Nie je liečiteľ ako liečiteľ

ckatka
6. jan 2014

Chcela by som sa s vami podelit o moju skusenost (z mojej rodiny). Na zaciatok by som chcela povedat, ze moj manzel je lekar, mame teda pohlad aj z druhej strany, a nezastavam ani "modernu" ani "tradicnu" medicinu, kazde telo je ine, a kazdemu asi zabera nieco ine.

1. moja sestra (20r) mala gynekologicke problemy, asi od 18 rokov nemala MS, lekari jej pichali vyvolavacky, davali antikoncepciu, aj napriek tomu mala hormonalny profil horsi ako 60r zena po menopauze, ked nieco zjedla - mavala krce v bruchu, stale akne, bleda, unavena - ziaden lekar neprisiel na pricinu jej problemov, len sa snazili odstranit nasledky.

2. mama s gynekologickymi problemami, traviacimi tazkostami

3. ja s cystami na vajecniku, rok sa pokusajuca otehotniet, cyklus rozhadzany, krvacala kazdu chvilu

Kolegyne (zdravsie a pochudnutejsie) mame odporucili nejaku pani v Pustych Ulanoch, vraj im pomohla od kadejakych neduhov, ze nech skusime (uz sme fakt nevedeli co s tou mojou sestrou robit). Pani segru vysetrila (takmer sa jej nedotkla), zakazala jest psenicu, kravske mlieko a este par potravin, nasadila jej asi 3 druhy homeopatik, nejake vitaminy a preparaty na pecen a oblicky. Segra po 3 tyzdnoch dostala normalnu menstruaciu, po 1,5 mesiaci vyzera o 100% lepsie, a aj na kontrole jej povedala ze sa vyrazne zlepsila.
Mamu "odkliala" (myslite si o tom co chcete, my sme to tak nazvali, robila nejake cudne veci s voskom a povedala jej ze 5,5 roka si so sebou nesie tazke bremeno - co je aj pravda, vtedy sa u nas v rodine stala strasna tragedia, o com ta pani nemohla vediet), tiez jej trochu upravila stravu, a mama je prakticky OK.
No a ja....tym ze sa o tu medicinu tak trochu zaujimam, aj kvoli manzelovi, tak som tam sla skor zo zvedavosti, jasne ze mam rozne neduhy, co ma trapia, a s ktorymi k lekarovi nejdem lebo sa bojim...ale fakt som bola zvedava, tak som sla skusit.
Najskor pani vzala take kyvadielko, a po chvili zahlasila, ze sa "do mna nedostane", lebo tiez si nesiam nejake bremeno. To kyvadielko sa proste nekyvalo.... Dala mi termin na to "odkliatie", a na druhy raz uz sa vsetko kyvalo tak ako malo 🙂
Chodila s tym kyvadielkom po vselijakych obrazkoch, napisoch, chorobach, kukla mi na tvar, na jazyk...a ja som prekvapena sledovala ako mi rozprava, co v mojom tele nefunguje. Zeny - ona sa na 100% trafila do kazdeho mojho problemu. A nielen ze trafila, ona mi aj navrhla riesenia na ich odstranenie.
Napriklad - akupunkturu na odblokovanie nejakych drah - co sposobuju problemy s pecenou a slezinou, a zmes bylin na gynekologicke problemy. Okrem ineho mi povedala ze mam cystu na vajecniku ( a ked zahlasila ze na lavom, skoro som odpadla, lebo fakt mam), ze mam nieco, co sa v cinskej medicine nazyva "chlad v maternici" a teda nie som schopna pocat a donosit dieta (momentalne) - co vieme, kedze uz rok nic :( Potom mi dala zoznam veci, ktore by som mala zo stravy vylucit (nemusim, ale odporucala mi to velmi vrele). Napr kravske mlieko - kazein, ktory v nom je - ako dospeli uz nevieme stravit a robi nam zle, takisto psenica je v dnesnej dobe najhorsia obilnina aka existuje, maso krvna skupina A vraj zle znasa....tak uvidime. Zaludok sa mi po par dnoch citi lepsie,to musim priznat.
Tou akupunkturou (ktora je normalne uznavana ako medicinsky odbor - a je z nej atestacia), stravou a bylinami, by sa mali tieto veci vyriesit, a tvrdi, ze potom mam tak 90% sancu donosit zdrave dieta. Cely ten spas ma zatial stal 60 eur (polovica za tie byliny), ale mam taky pocit, ze lekari, preparaty, chemia, IVF a podobne, by stali ovela viac.

Aky mate na to nazor? Mate niekto podobnu skusenost? Nemam na mysli sarlatanov, ktori ryzuju na ludskej blbosti,...ale niekoho, kto preukazatelne pomohol uz mnohym...

luba28
6. jan 2014

@ckatka aaano,verim tomu,..aj ja som bola za jednou pani a tiez mi pomohla,ale stalo to podla mojho uvazenia,cize kolko som chcela tolko som dala,.....aj kamoske odrabala a aj jej dcere,ktoru jej niekto/zena/uriekla,......

vejula
6. jan 2014

myslim, že tie potraviny, ktore kazala vylučiť, by sa hodilo, vylučiť každému z nas, a myslim, že by sa všetci citili lepšie (ale kto ma na to dosť sebazaprenia, že 😅 ) Myslim, že niektorí ludia aj vedia podla URčITýCH SIGNALOV tela vidieť, čo je zle čo nefunguje. S tym by som problem nemala. Len ten termin na odkliatie... No neviem, to mi príde nejake divné. Ale tak ak vam to pomohlo budiš

paloma20
6. jan 2014

Ja tomu verím tiež som bola u liečiteľa.a tiež nám pomohnl!

janinah
6. jan 2014

tiež poznám takého,ktorý vie účinne pomôcť..ale veľa robí placebo efekt,napr. aj homeopatiká považujem za placebo...ale hlavne,že pomôže,jedno ako...

ckatka
autor
6. jan 2014

@vejula no ved to mi je na tom divne...v principe nerobila nic strasne, len odlievala vosk do nadoby (tam sa potom jasne ukazal muz v klobuku - to bolo najdivnejsie), odriekala nejake motlidby, potom nieco po rusky (mne povedala, ze aj ak nie som veriaca, ale urcite v nieco verim, tak nech to NIECO prosim aby mi ona vedela pomoct)...a potom zrazu vsetko fungovalo ako malo, aj kyvadielko, aj vsetko 🙂 tak som chcela vediet ci s tym ma niekto nejake skusenosti

trend270
6. jan 2014

@ckatka asi je tam dôležitá aj viera v liecitela a ona cítila, ze jej nedoverujete. Nebolo to tak, ze ste začala viac dôverovať, keď sa zlepšil stav Vašej sestry a mamy? 🙂 alebo jej niečo k Vasmu odkliatiu chýbalo alebo to bolo na dlhšie 🙂

ckatka
autor
6. jan 2014

@trend270 mozno 🙂 ja som tam prvykrat sla az potom, ked segra dostala MS, ked som uz vedela, ze nieco na nej je 🙂
neviem,...v kazdom pripade tam pojdem znova, ked doberiem toto co mi dala, a ak sa nam podari mimco, viem komu mam zan podakovat 🙂

vejula
6. jan 2014

@ckatka ja osobne si myslim, že všetko medzi nebom a zemou je vlastne v nas. Niekto s tym vie pracovať, niekto nie.

1zuzka1
6. jan 2014

@ckatka a co na to hovori tvoj manzel ako lekar?

ckatka
autor
6. jan 2014

@1zuzka1 praveze on mi povedal ze akupunktura je dobra, ze to uznavaju vseobecne aj lekari,... a na to ostatne - ze stravou a bylinkami a homeopatikami nic nepokazim - ze je to lepsie ako chemia - sam vie, co do ludi musia niekedy pchat...
ze podla vysledkov uvidime, ale vobec ma neodhovaral, dokonca mi auto pozical 🙂)))

1zuzka1
6. jan 2014

@ckatka a ta liecitelka je zamerana len na gynekologicke problemy, ci na vsetko?

ckatka
autor
6. jan 2014

@1zuzka1 pokial viem tak vsetko, lebo mi kontrolovala od pohyboveho aparatu cez vnutorne organy vsetko...a pani co sedela so mnou v cakarni tam bola s chrbticou

1zuzka1
6. jan 2014

@ckatka a nevies prosim ta ci lieci aj deti? Mam trojrocnu dceru a hladame pre nu s manzelom liecitela..

jonas17
6. jan 2014

@ckatka prepáč, ale takto by som ťa vyliečila aj ja 😀 tú stravu, ktorú vám kázala zmeniť, stačilo upraviť aj bez toho , aby ste tam išli a určite by sa vám problémy stratili 😉 ked sa niekto zle stravuje, nedáva si pozor na chémiu, tak má zdravotné problémy, to je pravda..ale nakoniec, treba niečomu veriť 😉

ckatka
autor
6. jan 2014

@jonas17 heh, ale s tymi gynekologickymi problemami by si mi asi neporadila, ked to 2 gynekologovia vzdali...s tym, ze to "nechame na prirodu" 🙂 ved uvidime,...hovorim - ja len opisujem vlastnu skusenost, nikoho nepresviedcam, nemam to v povahe ...zalezi na kazdom jednom, co si z toho vezme - mimochodom, odkedy pijem tie jej byliny - tak toto je prvy cyklus co nekrvacam mimo MS.... asi sme na dobrej ceste

akurat, ze co sa stravy tyka - existuje milion kadejakych diet, ktore ti zakazu raz to, raz ono, ale nic na nejakom realnom zaklade... ak som dobre pochopila, tu sa pouziva stravovanie podla krvnych skupin (upravene samozrejme, podla problemu konkretneho cloveka), na ktore bola seriozna dlhorocna studia...ja na diety nie som, ale ked mam nejaky takyto dovod, tak sa mi to lepsie dodrziava

ckatka
autor
6. jan 2014

@1zuzka1 neviem, bolo by sa jej treba opytat, ale nevidim dovod preco by neliecila,... dajte si do googlu Viola Zajacova Puste Ulany, a malo by najst aj cislo aj adresu, nechcem to davat sem

1zuzka1
6. jan 2014

@ckatka dakujem pekne, urcite vyskusame 🙂

jonas17
6. jan 2014

@ckatka 🙂 tu nejde o diétu, ale o zdravú stravu 😉 kravské mlieko spôsobuje tieto problémy, cysty, cukrovku, rakovinu a podobne..preto viem, že stačí sa zdravo stravovať, jasne, aj mať duševnú pohodu a človek bude zdravý. a bylinky sú výborné, to je jasné, len treba vedieť, aká na čo je..ja len vravím, že ten tvoj liečiteľ robí len to, čo je základom zdravia 😉 upraviť stravu, nejesť chémiu, byť šťastná a budeš zdravá 😉 držím ti palce

pikino
6. jan 2014

ono často krát ani nejde o to či ťa ten človek naozaj vyliečil alebo nie, dôležité je že ti ukáže ako sa máš ty z toho dostať sama svojím pričinením. To je rozdiel medzi dobrým liečitelom a šarlatánom a aj lekármi, ktorí v dnešnej dobe nešetria liekmi dobre zaplatenými. Dobrý liečitel ti ukáže cestu, dá ti nádej a donúti ťa starať sa o seba. Väčšina ludských chorôb je naozaj len o zmene postoja k životu a zmene stravy. Viem to na sebe. Tiež mám s skúsenosť s liečitelmi a odkedy sa liečim sama a pomocou bylín nebola som u lekára. Ak nerátam preventívne prehliadky raz za rok. A moje dieťa chodí k lekárovi 2x za rok, kde mi lekárka povie že ano kašle, ale inak je v poriadku nabalí mi milion letákov, ktoré hodím do koša
a uvarím jej čaj s medom a za chvílu je po chorobe. 🙂 choroba sa začína v našej mysli, tam by sme mali začať pri jej liečení.

ajkapajka1
7. jan 2014

Ja chodim do jedneho centra v BA, kde robia bioregulacnu a celostnu medicinu . Nam tam pomohli celej rodine, liecia iba prirodnymi preparatmi, vozi sa to z Ameriky. A pracuju tam vystudovani lekari, tak sa nebojim, ze som v rukach nejakeho "ludoveho" liecitela. Jedine, co ma mrzi je, ze tu na SR sa to povazuje za alternativnu medicinu a nie je to preplacane poistovnami...ale tak nevadi, zaplatim si, ked viem,ze to pomoze...

ckatka
autor
18. jan 2014

takze ja sa hlasim s novymi informaciami 🙂
zakaz mlieka a psenice dodrzujem tak na 95% - vzdy sa mi pritrafi nejaka potravina ktora mlieko alebo psenicu skryto obsahuje, ale zase z toho velmi nepanikarim, cajiky pijem poctivo a uz mam za sebou aj jednu akupunkturu v Trnave (10EUR), jednu kontrolu u liecitelky (zadarmo)

doterajsi vysledok
- pritiahla som si opasok na gatiach o 1 dierku, lebo mam pocit ze nie som taka nafuknuta a ze su mi tym padom trosku volne gate
- po roku od vysadeni antikoncepcie mam konecne menstruaciu bez bolesti (bez akejkolvek, vazne, nebyt krvacania tak ani neviem ze ju mam)
- mam pocit ze uz nemavam tak vyhadzanu tvar ako som mavala (hlavne pred MS som mala hrozne akne), teraz uz len sem tam daky vriedok sa mi spravi

babulka82
18. jan 2014

@janinah ja som tiež homeo a aj biorezonanciu považovala za placebo pokial nepomohla nam a konkretne detom babatkam. Tam je asi zbytočne pisat o tom že by si 5 mesačne dieta niečo vsugerovalo a vyzdravelo .či?

buba183
18. jan 2014

@ckatka Je to zaujimave určite su ludia ktory maju velky dar som rada že vam pomohla len ta cena je divoka.keby som tam chcela ist s celou rodinou hm asi bi nas to stalo moc.ale dakujem za info aspon so synom bi som tam mohla zajst

ckatka
autor
18. jan 2014

@buba183 hej, jje to mozno dost. Aby som bola presna - berie 27 eur za vysetrenie a diagnostiku. Zvysok sumy som platila za "lieky a bylinky" nazvime to tak. Ked si ale predstavim, ze som potrebovala vysetrit pecen, a len za to, ze ma budu evidovat ako pacientku chceli 30 e - a este sa na mna ani nepozreli.... dakujem. Kazde jedny lieky v lekarni doplacame. Ja osobne za kazdy vaginalny ultrazvuk platim 10 eur - a to mi nikdy este nenavrhli ziadne riesenie na moje problemy. Blby sprej do nosa stoji 8-10 eur. Za kazdy blby "akoze nadstandard" sa priplaca...a doteraz som v sucansom zdravotnictve nikdy nenasla lekara, co by mi chcel odstranovat konecne PRICINU vsetkych problemov. Zratajte si kolko penazi, casu, nervov, hadok a energie vas stoji umele oplodnenie, hormonalne liecby, cojaviem co vsetko, rehabilitacie, masaze, preparaty z lekarne, ktore vam lekarnik nanuti len preto, ze z nich ma proviziu....
Stale sa vam zda 27 eur vela za to, ze sa na vas niekto pozrie komplexne ako na cloveka, ako na subor vsetkych organov, tela aj duse? Ze vam niekto nebude chciet srdce liecit liekmi poskodzujucimi pecen a oblicky, lebo vie, ze jedno bez druheho nebude fungovat....
Ked si predstavim, ze je to 27 eur za diagnostiku (pravej!) priciny, 33 eur za caje na mesiac a pol (ktore mi zaberaju uz po 10 dnoch) a 50 eur za 5 akupunktur.... a budem v poriadku! Budem moct mat dieta, nedostanem porazku v 40tke ako moj otec,...ak budem davat pozor na to co jem, nemusim dostat cukrovku, ktora je v nasej rodine viac-menej dedicna...
Pre mna to vela nie je, ked si porovnam naklady a vynosy. Nemam penazi na rozhadzovanie, ale v buducnosti by som tych penazi na dalsie liecenia vyhodila urcite ovela viac.
Tato informacia je pre vsetkych, ktori chcu so sebou nieco urobit a veria tomu, ze niekto ma ten dar vidiet, co v tele nefunguje. Kto neveri - nikoho nenutim. Mna len mrzelo ze som nesla k tej pani skor - mozno je to tym, ze sa o nej len nevedelo. Preto tuto informaciu chcem sirit dalej, ak niekto uz nevie ako dalej, mozno tato zena moze byt niekto, kto vam konecne pomoze. Budem rada ak mi napisete svoje skusenosti s nou (aj s akymkolvek inym liecitelom), ak by ste tam zasli. Ja nikdy nebudem lutovat ze som sa predsa rozhodla ist.

nelly3
18. jan 2014

@ckatka
Ahoj, prosim ta a kde sa robi akupunktura v trnave? ak mas aj t.c. poprosim do IP. dakujem moc.

trend270
18. jan 2014

@ckatka super 🙂 dajte vedieť ako pokracujete. Zistila som, ze moja mama u nej bola pred niekoľkými rokmi, keď ešte liečila v Považskej Bystrici. A v živote sa necitila tak dobre ako keď užívala jej liečbu. To mala po sestdesiatke a porovnavala to so svojou mladostou. Ta pani ma dar aj vedomosti. Neviem, či náhodou nie je aj lekárka.

ckatka
autor
18. jan 2014

@trend270 tak som rada ze sm nasla niekoho kto ju pozna, ano, mas pravdu, bola predtym v povazskej, ale bola aj v rusku a v afganistane..vselikde...neviem ci je MUDr - myslim ze nie - studovala nieco ine - ale vraj vyvijala nejake infuzie bylinne v Afganistane spolu s nejakym timom lekarov, som sa dopocula
ono ja ked ju teraz opisujem tak sa niekedy citim ako cvok, co niekomu robi platenu reklamu 🙂))))))
ale ona ma fakt nejaky dar alebo prekliatie alebo cokolvek to uz je,...ale je uzasna...v zivote som nestretla niekoho, kto sa tak vyzna v ludskom tele so vsetkymi jeho suvislostiami ako ona...
na zaciatku som bola skepticka, priznavam sa...ale cim dalej tym viacej dakujem tomu vnutornemu hlasu, co ma prehovoril, aby som k nej zasla

vierunaka
11. apr 2014

ahojte baby ja ju poznám dobre ta žena mi pomohla dva krát a dokonca na posledy som sa trápila tiež otehotnieť 2 roky ,bola som pri nej najprv ma začala liečiť na tráviaci systém a keď to zabralo tak som aj otehotnela a ani som nevedela ako už som v šiestom mesiaci to je jedna skúsenosť ale mam ich viac pri nej a teraz sa tam chystám s dieťaťom je veľmi dobra len dúfam že bude robiť

sofhia
17. júl 2014

@ckatka ahoj, chcem sa spytat, ci ste stale vsetci zdravi? prosim Ta ako lieci tato pani? aky je postup vysetrenia? zaklad je ta strava, ktoru urci na zaklade tvojej krvnej skupiny? ci ako to prebieha.

Prosim Vas je tu niekto, komu tato pani liecitelka pomohla z AE? dik.

ckatka
autor
21. júl 2014

@sofhia uz som ti odpisala, ano v podstate vacsina problemov co sme s nou riesili sa vytratila uplne, akurat segra prestala dodrziavat stravu ako jej kazala a je skoro tam kde bola :/ takze si musi davat vacsi pozor

ale inac ostatni v pohode, ja stravu nedodrziavam uplne, ale tak snazim sa 🙂 a citim sa dobre 🙂 nejem ziadne lieky, len bylinkami a vitaminmi sa riesim ked nieco