Ja mám Ariannu . A aj ja a manžel sme mali zo začiatku problémy si zvyknúť asi 1 rok .A neskôr ten pocit prešiel .Mám ju už 4 roky a nemenila by som s tabletkami .Občas ma bolia nohy a kríže .Pri tabletkách ma príšerne bolela hlava .Tak som ju skúsila . Radím ti vydržať a uvidíš .Snáď 😒 sa to nezhorší .

tamtamka26
autor
12. jún 2016

@igorannazacharovich ja som teraz cca.v polke cyklu, cize bud.tyzden to mam dostat. Som nervozna ako pes, bolia ma nohy aj krize a zjedla by som aj slona... Dufam, ze sa to zlepsi...

ivuska6
12. jún 2016

aj ja som mala danu aj problemi na zaciatku ale presli pocase a aj som snou otehotnela .

tamtamka26
autor
12. jún 2016

@ivuska6 no, skveleeee! ☹ aspon mi napis, po akej dobe presli problemy?

huhusestra
27. júl 2016

Ja som sa dlho odhodlavala na danu nakoniec som si ju dala pred 1a pol mes.teraz som bola na kontrole a vraj mi poklesla o 2 cm tak musim ist este raz cez menzes k dr.vraj mi ju posunie :( som z toho nespokojna.zavadzanie mi nebolo prijemne.Mate s tym niekto skusenosti s tym poklesom? Neviem ci sa mam na tu antinu aj spoliehat aj ked dr.povedal ze neotehotnie aj tak si niesom ista. Hormonalnu som schvalne nechcela lebo som z nej mavala mykozy a ine neprijemnosti.

tamtamka26
autor
27. júl 2016

@huhusestra to sa zrejme posunula počas menzesu. to sa stáva. sestra bola teraz na preventívke a vraj má zväčšenú maternicu. to vraj tiež môže byť reakcia na cudzie teleso (tiež má danu). tiež poznám prípady, ktoré otehotneli (aj dr. mi to potvrdil, že stáva sa). menzes sa mi čiastočne celkom upravuje. každý mesiac dúfam, že to bude lepšie a lepšie. tak čakám....

huhusestra
27. júl 2016

@tamtamka26 ja som zatial mala len jeden menzes s danu a to 10 dnovy.dr.hovorila ze to sa upravi. Na spinenie mi druhy dr.odporucil ascorutin.ozaj pomaha.tiez ti odporucili? Ja len dufam ze ked mi ju posunie tak uz to hude ok lebo inak si ju dam racej von a budem sa spoliehat na muza :D

tamtamka26
autor
27. júl 2016

@huhusestra nie, neodporucil mi ascorutin. Nespinila som nejako extra. Moj dr.je skor za prirodzene metody, asi preto. No ok to mozno budes mat, ale MS bude aj silnejsi aj dlhsi. Aspon u mna...