Obsesívno-kompulzívna porucha

pavol23
14. feb 2019

Dobrý deň chcem sa opýtať,objednal som si CBD olej z konope na túto moju poruchu len neviem či to môžem kombinovať s antidepresívami alebo brať len jedno alebo druhé či nemáte s tým skúsenosti,lebo psychiatricka mi to neodporucala kombinovať a bojím sa vysadiť lieky a užívať len ten olej,lebo po ADT zatiaľ necítim úľavu skôr naopak beriem lieky zatiaľ 3tyzdne a stále je to horšie úzkosti depresie obsesie a kompulzie sa mi hromadia viac a viac dakujem.

mijunik
14. feb 2019

@pavol23 a skúsiť zmenu liekov? Inak, účinok sa naplno rozvinie, myslím, po 6 týždňoch, ale ak sa to v polčase zhoršuje, neviem... Netrúfla by som si experimentovať s olejmi, dostaň psychiku pod kontrolu najprv asi len liekmi, potom budeš môcť triezvo uvažovať a premýšľať nad iným spôsobom ani nie liečby, ale skôr udržiavania pohodového stavu. Veľmi Ti držím palce.

mijunik
14. feb 2019

@pavol23 a ešte, navštevuj možno aj psychológa, poradí Ti, ako zvládať svoje stavy. Moceš sa v tom ako mucha v lampe, neboj sa, dostaneš sa z Toho. Len, prosím, ak sa dá, vyhýbaj sa alkoholu. Dočasne síce "pomôže", ale potom by Ti ešte ťažšie mohlo byť. 🙂

ostorha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0izidora0
14. feb 2019

@pavol23 kto ti predpísal ten olej? Užívaj tie ,ktoré ti dal doktor. Ak ti nesedia ,zbehni si k lekárovi nech ti predpíše iné.

whatever1
14. feb 2019

@pavol23 ak sa ti stav po liekoch zhorsuje, treba to oznamit tvojej doktorke, mozno ti da ine lieky a mozno ze je este priskoro na ucinky. Mohla by ta odporucit na psychoterapie a opytaj sa jej aj na alternativnu liecbu-homeopatika. Mozno ti pomoze najst vhodne pre teba. Je to prirodne liecivo, ziadna chemia, urcite ti neublizi a mozes popri tom brat aj antidepresiva. Vela ludom pomohli na psychicke problemy, uzkost, paniku, stres...su voľne dostupne a stoja par EUR. Len sa treba poradit ake su pre teba vhodne. Po tom oleji mozes byt spavy, nesustredeny, neviem ci to je spravna volba..

0izidora0
14. feb 2019

@pavol23 opatrne s liekmi ja s mojou skúsenosťou ,budem konzultovať už aj celaskon . Užívaj to čo lekár káže. Niekedy človek ,ako je na každom pribalovom letáku, tie nežiadúce účinky dostane. Aj keď je možnosť jedna ku miliónu. Ja by som voľno predajne lieky neuzivala. Dnes už nie. A aj tie na predpis so strachom.

pavol23
autor
14. feb 2019

Ja som bol na maródke od polky novembra do konca novembra s tým že som začal vykasliavat taký tmavo šedý hlien a nikde mi nič nezistili a stále som chodil na nejaké vyšetrenia lebo som chcel vedieť z čoho to mám lebo ma aj bolelo hrdlo a antibiotiká nezabrali a nezistili mi nič ani na plucnom,RTG hrudnika aj som si vyžiadal sono krčných lymfatických uzlín lebo som si tam hrčky malinké cítil ale všetko v norme iba na krcnok mi zistili že mám ako zápal hrdla že si mám zvlcovat vzduch atď...nakoniec ma to prešlo nastúpil som do práce ale nemohol som dobre spávať od decembra lebo som nebol už zvyknutý vstávať na 7mu do práce a prestal som aj fajčiť marihuanu ako som sa bál tých "hlienov" a aj som obmedzil cigarety iba na 2-3 denne predtým som aj desať vyfajcil,a od 15decembra sme mali voľno do konca roku a od januára som mal nastúpiť do novej práce na železnici...tak zasa som mal prázdniny spal som dokedy som chcel bolo mi fajn len som cítil na sebe že dačo není trošku v poriadku lebo som začal otravovať napr.danove úrady či mám všetky daňové priznania urobené lebo som si pozeral doma doklady a nevedel som či som si robil daňové ako študent a takéto ale nebral som to ešte ako poruchu nejakú iba to že som sa bál aby som nemal exekúcie niekedy a mal všetko naporiadku...deň pred nástupom do novej práce to je 1.1.2019 som začal mať stresy a už som vedel že tu noc spat nebudem aj keď tých prác som už vystriedal viacej a tak to aj bolo a ďalší deň to isté a už som sa aj bál večera že zas nezaspim časom som si to nahovaral,a začal som už mávať úzkosti a vracali sa mi OCD príznaky mával a doteraz aj mám nutkave myšlienky vseho druhu,tak som po dvoch týždňoch navštívil psychistricku porozprával jej moje problémy a dala mi citalopram Teva neurol a po dvoch týždňoch na kontrole aj olanzapin a neurol dala len ak budem potrebovať veľmi a objednala má ku psychologicke na terapiu...idem sa už zblázniť každý deň mám viac tych nutkavych myšlienok a tým pádom aj kopmulzii ..ináč v roku 2008 som sa už liečil ako 13 rocny na túto poruchu a úspešne a nepomyslel by som si že sa mi vráti este....pár mojich rituálov (každý deň musím chodiť behať keď necvicim vo fitku tak polhodinu,modliť sa pri kostole pri panne Márii asi 20 minút predtým to bolo len chvíľu teraz si musím presne povedať zrozumiteľne tu modlitbu lebo sa musím začať odznovu,doma musím riadiť) už ma ide poraziť joj lieky zatiaľ nepomáhajú iba to že lepšie spavam...v robote som spokojný a bojím sa že má prepustia alebo čo kôli týmto problemom..takto to začalo celé mám pocit

pavol23
autor
14. feb 2019

Mám ísť na psychoterapiu 21 a chcel som ísť rovno na kontrolu aj ku psychiatricke a olej mi odporučila sestra si kúpiť že to účinkuje aj na obsesivno-kompulzivnu poruchu ale včera som to už psychicky nezvládal a volal mamine z robnech zavolá psychologicke či nemôžem prísť ešte tento týždeň ale volala psychiatricke a tá jej vravela že keď sa mi zhoršia stavy že mám prísť hocikedy,potom volala aj psychologicke ale nevzala ma dnes.... psychiatricka ma chcela dať hospitalizovat ale este som odmietol s tým že ešte pockam týždeň tak mi pridala ku citalopram Teva a olanzapinu ešte helex a kventiax tak to už mám 4ro liekov :( tak som rozmýšľal či ten olej alebo lieky lebo sestra mi kazala aj s maminou najprv len ten olej a lieky vysadiť tak som bol zmätený

0izidora0
14. feb 2019

@pavol23 Veď doktorka ti neodporúča kombinovať lieky. Ten olej teda výsad. Pozri si pribalovy letáčik, každý liek ho má. Ak sa v niečom nájdeš,zavolaj lekárke a s jej súhlasom vysad. Neriskuj so svojím zdr.nemozes jesť piate cez deviate. ? Ja chápem,že človek chce byť čo najskôr zdravý. Ale? Ja odporúčam pozrieť poslednú časť siedme nebo. Nešťastie nechodí po horách,ale po ľuďoch. Sv.pravda. ty buď rád ,že si rád a neexperimentuj.

3009
14. feb 2019

@pavol23 antidepresíva nie je možné vysadzovať ako sa ti chce, tým si len môžeš pohoršiť. Antidepresíva treba brať stále a dlhodobo aby nadobudli účinok. Ak vynecháš ich, tak sa ti stav zhorší a potom ťa čaká už len hospitalizácia v nemocnici alebo v liečebni.

pavol23
autor
14. feb 2019

0izidora0:
Jasne idem podľa toho jak mi dala antidepresíva...kks len strašne som unavený strašne ma láme na spanie len neviem či to z tych nových liekov alebo že som si dvakrát potiahol z bublacky a 4sluky z jointa..ináč nepijem alkohol ani nefajčím trávu,aj keď som bol pravidelný fajčiar min 5 rokov,tak som prestal v novembri keď som písal vyssie len došiel kamarát ku mne zahrať sa NHL na playstation tak som si dal pár tých skutkov ale lieky som si dal na obed o 12 a marihuanu asi o 3:10 cca a teraz mi zas bohvieako nvm či ešte sú to stavy alebo lieky...

pavol23
autor
14. feb 2019

3009:
áno máš pravdu preto som to nechcel ak že mi dala ďalšie lieky a o týždeň ísť tam a vtedy som aj u psychologicky objednaný a to ešte nebudú mať účinok a dám sa asi na liečenie aj keď nechcem a verím že bude fajn a pomôže to....a ešte ma mrzí že beriem už 4ro liekov-citalooram Teva 2,ráno po jedle helex 1rano jedna tabletka vecer,kventiax tuším jedna tabletka ráno poobede a olanzapinu jedna tabletka večer pred spaním..a doteraz to bolo len citalopram teva ráno polku tabletky abod druhého týždňa teraz je štvrtý tyzden jednu tabletu a olanzapimu jednu tabletku vecer

0izidora0
14. feb 2019

@pavol23 neviem co je blukacka ,j oin t x viem z počutia,to ako vážne? V svojom stave si si dal?

mijunik
14. feb 2019

@pavol23 počuj, do prdele Ťa nakopať za toho jointa! A bublačka je čo, prosim Ťa? Vodná fajka? Veľmi rozumné... 😳😡 Chápem, že sa cítiš mizerne, ale ak si chceš pomôcť, s hentakými hovadinami prestaň.

3009
14. feb 2019

@pavol23 tebe sa netreba liečiť len z obsesívno-kompulzívnej poruchy, ale v prvom rade zo závislosti na rôzne narkotiká. To z toho máš tie OKP. Ak sa nedáš sám dokopy, tak jedine ťa zavieť do liečebne a tam sa dať dokopy, ale ak ty nebudeš chcieť a na sebe pracovať, tak ti nepomôže ani nemocnica ani liečebňa. Veď nikto nebude nad tebou stáť a ťa sledovať, či si nedáš nejaký "šluk" z niečoho. Veď to je tvoje zdravie, tvoj život, tak si ho nedokašli a rob so sebou niečo. Len lieky ti zázraky neurobia. To musíš chcieť ty. Lieky sú len taká barlička, ktorá ti má pomôcť, aby si sa z toho dostal.

pavol23
autor
15. feb 2019

Ale ja som úplne čistý to včera fakt výnimočne po dlhom case.....to tie nové lieky má úplne oblbi včera strašne som bol unavený tak tie zatiaľ vysadil nechám si len citalopram Teva a skúsim aspoň do nedele brať ten CBD olej ...je to vraj aj na úzkosti aj OCD aj depresie ....lebo aj dnes ráno som bol úplne unavený z tých liekov kventiax a helex sú silné antidepresíva tak pockam s tým aspoň do nedele a budem brať len citalopram čo beriem dlhšie a možno olanzapin na večer čo som bol tiež doteraz a pár kvapiek CBD oleju možno mi zaberie už keď som dal zaňho 30€ za to nič nedam

pavol23
autor
15. feb 2019

Len som nevedel či som bol taký ospaly z tej marihuany a oblbnutu alebo z tých liekov nových čo som si dal doobeda lebo z tej trávy som mal fakt trošku (áno bublacka je vodná fajka) ale neuzivam žiadne správy ani alkohol a tvrdé drogy som nikdy nemal a s marihuanou som tiež skoncoval okrem fakt vcerajska čo som si trošku dal ......a preto mi odporučila sestra ten CBD olej lebo je vyučený psychologicka len sa tým nezivi nemá prax tak mi odporučila to že mám skúsiť že je to prírodné antidepresívum

pavol23
autor
15. feb 2019
3009
16. feb 2019

@pavol23 len pozor aj prírodné antidepresíva s antidepresívnymi liekmi sa mnohé neznášajú a môžu vyvovať serotonínový syndróm a to nie je nič príjemné. Ak je tam obsiahnutý ľubovník bodkovaný, tak sa nesmie užívať s antidepresívami.

pavol23
autor
17. feb 2019

@3009 beriem citalopram Teva jednu tabletku to je SSRI vychytáva serotonín a večer olanzapin jednu tabletku a prepísala mi ešte na poslednej kontrole helex dvakrát denne jednu tabletku a kventiax tiež dve tabletky denne ale to sú strašné oblbovaky tak som to aj hneď vysadil a skúsim to tým CBD olejom lebo sú nan len samé chvály a doktorka by mi ho isto nedovolila užívať nakoľko nemá z neho peniaze ako keď predpisuje lieky tak skúsim citalopram Teva znížiť na polovicku tabletky denne a olanzapin tiež na polovičku tabuľky denne a do toho ho pridať ten olej aspoň na týždeň dva vyskúšať či mi účinkuje alebo nie...na kontrole štvrtok poviem že lieky beriem všetky...lebo tie nové lieky aj tak nezaberú po týždni len čo by som bol oblbnuty...štvrtok mám ísť aj ku psychologicke a rovno aj psychiatricke tak dám vedieť ako zaberá olej a či zaberá ....